Po trhání osmiček

Po vytrhnutí osmičky mi zubař vyndal stehy a řekl, že mi to nesrostlo optimálně. Nevěnovala jsem tomu pozornost, ale teď-asi 3 týdny po-mě díra po zubu začala bolet a rána se mi začala otevírat. K zubaři už jít nechci-nebyl to nejlepší zážitek, tak se chci jen zeptat, jestli se to někomu z vás taky nestalo. Děkuju!

Inzerce
Odpovědi
Štěpánka

Dobrý den, operace dolní osmičky se protáhla na hodinu a tričtvrtě, během zákroku jsem dostala 5 injekcí, takže pobolívalo pouze tlačení na zub hákem. Ale řeknu vám, že jsem 3.den úplně zoufalá. Brufen již nezabírá, modřina pod krkem, nemůžu polykat-angínový bolavý knedlík v puse. Stále krev, až se mi v noci dělá zle, když to náhodou polknu. Jinak se snažím vše plivat. Pusu neotevřu ani na kartáček, jelikož se mi při zákroku páčením toho zubů vyhodila čelist. Je mi do pláče a to se mám starat o malé dítě. V životě bych na to nešla znovu. 😢

Darina

Dobrý den, je možné po trhání osmiček začít rovnou používat ústní vodu?

Lucy

Zdravím, tak se taky podělím... Dnes trhaná 8 vlevo nahoře, po hodině co jsem dostala injekci. Neskutečná bolest kterou bych nepřála ani největšímu nepříteli... Bolestí jsem skoro odpadávala, doslova vyškemraná marodka na jeden den. Celý den na Valetolu, nemohu bolestí ani mluvit, tvář nateklá. A noc přede mnou, spát určitě nebudu.Už se nemůžu dočkat až budu zase normálně fungovat 😀

Jitka

Před operací mne čeká v krátkém čase trhání několika zubů kvůli strachu ze zánětů. Zubařka mne už upozorňovala, že nějakou dobu nebudu moct pořádně jíst, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo tuto zkušenost?

Lenka Hvozdecká

Můžete to řešit tak jako já, když jsem po autonehodě přišla o zuby, a čekala jsem než mi zubařka nasadí nové zuby. Kupovala jsem si nutriční drinky, které se dají koupit sladké i slané, obsahují všechny potřebné živiny, a můžete tak kompletně nahradit svoji stravu. Jsou dokonce i schválené jako kompletní náhrada stravy do nemocnic.

JITKA

Kolik jste jim měla za den? aby to dokázalo nahradit jídlo kompletně? a mohla bych se zeptat, jaké drinky jste kupovala?

xy

Taky přispěji svoji troškou do diskuze, protože zdejší rady mi velmi pomohly. Spodní osmičky mi rostly vertikálně a narážely na sedmičky. Několik let jsem se extrakci osmiček bránil, pak jsem musel, protože se u mě rozvinula parodontóza a parodontolog na extrakci trval s tím, že v opačném případě nemůže provést příslušný zákrok, aby mi zuby zachránil. Pokud jste z Jihomoravského kraje, doporučuji Stomatologické centrum v Brně na Campusu. Byl jsem tam před třemi dny, zákrok mi provedla velmi mladá a šikovná paní doktorka. O chování po zákroku jsem byl nejdříve poučen sestrou a na některé věci jsem se pak směl zeptat paní doktorky. Dostal jsem jedinou injekci, nevím, o jakou injekci se jednalo, avšak ta stačila a ihned zabrala. Při zákroku mi začalo zaléhat ucho a částečně zůstalo zalehlé, byl jsem poučen, že to odezní. Bylo mi řečeno, že ten zákrok byl velmi komplikovaný. Dostal jsem recept na ATB a Nimesil, který jsem měl dle doporučení začít užívat nejpozději do dvou hodin po provedení zákroku. Doporučili mi okamžitou konzumaci zmrzliny ihned po zákroku. Koupil jsem si jahodovou, ale to jsem neměl dělat, byla tam zrníčka z jahod, tak ještě uvidím, zda nebudu mít zánět. Byl jsem ze zákroku otupělý, tak mi to v tu chvíli nedošlo. Bylo mi řečeno, že mám jíst měkkou stravu a normálně mohu kousat nejdříve za 2 – 3 týdny, až se rána zahojí. Ihned po zákroku však mohu jen zmrzlinu, jogurty a přesnídávky. Co jsem se dočetl, tak nejdříve je třeba se vyvarovat suchému lůžku, takže je třeba omezit všechny potraviny, ze kterých by se mohly uvolňovat drobky a to včetně těch obsahující ořechy či semínka. Zatím jím jen dětské přesnídávky, tak uvidím, zatím jsem třetí den po zákroku. Dále je třeba několik nocí po zákroku spát v polosedu a určitě neležet, až budete moci normálně ležet, tak neležet na straně, kde byl proveden zákrok. Vyplachování úst šalvějí je možné nejdříve po třech dnech, raději s tím začnu až po pěti dnech, tehdy se snižuje riziko suchého lůžka. Po pěti dnech také hodlám začít s normální měkkou stravou s tím, že plánuji ústa po každé stravě vyplachovat. Jinak na tváři jsem měl obrovský tvrdý otok, chladil jsem, druhý den po zákroku dosáhl maximální velikosti, v práci mě všichni posílali zpět k lékařce, ale řekl jsem si, že ještě počkám a vyplatilo se, třetí den téměř vymizel. Do úst si nevidím, tak počkám, zda po několika dnech ještě příznaky suchého lůžka či jiné komplikace nenastanou.

Naděžda

Zdravím všechny, před 3dny mi udělali extrakci vklíněné osmičky dole,zákrok samotný bolestivý není,ale šokující ano, naštěstí skvělá lékařka na stomatochirurgii v Olomouci, navíc moc milá a empatická.Dnes pořád ještě přetrvává otok tváře a bolest na kterou mi nezabírají prášky.... zkoušela jsem Ibalgin,aulin,max.davku algifenu ale kolem dětí fungují jen s přemáháním, jsem unavená a těším se,kdy už budu bez bolesti...za měsíc mě čeká druhá vklíněna osmička dole... jsem zvědavá,kde vezmu odvahu toto protrpět podruhé...pročetla jsem si pár zdejších příspěvků a nechápu ty co srovnávají klasickou extrakci osmičky a osmiček které rostou vertikálně v kosti.... opravdu pokud vás čeká klasické trhání osmičky,pak to není nic hrozného...ale pokud máte vklíněné osmičky...tj.že vám rostou vertikálně a ve spodní čelisti,kde je tvrdší kost, vezměte si týden volna... není to nic lehkého

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

40%
54%
Zatím hlasovalo 327 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Akutní zdravotní problémy našich dětí. Co zvládneme sami a kdy vyhledat pomoc lékaře?

Pokud jste rodiči, pak jste pravděpodobně někdy zápasili s otázkou, když vaše dítě onemocnělo, zda zavolat doktora nebo počkat. U dítěte mladšího 2 let, které nedovede popsat své pocity, je často obtížné nalézt příčinu problému. Kromě toho, nemoci u malých dětí mají tendenci se vyvíjet mnohem rychleji než u dětí starších a u dospělých. Je proto nejlepší kontaktovat lékaře, když se kojenec nebo batole necítí dobře bez zjevné příčiny.

Tenisový loket. Jak jej léčit?

S tzv. „tenisovým loktem“ má zkušenost řada z vás. Tenisový loket získal své označení zřejmě pro zvýšený výskyt u sportovců věnujících se tenisu. Dnes je však toto označení nepřesné. Postihuje totiž pacienty na základě přetěžování při velmi různém spektru činností, často nárazově prováděných.

Nebojte se mamografu

Ročně u nás stále na rakovinu prsu umírá na 1600 žen, k čemuž stále přispívá podcenění preventivních vyšetření. Přitom šance na vyléčení jsou dnes nesrovnatelně vyšší než třeba ještě před dvaceti lety. Je to dáno včasným záchytem onemocnění, kdy je nádor ještě malý, často nehmatný a nešíří se do okolních tkání. K odhalování raných stádií rakoviny prsu slouží právě mamografie.

Užíváte často léky? Pozor na ledviny!

Užívání léků nezatěžuje jen trávicí trakt, ale často také ledviny. Mnoho léčiv je totiž z těla vyloučeno právě prostřednictvím ledvin, i když k této očistné funkci organismu významně přispívají také játra. Pokud není lék užíván podle pokynů ošetřujícího lékaře, můžete si způsobit poškození ledvin.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.