aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Jaky je rozdil mezi Aspirinem a Acylpirinem

Může mi někdo poradit,jaky je rozdil mezi Aspirinem a Acylpirinem?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hofka
7x

Látky jsou naprosto stejné, jedná se ale pouze o rozlišný obchodní název.

Beďa
6x

Rozdíl mezi Aspirinem a Acylpyrinem je opravdu velký a to hlavně v technologii a kvalitě zpracování Aspirinu. Mikronizovaná tableta Aspirinu zajistí ideální rozpustnost na mikročástečky, které nedráždí žaludek a navíc rychleji působí. Na Aspirin nedám dopustit, protože mi pomáhá se zbavit jakékoli bolesti, nachlazení i chřipky.

Jana Květoňová
4x

Strašně mě pořád bolí koleno, čekám na ortopedické vyšetření, mažu ho, beru různé prášky na bolest, přítel mi dal na chatě jeden aspirin (musím konstatovat, že všechny prášky beru po dvou) a neskutečně rychle mi zabral. Musela jsem si pak vzít ještě doma jeden a ráno jsem se cítila jako znovuzrozená. To po žádném acylpyrinu, panadolu, paralenu apod. ne!

Topper
3x

No já nevím, po Acylpyrinu se vždycky krásně vypotím, po Aspirinu ne.

2xs
2x

Rozdíl je téměř jen v ceně. Účinná látka stejná. Pokud někdo tvrdí, že Aspirin nedráždí žaludek, tak "domácí" analog takového léku se jmenuje Anopyrin, je stále levnější než Aspirin, žaludek nedráždí, ale účinek je pak o něco slabší, navíc je v tabletě účinné látky méně.

2xs
3x

Je to v zásadě nemožné... protože Acylpirin a Aspirin mají stejnou účinnou látku. To, že uvádíte ve stejné řadě i Panadol a Paralen svědčí o chybějící základní orientaci co užíváte - tyhle dva léky mají účinnou látku paracetamol, což je něco zcela jiného, než kyselina salicylová z Acylpirinu nebo Aspirinu. Pokud Aspirin zaúčinkoval a jiné analogy ne, je to spíše přítelem (vyplavením serotoninu po sexu - tiší bolest a tiší i celkově) nebo se jedná o efekt autosugesce (víra tvá tě uzdraví - když věří právě tomuto, že to pomůže, tak to pomůže, i kdyby to byla tableta placeba =bez jakékoliv účinné látky).

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
reklama https://milusehorska.com/

Mohlo by vás zajímat

Poukazy na vyšetření mají omezenou platnost. Jak dlouho který poukaz platí?

Lékař vám vystavil poukaz na rehabilitaci, vyšetření nebo zdravotnickou pomůcku, a vy váháte, do kdy je nutné poukaz uplatnit? Záleží na tom, na jaký typ zdravotní péče nebo zdravotnickou pomůcku vám ošetřující lékař poukaz předepíše. Jaká je tedy doba platnosti nejčastějších typů poukazů?

Děti se vrací do lavic. Zásadní je podpořit imunitu a minimalizovat stres

Návrat do školních lavic znamená povinnosti, změnu režimu celé rodiny a může vést k řadě onemocnění. Nachlazení, stres, vši a spousta dalších nepříjemností, které v září na školáky číhají – jak jim předejít a jak je řešit?

Astma, alergie či atopický ekzém trápí spoustu dětí. Pomáhá jim jeskyně

Počet dětí s astmatem, alergiemi či atopickým ekzémem stále roste, nemocemi v Česku trpí statisíce z nich. Jen s atopickým ekzémem se potýká až 20 % školních dětí, s alergiemi asi 30 % a s astmatem 10 %. Příčin je několik – kromě horšího životního prostředí, oslabená imunita, větší citlivost na alergeny, či nezdravý životní styl. Kromě klasických léčebných metod pomáhá dětem v boji s chorobami dlouhodobý pobyt v jeskyni – tzv. speleoterapie.

Mýty o rakovině prsu

Počet žen, které onemocní rakovinou prsu, každoročně narůstá. Známý fakt ženy děsí a dává vzniknout různým mýtům o této nemoci.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce