Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

frontin

Už půl roku užívám frontin na panickou úzkost,předtím jsem užívala lexaurin ale ten mi nezabíral a frontinu beru jenom půlku ale je mi taky pořád zle, myslím si že ta půlka je málo. Ale zvyšovat dávku bych taky nechtěla abych nebyla závislák. Když ale jsem ůplně na dně tak sáhnu ještě po druhý půlce. Kdo to nezažil nepochopí co to s člověkem udělá. Potřebovala bych poradit jak s tím bojovat.Díky

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Andrejka10
8x

Pul roku uzivas frontin?Nedivim se ,ze ta pulka ti nestaci.Ale neber toho vic,jinak budes potrebovat cim dal tim vic.Mela bysi to uplne vysadit.Ja sama sem mela tezky deprese,brala sem taky Frontin,Xanax...ze zacatku to bylo dobry az na to ,ze sem se citila jak v uplne jinym svete...jak ve snu..byla jsem potom unavena...ale potom se to zlepsilo,ale potrebovala jsem vzdycky vyssi a vyssi davku.Bylo to mnohem horsi.Rekla sem si ,ze s tim skoncim sama.Bez leku.Zcala sem je vysazovat...pomalu ,ale jiste.Leky pomahaj jen na pohled a ze zacatku,ale potom te to postupne nici.Zkus to pomalu vysadit,ale kdyz mas jen tu polovinu tak to zkus bez ni s vlastni vuli a pomoci ostatnich.Dokazalo to uz vic lidi pred tebou,protoze uznali faktum,ze to nema cenu,ze to takhle nebude moci byt vzdycky.Musis si pomoct sama,teda pokud s tim chces nadobro prestat.

Pavel
1x

Já beru frontin 3 roky a už nejde přestat.chtel bych ho vysadit ale nevím jak.

Beta
8x

Užívám Frontin skoro už pul roku, většinou si ho beru jenom na spani 0.25 mg, občas i víc.Mívám deprese ktery jsou hodně nepříjemny, špatně spím, nemůžu usnout,nebo usnu a za noc se nekolikrát budím a zdají se mě srašny sny.Po frontinu se dobre vyspim, sice jsem potom rano trišku unavena, ale cítím se dobře a mám dobrou náladu.Zkoušela sem frontin už vysadit, ale nešlo to, mám náročnou praci a nemůžu tam byt nevyspalá a mít deprese.Trošku se bojím abych to vůbec zvládla vysadit,ale musím to nějak zvládnout a doufám že to bude co nejdřív.A ostatním co frontin berete přeju abyste to taky zvladli!

PETR
12x

MAM PAN.PORUCHU JIZ 10LET.VYSTRIDALI NA MNE MNOHO LEKU,AKORAT TO NEMOC ZMIRNI.TED MOMENTALNE BERU IXEL ,ALE MAM NAROCNOU PRACI A TAKY BERU XANAX UZ ROK,DAVKU NEZVYŠUJI A ANI NEBUDU(UZ TAK JSEM ZAV.),ALE UZ MOC NEFUNGUJE ,BERU ZA DEN 1 GRAM .DOKTORKA MI DOPORUCILA ATARAX NA TEN SE NEVYTVARI ZÁVISLOST,OVSEM NESNASIM HO . A POKUD DELATE NAROCNOU PRACI JAKO JA A JAKO PISE BETA TAK TO BEZ TETO PODPORY NELZE DELAT,ONO SE REKNE VYSADIT,ALE MOZNA CLOVEKU CO NEPRACUJE DENNE VE STRESU A CHAOSU,VIM ,ZE MAME ZMENIT PRACI,ALE COPAK TO JE TO MOZNE ? ,KDYZ JSME SE NEKAM VYPRACOVALI? ONO SE LEHCE MLUVI. POKUD BYCHOM VYHRALI VE SPORTCE PAR MILIONU ,TAK BYCHOM BYLI ZDRAVI VSICHNI ZA PAR DNÍ. TAK TO BOHUZEL JE. PORADTE NEKDO NEJAKY LEK MIMO ATARAX ,KTERY BUDE JAKO FRONTIN NEBO XANAX ,ALE NENI NA NEM ZÁVISLOST !!!!!!!!!!!!!!! AT JE DRAHY JAK CHCE HNED SI HO NECHAM NAPSAT. TAKZE NA ZAVER ,NENI TO TAK JEDNODUCHE JAK SE TO RIKA. !! PREJI VSEM HODNE ZDRAVI !! TO JE TO NEJCENEJSI.

Zdeněk
2x

Ahoj Petře, pokud by si s tím chtěl něco dělat, tak mi napiš na [email protected].. Držím všem palce, je to hodně obtížné, ale pokud člověk chce, ale doopravdy chce a nemluví jenom o tom, tak to zvládne.

Iva
3x

Dneska jsem dostala od svého ošetřujícího lékaře frontin.Myslela jsem, že to zvládnu bez léku,ale je to pěkná dřina, když na vás přijde panika. Doma o tom, ale nemluvím.Chci to všechno zvládnout sama , chce to čas. Vím.že přijde den, kdy léky nebudu už muset potřebovat. Samozřejmě to přeji i Vám.

Michal
17x

Zdravím všechny, je mi 24 let, minulý rok jsem měl při sportovním výkonu infarkt. Po něm jsem se stal velice přecitlivělý v oblasti hrudníku. Několikrát jsem byl hospitalizován s podezřením na špatnou srdeční činnost. Během předešlého měsíce se ukázalo, že problém je spíše v mé hlavě. Krom léků na srdce jsem obdržel i Frontin. Mám brávat jednu tabletu večer.Je fakt, že jeho účinek se rychle snižuje. Na začátku, když jsem byl v častém stresu, stávalo se mi, že se mi špatně dýchalo, srdce mi divně bušilo, celá hruď se mi svírala, hlava se mi točila. Již dvakrát jsem si myslel, že se jedná o moje poslední vteřiny a již jen při myšlení na to, že se mi to blíží opakovat, je to tu hned! Po oralní aplikaci Frontinu, jsem měl pocity v tu ránu ok, měl jsem pocit, že se rozletím a bylo mi do úsměvu chvíli po požití. Nyní, když to na mě příjde mi tak tak vystačí i dva. Moje slabé chvilky se často stavají navečer, při fyzickém a psychickém vyčerpání. Své dělá i zúžený prostor a šero v místnosti se špatným vzduchem. Své dělá i kofein, který je příšernou kombinací se zbytkovým alkoholem v krvi. Nyní již nesnesu ani pět 10° piv, aniž bych se druhý den večer nemusel předávkovat právě Frontinem. Alkohol jsem tudíž, stejně jako energetické nápoje vymazal ze života. Poslední můj háček je, že si jako stop kuřák někdy musím zapálit a místo abstinenčí deprese se dostaví opět panická úzkost, protože vím, že jako kardiak kouřit nesmím. Je to hazard. Strach ze smrti je mým každodením chlebem a už nevím co dělat dál. Zřejmě budu potřebavat pomoc, ale nevím kde ji hledat. Kdyby někdo věděl, budu rád - [email protected]

Igor

Ahoj Michale, stala se mi stejná příhoda před měsícem. Chtěl bych se stebou poradit šli by to prosím?

bara
6x

7let mám agorafobi,soc.fobii,deprese,pa nické záchvaty.Měla jsem taky hodně léků které nezabíraly a bylo mi jen zle.Jediné co zabíralo byl apaurin.Je ale návykový.Už ho neberu.Jediné co mi za tyto roky pomohlo je Seroxat.Zkuste ho uvidíte.Je to zatim jediný lék který mi pomohl abych mohla jít ven.S pozdravem Bára

Dušan
7x

Zdravím všetkých. Mám 48 rokov a pred 4 rokmi sa mi objavili silné žalúdočné problémy. Súviseli s mojim stresovým podnikateľským životom. Prestal som po vyše 20 rokoch fajčiť, úplne som prestal piť alkohol, aj keď som ho pred tým pil veľmi málo, začal som sa diétne stravovať. Moje žalúdočné problémy (hiátova hernia) ustupovali len veľmi pomaly a úplne vyliečiť sa už nedajú. Trvale som mal problém so zaspávaním alebo keď som náhodou zaspal, tak som sa prebudil okolo 2:00 hod v noci a už som do rána nemohol zaspať. Lekár, gastroenteorológ mi predpísal okrem liekov na zníženie žalúdočnej kyslosti (Helicid) aj Frontin (0,25 mg), ktorý som najprv bral súvisle niekoľko týždňov 1 tabletku pred spaním, neskôr už len pár krát do týždňa. No v priebehu 4 rokov som bez Frontinu už nevedel zaspať a bral som denne 1 tabletku pred spaním. Od septembra 2008 chodievam do Psychosociálneho rehabilitačného centra (www. psychocentrum.sk), kde ma naučili správne dýchať (bránicou) a relaxovať a od decembra 2008 som Frontin vysadil úplne - po 4 rokoch. Už 5 mesiacov zaspávam a spím celú noc tak, ako kedysi. Okrem toho od septembra 2008 denne cvičím 5 Tibeťanov, 21 opakovaní každého cviku. Žalúdočné problémy zase trochu ustúpili. Pred týždňom som úplne vysadil aj Helicid, ale dosť pociťujem celodennú únavu a pesimizmus - možno že jarná únava, alebo kvôli kríze. Aj tak je to už fajn, keď spím celú noc a bez Frontinu. Ide to, ale musíte robiť aj niečo iné - jogu, šport, relaxáciu. Všetkým držím palce. Dušan

Zdeněk
4x

Ahoj Dušane, jsem rád, že si to takhle zvládnul a že ses vydal takovou cestou. Pokud by Tě zajímalo více, jak se dostat na vysokou úroveň ve svém zdraví pomocí čisté přírody, tak napiš na [email protected].

Thomas
8x

Víte co, zkuste lidi MAKLA IFRIKIA a nebo SKRUF Strak Portion a uvidite, ze vam bude hej. Kdyz mam uzkost si dam ze dve porce a do 2 MINUT !!! jsem ok. Spatne se to shani ale jde to sehnat a pak uz nebudete brat nic jinyho !!

Jarka Kreuzigerova
6x

Ja beru frontin denne zhruba 3mg.ale ze by me to nejak zabiralo.sem uvolnenejsi to jo a vic nesoustredena.ale beru jeste deprex sem tam diazepam a na spani hypnogen tak ten je uplne nejlepsi.a z neuadoucivh ucinku na to ze toho beru moc nemam zadny,jo chce se me porad spat kdyz sem v klidu.Kdyz jsem v praci sem rozlitana.

jiri
1x

aco kdyz si ho nedate abstaky

stanka
6x

mam 26 rokov trpim uzkostnymi stavmi uzivam frontin 3mes.stale sa citim strasne zle ..k tymto stavom ma doviedla osobna tragedia prisla som o dieta a chcela som sa odpravit z tohot sveta pozitim pervitinu a alkoholu po tomto excese uz skoro rok mam neznesitelne stavy chcela som sa spytat ci ma niekto podobnu skusenost a ci je mozne sa z toho dostat je to peklo ...momentalne som zrejme tehotna a chcela by som vediet ci mam frontin vysadit a ci mi lekar predpise v tehotenstve nejake ine lieky na nervy lebo bez nich to nezvladnem za odpoved dakujem

mat
1x

tomu tak trošku rozumim, taky jsem měl problémy , pak zkušenost s myšlenkami na ukončení života, pokud čekáte dítě, nemá smysl házet flintu do obylí, to dítko bude jednou z opor, která vám pomůže zapomenout na nejhorší, ale jinač dá se to blbý období přežít, člověk nesmí vyhodit poslední kousek naděje, ta mu pomůže přežít a pak samozřejmě doktoři, psychoterapie tak...

mat
2x

ps: i když to je hodně špatný období, tak mácenů žít, protože vždycky se může začít znovu (tim myslim tu maději)

Ján
3x

Ahojte, ja musim neodporucat tento liek, Ja som ho uživak na doporuceni psychiatricky na poruchu prisposobenia, tak som ju posluchol ale to co bolo potom je dost cudne. nemohol som sa koncentrovat, kym sa dostaval "" do krvi tak to slo, potom uz vasadit no otras, abstinecne priznaky, boli a su hnusne, este mi chcela dat Rivotril do toho, no otras, zmenil som psychiatricku ona mi hned vysadila postupne vsetky lieky po malej koncentracie a uz je dobre zhruba uz rok som s toho vonku., Ostal som na psychoterapii , ale bez LIEKOV. Nie kazdy psychiater je dobry, niektory davaju iba lieky , Xanax = Neurol; Rivotril, ci AD , .... frontin mi nerobil dobre potom som z ani nespal, a na nieco sa sustredit sa neda.. tento liek mi nerobil dobre a brat ho neodporucam.

Whats up
1x

Niekomu to moze sediet niekomu nie ale uplne nahodne som sa dostal k tejto diskusii, tak to tak asi malo byt..Niektory tu pisu stavy zo stresu a ze sa nevedia ukludnit a busenie srdca a podobne veci a citlivost na alkohol a na zly vzduch,.. Napriklad toto: Své dělá i zúžený prostor a šero v místnosti se špatným vzduchem. Své dělá i kofein, který je příšernou kombinací se zbytkovým alkoholem v krvi. Nyní již nesnesu ani pět 10° piv, aniž bych se druhý den večer nemusel předávkovat právě Frontinem. No ja som bol cca pol roku dozadu hospitalizovany a diagnoza bola otras mozgu. Stalo sa mi to pri hokejovom zapase. Boli mi urobene vsetky CT vysetrenia a RTG a podobne veci..Chvilku som sa citil dobre a cca po dvooch tyzdnoch sa mi stavy vratili-take ake som mal na to zapase ked ma hospitalizovali.. Nebudem tu rozpisovat detaily, ak by niekto chcel vediet viac nech mi napise na [email protected] Podstata co som chccel povedat, behal som po vsetkych moznych vysetreniach opakovane CT, RTG vsetkeho mozneho, magneticka rezonancia, srdce, ORL,..Vsetko v poriadku..V priebehu cca 5 mesiacov som bol viackrat hospitalizovany alebo som aspon navstivil pohotovost, lebo mi bolo na odpadnutie a nevedel som co sa deje..Vzdy to casom preslo, resp. po nejakyc injekciach, infuziach..

Whats up
5x

Nevedeli co mi je a zvalovali to na tetaniu, ze mam tetanicke zachvaty. Pri poslednej navsteve pohotovosti mi lekar ktory tam bol, neurolog, kt ma prijmal viackrat povedal ze to su psychicke stavy a mam vyhladat psychologa, psychiatra..Ja som tomu samozrejme neveril, lebo moja psychika je asi taka aku ma 10 beznych ludi dokopy..Tak som hladal skusal vselico, ale moje stavy sa zhorsovali a prisiel som do takeho stadia ze som tri tydzne iba lezal na posteli a nevedel som nic robit, ked som stal strpla mi tvar a bolela ma hlava. Odhodlal som sa tahat za nitky a zacal som kontaktovat znamych ktory by mi vedeli pomoct na nejakej dobrej klinike..Nastastie som narazil na kamarata, ktory mi velmi pomohol a vybavil mi vysetrenia u jedenej p. doktorky-neurologicky, ktora hned na prvom vysetreni povedala ze tam nie je nieco v poriadku, citila stuhnute svaly na krku a v oblasti sije.Pichla mi obstrek a dala mi na par dni injekcie a infuzie na kazdy den, ulavilo sa mi.Napojila ma na nejake pristroje a povedala ze to na 90% nebude od hlavy ale od krcnej chrbtice, ktoru som si dal milionkrat vsade skontrolovat.A milionkrat mi ju pozerali na vysetreniach. Vysledok po dalsej MR poposuvane krcne stavce a medzistavcove platnicky..Oficialne vysledky si idem zobrat dnes, takze co presne to sa dozviem az dnes. Samozrejme hned po neoficialnych vysledkoch som poziadal jedneho ortopeda aby mi predpisal golier. Tak mi ho na mieru vyrobili a nosil som ho pri kazdej cinnosti pri ktorej by sa mohol namahat krk, cize vzdy okrem lezania.. Isiel som aj na dovolenku a na nej som sa snzazil vela plavat pomale vysplyvane prsia a to mi tiez dost pomohlo. Este stale mozem zabudnut na nejake zdvihanie niecoho alebo otacnie sa za dievcatami, davam si na pohyby krku velky pozor ale mam sa lepsie aspon o nieco.. No ale teraz preco to tu pisem-zadymena miestnost, trosku znizeny privod kyslika, alkohol, tabak, nieco pri com by som sa zadychal-nic z tohto pre mna nehrozi.Hned ma zacne boliet hlava a je to pocit ako keby som cakal na to kym niekto stalci vypinac a vypne ma a bude pokoj.Zobudim sa a vsetko bude fajn. Takze taketo priznaky ste tu pisali aj vy.Vy si mozete mysliet ze to od chrbtice nemate mat preco ale mne sa to sice stalo na zapase na hokeji ale takych subojov ako bol tento bolo kazdy zapas velmi vela, ale tento som asi podcenil a aj ked to bol slaby naraz sposobil toto. Takze nevahajte a chodte si za tym aby vam urobili vysetrenia MR krcnej chrbite, mozno to niekomu z vas pomoze a odhalia nieco. A este vysvetlim take moje laicke prepojenie tohto vsetkeho. Nie som lekar a nikdy som sa nic taketo nezaujimal ale kedze som bol prinuteny tak som vela studoval pocas mojho trapenia, ovsem ked som bol schopny. Aj ked iba mierne posunuty stavec, tak pri kazdej namahe s aho svaly snazia chranit a davat ho na povodne miesto, ked mate nejaku dlhodobejsiu namahu alebo neico podobne tie svaly vam vzdy viac a viac tuhnu, mozu sa sice csaom mierne povolovat ale stale su ztuhnute..Neprechadza nimi krv, ktora smeruje do hlavy(nie nie iba hlavne zily a tepny sluzia na privod a odvod krvy do a z hlavy)..Dalej svaly tlacia na nervy, zvieraju ich, stavce tlacia na nervy, na miechu..Vsetko sposobuje negativne veci pre hlavu. No a ked nastane stresova situacia alebo ked pride alkohol alebo tabak alebo znizene mnozstvo kyslika v krvi, tak to vsetko strasne hlava pocituje.. Mozno si niekto v tomto nieco nasiel, ak nie tak serte na to. Ale velakrat robia lekari chyby a mi ete vacsie ze im verime a nechame sa nimi oklamat a liecime sa na veci, ktore nie su pricinou nasich stavov. Drzim vsetkym palce a piste prispevky, lebo to ludom velmi pomoze, ked su bezradni..

Dědek
1x

máš smůlu špatná dg.

Jana
4x

Bohužel, já měla tyto poruchy a strach z ničeho již v dětství, dávali mi Hysteps, no fuj...jen bych byla spala, pak to přešlo, celé roky byl klid, měla jsem děti, náročnou práci, bez pomoci babiček, které jsem neměla, vše jsem zvládala, manžel měl časově i psychicky náročné zaměstnání, neuvěřitelné, co jsem toho stihla.. Pak to zas začalo, dávali mi Neurol, různá antidepresiva, trvá to celé roky, chvíli něco pomůže, chvíli zas uzle, prostě po padesátce nepomáhá nic a co pomůže, je zas návykové, nyní beru antidepresiva i Neurol či Frontin, ale někdy to je fajn, někdy hrůza! Jenže potřebuji chodit do práce, jsem ráda, že jsem ji sehnala, trvalo to, byla jsem dlouho na ÚP, do důchodu ještě 3 roky, zkoušela jsem i hospitalizaci, kde mi vše odebrali, jenže stejně i po čtvrt roce mi bylo pořád zle, odešla jsem zas s prášky, snažím se to nezvyšovat, ale nechápu, kde se to bere, nevím o jediném důvodu "PROČ?", žiju jinak spokojeně, nic mi nechybí.

olina

Tady musim uplne souhlasit z pani janou mam neco podobneho

Frenk

Půlka frontinu? To je dost široký pojem. On se totiž prodává ve třech baleních (0,25mg, 0,5mg a 1mg), takže tady by bylo spíš výstižnější napsat celkové denní množství v mg, než nic neříkající půlky, čtvrtky či kusy. Jinak pokud člověk trpí panickou poruchou, je opravdu problém najít adekvátní dávku. Když ho člověk vysadí nebo se snaží udržet bez něj, tak zažívá takový hrůzy, že není nejen schopen zvládat elementární úkony (o povinnostech nemluvě), ale ani ležet na posteli a dopravit se na psychiatrii). A když to člověk s dávkováním přežene, nefunguje taky, jenom pořád spí, má vygumovanou krátkodobou paměť na poslední hodiny a dny a je z něj troska taky. Každý si prostě musí najít optimální dávku sám, aby ho to nehodilo ani do jednoho extrému, brát to s rozumem a počítat s tím, že to nezabere hned po spolknutí, ale až zá pár minut (může to ale být i přes hodinu), i když tady by se se mnou doktoři asi přeli, nicméně mluvím z vlastní zkušenosti. A ještě jedno důležitý upozornění: nikdy nekombinovat s alkoholem: v nejlepším případě těžký paměťový okno, v horším dočasná ztráta vědomí a v nejhorším nevratný poškození mozku.

Marta
4x

Já beru frontin 0.5 na noc a krásně se mi spí.Bez něj to ale nejde,to celou noc jen protrpím.Nemám žádné problémy můžu si i ráno přispat,tak tomu nerozumím.

runatan
5x

Neverte psychiatrom, verte hlavne sebe. Trošku si dohľadajte info na nete o liekoch, pred tým ako ich začnete brať. Samozrejme psychoši nechcú vás len tak ľahko zbaviť závislosti na liekoch, veď by prišli o pacienta... Je trhová liberálna ekonomika, kde maximum zisku je hlavná doména spoločnosti. To predsa nie je v záujme farma mafie... Niekedy sú lieky potrebné, niekedy nie. Pri panickej poruche chýba serotonin samozrejme tu je ho potrebné dodať napr. Alventou (ale zvyšuje pulz, liek bez vedlajších účinkov asi neexistuje) a pod. Je hlúposť do seba štopať pri PP svinstvá ako Frontin, Xanax, a pod... Nič neriešia, treba ich brať len dočasne, kým nezačnete brať AD. Benzo účinkujú rýchlo a vyvolávajú spočiatku velmi príjemný návykový pocit, neskôr si ich už musíte dať len preto, aby ste nemali nepríjemné abstin. príznaky, ako točenie hlavy, uzkost, hnačky, zvýšený tep a pod. Napr. Frontin predpisuje aj obvodný lekár, a ľahko sa môžete stať závislý, je to velmi nepríjemné, pokial nestretnete toho správneho psychiatra, môže z vás byť už narkoman. Obdobie PP a začiatky s Frontinom patria medzi moje najhoršie obdobia v živote. Stratíte cit, prestanú vás baviť všetky predošlé koníčky, ste niekdo úplne iný. Sú dva druhy psychošov, jedny vám povedia, že musíte brať lieky do konca života (hlúposť, finta, aby si zaistili stálych pacientov - na tých pozor), potom je tu ďaľší typ, ktorí vás odporúčajú na kadejaké sedenia s rôznymi pacientami, na miesto toho, aby vám dali správne lieky a zbavili závislosti. Takýto psychiatri nemajú žiadnu empatiu k pacientovi. Ak sa potrebujete zbaviť závislosti tu vám naozaj každodenné trápne diskusie o ničom v kruhu nepomôžu, ked na vás lezú absťáky a potrebujete sa niekde zašiť, alebo vybehnuť do lesa. Po vystriedaní zopár psychiatrov som natrafil konečne na toho správneho a výsledok je ten, že kým pred 2,5 mesiacmi som bral 1,5 mg Frontinu denne, dnes neberiem nič, teda žiadne benzo, len AD, 1 ks Alventu 75 mg denne. Plus vitaminy a mineraly, proteiny a pod.Keby som ostal u tých predošlých dodnes som pacient na stále vačších dávkach. Benzo lieky musíte totiž brať stále vačšie dávky, pretože telo si na ne navyká, aj moj terajší psycholog je síce dobrý, ale tiez by som bol na benzákoch doteraz keby som ho počuvol, on mi však nehal volnu ruku, aby som bral ako ja chcem, na rozdiel od predošlej psychiatričky, ktorá do mna neustále rýpala, že neberiem tolko liekov - ako mi povedala až to nakoniec skončilo tak, že ma odmietla liečiť, preto ihned odídte, ak vám psychoš nevyhovuje, a vyberte si radsej iného hoci aj v inom meste, vaše zdravie za to stojí, život je len jeden a je krátky. Ja som od začiatku si zmenšil dávkovanie o polovicu a v závese s Alventov som hned znižoval aj Rivotril, výsledkom je to, že po 2,5 mesiach som čistý. AD samozrejme budem brať, beriem ich len 2,5 mesiaca, potrebujem to ešte kvôli serotonínu a je to zadara. Inak fungujem normálne chodím busom, pešo, dám si aj víno, pivo. Cvičím jogu, 5 tibeťanov, čikung, taiči takže i šport. Nemusím kupovať drahý Triptofan. Rešpektujte doktorov, ale nedajte sa ovládať a manipulovať.

frontin

ahojte ludia ... chcela by som vediet ci niekto zvas pribral s frontinu?? beriem 0,5 mg

BED
4x

Podpri liekoch si pomáham sypným čajom z Valeriany. To je sila... neoblbuje, vyvažuje. Ani jeden z vás ltu nespomínal bylinky. A a to je chyba.

Valentýno
1x

Ahoj mám panickou ataku a deprese a frontin beru 2x denně protoze mi to celkove uklidnuje stav a k tomu dlouhodobý lék apo-parox a 2denne dříve jsem bral neurol a myslim ze frontin a neurol je pomalu to samé a musíte se domluvit s doktorkou ale na každého působí prášky beru frontin ted 2x denne celé tabletky a drive jsem bral i 3 ale pomohlo mi to ... ať se daří a hlavně zdraví a pohodu

jiri

beru ted 3 mg a je mi zle co z tim

jiri

ja si zvykl a musim vzit 2 mg frontinu hned rano a pak uz dobre ala asi jsem zavisli kdyz si ho nedam klepu se

Karol

2 mg frontinu, alias xanaxu alias neurolu sa rovna 40 mg diazepamu, to je zavislost jak hrom

Jméno

Váš komentář...

jiri

jak se toho zbavitdekuji

Markéta
1x

Ano já mám stejné postraumaticke... Mám to stejně jako vy už nevím jak dál

Maria
2x

Zdravím idem sa opýtať beriem frontin dnes prvý deň a potrebovala by som vedieť co mam od frontinu očakávať podotýkam psychiater mi ho predpísal na úzkosti

anonym

Kolik ho chceš brát a jak dlouho ? je potřeba léčit nervy, např. chlamysan forte, B 12 a pod.

Maria
1x

Viac menej na úzkosti spojené s pocitom strachu tak beriem 0.25 jednu ráno jednu večer nieje to moc ?

anonym

Ahoj, není to moc, lepší by bylo psát na email.

Maria

Ďakujem za rady teraz mi doktorka predpísala AD Miraklide na uzkostnu poruchu ale z toho mi hneď prvý deň bolo príšerne triaska búšenie srdca uzkost väčšia strach nemohla som nič poriadne urobiť pri každom buchnuti sa mi rozklepalo celé telo a začali ma úplne páliť ruky mi povedala ze ho brať nemám a mam si dat iba frontin 0.25 ráno polku večer celú frontin ma celkom ukludnuje mam pokojnú myseľ nemyslím na nič a celkom aj energiu beriem ho cca asi týždeň plus mínus mate s frontinom dobre skusennosti pomáha na uzkost nechcela by som zbytočne brat AD keď by mi tento frontin na uzkost pomohol ďakujem alebo po prípade s akými AD mate dobre skusennosti čítala som o AD veľa a poviem ze mam osobne strach nejaké brat keď som tam čítala ze môžu spôsobiť sebaposkodzovanie alebo sebevraz. Myšlienky ďakujem za rady

anonym
2x

Ahoj, AD vůbec neber, jestli Ti stačí frontin , ber frontin , já beru frontin a jiné oblbováky spoustu let, ale je potřeba čistit tělo a léčit nervy , chlamysan forte a další tinktury a bylinky jsou na netu a posílají poštou.

Pavla
1x

Dobrý den, jsem bývala sestra na psychiatrii, teď jsem však v invalidním důchodu pro Bipolární poruchu. S benzodiazepiny radeji opatrne, rychle se u nich zvyšuje tolerance, tudíž i dávky. U Frontinu (taktéž bezodiazepin) opatrně, je vhodné ho užít až při silnější úzkosti, určitě ne preventivně nebo jim řešit nespavost. Při úzkostných poruchách se zpravidla nasazují antidepresiva s dobrým efektem. Benzodiazepiny doplňkově. Všem přeji klidnější dny :-)

Jaja

Koľko týždňov/mesiacov po úplnom vysadení Frontinu 1 mg (ak ste ho užívali cca 20 rokov) ste sa cítili už trocha lepšie? Ďakujem za odpoveď.

Jaja

Váš mozog (1 mg Frontin denne počas 20 rokov) sa môže zotavovať viac ako rok po vysadení. Odporúčam preštudovať Ashton manual o vysádzaní BZD. Prajem všetko dobré.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce