Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Po trhání osmiček

Po vytrhnutí osmičky mi zubař vyndal stehy a řekl, že mi to nesrostlo optimálně. Nevěnovala jsem tomu pozornost, ale teď-asi 3 týdny po-mě díra po zubu začala bolet a rána se mi začala otevírat. K zubaři už jít nechci-nebyl to nejlepší zážitek, tak se chci jen zeptat, jestli se to někomu z vás taky nestalo. Děkuju!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kristýna

Já byla na osmičkách dnes, trhali mi je z horní i dolní čelisti. Horní byla bez jediného stehu (už skoro celá prořezala), dolní už byla horší, dva stehy. Mám hluboké kořeny, takže panu zubařovi dalo zabrat je jen vytáhnout. Celkově mi asi před dvěma hodinama vyprchalo umrtvení a můžu říct, že jsem celkově člověk, co počítá s těma nejhoršíma možnýma verzema, každopádně ta bolest, která se dostavila, je tak 50krát horší, než jsem očekávala. Opravdu nepodcenit a jen co to bude možné, ideálně ještě za necitlivosti vzít brufen. Leduju co to jde, doporučuji neproplachovat ustní vodou, heřmínkovými odvarama a takovýma pitomostma. Samotní uvidíte, že na jídlo po trhání mít chuť nebudete. Já mám třeba problém i s pitím, bolí mě i samotné polykání. Velké upozornění hlavně na vysávání krve z rány, kamarádka na to šeredně dojela a dostal se jí tam hluboký zánět, který se pak musel řešit drénem, což je velice nepříjemná záležitost.

Anonim

Hele já jsem po trhání 13 zubů z toho 4 komplikovaně v celkové anestezii u Sv. Anny v Brně. Mám všechno šité vstřrbávačkou. Krom mírného otoku škraně a rtů bez bolesti. Mám ATB. To mám 3 osmi venku, 6tky 7čky a jedničku prostě hodně zubů. Není se čeho bát pokud dodržíte poop. pokyny. Jsem 48 hodin po operaci a potok mizí. Jím jogurty a přesnídávky, poctivě leduju a spím v polosedě. Mám dostatečný odpočinek

Nicol

Mám po trhání osmicek nahore a porad vyplachuju pusu ústní vodou, melo by se to hodne dezinfikovat i doktorka me to kladla na srdce.

Barča
1x

Dobrý den, měla bych dotaz mám jít na extrakci osmiček, které jsou částečně ještě neprořezané a rostou mi naležato do sedmiček. Ce je lokální anestezie nebo celková narkoza. Děkuji

Štěpánka

Dobrý den, operace dolní osmičky se protáhla na hodinu a tričtvrtě, během zákroku jsem dostala 5 injekcí, takže pobolívalo pouze tlačení na zub hákem. Ale řeknu vám, že jsem 3.den úplně zoufalá. Brufen již nezabírá, modřina pod krkem, nemůžu polykat-angínový bolavý knedlík v puse. Stále krev, až se mi v noci dělá zle, když to náhodou polknu. Jinak se snažím vše plivat. Pusu neotevřu ani na kartáček, jelikož se mi při zákroku páčením toho zubů vyhodila čelist. Je mi do pláče a to se mám starat o malé dítě. V životě bych na to nešla znovu. 😢

Darina

Dobrý den, je možné po trhání osmiček začít rovnou používat ústní vodu?

Lucy

Zdravím, tak se taky podělím... Dnes trhaná 8 vlevo nahoře, po hodině co jsem dostala injekci. Neskutečná bolest kterou bych nepřála ani největšímu nepříteli... Bolestí jsem skoro odpadávala, doslova vyškemraná marodka na jeden den. Celý den na Valetolu, nemohu bolestí ani mluvit, tvář nateklá. A noc přede mnou, spát určitě nebudu.Už se nemůžu dočkat až budu zase normálně fungovat 😀

Jitka

Před operací mne čeká v krátkém čase trhání několika zubů kvůli strachu ze zánětů. Zubařka mne už upozorňovala, že nějakou dobu nebudu moct pořádně jíst, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo tuto zkušenost?

Lenka Hvozdecká

Můžete to řešit tak jako já, když jsem po autonehodě přišla o zuby, a čekala jsem než mi zubařka nasadí nové zuby. Kupovala jsem si nutriční drinky, které se dají koupit sladké i slané, obsahují všechny potřebné živiny, a můžete tak kompletně nahradit svoji stravu. Jsou dokonce i schválené jako kompletní náhrada stravy do nemocnic.

JITKA

Kolik jste jim měla za den? aby to dokázalo nahradit jídlo kompletně? a mohla bych se zeptat, jaké drinky jste kupovala?

xy

Taky přispěji svoji troškou do diskuze, protože zdejší rady mi velmi pomohly. Spodní osmičky mi rostly vertikálně a narážely na sedmičky. Několik let jsem se extrakci osmiček bránil, pak jsem musel, protože se u mě rozvinula parodontóza a parodontolog na extrakci trval s tím, že v opačném případě nemůže provést příslušný zákrok, aby mi zuby zachránil. Pokud jste z Jihomoravského kraje, doporučuji Stomatologické centrum v Brně na Campusu. Byl jsem tam před třemi dny, zákrok mi provedla velmi mladá a šikovná paní doktorka. O chování po zákroku jsem byl nejdříve poučen sestrou a na některé věci jsem se pak směl zeptat paní doktorky. Dostal jsem jedinou injekci, nevím, o jakou injekci se jednalo, avšak ta stačila a ihned zabrala. Při zákroku mi začalo zaléhat ucho a částečně zůstalo zalehlé, byl jsem poučen, že to odezní. Bylo mi řečeno, že ten zákrok byl velmi komplikovaný. Dostal jsem recept na ATB a Nimesil, který jsem měl dle doporučení začít užívat nejpozději do dvou hodin po provedení zákroku. Doporučili mi okamžitou konzumaci zmrzliny ihned po zákroku. Koupil jsem si jahodovou, ale to jsem neměl dělat, byla tam zrníčka z jahod, tak ještě uvidím, zda nebudu mít zánět. Byl jsem ze zákroku otupělý, tak mi to v tu chvíli nedošlo. Bylo mi řečeno, že mám jíst měkkou stravu a normálně mohu kousat nejdříve za 2 – 3 týdny, až se rána zahojí. Ihned po zákroku však mohu jen zmrzlinu, jogurty a přesnídávky. Co jsem se dočetl, tak nejdříve je třeba se vyvarovat suchému lůžku, takže je třeba omezit všechny potraviny, ze kterých by se mohly uvolňovat drobky a to včetně těch obsahující ořechy či semínka. Zatím jím jen dětské přesnídávky, tak uvidím, zatím jsem třetí den po zákroku. Dále je třeba několik nocí po zákroku spát v polosedu a určitě neležet, až budete moci normálně ležet, tak neležet na straně, kde byl proveden zákrok. Vyplachování úst šalvějí je možné nejdříve po třech dnech, raději s tím začnu až po pěti dnech, tehdy se snižuje riziko suchého lůžka. Po pěti dnech také hodlám začít s normální měkkou stravou s tím, že plánuji ústa po každé stravě vyplachovat. Jinak na tváři jsem měl obrovský tvrdý otok, chladil jsem, druhý den po zákroku dosáhl maximální velikosti, v práci mě všichni posílali zpět k lékařce, ale řekl jsem si, že ještě počkám a vyplatilo se, třetí den téměř vymizel. Do úst si nevidím, tak počkám, zda po několika dnech ještě příznaky suchého lůžka či jiné komplikace nenastanou.

Naděžda

Zdravím všechny, před 3dny mi udělali extrakci vklíněné osmičky dole,zákrok samotný bolestivý není,ale šokující ano, naštěstí skvělá lékařka na stomatochirurgii v Olomouci, navíc moc milá a empatická.Dnes pořád ještě přetrvává otok tváře a bolest na kterou mi nezabírají prášky.... zkoušela jsem Ibalgin,aulin,max.davku algifenu ale kolem dětí fungují jen s přemáháním, jsem unavená a těším se,kdy už budu bez bolesti...za měsíc mě čeká druhá vklíněna osmička dole... jsem zvědavá,kde vezmu odvahu toto protrpět podruhé...pročetla jsem si pár zdejších příspěvků a nechápu ty co srovnávají klasickou extrakci osmičky a osmiček které rostou vertikálně v kosti.... opravdu pokud vás čeká klasické trhání osmičky,pak to není nic hrozného...ale pokud máte vklíněné osmičky...tj.že vám rostou vertikálně a ve spodní čelisti,kde je tvrdší kost, vezměte si týden volna... není to nic lehkého

Maja

Tak se přidávám i já, jsem po extrakci levé spodní 9 dní a rána pořád není úplně zacelená. Tím, že všechny mé osmičky rostou na střídačku a já na ně nemám v ústech místo, trpím jako kůň. Samotná extrakce trvala asi 50 minut - řezání, páčení, kývání, mlaskání krve v ráně, no prostě hnus. Nějak jsem z křesla slezla a první tři dny mazec, nejedla jsem, jen ledovala osvědčenými modrými pytlíky a plakala, kdy to skončí. Skončilo, mám 9 stehů, hlava nebolí a otok po třech dnech zmizel, bez modřin a pochroumané psychiky, že bych nešla znovu. Vzhledem k tomu, že vrchní osmičky mám vklíněné do sedmiček a zbylá spodní mi roste také horizontálně, jsem odhodlaná při sebemenším náznaku bolesti razit celkovou anestezii. Šalvěj, měkký kartáček a smích je asi nejlepší léčba po extrakci třetích molárů :-) Zdravím Vás a přeji pevné nervy !

Nikola
1x

Před týdnem sem bila vtáhnout zub vitrhli mi 6 zub už 6 dnu se trapim bolí mne to a mam bouli nevíte gdy to zmizne ta boule docela se toho bojím

Míra

V Praze ve VFN mi v celkové anestezii prováděli komplikovanou extrakci 22 zubů. Po probuzení jsem neměl žádný otok ani bolesti. Horní i dolní patro jsem měl zašité samo vstřebávací nití. Nasadili mi antibiotika a druhý den propustili domů. Naprostá spokojenost - bolest žádná. Po dvou dnech pouze vyplachovat roztokem ze šalvěje- kapky.

Petr

Dobrý den, před 3 dny jsem byl dá se říct na pitvě. Zubař mi trh dolní zuby 8,7,6. Všechny 3 zuby jsem měl okrouhané zároveň s dásní, tak mi to musel rvát ven, pomocí nějakých šroubováků a kdo ví čeho všeho. Samotný zákrok byl bezbolestný, jelikož mi tam zubař napíchal 5 injekci. Ještě v ten den večer, kdy pomalu odeznívalo umrtveni, začínala mírná bolest, ale vyřešil to jeden prášek na noc. Druhý den už ale extrémní bolest v okolí zubů. Zubař je nešetrný, už poslední zákrok kdy mi dělal zákrok jsem měl modřinu v puse a pak to skoro týden bolelo. Teď ale mám v puse 2 velké modřiny co pálí a bolí jako čert. A k tomu i minimálně jedna díra po vytrzenem zubu, u ostatních děr to špatně poznám, bolest se mi rozlehhá po celé té straně kde byl prováděn zákrok. 2. A dnes 3. Den po zákroku jsem v extrémních bolestech a prášek musím brát každé 2-3 hodiny, jinak nemohu ani existovat a i tak už prášky pomalu nezabírají. Abych nezapomněl, po zákroku mi bylo řečeno akorát ať si výplachnu a nedostal jsem ani tampon na zastavení krvácení, potom půl hodina domu autobusem v roušce byla zlo. Pak jsem přijel domů a vyplachoval vodou, cos jsem zjistil z komentářů že jsem dělat asi neměl,to samé s cigaretami, jsem silný kuřák a kouřil jsem již po 2 hodinách. 2. Den jsem vyplachoval rau hrebickem ale moc to nepomáhá, zkoušel jsem i aloe Vera bez výsledku. Když se podívám na rány zubů, tak u 2 mám zvláštní jakoby nafoukle bouličky přes ty díry a 3 je absolutně nekritá rána, ale rána po zubu je opravdu veliká a vidím v ní šedo-bílí hnis. Jelikož je víkend a než na pohotovost to radši zemřít, tak see ptám a žádám odpověď, co mám teď aktuálně dělat, jak to léčit než bude pondělí a zajdu si ke svému zubaři. Předem děkuji za každý tip, s pozdravem Petr.

Tomáš

Dobrý den, Asi měsíc po vytrhnutí dvou osmiček jsem se již cítil dobře a myslel jsem, že se rána zahojila, nicméně teď (6 týdnů po zákroku) začalo místo bývalé rány bolet při prokrvení hlavy a tlaku, a tvář mírně otekla. Co jsem se dočetl na internetu, tak o zánět už by takhle pozdě snad jít nemělo, takže nevím, čím by to mohlo být. Má někdo podobnou zkušenost? Děkuji

kat

Dobrý den. Jsem 15 den po trhání poslední osmičky. Dolní. Měla jsem ATB.Asi po týdnu jsem jela na pohotovost, dali mi do rány Alveogyl. Pak za par dnu opět a nakonec ještě jednou. celkem tedy 3x.Cítím se už jak psychopat, ale zub, který nemám mě pořád bolí. Dala jsem si ho odstranit preventivně. Nebyl v něm zánět, ani jsem s ním neměl nikdy problémy. Musím si asi 3,4 x denně dávat analgetika, střídavě paralen a brufen. Není to velká bolest, ale prostě bolí to. ústa otevřu dobře. Nevím, jestli mám jít zas zubaři, nebo je to normální..na suché lůžko to nejspíš nevypadá, to by byla mnohem větší bolest..děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce