Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Avonex x Copaxone

Ahoj všichni, obracím se na Vás s dotazem. Včera mi p.doktorka dala na výběr mzi léčbou Avonex nebo Copaxone. Avonex se píchá 1xtýdně, copaxone každý den. Avonex má prý horší vedlejší účinky (teplota, bolest hlavy ...), Copaxone prý nemá žádné. Máte někdo prosím nějaké zkušenosti???? Děkuji za radu.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
plantážník
4x

Ahoj, nevím, jestli už není pozdě, ale mám zkušenosti s Avonexem i s Copaxone. Píchat Copaxone každý den je sice pruda, ale fakt nemá žádné vedlejší účinky. Takže ve srovnání s Avonexem je to radost! Avonex se píchá sice jen jednou za týden, ale pak jsou zimnice, horečky a bolesti kloubů - v mém případě to přetrvávalo až do poledne následujícího dne. Ale když se píchá v pátek večer, abys v noci zaspala chřipkové příznaky, tak se to dá s pomocí dvou Ibalginů zvládnout(jeden půl hodiny před aplikací a druhý asi čtyři hodiny po, když mě probudila horečka) , pokud nejdeš druhý den do práce...

lucka
4x

ahojky, avonex mám asi pět let a naprosto spokojená, před pěti lety jsem trpěla jako kůň, pořád mi něco brnělo, pořád jsem měla pocit že mě neunesou nohy atd.,..Prve jsem byla úplně vyřízená z toho že si tu šílenou jehlu zabodnu do nohy, ale nakonec mi nic nezbylo, dokonce se to naučil manžel a píchá mě do zadku pokud je doma. Od té doby maximální zlepšení, ataka po pěti letech , taky trochu mou vinou protože se zrovna stěhujeme a maximální stres, jinak žiju jako bych ani žádnou nemoc neměla, šetřím se ale vidím, chodím a můžu dělat co chci a to mi stačí, jsem šŤastná za tyhle léky a pokud by to takhle zůstalo dalších x let budu šťastná, všem držím palce ať si zvolí dobře a ať brzo nastane zlepšení, protože kdo nezažil neuvěří, jaké to je žít s vědomím že se to během jednoho okamžiku může otočit o 180st

Naďa
1x

pokud jsi se rozhodla pro avonex,hlavně si ho nepíchej do zadku,vyzkoušela jsem oboje za mě rozhodně copaxon

Píchám si Avonex dva roky. Začátkem jsem si bral,ale preventivně Brufen, nebo Ibalgin. Žádné problémy namám, až na to, že je to otravné nezapomenout si píchnout. Už si to nepíchám kolmo do nohy, protože mi ty jehly připadají nějaké tupější. Tak je bodám ve sklonu 45 stupňů. Jde to líp. Jinak, jak můžu, tak si odpoledne na hodinku zdřímnu a je mi fajn. Asi bych tím Avonexem nikoho zvlášť nestrašil. Možná někdo citlivější může mít maličké potíže,ale asi žádná hrůza. Zdravím

Dalibor

Že Copa one nemá vedlejší účinky?? 😀To bych opravdu nechtěl zkusit Avonex

Jana
3x

Ahoj, mám za sebou třetí pátek s Avonexem,píchání je bez problémů.Po první injekci jsem v noci měla jenom trochu zpocená záda, po druhé injekci jsem fakt prodělala zimnici,horečku - ale opravdu jenom v noci a po třetí injekci se mi po zvýšené teplotě udělaly afty v puse. Tak zase na druhou stranu mlčím a jím tekutou stravu. Asi bych hůře snášela Copaxone každý den a tyto prvotní příznaky vydržím.Mělo by to ustoupit a tělo si zvyknout. Pro mně je hlavně SUPR že se mi rapidně zlepšíla chůze.

Pája
11x

Ahoj, Copaxone si píchám víc než rok a jsem maximálně spokojená.Cítím se dobře, žádný brnění, motání, nejistota v nohou...Můj zdravotní stav se fakt hodně zlepšil, ataka žádná.Vpichy nebolí, nepříjemná je jenom lokální reakce, ale časem se to lepší.Hlavní je se nenervovat a RS není zase tak strašná nemoc, jak na první pohled vypadá...

Berusssse
2x

já si píchám copaxone a krom lokání reakce je to v pohodě . Píchám si dva roky . A je mi lépe .

Berusssse

já si píchám copaxone a krom lokání reakce je to v pohodě . Píchám si dva roky . A je mi lépe .

Klára

Ahoj, je mi dvanáct a copaxone si picham od deseti a jsem skoro uplne v poradku. zadne ataky nic. vpichy skoro nemoli.

Naty

Já jsem s Copaxone začala (2mesic) a taky jsem spoko 😊 snažím se na tu nemoc nemyslet. Čím víc si ji nepřipouštím tím víc jsem v poho. Žádná ataka 😊😁

Jarka
6x

Teda sorry, ale musím reagovatna to, že "RS není zase tak strašná nemoc, jak na první pohled vypadá..." kdyby jsi tu nepsala, že si pícháš, tak si myslím, že jsi úplný neznalec. Koukni na Ereska fórum ať si uděláš obrázek o té nemoci. Hlavně tam nepiš tenhle nesmysl, protože by tě jinak museli vypískat.

Míša
16x

Člověk to může brát tak, že je těžce nemocný mrzák a chudák a deptat se tím do konce života. Nebo může přehodnotit svůj přístup k životu, rozhlédnout se okolo sebe po lidech, co jsou na tom mnohem hůř, a nebrat nutnost braní léků jako křivdu. Mít dobrou morálku je strašně důležité, jakmile jde psychika dolů, zhorší se i stav RS. Opravdu jsou na světě i horší nemoci, se kterými se bojovat ani nedá, s RS se bojovat dá a příspěvky nás všech jsou toho důkazem. Já jsem na cytostatikách od r. 2004 a teď se rozhoduje, jestli si začnu něco píchat a co. Všem odvážným a odhodlaným hodně štěstí a díky za jejich zkušenosti.

Bára
26x

Jarko a jsou lidi co se špatnou předpovědí děsit nenechají, protože ví, že jim to rozhodně nepomůže... Takhle kouknout na novinky v léčbě ve světě, poradit se třeba co do jídelníčku, zjistit na co se v poradně zeptat... ještě ok, ale nechat se stresovat věcma co píšou lidi co považujou RS za rozsudek smrti (nemyslím konkrétně Vás) je kravina. Já vim že je to celý hnusný co se nám co máme RS děje, že je to nefér, unavný a celý nějaký uplně blbě nakřivo, ale podle mě každej soudnej člověk s RS vypíská toho, kdo k tomu/k němu/k léčbě přistupuje pesimisticky, nebo někoho děsí ( a třeba neumyslně). Nemyslím to nijak zle ani útočně, ani si nemyslím že je RS o přístupu a že pozitivní mysl nemoc ovlivní. Jen si myslím že na bubáky je času dost. Mám RS, moje mladší sestra taky (diagnostikovanou o rok dýl než já) Ona má avonex, já copaxon (ty moje játra... =) ). Děléme si z toho srandu, říkáme si sklerózo, když nám to časově vyjde šlehnem si spolu, porovnáváme si zprávy a jednou až nám konečně dají naše MR vystavím si já v obýváku její mozek a ona mojí míchu (bude na tom hůř, mozek je jak z Dr.House, kdežto mícha je nudná a ještě mám drobet kyfozu =D ) Jinak to prostě nejde. Nejde na to koukat jinak. Občas špatně vidím, ségra občas na jedno ucho neslyší, pořád mě něco brní, občas ségra přepadává a je jí mdlo, občas necítím na dotyk stehno nebo tahám nohu, pořád jsme unavený a protivný, ale rozhodně se z toho nepose*em. A až se nám jednou unaví nohy a budou chtít na vozejk, tak ať si odpočinou. Třeba je zase přemluvíme k práci =) Znám takovou holčinu, po půl roce se prostě zvedla a šla, ani berle nepotřebovala. Jestli se mi má něco přihodit, tak to stejně neovlivnim, čili to rozhodně nepotřebuju vědět dopředu, abych to pak každej den očekávala a zkoumala jestli už se to neblíží... Až se budu chtít něčeho k smrti bát, pustím si Kruh nebo koncert Justina Biebra. Všem držím palce, ať se nám alespoň tak nějak daří =) Daří nenechat si zkazit dobrou náladu =) Víte jak to je "A celej, celej se otočit můžeš? Tak vidíš, tak neotáčej hlavu a otáčej se celej" =)

milada
1x

S RS žiji poměrně krátkou dobu, ale děkuji Vám za skvělá optimistická slova. Někdy z toho mám depku, ale pak jsou zase světlé okamžiky vidiny lepších zítřků. Takže se nedat a bojovat a svoji kamarádku "rosku" vzít s sebou. Jo, píchám si jedenkrát týdně Avonex - mám pak půl dne chřipku, ale dá se to. Všem nám držím pěsti - nedejme se!

Jana
5x

Reaguji na Páju, RS je pěkně blbá choroba s neuvěřitelnými zvraty. 10 let jsem neměla žádnou ataku a taky jsem mohla tvrdit že to není tak strašná diagnoza a šup - píchám si AVONEX. Tak po páté injekci už je to fakt lepší. V noci jenom trochu víc teplo - ale ráno vstanu v pohodě :-) V životě stačí málo a všechno je jinak.

Martin
4x

CPX, jak s přítelkyní nazýváme každodenní injekční aplikaci Copaxone, užívám již přes 2 roky. Zatím jsem s ním neměl problém, jen mám občas "depku" - jak dlouho ho budu denně aplikovat, je mi 25 let. Důležité je pravidelně střídat místa vpichu, jinak fakt zatím bez vedlejšího účinku.

Martina
1x

Před rokem jsem zrušila aplikaci Copaxonu,začala se mi po něm "hádat " imunita,což zapříčinilo velmi nepříjemné problémy typu:časté nemoci,příšerné vaginální mykozy,únavu.Po roce bez jakékoliv léčby mám znovu aktivitu onemocnění,další ložisko v mozku.A navíc dilema,zda jít znovu do Copaxonu,Avonexu se dost bojím nebo podstoupit jen infuse Solu-Medrolu,který jsem snášela dobře.Cítím se o dost hůře a nesouhlasím s názorem,že RS je v pohodě!V pohodě je pro toho,kdo nemá ZATÍM vážnější problémy.

Pavlína
8x

Píchám si Avonex od září 2003. Ataky se mi prodloužily z po 10 měsících na 18 měsíců. Mimo občasné problémy se zimnicí, které pořeší 1 Ibalgin jsem v pohodě. Až nyní mi chtějí ( zatím bez udání důvodu) Avonex vyměnit za Copaxone. Nesouhlasím s tím,protože nemám žádné problémy a změnu k horšímu nechci riskovat. Netuším, jaké budou reakce. Nechci měnit něco, co funguje. A když hodnotíte RS, pak jen přidám : Když se s ní člověk smíří, vyrovná a naučí žít, získá jiný pohled na svět a jeho hodnoty. Pak vidí i to, že jsou na tom lidé hůř a taky to, že jsou lidé, kteří již nedostali šanci žít relativně důstojně dál. Neříkám že je to v pohodě, ale přece nás to neporazí, ne ?

Blanka
1x

Ahoj lidičky,mám potvrzenou RS od 1/2009,beru Prednizon a druhý týden si píchám Copaxone,máte zkušenost,kdy by měl začít zabírat,lékař mi sdělil,že to bude chvíli trvat,než začne tělo reagovat.Zatím žádné problémy nemám,pálení po vpichu je normální,malé bouličky v podkoží snad vymizí.Po přečtení příspěvků už není člověk v takovém srabu,že na tom není ještě tak špatně,ale večer doma,když se mám píchnout si připadám hrozně,ale musím potvrdit,psychika v téhle nemoci je na prvním místě.Budu ráda,když se mi ozve někdo na výměnu zkušeností

Kačí
2x

Ahojky, to je pravda.. psychika je na tuhle nemoc hrozný svinstvo.. Třeba mě je fajn, když se cítim dobře a je všechno v pohodě, ale jakmile něco řešim a mam stresy, tak hned začne znecitlivělost a těžkost nohou.. Beru Avonex.. trvá mi asi 10 minut, než se konečně přemluvim a odvážim si tu injekci píchnout.. Ale beru to tak, že jsou daleko horší nemoce.. Měj se hezky papa

Jola
3x

Nemocná jsem 17let, Copaxone si aplikuji 11 let a jsem v pohodě. první učinky jsem poznala tak asi po půl roce aplikace.Myslím si,že Copaxone je jedním z léků, které uspěšně zastavují průběh naší těžké choroby. nesouhlasím s názorem,že RSka je "pohodová" nemoc! držím palce všem,co ji jakž takž zvládají!

Katka
1x

Zdravim, je prave lezim na kapajdach Solumedrolu a od pulky zari me ceka Copaxone a docela se se toho zacimam bat jak to budu zvladat :( sem strasna posera.. chtela sem se zeptat kolik se na strikacky doplaci.dekuji

Pivní pes
1x

Blanko, plný účinek Copaxone nastává až šest měsíců po začátku aplikace. U mě to bylo, odhaduji, asi po třech měsících.

Blanka

Ahoj,takže budu jíst léky,píchat si injekce,ale stejně mě může postihnout ataka!!!!!!!A stejně tedy nezjjstím,jestli ty injekce jsou přínosem,tak uvidíme,budeme čekat,asi bych od všeho chtěla,aby mě opustily všechny potíže,ale to jsem asi moc velký optimista

Pivní oes

Ty injekce nejsou proto, aby Tě opustily obtíže. Pícháš si je proto, abys měla co nejméně atak. nic iného neumějí.

Michal

Ahoj,3 mesic se lečim se zanetem očniho nervu na RS ale mozkomišni test vyšel negativne tak nevim jestli je tam rozdil když to neni potvrzeny že ta lečba je lepši ?? mesic si picham Copaxon a ted posledni tyden misto vpichu napuchne trochu vic a svedi...je to přiznak že to telo nechce nebo co si o tom mam myslet ?? jak dlouho se leči zanet očniho nervu aby se to při nejlepšim vratilo uplne zpet ?? moc dekuji za nejaky odpovedi...

.

chlamydie

Vendula
1x

Ahoj lidičky, tak dneska mi přišli výsledky z LP a navrhli mi léčbu Avonexem, ale vůvec cim mi neřekli o tom druhém léku, který si myslim, že je lepší podle toho co tady čtu. Můžete mi prosím někdo říci zda je v tom nějaký rozdíl a proč mi neřekli i o tom druhhém?? Je mi 19 let a diagnozu vim krátce tak o tom ještě nic nevím. Prosím poraďte mi někdo co mě čeká a jak to mám nejlépe zvládnout. Děkuji

Kačí
1x

Ahoj Vendy, mě je 21 a nedávno mi to zjistili.. mě taky nedali na výběr a o druhé léku se ani nezmínili.. jde o to, že Avonex si pícháš 1x týdně, a ten druhý, o kterým se tu píše každý den..A větší rozdíly jaký v něm jsou, to nevim..

Petra

mě zjistili v 16. Taky nedali na výběr. Mám Copaxone. Ale nejraději bych neměla nic :-D

Na´da
16x

Ahoj udatní bojovníci,je mi 39 let mám dvě děti a jsem vdaná za úúúúžasného chlapa.RS mi zjistili v 35 letech,píchala jsem si betaferon,potom jsem dostala jako bonus rakovinu prsu a chemošky se s betaferonem nesnesly.Píchala jsem si avonex,po půl roce se přišlo na to že nepůsobí.Te´d mám copaxone a jsem max.spokojená.O vedlejších příznakách se nedá téměř mluvit.Držte se a nebrečet.Už má babička říkala na deprese nesmí mít člověl čas

Pivní pes

proč ti neřekli o Copaxone, na to se musíš zeptat jich. Jen oni to vědí. Třeba si myslí, že jsi citlivka a že bys nezvládla píchat si injekce každý den. Ona to pro některé lidičky není žádná sranda, zvlášť pro začátečníky. Proč si myslíš, že jeden je lepší než druhý?

Vendula
1x

Ahoj tak už jsem to zjistila není to proto, že jsem citlivka ale proto, že potřebuji silnější léčbu. Nakonec mi navrhli uplně jiný lék, který se píchá 3x týdně. To, že je jeden lepší jak druhý jsem nemyslela co se účinku týče, ale kvůli těm vedlejším účinkům, jelikož to by pro mě bylo horší jak píchat si injekce každý den. Děkuji za odpověď

jméno a příjmení
3x

Ahoj , Tvoje babička asi patřila mezi moudré ženy, hezké rčení :O)))))) ale opravdu...

Daniela
2x

RS mi byla diagnostikována v březnu, zatím jsem léčena Medrolem. Od záři bych ale měla užívat Avonex, Copaxone nebo Rebiff. Mám si prý vybrat. Ale jak se mám rozhodnout, když prakticky o ani jednom z léků nic nevím? Zatím naštěstí žádné velké zdravotní problémy nemám, takže chodím každý den do práce. Ale jezdím také na několikadenní služební cesty, tak si nějak nedovedu představit, že by mně bylo být po každém užití léku špatně. Příkláním se k Avonexu, ale pořád se ještě nemůžu rozhodnout. Každou radu uvítám. Díky všem.

blanka
1x

můžu mluvit jen za sebe,od července si každý den píchám Copaxone,žádné větší problémy nemám - zarudnutí,svědivost,to jsou normální příznaky,jinak taky chodím do práce,Avonex bych si nepíchala,zatím s každým,s kým jsem mluvila má negativní účinky,příznaky podobnéchřipce,které dotyčného trápí i dva dny,to si nedovedu představit

Daniela
1x

Všem děkuji za reakci na Avonex, Copaxone nebo Rebiff. Rozhodla jsem se pro Avonex, užívám ho už od srpna loňského roku. Bohužel nemohu říct, že by vedlejší účinky po několika měsíčním užívání odezněly, naopak, mám pocit, že se týden od týdne stupňují. Píchám si v pátek večer, celou sobotu a neděli dopoledne trávím v posteli, mám migrény, bolí mě klouby, teď se přidalo ještě zvracení a šumění v uších. Příští měsíc jdu na RS na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi poradí. Každopádně kromě toho, že jsem permanentně unavená, naštěstí jiné příznaky RS nemám. Kromě těch vedlejších účinků po Avonexu. Takže všichni, kterým RS diagnostikovali, držím pěsti a ať snášíte léčbu líp než já!

Pivní pes
1x

Copaxone - píchá se pod kůži každý den prakticky bez

Pivní pes

Copaxone - píchá se pod kůži každý den prakticky bez

Pivní pes
4x

Omlouvám se za omyl. Copaxone - píchá se denně pod kůži, prakticky je bez vedlejších účinků (žádné chřipkové stavy, horečky, zimnice, bolesti kloubů a svalů apod.). Někteří lidé si stěžují na dočasné bouličky a daklší lokální reakce v místě vpichu, po čase i na propadliny v kůži, která časem atrofuje. Avonex - píchá se jednou za týden do svalu, nejčastějším vedlejším účinkem jsou chřipkové stavy - zimnice, horečka, bolesti kloubů a svalů apod (lidi to řeší Ibalginy, Brufeny apod.). Ty mohou po nějakém čase zeslábnout nebo úplně odeznít. Rebiff 22 nebo 44 - píchá se pod kůži 3x za týden, nejčastěji jsou chřipkové příznaky (horečky, zimnice, bolesti kloubů a svalů,...) Betaferon - píchá se pod kůži obden, nejčastěji jsou chřipkové stavy (horečky, zimnice, bolesti kloubů a svalů,...) S ohledem na Tvé časté a několikadenní služební cesty by podle mě byl nejvhodnější Avonex. Píchneš si injekci v pátek před spaním a chřipkové příznaky zaspíš. V sobotu dopoledne možná budeš trochu jako mátoha, ale odpoledne už zase můžeš být jako rybička.

Petra
3x

Ahoj lidičky,občas sem najedu,abych si přečetla co je u koho nového,já mám RSku 17 let,mám dvě děti,a neustále bojuju,já jsem vlastně pro všechny nové léky "stará nemocná",16 let jsem měla Prednison+Solumedrrol,a ted jsem dostala Copaxon,dneska jsem si píchala druhou injekci,mám vystudovanou zdravku,takže s pícháním není žádnej problém,jen jsem trochu bez podkožního tuku a "trochu" to bolí,ale půjde to,musí.Já mám ještě problém s nervama,jsem rozvedená a přehnaně tečkomanská,musím mít všechno lat a bohužel se to odráží na zdravotním stavu a hlavně psychice,jo,jo život není peříčko,přeji všem dostatek sil a aspon trochu optimismu a radosti do života,zatím pa!!!!

Vlaďka
12x

Ahoj. Nejsem sice stará věkem (39 let), ale diagnozou Rs -25 let. Celých 25 let jsem byla v naprosté pohodě bez sebemenších problémů a bez léků. Nyní jsem po atace. Již opět a s radostí chodím do práce -jezdím na kole, chodím na pochody. Beru sice jen methotrexat, ale pokud byh měla být opět 25 let bez ataky, klidně bych si píchala. Chci vás všechny povzbudit, užívejte si života a netrapte se blbostma. A když máte chuť na paňáka, tak si ho dejte?!

Lída
6x

Ahoj lidičky. Je mi 30, RS mi diagnostikovali v 25i letech a už dva roky si píchám Avonex. Chřipkové příznaky odezněli zhruba po dvou měsících a teď mám potíže jen když si Avonex aplikuji při velké únavě. Za ty dva roky jsem měla ataky tři, což je zhruba 50% zlepšení. Musím říct, že jsem s Avonexem spokojená(kdybych ho mít nemusela budu víc, ale co už:)), akorát mě občas přepadají menší deprese, ale moje okolí se to naučilo zvládat, včetně mých dvou dětí. Žiji dost aktivně a nehodlám na tom nic měnit:) Přeji všem hoooodně sil!!!!!!!!!!!! Lída

Kačí
1x

Ahojky všichni, zhruba před půl rokem mi zjistili tuhle nemoc, ale první příznaky jsem měla před čtyřmi lety.. asi měsíc jsem brala prášky medrol, vitamíny B a ještě nějaké dva.. pak když jsem začala jezdit do poradny, doporučia mi pí. doktorka Avonex. Při prvních použití (kdy jsem si brala Ibalgin před a po, to bylo děsný, ale teď mi stačí si vzít jen pár minut předtím Ibalginum (nějak tak se to jmenuje - akorát, že tenhle prášek je lepší) a jsem pak úplně v pohodě, žádná zimnice, nic.. Zatim se mějte všichni hezky a děkuju za vaše příspěvky, myslim, že je "pro nás" dobrá každá informace...

Sieglová Renata

Ahojky všichni!Ereska mi byla diagnostikovana v listopadu 2005.Píchám Copaxone od června 2008.Ze začatku jsem mela pár reakcí-mdloby,dušnost.Ale lék si udělal hladinu a je to všecno v pohodě.Jen místní reákce na vpich,ale hned leduji a je to v klidu.Přeji vám všem moc sil a sluníčko v dušičkách.Renata

Lucie
1x

Ahojky, RS mam diagnostikovanou od roku 2006 a od roku 2007 si píchám avonex. Možná mi ho budou měnit, nevím, Jsem ale ráda, že si můžu píchat jen jednou týdně. Ze začátku jsem měla chřibkové příznaky, ty ale po čase vymizely a teď je mám jen občas, ale dá se s tím žít, jak už bylo řečeno, ibalgin fakt zabírá. Představa, že si mam píchat každý den, bych se asi zbláznila, fakt nesnášim jehly. Moje první píchnutí mi trvalo skoro hodinu.... Pa Lucka

Gabča
1x

ahojky je mi 33let a RS mi diagnostikovali loni po narození druhého dítěte. Měla jsem pouze jednu ataku, která se projevila po porodu zánětem očního nervu. Po přeléčení v nemocnici se vše během měsíce srovnalo a od té doby žádné potíře nemám. Beru jen medrol, ale teď mi doktorka navrhla avonex a já mám obavy z tady psaných vedlejších účinků. O copaxone jsem se dočetla až tady, jen nevím jestli je to vhodná léčba, když mám za sebou jen jednu ataku a výsledky MR jsou stejné, nic se nezhoršuje ani nezlepšuje. Poradí mi někdo.

Gabčo,
8x

nejprve si sedni. A teď čti: Ti, kdo neměli před lety možnost této moderní léčby, už většinou sedí na invalidních vozících... Co by za to dali, kdyby moderní léčba tenkrát existovala! Ty vedlejší účinky jsou marginální ve srovnání s jízdou na kolečkovém křesle v prostředí, které zdaleka není tak bezbariérové, jak hlásá televize.

Renata
2x

Ahoj,Nemoc RS mám 34 let . Zatím chodím !!! Jsem na Copaxone a pomáhá mi,tak si važ, že ho můžeš brát.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce