Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Vysoký tlak a hučení v uších

Dobry den, mam 25 let a muj tlak se pohybuje kolem 140/90 coz je horni hranice normalniho tlaku. Mam ale problemy huceni v usich a to stale, zjistil jsem, ze je mozna urcita spojitost prave s vysokym tlakem, nemate nekdo s tim zkusenosti? Co delat proti tomu? A ten cesnek na snizeni se ji jak casto a kolik?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
LadaH

Jituš zdravím, takže problém s hučením a tlakem...Uši jsou spojené s ledvinami..To znamená, pročistit ledviny.Na to je nejvhodnější doba leden a únor.Jak je pročistit ? Hodně info. je zde na netu...Další věc...uši a tlak...Já měla to stejné a budu tedy opakovat ... nejlepší jsou ušní svíce - 2 ks /nejméně...a opakovat alespoň 2x ročně...věřte mi mám to vyzkoušené...Lada..

Martin
1x

S tinnitem praveho ucha uz ziju 10let.Momentalne je mi 34.Problemy s usinanim jsem nikdy nemel,je to hlavne o tom,jestli se na ten zvuk soustredite nebo ne,ja uz si to ani neuvedomuju.Co je ale neprijemne,je komunikace s lidma,zvuk,ktery slysim je tak hlasity,ze mam problemy ostatnim rozumet.Ted me ceka novy maraton ruznych vysetreni,protoze me zacalo zlobit i druhe ucho,nekdy take hodne nahlas.Takove dny se jen omlouvam a vsem rikam,ze je zbytecne na me mluvit,ze jim nerozumim.Preju vsem hodne stesti s timto zakernym problemem

agent V4C
1x

doktor tě nevyléčí

slávek
3x

Vážení,v rozmezí let 1954 až 1957 kdy jsem byl dítě jsem prodělal oboustraný zánět středouší pak dvě operace antromastoidektomie oboustraně a v roce 58 adenotomie ani pořádně nevím co to bylo ale od poslední operace mě začali problémy se sluchem a řeknu vám že doktoři dokáží někdy víc pokazit než pomoct.Hučení v pravém uchu mám již dlouhé roky,odstranit se dá ale musíte okamžitě při prvních ozvech k lékaři,jinak je to na celý život,tyto ušní problémy jsou 20%, 80% je mozek.Sám velký primář v audocentru na Obilním trhu mě řekl že prášky na Tinitus nepomůžou akorát si kazíme žaludek.Mám vyzkoušené minerály,útlum a přerušení které se v mém stavu vrací.Další výborná věc je Tebokan,velmi dobré ginkgo.Zdravím.

.
1x

užívat bylinky protivirové, žádnej tinitus

marie
1x

Dobry den já mam taky šumění jen v levém uchu ale nekdy je to k nevydrzeni protože i zalehne a neslysim jen ten šum beru hodně léků lecim vvysoky tlak ale to vsechno uz alespoň 30 roku a potíže mi zacly tak pred 2 měsíci jinak musim vzit prášky na zklidnění na usnim prý všechno v pořádku mam navštívit praktickou doktorku ale k čemu po tom co sem si tu pretetla asi mi stejne nepomůže bud se zblaznit nebovydrzet do smrti pak se toho zbavíme

JIRKA
1x

ZDRAVÍM VŠECHNY..HUČENÍ V UCHU JE TINNITUS ..MĚ POSÍLAJ NA CT MAGNETICKÉ REZONANCE HLAVY ..BOJÍM SE MOC ŽE TAM NĚCO NAJDOU ASI TO BRÁNÍ PROKRVENÍ CEVKY A TÍM ODUMŘE SLUCH.BUNKA..TÍM NASTANE ŽE MOZEK VYSÍLÁ VAROVÁNÍ A PROTO NÁM ŠUMÍ V UCHU ..AHOJKY JE TO VŠECHNO NA PRD...

Ivet
1x

Šuměni v obou uších mám po angíně,mám to ted 14 dní,je to k nevydržení,zatím jsem neměla žadna vyšetření ,jen mi nasadili Betaserc 24,ale mám momentalně dost nízky tlak 110/45....tak nevím. Doktorka mi řekla,pokud se to zhorší,mám okamžitě přijet do nemocnice,kde budu absolvovat všechna vyšetření. Mám z toho hruzu,aby to nebylo ještě horší-po tom,co tady čtu.Pul roku se plácám ve zdravotních problémech,jsem ucitelka hudby,je to pro mě noční můra

Carol
4x

Zdravím všechny, šumění v uších a hlavě mám 5 měsíců, myslím si, že u mě byl spouštěčem dlouhodobý stres, únava, přepínání. Byla jsem pořád nemocná a léčila se pořád dokola antibiotikami. Doteď jsem absolvovala všechna možná vyšetření a výsledky jsou negativní. Jsem ráda, ale můj problém se nevyřešil. Nepomohly ani masáže ani rehabilitace. Nyní zkouším alternativní léčbu asi tak 15 dní - akupunktura, homeopatika, vitamíny. Zlepšení jen mírné. Věřím tomu, že se uzdravím, i když tinnitus není nemoc, jen příznak něčeho ........ Největší problém byl se spánkem, samozřejmě mi lékař napsal Stilnox, prý je lepší být závislý a vyspat se než se celou věčnost nevyspat. Asi po 4 měsících jsem se tak lekla toho, že si na to zvyknu. Okamžitě jsem to vysadila a začala zkoušet čaje, sirupy. Povedlo se. Už dva měsíce prášky neberu a usnu v pohodě. Boj s tinnitem je velmi těžký, ale já pevně věřím, že ho vyhraju. Držte se a hlavně to nezvdávejte. Držím všem pěsti. Držte se všichni a rozhodně to nevzdávejte.

Honza
4x

Zdravím vás všechny, hučím/šumím/pískám asi 5 měsíců, také po opakované angíně, kdy jsem měl nejprve perorální antibiotika a potom i píchaný penicilin - a k tomu (asi bohužel) ještě Entizol, což je nějak driák, který mi dělal špatně na žaludek a v kombinaci s píchaným penicilinem vedl nakonec k tomu, že mi vylítnul nahoru tlak a omdlel jsem. Po této léčbě se mi pro změnu přemnožily kvasinky, takže jsem bral léky na to a někdy v té době jsem začal pozorovat pískání v uších, resp. v hlavě. Ale přičítám to tomu Entizolu .... Teď beru Betahistin a Cinarizin, někdy je to lepší, někdy horší. No a před měsícem jsem si znovu zopakoval dvě anginy po sobě a paradoxně mi přišlo, že při té první jsem si s těmi antibiotiky i vylepšil (snížil) šum. Ale poslední týden už zase bzučím ;-) ... snažím se na to zvyknout, abych se nezbláznil, ale zároveň bych se toho rád zbavil. Slyším dobře, ale obtěžuje mě to ...

jitka
2x

Zdravím všechny hučaře,potíže s hučením v levém uchu mám 3 roky z toho 1 rok mi trvalo,než jsem přišla na to ,že to není blízká továrna s mohutnými větráky,ale,že to je můj problém.Následova návštěva lékaře a jiné rady.Zhoršuje se to po stresu,v poslední době jsem přišla na vychytávku, u mě zabrala,utěsnila jsem si levé ucho pěnovou zátkou proti hluku,ale jenom levé,hučení není tak výrazné.

Soňa
3x

Dobrý den,hučí a šumí mi v levém uchu asi 2 roky.Na vyšetření na ORL nic nenašli.Na audiu také nic nenašli a slyším zatím dobře.Mám potíže s krční páteří.Chodila jsem na rehabilitace,brala jsem Tanakan,Betasert a nic mi zatím nepomohlo.źádný doktor to už neřeší.V té době také u mě začala menopausa a teď asi rok a půl beru také antidepresiva.Přes den to ještě jde,ale nejhorší je to večer v klidu.Nevím jestli mi ještě něco na to hučení pomůže. kdy

Emilim

Ja beriem trittico 1/3 zo 150mgBeriem ho uz 6-sty mesiac. Uz asi 2 mesiace citim hucanie v lavom uchu a to asi po hodine uzitia trittica.Zo zaciatku som si myslela, ze pod oknom huci auto, az neskorsie som zistila, ze mi huci v usiach, hlavne v lavom. Na zaciatku mi to preslo, ked som zaspala, ale teraz je to hucanie silnejsie a dlhsie. Mam to uz hned rano po prebudeni. Takze to trittico mi vyvolava este dalsie choroby, namiesto toho aby ma liecilo. Dnes som si musela dat v praci 1/4 lexaurinu, co som mala take zalahnute v lavom uchu a bolo mi az na vracanie z toho. Aeste mi aj seklo tak velmi hore v chrbte, ze sa nemozem ani otocit do strany, nejaky seknuty nerv.Takze tie lieky nestoja za nic. Ale ten lexaurin mi pomohol na to hucanie v usiach.

martina
4x

zdravím všechny s problémem pískání a učení v uších. Já bohužel taky spadám mezi lidi s tímto problémem. Hodně uvažuji nad tím, co tento problém u mě způsobuje. Nevím. Určitě ale zkusím více nechat hlavu odpočívat, více spánku a dnes mě napadla taková věc, mačkání reflexních bodů. Na netu, když si zadáte do vyhledávače reflexní terapie, najdete obrázky, na chodidlech i rukou body, které ovlivňují i činnost vnitřního ucha. Zkusím masírovat každý tento bod cca 5 minut, ale pravidelně a uvidím, třeba to pomůže. Při zmáčknutí těchto bodů určitě ucítíte nepříjemné píchání, které po masírování poleví. Je také psáno, že prvních 12-24 hodin může dojít ke zhoršení, ale toto poleví, jen je to známka toho, že se něco děje. U mě se pískání začalo objevovat poslední měsíc v těhotenství, to jsem myslela první noc, že se zblázním, dostala jsem z toho pískání vnitřní třes, neskutečné a k zbláznění. Po měsíci, těsně před porodem to úplně ustáno a objevilo se to teď znovu, po 1,5 roce. Sice jen slabě, ale ano. Ráno se budím s tlakem a hučením v uchu, přes den to úplně zmizí a objeví se to večer, když jsem v klidu. Spát zatím můžu. Asi bych to u mě přikládala, že před porodem jsem co 2 hodiny v noci vstávala a chodila na WC, hlava si dostatečně neodpočinula a teď to přisuzuji tomu, že v noci v klidu najednou malá začne plakat a moje hlava je ve stavu z 0 na 100 za 0,01 sekundu :) málo kvalitního spánku, velká vytíženost, tak bych to viděla u mě. Takže zkuste i reflexní body, třeba aspoň někomu to pomůže. A vytrvejte...

roman-d
1x

Lékaři podle mých dostupných inf. přesně neví co to způsobuje. Ale kdysi jsem slyšel v televizi nějaký pořád o tom, a bylo tam uvedeno že jednou z příčin může být pobyt v velice hlučných prostorách, np. práce v halách kde jsou hlučné stroje,velmi hlasitá hudba a podobně.Konkretně v tom TV pořadu byl rozhovor z nějakým kytaristou rockové kapely, kde uvedl že na pódiu má combo tak hlasitě aby probil rachot ze zbylých reprobeden.No a lekaři mu řekli že mu nezbývá než si koupit dům blizko jezu na řece. Tolik si pamatuju. Já pracuji v železarnách, což je taky vydatně hlučné. Ale také mam s tím hučením prolémy od doby kdy jsem prochodil virozu(leden 2001).Někdy zejmena po horečnatých onemocněních(chřipce) to je dost silné(zni to jako silný déšť bušicí do plechové střechy, jindy zas jak syčeni tlakoveho vzduchu unikajicího z netěsné hadice.) Na ORL jsem byl a nenašli mi tam žáden problém. Mému tatovi se táto porucha dostavila po operaci žlučníku laparosk. metodou.

Kristina
2x

Dobrý den, můj otec 58 let, sportovec, nekuřák a jinak velice zdravý člověk měl před Vánoci mozkovou mrtvici, která mu zasáhla řečové centrum. Nyní je už doma, fyzicky je plně mobilní, ale musí se naučit znovu některá slova a číst a psát. Ovšem, stále mu šumí v levém uchu (měl pokleslý levý koutek). Přiznal, že lehký šum měl již před mrtvicí, ale nevěnoval tomu pozornost. V ÚVN nám říkali, že nevědí, co to je, a že to nemá s mrtvicí nic společného (údajnou příčinou byl vysoký tlak). Já si ovšem myslím, že to s tím něco společného má. Navíc ho neustálé šumění v uchu znervózňuje, což jeho stavu teď vůbec nepomáhá. Co si o tom prosím myslíte? děkuji mnohokrát

jirka
1x

Hučí mi občas večer v pravém uchu asi rok a teď přes vánoce mi začalo i v levém. Stáhnul jsem si do mobilu generátor a podle tónů zjistil ,že mé hučení má 68hz. Tak jsem 68hz nastavil a pustil do ucha přes sluchátka naplno co mi dovolil mobil (né abych ohluchl)a nechal cca5 min. Světe div se po vypnutí hukot přestal a já usnul jako mimino. Druhý den večer se hukot objevil v pravém uchu znovu. Tak jsem zkusil nechat generátor puštěn potichu celou noc , tak abych mi nehučelo v uchu .Třetí den hučení zatím ustalo. Má někdo zkušenost jestli se dá nějakou frekvencí léčit ? Nevím jestli si tím nemůžu časem poškodit sluch.

Jaromír
5x

Zdravím váš všechny. Trpím tímto svinstvem od r. 82.Začalo to úplně nevinně. Jel jsem autobusem jako řidič MHD a v tom jsem pocítil nějaky zvuk v pravém uchu.Myslel jsem,že mi tam vletěla muška nebo vlezl brouk. Jenže ono se to stupnovalo den ode dne víc a víc.Pískalo to tak příšerně,že jsem myslel,že se z toho zblázním,po doktorech jsem chodit nechtěl,protože jsem nechtěl přijít o řidičák.V práci jsem to jakž takž překonával zato doma jsem šílel.To bylo tak něco nesnesitelného,že jsem uvažoval o tom nejhorším. Nedalo se nic dělat šel jsem k lékaři. Absoloval jsem serii kapaček,agapurínu,které mi byli na nic, akorát jsem vždy po nich dostal průjem.Také jsem absoloval různé prohlídky EEG,CTB.... a začal brát Betaserc 8 .Poté to trochu ustoupilo,že jsem to jakž takž zvládal.Ale po určitých intervalech se to objevovalo zase,také mi začal slábnout sluch.No jakž takž jsem to zvládal tedy ježdění.Každý rok jsme jako řidiči z povolání museli kromě jiného museli absolovat audiovyšetření. To jsem vždy fingoval. Potíže se zhoršovali takže betaserc mi postupně zvyšovali na 16 a tedˇ už beru 2x denně několik roků jen 24. Jezdit jsem vydržel do r. 2000,kdy jsem toho musel k vůli sluchu nechat. Jednou mi to zase začalo bylo to tak příšerně nesnesitelné,že jsem už nevěděl,co mám dělat,začal jsem pomalu šílet. Tak jsem vzal silnou knihu a vší silou jsem se s ní přes to pravé ucho prásknul. Luplo to a přestal jsem úplně slyšet.Myslel jsem,že jsem ohluchnul.Během týdne se mi sluch pomalu vrátil na tu úrovenˇ jako v tom r.2000 ale slyšel jsem vše zkresleně.Takže od té doby poslouchám vše ve sluchátkách,zaplatˇ bůh že čistě.Pouze levý kanál mám slabší.Asi jsem si to vše způsobil posloucháním hudby.Jsem od svých 15 let veliký fanda a sběratel,Rock N" Rollu,Swingu,Jazzu, C.W. Music,velkých big bandů.... Tak nějak od Elvise po Vlacha.Hudbu jsem poslouchal dost hlasitě v bednách a hodně ve sluchátkách abych měl nerušený poslech. Možná,že je to v genech.Otec byl hluchý v 70. Nevím. A znovu k tomu tinitu.Čas od času se to objeví ale je to snesitelné.Maskuju to tím,že si pustím nějakou dobrou hudbu a je to pryč. Také se už asi 5 let probouzím s hrozným hučením v hlavě.Je to nesnesitelné a přejde to tak za hodinu.Myslel jsem, že mám něco v hlavě,tak zase různá vyšetření opět natáčky EEG,TCB, Magnetická rezonance a nic mi nenašli. To je prostě věc kterou trpí víc než 20 % obyvatelstva a nikdo neví co s tím. Největší odborník na tinitus mi říká, poslouchejte,dokud můžete.Bojím se toho,až jednou ohluchnu,to asi nezvládnu. Na sluch mám naslouchadlo. Tedy už druhé ale od pojištovny. Ne drahé. To jsou všechno krámy.Zvuk to má jako kristalka,všechno v tom je zkreslené a mnohokrát silnější. Když jsem chodil na přednášky tinitářů, seznámil jsem se z jedním pánem.Ten měl dvě sluchadla,každé za 20 000 Kč a nadával na to zrovna jako já. Proto do toho nikdy nevrážejte peníze,to je jen léčka. Také neberte nějaké drahé léky.To z Vás jen tahají peníze ve skutečnosti to jsou sračky. Nedoporučuji také používat Betahistin.Ten je sice zadarmo ale nemá žádný účinek.Nejlepší je betaserc. 3 krabičky po 50 kusech vás přijdou na necelou stovku. Také bych chtěl varovat před užíváním tohoto léku víc než je předepsáno. Předloni se mi začala motat hlava. Neuroložka mi říkala, že na to pomůže Betaserc 24 v dvojnásobném množství než je dovoleno. JIž zmíněný odborník mě před tímto před léty varoval. No tak jsem milou doktorku poslechl.Motání sice za několik dní zmizelo,jenže mi vyletěl tlak. Musel jsem do nemocnice.Tam mi zjistlilišpatnou srážlivost krve,vys.tlak, nepravidelný srdeční rytmus. Od té doby užívám více prášků,nesmím si dát ani pivo pouze nealko.Pravidelné kontroly,sražlivosti,srdce,tlaku atd.Když jsem to panu doktorovi říkal,tak mi odpověděl. Já jsem Vás varoval,to Vám všechno způsobila to dvojnásobné dávka Betarce,než je dovoleno.Timto svinstvem trpěli slavní lidé jako Van Gogh.Ten si k vůli tomu uřezal ucho. Bedřich Smetana,ten snad z toho zešílel.Kolega známého psychiatra legendárního prof.Vondráčka to měl 3 měsíce a oběsil se... U nás tím trpí známí hudebníci myslím že P. Janda,Pavlíček a jiní. Také jsem v mládí hrál na trubku. No holt už to musím vydržet. Tak se všichni mějte,přeju Vám aby to zmizelo a neposlouchejte hlasitě hudbu. J.H. 72 let z Prahy 1 t

Haluz

Vybuchnul jsem smíchy, chlape vy jste můj člověk klobouk dolů a obdiv velký, normálním lidem se asi stavěj vlasy na hlavě, neboť dost extrémní nezodpovědnost ale já vás rozhodně neviním udělal bych naprosto stejně a nakonec, jste nesmetl zastávku lidí tudíž, dobrá práce, ty zdr. obtíže to je naprd, ovšem né pro někoho jako vy, úžasný přístup.. a výsledek taky dobrý, jinak máte pravdu bude to tím hlukem, já blbec strkal hlavu do beden na tekno párty, teď taky poziruji že mi hučí v hlavě, ale to snad celý život.. Vždy když usínám, tak se to dá psychicky srazit, musíte se strašně soustředit, a jakoby se snažit to stlumit, je to na tuty nějaký tlak nebo napětí někde v oblasti ucha, já vždy se snažím uklidnit, a jakoby odstraňovat od nejsilnějšího tónu, vždy když jej stlumím tak to přechází v jiný typ hukotu o něco slabší, dá se to při troše úsilí srazit zcela do naprosté tichosti, poprvé jsem na to přišel na záchodě, protože místnost kde je ticho tak jsem to poznal a ono to není jen ucho je to celkové napětí je třeba se uvolnit, protáhnout odpočinout, meditovat atd.. pozoruji to nasobě, jak jdu spát, tak někdy jsem skoro až v křeči v celém těle, když si to uvědomím tak se uvolním ale pořád to má tendenci se stahovat celé to tělo, jo lidičky nebojte si to přiznat, máme zdraví nahadr, a dotoho jsme přetažení.. nevím jak vy ale já se tomu nedivím, spíše se divím tomu že jsem přetažený.. no nedivím jsem pitomec taky :D To ale skončí, :D furt se někam hnát..

Petra

Díky za příběh. Také již 4 roky hučí a hluchnu....

Nicol
1x

Ahoj, zjišťovala jsem veškeré informace ohledně tinnitu zkusila opravdu skoro vše, tak asi jako každý. Nyní jsem našla na internetu tinnitáře co jim bylo pomozeno. Mnoho lidí co trpělo tinnitem mělo v tělo více přemnožené ložiska parazitů. Psala jsem odbornici na parazity paní Bláhové a ta mi sdělila, že to opravdu tak je. Jdu vyzkoušet aniparazitální léčbu. A dám vám vědět.

nessik

Přeji Hodně zdaru !

Zuzka
3x

Dobrý den všichni, nevěděla jsem co lidí má s tímto problém. Hučení v uších mám asi od 20let, zvykla jsem si. Potýkala jsem se také s problémem, že se mi čas od času začali dělat mžitky před očima. Snad to je z nízkého tlaku. Často mám studené ruce, nevlezu do studeného moře 20,0C když jsme na lodi.... Ale abych se vratila k hučení v uších. Mám pocit že je to spíš v hlavě. Před měsícem mi bolelo v krku, obvodak mi napsal Azitromycin antibiotika a výrazně se mi hučení zhoršilo. Nechavala jsem to od 20 let byt bylo to slabé huceni. Ale ted jsem se odhodlala, mám totiž dvě menší děti a je mi 42 let. na neurologii odběry normální, dala mi 2x denně Betaserc a magnezium. zjistila stuhlejší krčni pateř. Na Orl mi nechala vyšetřit krkavice (tepny krk) a mám vrozené dvě cévy z 4 tenčí o 0,5mm, což by mohlo hučení způsobovat, že neproudí tolik krve do mozku. Hučení po měsíci užívání Betaserc je stejné ale je zajimavé, mžitky před očima úplně zmizeli. A studene ruce taky. Aspon nějaký pokrok vadilo mi to. Betaserc se užívá dlouhodobě tak uvidím jestli to zmírni i hučení. Přes den to jde kolem je jakoby hluk, nebo pak TV, radio. Zatím usnu normálně . Když si dám s manželem sklenku vína už si druhou nedám je to nepříjemný zvuk , ktery alkohol umocňuje takže jsem léta abstinent. Celkem to shrnu. Asi mi lékaři nepomohou, takže doporučuji všem si užívat života s dětmi, manželem.. a snažit se odreagovat - nebýt v tichu. Držím palce.

Petr

Dobrý den,když jste se zmínila o tom,že se Vám přitížilo když jste užívala Azytromicin,napadlo mě,jestli ve Vašem případě nejde o probíhající nebo chronickou chlamydiovou infekci.Napovídá tomu zhoršení stavu,může se jednat o tzv.herx tedy reakci těla na vymírání toxických mikroorganismů.Já osobně mám,mimo jiné potíže,zaléhlé uší a 24-hodinový šum s praskáním v Eustachově trubici po antibiotické léčbě chlamydií

Jean

konečně rozumná léčba, ale ATB nestačí, ještě alternativně.

Marcela

Mi zalehlo ucho před 4 měsíci.Častý zánět dutin.V práci se mi zatočila hlava na to zalehlou ucho a začalo i šumění.U lékaře mi řekla kapat do nosu mořskou vodu.z ucha vede trubice eustachova která v normálním stavu je pokrytá vlásenkami na sliznici, po častých zánětech se vlásenky poškodí neposouvají vzduch a vyrovnání tlaku v uchu nefunguje jak má.Trubice a vnitřní ucho se pokryje suchým hlenem a praskání je slyšet.Zatím nic nepomohlo.

jiri90
3x

Za zkousku stoji prirodni ,nepasterizovany jablecny ocet s matkou ,,,,3 polevkove lzice do 3 dl, vody ,,nebo do vlazneho caje /muzete dat I 1 lzicku dobreho medu/,jednou denne ,,,ja to praktikuji na noc ,pred spanim ,,,a huceni a krevni tlak se mi upravil ,,,je to jak v pohadce ,,ale doopravdy ,jsem byl moc prekvapeny ,po 4 dnech ,jsem nechapal co je se mnou divneho ,,a ono mi odeslo to huceni a piskani v usich ,,,,vrele doporucuji ,,,,

Verča

Ahoj všichni, vím o čem mluvíte, mám takové drobné šumění od krční páteře, mám napřímenou lordozu a slyším to i přes den. Momentálně chodím k fyzioterapeutce a mám po druhé návštěvě. Musím říct, že už malinko vidím výsledky. Učí mě různé cviky a jak právně stát a cvičit. Všem, co mají tinnitus strašně přeju, aby Vám našli příčinu, já sama si až do této doby nebyla jistá, z čeho to mám, protože mi ušní řekl, že mám nepatrný nález na krční páteři, ani mi neřekl, prý je to normální! ( to mě dostalo nejvíc), o co se jedná a mám to z toho. Reaguje mi to na to cvičení, tak doufám ještě v lepší posun! :) Jen pro zajímavost, je mi 19 a tinnitus mám necelý 4 měsíce.

Jean
1x

je to napadení mikroparazity, cvičení nemá cenu, škoda peněz, pohyb, práce :-)

Petra
1x

Hučení v jednom uchu je od páteře,natažení svalů,jednostrané přetížení svalů krku,trapézů na jedné straně,tím zablokování nebo to způsobí prochladnutí a blokace a tím se svaly sevřou a pracují až do hlavy,mám to a je to hrozný...takže na rehabky,odblokování páteře,masáže,cvičit,brát hořčík....začalo mi to když jsem pořád něco zdvihala jednou rukou aniž si to uvědomovala

Petra
1x

Žádná blbost,byla jsem s tím u lékaře,je to od stresu,námahy,nebo prostě od stažených svalů na krku-např čumění do pc,zima,beru léky na uvolnění svalů-ne antidepresiva,vápník hořčík zinek,arniku homeopatika a je to pryč...ještě mě čekají rehabky...tak si vzpomeňte co celý den děláte,jak jste pokrčení nebo jak a co namáháte a uvidíte..jinak jestli šumí v obou to nevim,mě to dělalo v jednom 2 měsíce jak kdyby mi tam jezdilo auto,hlavně když jsem ležela nebo byla v ůplným tichu,hrůza...a taky mě bolí záda

Petra

A jaký teda mikroparaziti?????...taky mám nálezy na páteři,co už....až budu po rehabkách tak dám vědět..

Jean

chlamydie, mykoplazmata a další, je jich spousta co se nediagnostikují a neléčí :-)

Petra

Je to taky samo možný, u sebe to přičítám páteři a ostatním se raději zabývat nebudu, už teď je ze mě hypochondr.....

Jean
2x

děláš chybu, časem přibudou další nemoci, hlavně chlamydie, té je všude plno a působí v celém těle, stačí alternativně, zatím.

Petra

Dnes výsledky z krve vše negativní,u interního taky..je to od páteře,zatuhlých svalů a s psychiky...takže se mám zklidnit,relaxovat,rehabilitovat...to hučení je hrozný na nervy,člověk je z toho rozhozenej,unavenej....všem radím vemte si magnesium,něco sladkýho a relaxujte,pomalu protahujte krční svaly,uvolněte se...pokud vás i bolí za krkem analgetika a na rengen páteře a k fyzioterapeutovi...pokud je to menier tak to je jiná...

Jean

nikdo nemá negativní výsledky, u každého jsou mikroparaziti :-)

Jana
1x

Dobrý den, v prosinci jsem se stěhovala a v tom počasí jsem nestydla. Jak jsem tak pořád posmrkovala praskalo mi v uších při smrkání. Pár dnů stačilo a nachlazení odešlo, až na hukot v levém uchu. Je to zvuk jako když si přiložíte mušli k uchu a slyšíte vlastní oběh krve. Tlak mám vždy bezproblémový, byla jsem už několikrát na ORL a přes vyhozené peníze za kapky úspěch žádný. Vtipné bylo když mi na poslední návštěvě doktorka předepsala do ucha oční kapky.. Každopádně se to už táhne 8 měsíců. Nevím co mám dělat, je mi to nepříjemné. Zjistila jsem že při sebemenší námaze, ač je to vyběhnutí schodů, je hučení v uchu intenzivnější. Budu opravdu za každou radu štastná. Přeji i ostatním aby našli řešení a ulevilo se jim. Překvapuje mě kolik lidí to trápí. ´

Simito

Dobrý den, prosím jak jste na tom? Mám stejný problém.

Market

Mě dal dr betahistin a dobry,zepry se to nedokrvuje,ale trvalo dlouho,obcas to slysim,ale uz ok.je to na nervy

Radka

A za jak dlouho Vám to pomohlo ?

..

Betaserc,Tebokan muze tinnitus rozjizdet stejne jako lecit.Pokud nemate problem d krcni pateri,pak mate vysoky nebo nizky tlak ve stredousi Pokud nizky,Betaserc by vam mohl pomoci,pokud ne ,je lepsi ho nebrat,nebot vystavujete sve vnitrni ucho vyssim tlakum a vetsi zatezi hluku a pak vam piska v uchu.

Marie Vítová

Mám stejně problém s ušima beru betaserc a neurol je to hrozný řadu nemám, taky bych nakou brala ale je mi 60 chudáci mladí lidi

Marie Vítová

Zajímalo by mne jak dlouho se může ten betaserc brát někdo píše že ho bere dva roky já ho beru od března takže 4 měsíce záchvaty jsem už neměla když mě to chytlo poprvé mnela jsem tlak 200/100 a puls 130 myslela jsem že je to moje poslední odvezla mne rychlá v sanitce jsem musela ležet a koukat do jednoho místa yla jsem jak v raketě turbo závrať protože byl covid v noci mě přivezli domu ještě týden mne vodili na záchod katastrofa

Petra

Obdivuji, že jste byla schopná převozu. Je to strašné. Jak je Vám nyní ?

Jana

Už se to zlepšilo?

Petra

Beru Betaserc 4 roky. A stejně hučím. Někdy cikády, jindy zvony...Ách jo. Záchvaty v podobě příjmů a nevolností. Výjimečně zvracení a šílený kolotoč. To se nedá ani chodit, ani ploužit.Hrůza !

Marie vitova

Petro ptáte se jak mi je pomalu se s tím učím žít ušní říkal že nemám na ucho vůbec myslet tak se snažím vždy jak si spomenu na ucho tak jdu honem něco dělat trochu to pomáhá ale hlavně že nemám ty záchvaty jo a nesmím být v tichu pořád něco poslouchám jinak mám velký tlak v tom uchu léčit se to nedá beru betaserc o antidepresiva

Marie vitova

Cikady mne ráno budí přesně

Dana

bydlím 500 m od gripenů takže ,,líbivá atmosféra " i v noci plné vášní

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce