Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

DEPRESE,ÚZKOST

Zdravim vsechny tyhle stranky jsou docela sile..trpim depresemi a stavy uzkosti uz skoro rok a ted jsou to tri mesice co beru Zoloft a stale se to vraci,,,jinak dochazim pravidelne k psycholozce a psychiatrovi takze prasky nejsou to jediny jak s tim bojuju!!!chtela bych povzbudit ty,kteri maji obdobne problemy!!!hrozne vam vsem drzim palecky a doufam ze nas to vsechny jedou prejde!!!prosim mate-le nekdo zkusenosti s tim ze uz jste z toho venku napis to sem,at tu mame i nejake pozitivni zpravy...pa

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Magda
1x

Dobrý den, je mi 12 let a trpím depresemi. Docela těžko se mi o tom píše. Někdy mám takové chvilky že si myslím že mě vvšichni nenávidí a že mě nikdo nemá rád. Pořád mluvím o tom že skočím pod auto ale nikdo mě neposlouchá. A myslí si že si vymýšlím... Popravdě bych to neudělala ale potřebuji pomoc !

jenny
2x

Ahoj. Depresemi a uzskosti trpim uz nejakou dobu a ted posledni dobou to je castejsi. Jeste jsem nenasla odvahu to nekomu roct a neco a tim delat.Hlavne nevim kde mam zacit, ale jak vite tak ty stavy jsou sileny. Dekuji za reakce a připadnou radu

Petr 1

Jdi okamžitě k psychiatrovi, potřebuješ léky a terapii. Potřebuješ pomoct.

anonym

Rozhodne se nekomu sverte. Clovek na to nesmi byt sam.

tom
2x

Dobry den chtel bych se zeptat k me praci mam jeste vedlejsak ktery nemam celi rok ale asi 6 mesicu v roce a to znamena ze jsem od rana do vecera v praci a kdyz toto obdoby zacne tak mam celu den pocit jako by nekdo sviral hrudnik nemuzu se nadechnout a chce se my brecet tak nevim co to presne je jestli vit co szim delat poradte prosim

anonym

Zajdete si k psycholozce. Vypovidat se z problemu casto pomaha. Ona vam rekne, co by jste mel delat. Preji hodne stesti.

Jean

Špatná rada, ona mu předepíše antidepresiva a příčinu nikdo hledat nebude, je potřeba vyčistit tělo a léčit nervy !

Ivo-54

Přišel jsem o práci i moje manželka v 4/2015 a ted si hledám novou. Na jednom výběrovém jsem již byl a nedopadlo to dobře, prej jsem neprošel přes psychotesty. Poslal jsem další životopisy , ale v noci se budím že mě pozvali na pohovor a že vlastně nic neumím a budu za blbce. Od dubna jsem na nemocenské protože jsem se psychycky zhroutil.

T.

Zdravim, je mi skoro třicet, od puberty, resp. od nástupu na střední, kdy sem musel vstávat o cca 2 hodiny dřív než na základce, jsem si totálně rozhodil spánek, spal jsem na dvě fáze, 4 hodiny k ránu (ráno sem byl totálně nevyspalý a často jsem pokračoval ve spánku a pak šel za školu na pivo) a 4 hodiny odpoledne. To pokračovalo i na vysoký, kterou sem kvůli tomu nezvládl, hodně sem pil a rodičům kecal, že studuju. Po 25 zesílení únavy, k doktorovi sem nešel. V práci to bylo fakt šílený, vydržet tam celý dny. Nechtěl sem k psychiatrovi, nejdřív sem vyzkoušel různý doktory + samoléčbu a internet. Jsem spíš skeptik, takže sem navštěvoval medicínský stránky zahraniční i naše, ale spíš zahraniční (v anglosaských zemích je víc výzkumu). Jelikož můj problém byl špatný spánek a apatie a únava, tak zpětný vychytavače serotoninu vůbec (je tam vyšší sedace), útlum libida nechci, už tak je to dost blbý. A doktoři ze začátku dávaj část právě tyhle. Byl sem na krevních testech co sem si sám zaplatil a serotonin v krvi mam a mam ho hodně. Problém bude v dopaminu/noradrenalinu, tak sem zkusil jediný skutečně silný a prokázaný zpětný vychytavač dopaminu/nor. - ginkgo bilobu standartizovaný extrakt 27/6 (ginkolidy atd...) - zlepšení paměti, nálady, neuvěřitelný. Víc síly a energie. Bral sem jí 3X denně s jídlem. Pak sem zjistil, že dokonce na noc mi zlepšuje hluboký spánek (se kterým už sem se málem rozloučil) a přestože zvyšuje dopamin, tak na rozdíl (údajně) od bupropionu nezpůsobuje nespavost, byť se po ní může trochu hůře usínat, ale zlepšuje neuvěřitelně hloubku spánku, ale i rem fázi čili sny (to mam ověřeno na sobě + existují na to i zahraniční studie v angličtině - dvojité slepé testy). Libido se nezlepšilo, můj problém je vysoké SHBG, byť testosteronu mam hodně, ale ne volnýho, na tom teprve pracuji. Asi sem si pokurvil mozek/játra chlastem, a tak mam sice hormon v pořádku, ale vyrábí se mi přemíra SHBG v játrech. Je to fakt svinstvo. Čili pro chlapa je nejlepší, pokud máte depky, kombinace více dopaminu v určitých částech mozku a dost volnýho testosteronu/dihydrotestosteronu. To je dobrá nálada + libido u muže. Bohužel něco v ginkgo mírně mi brání ve snížení SHBG a já vim i co to je. Dělám na tom, aby se to srovnalo. Už přes rok na sobě zkoušim různý věci a většina nepomohla, ale ginkgo na náladu je fakt zázrak. Doporučuji vyzkoušet několik verzí, po některých více bolí břicho (mají moc kyselin). Můžete si objednávat ze solidních značek i ze zahraničí. Vyzkoušel sem fakt hodně věcí, placebo jako skeptik u mě téměř vylučuji, tohle je prostě vědecky ověřeno a je to i moje zkušenost. Psychologický kecy nepomáhaj, když je v hlavě/těle špatně chemie. Stárnutí + nemocem se musíme aktivně bránit, doktoři jsou často vyhořelí a nebo neznaj novinky ve vědě a léčitelé a šarlatáni sou zase k ničemu, byť vyhořelí nejsou. Zkoušejte v googlu zadat NCBI a pak v angličtině dvě až tři hesla, najdete tam spoustu dvojitých slepých testů na vaše problémy, jde o národní ústav pro biotechnologie v USA a je tam spousta studií, který zadara zhlédnete. Bojuju a nevzdám se jen tak. Je potřeba dělat i hodně věcí ve vztazích, ale jak řikám, chemie je neméně důležitá, to už teď vim a nepodceňuji jí.

T.

Samozřejmě tou ginkgo-bilobou jsem myslel jediný přírodní fungující vychatavač, u kterýho je to potvrzeno. Umělý je pubropion, ale ginkgo nějak zlepšuje náladu, aniž by zvyšovala agresi, asi zvyšuje dopamin jen někde. Naopak L-dopa v Mucuně ve mně zvyšovala agresi bez zlepšení náladu, přitom také zvyšuje dopamin, ale není zpětným vychatavačem, ale prekurzorem dopaminu. Bupropion sem nezvyzkoušel, prej lepší nálada a libido (díky lepšímu dopaminu) a horší spaní. Ginkgo má zase lepší náladu, lepší spaní (asi zvyšuje růstový hormon a tím i SWS sleep ale i REM fázi čili snění a snižuje nepotřebný spánek stádie 1-2, kterýho je nejvíc v depresi a ve stáří, sice dobrý na usnutí ale ne na vyspání), ale nezlepšuje libido. U někoho prý ano, ale ne u mého problému, tam je to naopak. Něco v ginkgu (asi kvercetin) dělá blbě libidu u mě, nebudu to teď sáhodlouze vysvětlovat. Ale u vás, kteří máte v pohodě hormony a jejich poměry to nic asi neudělá.

anonym
2x

Ahoj vsichni. Procitam tady takhle komentare a neda mi to, musim se taky podelit o svoji zivotni zkusenost. Uz ve skolce jsem mela potize s prijmem potravy a ryche se ze me stala anorekticka. Zlepsila ksem se ve treti tride. V pate tride jsem prestoupila na jinou skolu a doufala, ze najdu nove pratele. Byla jsem vsak sikanovana a to i od lidi, ktere znam cely zivot. Nechtela jsem chodit do skoly, nechtela jsem jist a citila jsem velkou bezmoc. Prisly i prvni uzkosti. Potom me mama preradila zpet a ja byla dva roky v pohode. Ale rok zpatky jsem zacala ztracet moji nejblizsi kamaradku. Dnes sice vim, ze za to ani nestala, ale i tak mi to bylo moc lito. Zacala jsem se chovat jinak, coz muzu posoudit az ted. Casto jsem mlcela a v kruhu kamaradek sedela jen se sluchatkama v usich. Samozrejme spatna nalada lidi odpuzuje. Nikomu se nelibi, kdyz jste negativne naladeni cele mesice. Potom jsem diky zmene chovani ztratila celou partu a dalsi kamaradku. Zivot pro me ztracel smysl. Ja upadala do depresi. Nejprve jsem navstevovala psycholozku, ta mi ale nepomohla. Pote mim rodicum doporucila psychiatra. Jeli jsme tedy na detskou psychiatrii. Kdyz jsem videla ty sedici lidi na lavicce, co jsou bledi, jako jsem byla po dobu deprese ja...myslela jsem si, ze jsem blazen. Psychiatr mi predepsal antidepresiva (Zoloft), protoze jsem mela silnou depresi. Strach, uzkost, tres, spousta slz a hodne dalsiho trapeni bylo ve dne i v noci. Zoloft jsem nedobrala. Obratila jsem se na homeopatii. Byl to pro me lepsi zpusob uzdraveni. Rodice a psycholozka mi byli samozrejme oporou, ale nikdy jsem jejich pomoc neprijmala. 2 mesice jsem nechodila do skoly, protoze se objevila i sikana ze strany tridni ucitelky. Zacala jsem se z bezmoci rezat. Pak jsem ale srovnala myslenky v moji hlave a vsechno najednou bylo lepsi. Byla to dlouha cesta plna trapeni. Ale ted jsem 3 mesice po depresi a citim se lepe. Mam nekdy spatny noci, ale uz to neni takova uzkost, jako byla behem deprese. Uz nemam problem s nespavosti. Timto chci dat vsem nadeji. Pozadejte pratele, rodinu. Vzdy to jde vyresit. Preji mnoho stastnych dni. Omlouvam se za delku clanku.

Mirek

Dobrý večer všem, mezi 18 - 23 rokem jsem trpěl podobnymi problémy, které jsou zde popisovány (rozvedena rodina, matka si preze me resila problémy s otcem, neustále ke mně mluvila jako k otci, příklad: ve stavu největší opilosti mi povídá "takhle se mnou nemluv, ja nejsem tvoje matka", když se mi později, když uz jsem byl v pohode, podarilo získat lepší pracovni misto, tak dva dny v kuse prochlastala ze nebyla ani schopna chodit atd...). Navštívil jsem vice psychologu az mi nakonec pomohl Dr. Barbarič, ordinuje v Brne, kontakt najdete na internetu. .

Jenny

Zkuste začít cvičit Pět Tiběťanů každé ráno. Pomůže to z nejhorších stavů a bude Vám lépe a lépe a budete zase žít. Přeci za zkoušku nic nedáte. Držím moc palce!!!

Jean
1x

:-)

Jarka

Dobrý den,trpím stavy kdy mám z něčeho strach,pláču,nedokážu fungovat jak bych měla,od doktorky jsem dostala před dvěma dny Itakem a Lexaurin...dnes to na mě ale jde znova jak se tomu vyvarovat a nebo myslíte že prášky nezačali ještě pořádně fungovat.Je to hrozny pocit,jakoby knedlik v krku,strach,uzkost....prostě děs..Děkuji

Jean

je to asi chlamydie pn., nevím co čekáš od diskuse, doktor Ti nepomůže, ATB a léčit nervy !

pavel

než se babrat ve svojí depce , je lepší dělat něco co mě baví ,velmi varuju před užíváním ad. jsou návykové a nic neřeší , doktor ktery neví tak dá bobule a jen poškodí a odvyknout si je ještě horší ,makat i třeba alkohol krátkodobě je lepší než se stát závislákem , vím o čem mluvím

Jean

není to tak jak píšeš, depka je blbost, ale poškozená CNS se musí léčit

pavel

chcešli být štastný den opij se,rok ožeň se a celý život -věnuj se svému koníčku(činské přísl-tam najdeš zpřízněné duše),žít aktivně , myslet pozitivně ,to je jediná cesta, na všem špatným se dá vždy najít něco dobrého ,dřív si lidi pořád zpívali ,všude , přes den sportuju , a večer si jdu zazpívat ,to mě baví a nemám čas "na blbosti"

Paja
1x

Ahoj já jsem už od puberty měla představu že někomu chytnu hlavu a bouchnu jim facku.Nebývalo to často ale říkala jsem si bože co to je?Po porodu jsem měla úzkost jak malá brečela ale u druhého dítěte to bylo horší.Jak zabrečela tak jsem ji musela hned brát a chovat jinak mi bylo zle 😞 minulý rok před svátky jsem se psychicky zhroutila.Zašla jsem k doktorce a dala mi žádanku k psychiatrovi který mi předepsal antidepresiva.Ty mi zabrali ale jen trochu a nechtěla jsem se smířit s takovým životem.Začala jsem chodit na kineziologii a tam jsem se s paní bavila a odblokovávala mi traumata.Poradila mi že můžu začít chodit k psycholožce bezplatně protože mi doktorka řekla že mi nemůže vypsat žádanku.Přišla jsem k psycholožce a tak jsem jí vyklopila o zneužívání že dvou stran z rodiny a hrozném dětství.Už nemám v sobě tolik zloby ale léčbou procházím a mám stavy úzkosti ale tím se uzdravují 😉 nevím jak dlouho to bude trvat ale jsem bojovnice a bojují i sama se sebou pro mě a mojí rodinu chci a budu tady 😘

katka

já taky asi mám depku.taky beru prášky

Lily

Ahoj, před pár dny mi psychiatr řekl že mám depresivní úzkost. Nasadil mi léky estan a atarax. Začalo to nečekaně když jsem se dozvedela ze mam nález na mozku. Od té doby šílené stavy a do toho ještě tak nějak problémy doma atd. k doktorovi mě objednala kolegyně z práce, protože vedela že mi pomůže. máte někdo s těmito léky zkušenosti dekuju

Josef

Dobrý den, mám deprese a OCD, chodím na terapie a na psychiatrii, beru i prášky (nejdříve Citalec, Asentru a nyní Anafranil (6 dní)). Před zhruba 5-6 týdny se mi postupně začalo velmi mastit čelo a postupně celý obličej. Na radu kožní lékařky používám tedy speciální šampón a šetrné odličovací mléko, ale obličej a vlasy se mastí stále dál. Nevím, jestli je to nežádoucí účinek původních léků, nebo to způsobují deprese. Máte prosím nějakou účinnou radu co se s tím dá dělat? Děkuji

Jaroslava

Dobrý den, snažíme se o miminko, ale vůbec to nejde, poraďte prosím co dělat? Už trpím velkou úzkostí a mám deprese, ale co dělat..nechci do sebe nic cpát. Poraďte na koho se obrátit nebo na jakou kliniku, potřebuji začít tento problém už řešit..

anonym

Je potřeba vyšetřit vejcovody a udělat test na složitou bakterii, ale v dnešní době nevím.

Julie

Ahoj je mi 12 a mam chuť skočit z okna když mě nekdo naštve a a také když mě někdo naštve tak mi je smutno a zima i když mam v pokoji ne venku 28 celzia prosím pomoc už tím trpím 4 roky a štve měto v tomto věku

anonym

potřebuješ léčit nervy, vydrž do jara a nasuš si bylinky a nebo kup a užívej, pupalka dvouletá, bělotrn , droždí a pod.

Denča

Dobrý den chtěla jsem se jen zeptat jestli nejsem panaroidni nevim jak se to píše mam počít že trpím depresemi cejtim se méně cena pořád mám pocit že dělám vše špatně pořád si myslím že nejsem Dobrou manželkou a mamou pro deti a manžela je todle normální nejraději bych se schovala a byla tam nekde v díře a už nevilejzala

anna

dobrý, den byla sem 27roku a půl zavřená doma nikde sem nemohla mamka mne nechceli pustit volala policii když se utekla z domu bylo mi špatně z toho

Etsien

Chtěla bych napsat svoji zkušenost ohledně užívání antidepresiv a co mi funguje jako jejich náhrada přírodní cestou. Brala jsem antidepresiva typu - ty se zpětným vychytáváním serotoninu - na úzkosti a lehčí deprese. Pátrala jsem po informacích, jak si mohu jinak zvýšit hladinu serotoninu? Našla jsem a po vysazení chemických léků začala užívat: L-tryptophan (500mg v kapsli), je to aminokyselina, ze které se v těle serotonin tvoří. K tomu byl doporučen ještě vit B6 ve formě P-5-P, pro lepší vstřebávání a vit. B3. Z bylin jsem nasadila šišák bajkalský (400mg v kapsli) - ten by měl působit antidepresivně a rozchodnici růžovou, která by také měla mít vliv na hladinu serotoninu. Užívám trochu víc, než je doporučené množství - L-tryptophanu cca 2 ráno nalačno a 2 večer před spaním. Šišák také tak. A rozchodnici 2ks ráno. U Šišáku by se měla po 3 týdnech dělat v užívání týdenní přestávka. Další věc je, že hladina serotoninu je snižována kofeinem a alkoholem. Je dobré se těmto látkám vyhnout. Pro tvorbu serotoninu je také potřebná dostatečná doba spánku. Další důležitá informace, že ani příliš vysoká hladina serotoninu není pro psychiku dobrá. K příznakům příliš vysoké hladiny serotoninu patří mimojiné například bolest hlavy. Pokud se mi to přihodí, uvařím si kafe a hladina se sníží. Píši to primárně jako zkušenost pro ty, kteří trpí úzkostmi a ještě chemické léky nezačali brát a třeba se jim do toho moc nechce - jako variantu pro vyzkoušení. Mně to pomáhá. O všech výše uvedených látkách a bylinkách si můžete sami na internetu podrobněji počíst.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce