Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Syndrom karpálního tunelu

Bolest v oblasti zápěstí může mít mnoho příčin, například takzvaný syndrom karpálního tunelu. Zlobí vás tenisový loket nebo jiné záněty šlach či svalových úponů? Čeká vás operace karpálního tunelu? Chcete ulevit od svých obtíží a urychlit hojení? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jiří J
8x

V r. 1995 jsem podstoupil ve 30 letech operaci karpalního tunelu na pravé ruce. Nebyl jsem už schopen pro silné brnění, bolest a "tuhnutí" apod. ani udržet deštník v pravé ruce několik minut. Po operaci a během i po cca 3 měsíční pracovní neschopnosti jsem používal na "rehabilitaci" intuitivně akupresuru - tzn, přečtl jsem si základní informace o bodech, drahách technice a PODLE BOLESTIVOSTI JEDNOTLIVÝCH BODŮ NA PRAVÉ RUCE jsem několikrát denně používal střídavě 5 - 10 vteřin přiměřený tlak, 5-10 vteřin klid, opět tlak, na bolestivý bod několikrát za sebou, na bolestivé místo - bod na ruce - kloubu či paži. NIKOLIV PŘÍMO NA OPEROVANÉ MÍSTO! Takto jsem si našel po několik dnech svou vlastní sestavu cca 5 - 7 bodů, kterou jsem pak několik týdnů aplikoval. Na kontrole se lékař až divil, jak se mi to pomohlo. Bohužel jsem si nepoznamenal tuto sestavu, ale při troše snahy si ji každý může vytvořit. Dále doporučuji Bowenovu masáž či techniku. Skvěle mi pomohla. Většina bolestí, tlaků, brnění, napětí apod, které se mohou vyskytnout nejen v oblasti zápěstí a dlaně, ale v důsledku poškození karp. tunelu i na celé ruce.na určitých místech, ať už před či po operaci, jdou léčit i pomocí Reiki, SRT a jiných metod práce s energií. Vyčištění negativní energie může přinést velkou úlevu. Mám s tím dlouholeté PRAKTICKÉ zkušenosti. Pracuji manuálně a právě alternativní, výše popsané metody mi umožňují "přežít" se syndromem už mnoho let. [email protected]

Hanka
1x

Dobrý den,mám též neuvěřitelné bolesti v obou rukách.Teď je to o dost horší než před nedávnem,pracuji manuálně a mám těžkou a náročnou práci na ruce.Vy by Ste měl nějaké východisko? I když už nedoufám..Děkuji mnohokrát...Hana Koucká Email. : [email protected]

Eva Zahálková
3x

Ráda bych se zeptala.Mám bolesti v prstech pravé ruky který se nedá už vydržet pan doktor mě předepsal lioton 100000 který mě od začátku nezabírá nevím už co dál bolest se stupnuje den ode dne někdy mám pocit že ruku už nemám.Prosím vás poradte budu moc vděčná.Děkuji.

Nina L.

Eva: naprosto standardni postup nekterych lekaru/ortopedu, nad kterym zustava rozum stat...ja prosim dostala voltaren emulgel na dislokaci zeber :D

Dana
3x

Dobrý den, prosím o informaci, zda nemá někdo zkušenost s kortizon.obstřiky karpál.tunelu - mám spíš na mysli případ.vedlejší účinky.Byl mi diagnostikov.syndrom KT s Raynaudovou nemocí na obou rukou a na pravé ještě kubitální tunel /loket/ a lékař mi doporučil operaci,kterou k poměrně dlouhé rekonvalesc.nemohu absolvovat - navíc už mám syndrom na P.ruce v pokročilém stadiu, tak mám obavu že by výsledný efekt byl malý nebo žádný. Souhlasila jsem s obstřiky - 1.jsem měla minulý týden do zápěstí - do tří hodin po injekci jsem měla pocit že zkolabuji / bušení srdce,sucho a hořko v ústech,teplota kolem 38st./ ale myslela jsem si, že se mi vrací chřipka, kterou jsem měla o vánocích. Včera jsem dostala další dávku - tentokrát do lokte - a opět se mi vyskytly výše popsané příznaky, jen časový úsek byl trochu kratší.. Nemá někdo podobné zkušenosti???Nevím, jestli o tom mám říct lékaři...a efekt? bolet v lokti i zápěstí téměř zklidněná,jen mám pocit celkové ztuhlosti ruky s omezením pohybu a některých činností - např.psaní, běžné domácí práce... Předem děkuji za případné reakce

Daniela Kol.
5x

Musím říct, že jsem si se syndromem taky užila své....dlouho jsem nešla k lékaři a když jsem k němu konečně dorazila, tak rovnou začal plánovat operaci....kamarádka mi ještě poradila brát Wobenzym, který urychluje hojení a do pár týdnů jsem mohla zase rukou hravě pracovat. Rozhodně doporučuji nic nepodceňovat a navštívit doktora co nejdříve.

Vlasta
1x

Hezkýden, chtěla jsem se zeptat na křeče v horní části dlaně, které občas vystřelují dál za zápěstí. Někdy dochází i brnění prstů. V poslední době mám i problémy s bolestmi dolních končetin, mám bolest na zadní části paty a současně i otok. Přihládala jsem tyto příznaky "dně", která v naší rodině se dědí, ale po studiích různých knih mám pochybmost, že by to měla být dna. Mám nadváhu, kterou se snažím snížit. Ze 107 kg se mi podařilo za dva měsíce snížit na 102 kg. Šlo by to asi lépe, kdybych mohla lépe chodit. Snad mi někdo poradí. Návštěvu obvodního lékaře jsem vypustila, protože poslouchat, že mám zhubnout vím i bez něho, ale jí potřrbuji odbornou pomoc. Snad mi poradíte. VG.

Jana
1x

Cetla jsem velmi zajimave stranky, snad pomuzou: www.aloeveragel.estranky.cz

Janka
2x

Dobrý den, lékař mi po EMG (náplastě) zjistil SKT na obou HK a doporučil chirurgické řešení. Mám však slabost DK ke koleni, pocit "brodění vodou"... Bolí mě malíček a ukazováček (tedy vyloženě nebolí, spíš jakoby tuhne. První tři prsty (palec, ukazováček, prostředníček) jsou víceméně v pořádku. Na levé ruce je zatím vše téměř v pořádku, jen horší šikovnost. Jde opravdu o SKT? Nerada bych absolvovala zbytečnou operaci. Děkuji.

Janka

nebudí mě v noci bolesti. Pocit tuhnutí mám po celý den, občas nějaká ta bolest také, ale nevystřeluje do lokte, zůstává v pravé HK do poloviny předloktí. Na zápěstí jde o hřbet a pravou stranu ruky.

Simona

cukr v krvi máte v pořádku?Může to být cukrovkou

Janka

Děkuji za odpověď. Ta cukrovka je asi dobrý nápad ... v rodině jí mají všechny z matčiny strany všechny ženské, takže možné to je. Mě to začalo právě na malíčku pravé ruky... brnění až pálení, pak hřbet pravé ruky k lokti... ale je to po celý den. První tři prsty jsou relativně v pořádku. Přidala se slabost nohou, takže o každou sirku na zemi zakopnu, nebo rovnou podklesávají kolena. Dělali mi pouze EMG rukou a pan dr. musel otočit tím čudlíkem s proudem skoro až na doraz. Ladičku jsem cítila, ale na pravém kotníku ne a kladívko na koleni taky nefungovalo...

Simona

příznaky karpálu jsou že brní první tři prsty ,vnoci až k děsivé bolesti a tvrdosti prstů ,pomáhá svěšení rukou s postele Po každé namáhavé práci se bolesti stupnují v noci,mám po operaci jedné ruka těžkého stupně postižení ,a značně se mi ulevilo od brnění ,hezky jsem si ten karpál pěstovala 6 let jsem to vydržela ,Operace proběhla úplně v pohodě ani ty injekce jsem necítila ,ale to už bylo asi tím že ta ruka byla hodně chycená útlakem .Nyní mě nebrní ale nemám svalovou sílu ,jelikož mám atrofii.Někdo tu zmínil pletenec ramenní ,možná to může způsobovat ,jelikož mě ramena bolí jak čert ,ale jedno vysvětlení by to chtělo proč tedy když operatér protínal mi vaz tak říkal že to bylo fest uskřinuté

Renča
1x

Jsem rok a půl po operaci obou rukou a musím říci,že mám opravdu klid.Žádné brnění, žádná bolest. Doropučuji operaci.

Alena
2x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat..již přes rok mám problémy s levou rukou, přesněji s dlaní a zápěstím. Čím dál častěji se objevuje třes dlaně. Pokud bych pracovala - např. vytrhávala plevel ze země, nebo nosila těžké tašky v ruce, pochopila bych, že k tomu může dojít. Pokud se mi ovšem třese ruka i bez důvodně, ať už jen čtu, vařím, píšu ručně - je mi to divné. Přesněji to probíhá takto - začnu cítit slabost v levé ruce - od lokta směrem k dlani, začne mne bolet zápěstí a dlaň se mi rozstřese pokud ji mám ve vzduchu nebo opřenou o stůl, často mi také dlaň zchladne - studí, ač pravá dlaň je hřeje normálně (možná mi to pouze přijde, ale uvedu to zde). Nejlépe ruku uvolním, když ji nechám volně viset vedle sebe neb ji odložím. Jsem pravák, takže mě ruka až tak neomezuje, ale i tak je to nepříjemné a bolestivé. Byla jsem s tím za svou lékařkou, bylo mi však řečeno, ať si začnu psát data, kdy se mi to stává, co přitom dělám, jak dlouho to trvá a jak často. A poslala mne domů. Je mi jasné, že nelze chodit na vyšetření když mě píchne tu a nebo tam, ale někdy už to je moc, a nerada bych si tímto způsobila něco vážnějšího. Děkuji za odpověď. Aspoň za názor.

Dana87
2x

Dobrý den, mám podobný problém, Hlavně v noci citím silnou bolest v lokti, která jde k prstům, hlavně k prsteníku a prostředníku, při poklepu na zápěstí mě brní, pomáhá upažení a v tom mi začně studět ruka a v zápětí je to v pohodě, ale ne nadlouho...dost mě to znepokojuje zvlášť když jsem v 6.měsíci těhu a operace ještě víc.

Naděžda Vymazalová
3x

Mám již operovaný tunel na pravé ruce v roce 2000 a nebýt mého zaměstnání kuchařky asi bych měla klid, ale po operaci byla opět namáhána a zřejmě se přidaly i jiné problémy v zápěstí a tak mě bolí ruka dál, ale aspoň nemám ty noční bolesti. Mám zoperovanou i levou ruku a jelikož není vůdčí , tak je v pořádku. Nejhorší na všem bylo, že mi lékaři v tom roce 1986 kdy mi začaly problémy nevěřili a dokonce jsem byla nařknuta, že si vymýšlím. Sice mi dávali obstřiky přímo do tunelu, ale krom šílené bolesti žádné valné účinky.Trápili mě celých 14 let až bylo skoro pozdě začali mi odumírat nervy a proto možná teď ty bolesti.Dokonce mám přiznanou nemoc z povolání,ale vzhledem tomu,že můj podnik v němž jsem si ty ruce zničila po revoluci zanikl a neměl mi kdo vyplácet dorovnání platu,protože tu práci jsem nemohla vykonávat naplno a taky jsem byla částečně invalidní.Dnes už jsem tzv.za vodou ve starobním důchodu,ale následky nesu sebou.Dokonce se mi na karpálu utvořilpřed několika lety gangliom,který opět působil nemalé bolesti.Takže ruka je postižená a slabá do konce života a nemůžu dělat moc věcí jako předtím,ale jak říkám teď jsem v klidu jen občas nějaká brigáda a to si vybírám co budu dělat.Pěkný den přeji.

Karolina
1x

Dobrý den, před týdnem jsem začala pociťovat brnění v malíčku, teď už i v prsteníčku a celkově mě začíná ruka a zápěstí bolet. Nemůžu zvednout těžké věci a cítím v prstech takové záškuby, někdy třeba i v ukazováčku a že ho nemůžu ohýbat tak plynule, jakoby se zasekává. Po ránu cítím víc brnění v prstech, k večeru zase víc začíná ruka bolet. Když si poklepu na hřbet ruky u zápěstí, tak mě to lehce bolí. Může to být karpální tunel? Děkuji za odpověď.

Janka
5x

Tak tohle bude léze v lokti. Je tam ulnární nerv, který vyživuje malíček a prsteníček ze strany malíčku. Karpální tunel se týká pouze prvních 3-4 prstů, nikoli malíčku. Zkuste na noc bandážovat ruku a hlavně ji nezatěžovat. Mělo by se to po nějaké době uklidnit. Pokud ne, jde to snad léčit operativně. Mám ten problém také :-)

Karolina
3x

děkuji za reakci, bohužel se mi to brnění pořád zhoršuje, moc nedokážu popsat co cítím v prstech, protože vůči něčemu je mám citlivější a pak např. když píšu na klávesnici tak si nejsem jistá, jestli jsem tlačítko už zmáčkla, protože ho téměř necítím.. bolest mi trochu zmírnila po náplastech proti zánětu, gingio a ještě jedněch prášcích co mi napsala doktorka.. v pondělí se na mě podívá, jestli to nemám od krční páteře, což mi přijde divné.. tak uvidím. Každopádně je to hodně nepříjemné a dost mě to obtěžuje. Chtěla bych s tím něco dělat

Dana87
1x

Dobrý den, mám ten samý problem prsteník se mi zasekává a pohybuje se jakoby ve fázích k tomu mě brní ještě prostředník a večer boli loket, tak dneska zajdu k Dr, a uvidím co mi řekne. Mám z toho docela strach:-((

Janka
5x

Dobrý den, mám SKT a sy kubitálního tunelu. Oboje doporučil neurolog operovat. Chci se zeptat... dají se obě operace provést najednou - tedy na jedné ruce? Prý se u kubitálního tunelu dává svodná anestezie... musí zůstat pacient v nemocnici, nebo může odejít domů po zákroku? Děkuji za odpověď.

Kováčová Marcela
3x

Dobrý den chci se zeptat dostala jsem obstřik na karpalní tunel na levou ruku ale zdá se mi že je to horší, předtím mi to jen při zátěži bolelo a brnělo a teď to mám takové že ta ruka není moje mám to i hůř citlivé je to jako když vám dají injekci když vám trhají zub jsem objednaná na vyšetření poradíte mi nikdo jestli to tak má být po obstřiku děkuji napište mi na mail [email protected] děkuji předem

majka
10x

Dobrý den, jsem měsíc po operaci KT. Začala jsem chodit na RHB, která je dost drsná. Hledala jsem info kdy a jak se má rehabilitovat, našla jsem tolik protichůdných informací, že jsem z toho zmatená. Někde píšou, že už 2 den se mají prsty používat normálně, jinde zas radí ještě po 2 měsících přikládat sádrovou dlahu a nerehabilitovat přes bolest. Kdo máte prosím jaké zkušenosti s RHB, nechtěla bych si ruku pokazit. Děkuji

Jakub Mašín
1x

Dobrý den, Každopádně tak jako tak se chci zeptat, co by to mohlo být. Už pátým dnem mne trápí bolest svalu u palce na levé ruce viz obrázek: http://screenshot.cz/WTDH/ . (Po kliknutí se obrázek sám zobrazí, je to poupravený obrázek ruky, který je použit v originálu na této stránce). Bolest se při stlačení bolavého místa jeví jako modřina. Delší dobu jsem nesporotval, ani se do zasažené oblastni neuhodil. Žádné jiné příznaky jsem doposud neprodělal, ale oblast se mi zdá nejvíce citlivá, tam kde prochází nerv karpálního tunelu k palci. Nejvíce mne bolí sval, nikoli hluboko ve svalu a mírně i k oblastni směřující do dlaně ruky. Jsem každodenně delší dobu na počítači a ruku mám opřenou o opěrátko u židle, zápěstí potom leží na klávesnici, kde mám přidělané opěrátko na ruku. Viditelná rýha oddělující zápěstí a ruku je mírně až lehce ve vzduchu od klávesnicového podpěrátka. Svalová bolest bolí jakkoli, hlavně záleží na pohybu ruky, zápěstí a na délce doby pohybu. Odpovědi bych prosil na mail -> [email protected] Děkuji. Je mi teprve 15 a neuměl bych si představit svůj život, kdyby jsem trpěl, měl cokoliv, co by mi bránilo ve zdravém pohybu a sportu :-).

Buzkova Dita
1x

Velmi doporucuji vyuzit Mailandovu metodu, kdy mobilizujeme neuralni strukturu. Pro n.medianus jsou dokonce 2 testy, nebot je nejcasteji zatizen. Tato metoda je u predisponovanych jedincu velmi vhodna jako prevence. Vyuziva se vsak i v casnem pooperacnim stadiu, kdy se nepracuje primo v miste rany, ale na vzdalenejsim useku. Pro pacienta existuje i autoterapie. 100% zaruku nemuze dat asi nikdo, ale s touto metodou mam velmi dobre zkusenosti. Staci si jen najit kvalitniho fyzioterapeuta, ktery ma kurs pro tuto metodu. Preji hodne zdravi.Mgr.Buzkova

Dana87
1x

Dorbý den, ráda bych se informovala zda operace KT neohrozí nějak mé těhotenství.Jsem v 6 .měsíci a poslední dobou hlavně v noci mě hrozně brní prostředník a prsteník a k tomu loket, když si poklepu na zápěstí tak to brní u obou rukou.Dnes se jdu objednat k neurologovi.

Petra
9x

Dobrý den, jsem měsíc a půl pooperaci KT pravé ruky. Zákrok mi byl proveden ambulantně v Sanusu HK a vše proběhlo naprosto v pořádku. Rána se hojí, jizva už je jen růžová, pohyb prstů plný, brnění a tupé pocity v konečcích prstů odezněly. Stále mi však otéká zápěstí, ale snad i to k tomu patří. Včera se mi cca ve dvou třetinách dlaně (směrem od zápěstí), v místech zhruba 2,5 cm pod prostředníčkem, vytvořila boulička o průměru asi šesti milimetrů. Nebolí to, ale trochu mě to askočila. Jelikož máme v rodině embolii, tak mě napadlo už leccos :o). Myslíte, že je tu spojitost s operací? Mám navštívit svého ošetřujícího lékaře? Moc děkuji. Petra

B.M.38let
16x

Dobry den, Mam hlavne po ranu pocit cizich rukou, brni me hlavne palce a prechazi to az do prsteniku. Nejde o bolest, jen jakesi brneni, a divny pocit v zapestich. Kdyz napnu ruce, citim brneni v palci a citim zvlastni tah. Take mam studene ruce. V noci ale zadne potize nepocituji, tak nevim...kdyz se popisuji priznaky karpalniho tunelu, vsude pisi, ze problemy jsou hlavne v noci. Mohla bych i tak mit syndrom karpalniho tunelu?

Lukas
10x

Dobrý den, trpěl jsem podobnými bolestmi kloubů a to 1, 5 roku (ve dne i v noci). Používal jsem tablety na klouby, ale špatně je snášel (bolesti břicha atd). V lékarně mi pak doporučili Flex Code 500ml - sirup, který je hodně silný z hlediska aktivních látek a hlavně má maximální obsah kyseliny hyaluronové (něco jako olej, ale pro klouby). Produkt je navic na šlachy a vazy a klouby, tak věřím, že pomůže i na karpální tunel. Po 1 měsíčním užití se cítím velmi dobře, zlepšení o 75 %. Velmi doporučuji.

Julo
1x

Po predchádzajúcom stŕpnutí celej pravej časti tela mi zenecitliveli prsty na ruke, nohe, a aj tvár - ako pri anestézii pr ťahaní zuba

Dana

o ruku je potřeba se starat - protahování, Bowenova technika. Můžete to mít v obou rukou, ale může to být i jiné příčiny. Než byste šla na operaci, zkuste pořádně něco z toho. S pozdravem.

Lenka

Také jsem mývala problémy s s bolením kůstek prstů a občasné brnění. Byla jsem u lékaře a byla mi nabídnuta operace, kterou jsem odmítla. Doktor mi poradil, ať zkusím Powerball. A je to fakt kouzelná věc. Nevím, jestli mě vyléčila, ale když s ním denně trochu točím, nemám problémy. Nevím co by se stalo, kdybych přestala, ale to neplánuji. A zabaví se tím i syn, který s ním soutěží na internetu a prý i posiluje. Za pokus to rozhodně stojí.

čak

nechte si vyhledat "karpální tunel a homocystein"

Tomáš

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jana
1x

Chodila jsem dost dlouhou dobu na rehabilitaci před operací karp. tunelu. Vyzkoušeli na mně "kde co". Výsledek: jen potlačování nepříjemných příznaků na několik měsíců, příčina nemoci se tím vůbec neřeší, ba právě naopak !

Jana
1x

Dobrý den, prosila bych o info.. či pomoc.. mám dle EMG středně těžký kps na pravé ruce a lehký na levé. Levá zlobí občas, ale pravá bolí a pálí i od zápěstí na předloktí zespod, prsty zlobí téměř pořád.Byla mi doporučena operace, kterou se snažím co nejvíce oddálit či neabsolvovat..proto bych prosila o pomoc či rady, co dělat,aby přestala ruka bolest bez operace. Děkuji..

Timea

Dobrý den, 12.srpna jsem měla obstřik karpálu, který se lékaři nepovedl,trefil se mi 2 krát do nervu a jednou do žíly,bolest sice po třech dnech odezněla, ale pak začalo silné brnění prstů.Tři týdny na to jsem dostala další obsřik ,bylo to 2.září a od té doby mám prsty nemůžu hýbat, přitom je ruka velice bolestivá a oteklá.Lékař pouhým pohledem zkonstatoval,ž e je to proto, že mám osteoporozu a napsal mi vápnik a mám přijít za měsíc. Neposlal mně na žádné vyšetření,vůbec se se mnou nebavil. Má obvodní lékařka mně poslala hned druhý den na rentgen a tam se ukázalo ,že osteoporozu nemám.Zašla jsem ještě k ortopédovi a taky neví co s tím, ale napsala mi doporučení do Vysokého nad Jizerou na konzultaci,termín mám 29.10.Chci se zeptat jestli někdo nemá podobnou zkušenost s obstřikem, já si myslím že byl špatně proveden.Děkuji.

.

nemusí to být jenom zůžení karpálu, ale i poškození nervů

Timea

JE TO TAK ,JSEM TED PÁR DNÍ PO OPERACI VE VYSOKÉM A TEN NERV MI LÉKAŘ OBSTŘIKEM HODNĚ POŠKODIL, BUDE TRVAT NEŽ SE ZREGENERUJE, NO NA TO ,ŽE TO JE PRIMÁŘ A DOCENT SE MOC NEPŘEDVEDL.

.

na páteři od CPN

Marcela

Byl mi také potvrzen syndrom karpalního tunelu ,v pravé ruce poškozený nerv medianus .Doktor řikal, že mám omezit práci, jediné řešení až se to zhorší jít na operaci . 9 měsíců trpím bolestí .Dá se tomu nějak předejít a vyhnou se operace ?Nebo se to bude opravdu zhoršovat a kdy se chodí na operaci s touto diagnozou ?

Jana
1x

Operace je nevyhnutelná při těžkém stupni SKT. Není na co čekat, nic jiného nepomáhá, jenom se dalšími procedurami maskují potíže a oddaluje operace, které se stejně nevyhnete!

Alena

Jsem 3měsíce po operaci KT P ruky při zátěži mě bolí zápěstí pod palcem cca půl cm od jizvy lékař tvrdí že se operací rozjela artroza je to možné,Před rokem jsem byla s L rukou a ta je OK Akorát v noci mě bolí klouby prstů v dlani u obou rukou

jitka
1x

je možné i karpální tunel na nohou?mám podobné příznaky jen na chodidlech mám ostruhy a byla jsem na rázové vlně bohužel bolesti neustávají když jdu je to jako když jdete po střepech v klidu pak píchání pálení či ostrá bolest střílící do chodidel a pod kolena.prsty na nohou mam skoro necitlivé či je to jako když si přesedíte nohu.Navíc jsou prsty ztuhlé a je těžké s nimi pohybovat.Ortoped mi řekl že má podezření na karpální tunel dostala jsem zatím léky od bolesti a pokud se to do týdne nezlepší pujdu k neurologovi.Nohy mám stále oteklé a ani obklady ani mast nepomáhají

Lada

Jitko mam uplne stejny problém, lekari nevedi uz 10 let co mi vlastne je. Pokud muzes ozvi se na emal: zajochxx zavinac seznam muzeme to spolu konzultovat.. Diky za otázku.

Lucie

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mám nárok na pracovní neschopnost při prokázaném SKT? Byly mi naordinovany rehabilitace+nějaké vitamíny.Pracuji fyzicky a ruce velmi zatěžuji.Po směně nejsem schopná ani navleknout oblečení, bolestmi nespím ..děkuji za odpověď

Michaela

Dobrý den, nemá někdo zkušenosti,jak dlouho trvá než se zregenerují Karpální tunely.má postiženou pravou ruku, ale na operaci to není. Doktor mi řekl, že když bude ruka v klidu má tendenci se to vrátit do normálu je to pravda. Našla jsem si práci a tam mě nevemou s touhle diagnózou.

Jean

operace je řešení, ale je potřeba užívat bylinky na vyčistění těla od mykoplazmat a pod.

Hedvika

Hodně mi pomohla Vitapixla, na močový měchýř Už neberu žádná antibiotika

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce