Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Olwexya (Venlafaxinum)

Dobrý den, zajímali by mě Vaše zkušenosti s užíváním antidepresiv Olwexya. Trpím již delší dobu panickou poruchou.Tyto antidepresiva jsem začala užívat před třemi dny (doporučená dávka 75 mg). Nejdříve jsem se zalekla příbalové informace, zejména seznamu nežádoucích účinků. Některé nežádoucí účinky jsem na sobě pocítila, jako sucho v krku, pocení, mravenčení, třes, nespavost a malátnost. Některé účinky již odezněly.Na tento přípravek prý nevzniká závislost. A jaké by byly následky, kdyby došlo ke kombinaci tohoto přípravku s alkoholem? Nadále, by mě zajímalo, zda-li Olwexya někomu z Vás pomohla odblokovat úzkostné až někdy panické stavy. Nikdy před tím jsem žádné antidepresiva nepoužívala. Děkuji za Vaše příspěvky. Eva

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Soňa
10x

Dobry den, mam uz dlouhodobe zkusenosti s timto lekem, ale ne pozitivni.. trpim kvuli nim nespavosti, tresem a pocitu na zvraceni.. Pocitila jsem tke vedelejsi ucinky a nekdy opravdu hodne a v pripade, ze jsem prasek vynechala telo se okamzite ozvalo.. ted si od toho odvykam a zatim se to dari... ja osobne s timto lekem nemam dobre zkusenosti.

Eva
7x

Soňo, taky právě odvykám. Beru ho necelý rok, přibrala jsem, otékají mi nohy, mám po tomhle léky zvýšenou srdeční frekvenci a na kardilogii se divili, že mi tenhle lék vůbec paní doktorka napsala. Bylo mi zke, když jsem ho začala brát a je mi zle, když odvykám. Už aby to bylo za mnou. Hezký den. [email protected]

encuentro
5x

Beru Olwexya 150mg celkem krátce a také mě zděsil seznam nežádoucích účinků. Začala jsem je studovat až v okamžiku, kdy jsem měla sucho v ústech, hroznou neustálou žízeň, asi tak týden jsem dokázala vypít tak osm litrů denně, zvýšenou srdeční frekvenci, přitom srdce mám zdravé, je mi vedro, když piji studené nápoje, tak zase zima. Třes, mravenčení v nohou. Úzkosti sice vymizely, mám více energie, ale...Teď nevím, jestli si mám myslet, že jsou to vedlejší účinky, nebo už mám depresi z toho, že bych měla cukrovku. Večer ještě beru Miabene. Po tom spím, ale druhý den malátnost. Mám chuť oboje zahodit.

peta
5x

ahojky uplne me desi tento lek brát když to tu čtu lekařka mi ho napsala brala jsem cipralex,ale mam problemy furt jsem nepřijemná podráždena a vzteklá a bulim bojim se toho ,že bcych pribrala mam RS a kortikoidy už mi taky neco přibrali tak nevim zda do toho leku opravdu jit . Pomohl vůbec nekomu nechci se třást jak tu píšet delam nehtiky a musím mit ruce v pohode

doktorka
6x

Taky mám RS a stejné problémy jako ty,ale olwexyi už nechci ani vidět. Přeji hodně sil. Pokud by jsi se chtěla ještě na něco zeptat ráda pomůžu - [email protected]

Terka
12x

Nemyslím, že to tak musí být u každého. Mně Olwexya pomohla. Ano, mám také pocity na zvracení, zpočátku jsem i zvracela, nyní už ne. A zácpu. Ale pomohla mi moc, a naopak jsem shodila pět kilo, protože už nemám takovou chuť na jídlo. Nejhorší ale bylo po dlouhé době nečinnosti dát do pořádku tělo - zmizely svaly, všechno bolelo a i ta malátnost k tomu s tím pak souvisí. Nejen že léky mají nežádoucí účinky, ale jsme-li nemocné, tak tělo takto i demonstruje bez ohledu na léky. Z nejhoršího mě vysekala za tři týdny, zbytek pak nastupoval další tři týdny.

Sandra
1x

Ahojky Terezii, chtela jsem se zeptat, jestli jsi po vysazeni prášků těch pět kilo přibrala zpatky nebo ne. Mam to asi stejne jako Ty tak by me zajímalo co me čeká po jejich vysazeni. Předem dekuji za odpověď.

anonym
1x

Neradím neco vysazovat bez zaléčení nervů léky, AD jsou jen oblbováky, vrátí se potíže !

Zora
4x

Dobry den ja beru tento lek asi pul roku, 150 mg ...sice jsem klidnejsi ale obcas mam obrovsky vybuch typu sebevrazednych sklonu...mam hodne zive sny a dost jsem pribrala...na druhou stranu po cipralexu ktery jsem uzivala take asi pul roku jsem byla uplne silena !!

doktorka
2x

Brala jsem Olwexyi týden, myslela jsem, že je po mě a potíže stále přetrvávají. Silný pocit na zvracení, absolutní nepříjem potravy, pocit oteklého krku, nespavost, rozmazané vidění,pocit opilosti a zoufalství, že lék který mi má pomoci mne takto srazil na kolena. Na doporučení lékařky léčba ukončena. Doufám, že tyto stavy brzo pominou a já tedy už nikdy více. Ale myslím, že na každého může tento lék působit jinak. Já to vemu cestou přírodních antidepresív.

František
5x

Kdo se budete trochu zajímat o alternativní medicínu tak zjistíte, že většina psychických poruch je zapříčiněna nedostatkem hořčíku a vitamínů skupiny B. Tak můžu jen doporučit nevysazovat léky ale postupně a opravdu postupně je nahrazovat výše zvýšenými minerály a vitamíny. Sám jsem zkoušel vysadit olwexu najednou a to opravdu nejde, začnou vedlejší učinky jako když léky brát začínáte.

Olwexya 150
3x

Tak já bral 375mg na den a teď 300mg,to se mám na co těšit)) Na lék byla reakce, týden jsem prospal. Zácpa byla také, žízeň , nechuť k sexu a prakticky nemožnost vyvrcholení. Cca po měsíci už jsem pocítil velice silné klady a byl vrácen do života, před jsem už jen ležel a trpěl bolestmi hlavy a scvrkleho čela. K tomu jsem dostal amitriptylin na spaní, spím jak mezek. Za mou osobu si to nemůžu vynachválit. Vysazení teprve bude.

Jirka
4x

Jako jediný mne po ročním strádání s Asentrou zbavil vsech problémů.Znovu žiju.

Iva

Beru venlafaxin,lyricu,dlouho.Pali někoho jazyk?

Simona

Ano mě pálí v ústech a mám bílé fleky na dásních.Upozornila mě na to zubařka a teď zjišťujeme od čeho to může být. Nemůžu se toho zbavit a napadá mě Venlafaxin i doba by tomu odpovídala co ho beru a od kdy problémy začaly.

Denisa

Reaguju na váš starší příspěvek. V jakém smyslu Vám, prosím, Olwexya pomohla víc, než Asentra? Také zvažuju tuto změnu.

Ondřej
3x

Beru Venlafaxin přes půl roku, prý na něm není závislost, no je na něm těžká fyzická závislost, když jej neberu, v hlavě mi podivně bzučí. Chci jej přestat brát, protože sportuji a přesto přibírám, potím se jako prase, úplně nepřirozeně.

Vendy
1x

Prosím, mně lék pomohl asi na 3/4 roku a teď mám po něm třes, strašně se potim a je mi zle. Doktor jej nechce vysadit, aby trefil jiné AD správně, vyzkoušel jich na mne už více. Jak jste na tom po vysazení?

Anna

Zdravim, Lék užívám take (225mg) ze začátku jsem měla velmi špatný týden a to nevolnost, nespavost, svalové křeče a bůh ví co vsechno. Jinak řečeno prvních par dnů mi bylo tak zle ,ze jsem brečela. Nyní už ji užívám další dobu a až na problémy se spaním necítím asi žádné špatné účinky. Obrátila jsem se sem protože me zajimalo jestli je po ni možné přibrat a nebo jestli to je pouze můj zničený proces myšlení, který se mi snaží namluvit ze jsem trosku přibrala (bývala ed)

barunka
8x

ahoj holky, no já měla různá antidepresiva, Zoloft apod. napasovaly mně..nyní užívám cca rok a půl Olwexyi..zezačátku zácpa, občas noční děsy a dřív pocení v noci, mívám sušeji v ústech..ale zácpa zmizla tak za 3 měsíce, vše ok! užívám 150 mg. já jsem právě s nimi naprosto spokojená a jsem ráda, že jsem našla AD co mi pomáhají! holky, zkuste vydržet počátek léčby, třeba ono se to srovná a když ne, tak vám pasuje jiný preparát. všichni jsme holt různí, držím palce!!!!

Anna Hanzlíkova
2x

Užívám olwexyi 150 jíž asi 10 let, nemám s ní žádný velký problém.

barunka
4x

jo a normálně si dávám vínko s olwexyí a občas se nabumbám:-)-řešila jsem to s lékařkou a ta říkala, že je to ok...nemám po namixování s alkoholem nějaký prazvláštní stavy, jako bych ani Olwexyi neužívala, nebojte se:-)

P.

Ono to je složité. Já osobně také Olwexii užívám. Zpočátku jsem na požití alkoholu neměla ani myšlenku, byla jsem ráda, že jsem tak nějak stabilizovaná....Prvních 14 dní jsem nemohla spát, strašné pocení... Váhu jsem si udržela :-) Pak vše odeznělo a je mi fajn. Nějaká kila navíc a sklenička alkoholu jsou úplně druhotný problém...Vydržte

Eva
2x

Dobrý den všem, děkuji Vám za příspěvky. Barunko, mám na Vás dotaz, jelikož máte pozitivní zkušenosti s temito AD. Já tyto AD beru již třetí měsíc a také mi poměrně pomáhají, jen každé ráno po probuzení se chvěju ( třesu ) a během dne resp. do hodky chvění odezní. Takže si nejsem jistá, zda-li bych neměla zkusit jine AD, nebo ještě vydržet a doufat, že časem odezní i to chvění. Pociťovala jste tento stav také? Děkuji za odpověď a případně za další příspěvky. Eva

Klárka
1x

Máte někdo zkušenost za jak dlouho Olwexya zabere?? a přibírá se po ní? V nežádoucích účincích píší, že je možný úbytek na váze nebo naopak přírustek. Díky za zkušenosti.

Ivana

Olwexyi beru něco přes rok a spíše hubnu, nebo tedy rozhodně nepřibírám.

tom
5x

Ahoj všem, zmíněný lék beru sedm měsíců a nemám pocit, že by extra fungoval. Celou dobu mám tyto n.účinky : potím se jak prasátko ve chlévě,vypil bych doma kohoutek, neustále mě brní v pravém uchu a stolice jednou za týden je úspěch,který slavím dávkou projímadla :-)

Magda
4x

Olweya 150mg, beru jíž tuž půl roků, a hrozně jsem přibrala. Také mne bolí nohy, potím se, a také mám srdrdeční poruchy. To že jsem přibrala se dost trápím tak jsem zkousila několíkrát lék na 2-3 dní vynechat. Moje deprese se natolik zvětšili, že teď už léky beru pravidelně, ale vedlejší učínký mne dost trápí, a teď nevím co dělat. Minulý měsíc paní Mudr. z dávky z 75mg.zvedla na 150mg. denně.. Ráda bych kdyby někdo poradil nějký užitečný lék ale aby neměl tak vedleí učínky..

tom
1x

Já již držím dost krutou dietu a denně cca30 km na kole. Páč těch přibraných osm kilo mě dost štve. Mudr říkal, že tento lék je momentálně to nej a hádat se sním určitě nebudu. :-) Takže nežrat a sportovat.

Klárka
3x

Tak já mám naopak 2kg dole, nemám vůbec chuť na jídlo, vzpomenu si, že jsem nejedla až je mi blbě z hladu.. :o(( A chuť na sex veškerá žádná. Taky jsem zvýšila z 75mg na 150mg denně. Je možný, že při zvyšování dávky je mi hůř jak předtím? Třeba než si tělo zvykne? Mám zase depky a to jsem už byla lepší.. Díky za Vaše zkušenosti.

Kvítí
1x

Tato antidepresiva beru rok a půl. Nejdříve jsem zhubla asi 6kg, všechno jídlo se mi zdálo strašně slané. Taky jsem měla mnohem větší potřebu pít. Potom se chutě srovnaly, mám naopak o 10kg víc. Stále přetrvává pocit tlaku v hrudníku a nedostatečného nádechu. Velice se mi zvýšil tlak a musela jsem začít brát léky na snížení. Chuť na sex veškerá žádná. Ale dobré je, že mi to díky těm antidepresivům vůbec nevadí :-)

iska
2x

taky se mi po nem zvyysili deprese,ale ja beru jeste valproat a qestax,tak nevim jestli to neni spatna kombinace

Míla
3x

Beru Olweyu už přes dva roky. Začátky byly horší, ale depky ustoupily. Bohužel se mi častěji dělá špatně - malátnost,pocity na zvracení, zívaní a ospalost. Se spánkem problémy nemám, třes taky. Bohužel jsem za ty dva roky dost přibrala a to jím normálně. Piji více, pocit žízně a hlavně se strašně potím. Jsem z toho pocení dost zoufalá.

Tom
4x

Všechny Vás zdravím. Vzhledem k tomu, že trpím těžkou depresí, tak jsem vystřídal cca 11 druhů antidepresiv, takže z vlastní zkušenosti Vám všem mohu říct, že opravdu není nic vyjímečného, že Vám lék nesedne, nebo se projevují extrémně vedlejší účinky. Jak se zde napsalo, každý jsme jiný. Tím Vás chci povzbudit a říct, abyste se nebáli lék změnit a zkusit něco jiného, když nezabírá. Bohužel, přibírání na váze je častým rysem užívání antidepresiv a neznám prakticky nikoho, kdo by po nich nepřibral, ale zase je to individuální. Já z osobní zkušenosti mohu doporučit Deniban. Přibral jsem po něm, ale už 3 roky funguju oporavdu výborně. Je to naprosto nenásilný přechod do normálu. Ale zase, každý to může mít jinak. Všem držím pěsti!

beruška
4x

Beru Olwexyu cca 2 měsíce, jsem s ní velmi spokojená.Občas mám noční pocení, trochu větší žízeň/hlavně v noci/, a kila spíš jdou dolů.Ale jsem ten typ, když na mne padnou deprese, rapidně hubnu, jelikož nemůžu vůbec jíst.Předtím jsem brala Apocitalopram a Asentru - po té jsem už byla v poledne totálně bez energie, akorát tak lehnout do postele.Toto se nedá vůbec srovnat, jsem v pohodě, mám energii a mohu zas normálně existovat.Za což jsem vděčná.

pavla
2x

já tady právě hledám někoho, kdo má problém s pocením.Beru olw.asi rok a je to příšerné. Pořád jsem mokrá od vlasů až po palce na nohou.Nevím co s tím.Nemáte radu. Díky.

Ivana

Po Olwexyi se taky víc potím, mám ošklivé, živé sny, sucho v ústech..jen v noci. Lék beru přes rok a tyhle příznaky přišly až teď... divné.

Irma

Proti pocení při olwexyi mi dokonale pomáhá neurol a vějíř 🌸🌺🌷.

Martin
7x

Beru Olwexyi přes půl roku a po prvních zhrzba třech týdnech bojů se medikament relativně ustálil a nyní je mi opravdu skvěle. nežádoucí účinky se musí přetrpět. mě z nich zbylo akorát nadměrné pocení, což je sice nepříjemné, ale určitě lepší než nadměrné deprese :-)!!! Po poradě s mojí lékařkou začínám vysazovat ze stávajících 225mg na 150 mg tak mi držte pěsti. P.S. když člověk začne brát AD, měl by zároveň trochu přeorganizovat stávající život. Nesmíme se jen spoléhat na léky, ale snažit se díky nim o změnu (začít sportovat, žít víc pro sebe, každé ráno děkovat tomu nahoře že jsme, snažit se víc usmívat, atd....) na mne tyhle věci zatím fungují a doufám že budou stále až vysadím úplně. Každopádně díky zkušennosti s depresí, byť né moc příjemné, žiju momentálně daleko kvalitnější život. je to paradox ale je to tak!!!! Všem držím palce a vězte že bude lépe!!!!

Renata
3x

Olwexyi beru od září a musím pochválit paní doktorku, která byla velmi pečlivá ve výběru léků a několikrát mi měnila jak AD tak jejich dávkování, pak jsme přešli na Olwexii a skvělé, trochu se potím v noci, taky pár kilo navíc, ale to je normální. Začátek je horší, ale sedne si to, pokud to do 2 měsíců není ok, přesvědčte svého lékaře o potřebě změny, určitě je to velmi individuální.... přeji všem úspěšnou léčbu a rychlé jaro

lmazbcxh
1x

[URL=http://hvaasmti.com]fvlxvjza[/URL] uhoffjkq cjrgcxpw http://gowvafxo.com kzovjfhc dfgajlil

moemzzbu
2x

ttuzzgcj http://lnplypzr.com lllinjgc cgpuynvo [URL=http://razvrauw.com]fezrkute[/URL] jqnupjvk

eanvtmaz

[URL=http://cloyrsqt.com]hxbygynm[/URL] bmtiychj http://natjkxaz.com ntdaepql ybtpnuvl jvtjcsya

blkornrl
1x

[URL=http://kvgofqiw.com]cagdlcmq[/URL] aaufdvwc phdvgcgh http://syormuez.com aklbswxg fzywyvhx

lucka
3x

beru olwexya asi 3 mesice 150 a zadne nezadouci ucinky jsem nemela a ani nemam ,tak ja nevim asi jsem mutant

Leona
5x

Prosím začínám brát olwexyi, ale bojim se, písněte mi nějaká pozitiva.Čtu samý šílený vě[email protected]

VELVET

Jak jste nakonec byla spokojená s těmito léky?

Ondra

Jsi dobrá

Budul

Muži, po braní tohoto léku každopádně zapomeňte na sex.

Bambus
3x

Nesmysl, je to hodně individiuální. U mě zase chuť na sex vzrostla :) Kila mi jdou pomalu dolů v porovnání např. se Seropramem. Jen zezačátku mi bylo na zvracení a první tři dny jsem byl schopný usnout kdekoliv, byly pocity na omdlení a vyšší tep i tlak. Vše ale postupně odeznívá, s pocením problémy nemám, jak jiní píšou. Za mě nejlepší lék, co můžete dostat, AD ale musí sednout, beru jako doplněk vitamín B1 a hořčík (v čisté podobě s vodou) a dá se to :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce