Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rosacea - Růžovka

Rosacea neboli růžovka je poměrně častá kožní choroba. Postihuje až 10 % obyvatelstva. Mnoho lidí se mylně se domnívá, že jde o nemoc pijáků vína. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
16x

Chtela jsem se zeptat. Moje 9 mesicni dcerka ma velice cervene flekate tvaricky. Prokreslene mnoha zilkami a na nekterem miste plast. pupinky. Behem dne se intenzita mmeni.Velice cervena je vzdy rano. Nejde o tuto nemoc ??? Co s tim. Dekuji.

surbos
18x

zajímalo by mne jaké jsou výsledky léčby růžovky akupukturou popř homeopatiky děkuji :-)

Pavla
28x

Mám také problémy s rosaceou. Používám 1procentní ichtamol na noc. Přes den eucerin. Výsledek? Jen mírné zlepšení. Vadí mi teplo a teplé místnosti o sportu ani nemluvím. Musela jsem se vzdát kola na kterém jsem moc ráda jezdila. Strašně těžko se s touto nemocí smiřuji, doktoři moc nepomáhají a tak hledám pomoc a informace kde se dá, jen abych to alespoň zastavila, když už to nelze vyléčit. Prosím jestli by mi mohl někdo poradit něco nového, byla bych moc vděčná.Děkuji Pavla

Adri
10x

Dobrý den, mám velmi dobré zkušenosti se značkou Eucerin - je ale nutné používat delší dobu a to krém noční i denní a nebo jen noční, ale na noc i den, zlepšení by mělo být vidět už po 4 týdnech a další zmírnění problémů po dalším používání. Rozhodně bych se také vyvarovala častého používání obyčejné vody na pleť. Lepší je tënto typ pleti ošetřovat ( čistit, odličovat ) čistícím mlékem - které se nemusí oplachovat, aby pokožka co nejméně přišla do styku s vodou z vodovodu

olga
3x

Ahoj Pavlo, mam ty same problemy a ne dlouho. Doktori o tom vubec nic nevedi. Moje kozni dr. se pokazde tvari jako ze ji obtezuju. Ted me posila na kozni na laser do nemocnice, vidim na ni, ze si stim vubec nevi rady. Pokazde mi da krem Rozex a me otazky neumi zodpovedet. Mam taky strach, ze se toho nezbavim. Kdyz se neco noveho dozvim, ozvu se. Olga [email protected]

Janka
8x

Mám asi 10 dní růžovku( před tím byly jen žilky kolem nosu, ty si nechávám každý rok odstraňovat laserem.) a chtěla jsem se zeptat, jestli to také někoho z vás pálií? Mělo by se to nazývat spíš pálivka:(. Mám to jen na nose - červené pupínky a pálí to jako blázen. Nemůžu ani Rozex. Dávám si 3x denně ichtamol 3 %a snad by se mohl dávat i aknemycin krém? Ten na to občas také "lupnu".Omývám jarischovým roztokem a stejně to pálí pořád. K tomu mě bolí hlava a mám pocit virózy. Máte někdo zkušenost i s takovými příznaky? Jsem z toho nosu hodně špatná, je to ošklivý a viděla jsem fotky , jak pěkně pak nos vypadají za několik let.......Poradíte mi někdo?

pajka
2x

Ahoj Janka mohla bys mě prosím napsat tvůj email nebo icq mam podobny problem pokud se to spusti vždycky tak to šíleně pálí kolikrát se mě z toho i zatočí celá hlava a chce se mi omdlýt . Pálí mě jak tváře tak nos nemůžu se pak ani pořádně nadechnout :(

Jaroslav

Ano mám stejný problém páli mě nos i oční víčka jako čert Dibry Heřmánková odvar a ricinovy okej

georgina
7x

Je mi 58 roků a s růžovkou bojuji již cca 25 let. Mě osobně v začátku pomohlo umývání v mléce /navečer/ a to asi 10 dní. Ráno pak umýt chlaldnou převařenou vodou a následně Jarisch. Pak následně místo denního krému natírat obličej doma vyškvařeným sádlem /nesoleným/, přebytečné odsát do ubrousku. Pleť se mi časem zklidnila natolik, že již roky používám ráno vodu z vodovodu, následně pak Excipial /jak mastný tak někdy Hydro/ a namísto makeupu používám kompaktní pudr který nanáčím štětcem. Při odličování používám kosmetiku Ryor /čistící emulzi pro problematickou plet/ a umývám normálně vlažnou vodou, následně pak pleťovou vodu pro problematickou pleť Ryor, vše bez alkoholu. Na noc pužívám dělaný krém dle receptu od paní MUDr. Žilky sice mám, ale neobjevují se mi pupínky, vše je v klidu.

Nely
21x

Dobrý den, chtěla bych všem postiženým Roseaceou, neboli Růžovkou dát několik rad, které mám sama na sobě vyzkoušené. Mám růžovku už asi okolo 7 let a neustále jsem bojovala se zakrytím takzv. motýla v obličeji./nos a tváře samý červený bolák a všechny cévy rozšířené/ . tudíž vzhled alkoholika. Tak a teď začnu od začátku, co všechno máte dělat, abyste obličej měli hebký, čistý jak dětskou prdýlku. V prvé řadě v létě, v zimě, mazat vysokým UV faktorem. Mažu se každé ráno padesátkou a pokud je sluníčko, tak i odpoledne. Každý večer po očištění obličeje /odlíčení makeupu/ namažu krémem ROZEX 75%.Nemyji obličej moc teplou ani moc studenou vodou. Při dodržování těcho pravidel se mi stejně občas Růžovka zhoršila tak, že jsem musela brát antibiotika. A tak to bylo pořád dokola. Taky jsem byla nešťastná. Až v minulém roce v březnu mi lékařka řekla, /dle vyšetření krve/, že mám intoleranci na lepek. Takže shrnuto, bezlepková dieta. Od března jsem nesnědla nic, kde je pšeničná mouka. To je chleba, housky, knedlíky, omáčky, sušenky, dorty, oplatky. Bylo to hrozné, protože miluju sladké. Ale vydržela jsem to. Dál jsem mazala každé ráno Rozexem, pak makeup, na něj lehce krém proti sluníčku/cím větší faktor, tím líp/. Pak trochu pudru, abych se neleskla. Večer pečlivé umytí tamponem a pak zase Rozex. Tváře se podstatně zlepšily. Pupínků bylo méně. Po 14 dnech jsem vynechala ranní mazání Rozexem a po měsíci i večerní. Když se někdy nějaký pupínek /růžovkový/ objevil, namazala jsem jen to místo lehce Rozexem. Přestala jsem jíst ve větší míře maso. Jen občas kuřecí, krůtí, nebo rybu. Tak 2 krát v týdnu, někdy i méně. Takže jsem změnila jídelníček. Všechno bezlepkové, málo masa, každý den UV faktor a pečlivé umytí večer a věřte nebo ne, za 3 měsíce jsem byla úplně bez Růžovky. Mám obličej hladký, nemám vůbec žádnou stopu Růžovky, jediné, co jsem nepřestala dělat je mazat se UV faktorem a jiný jídelníček. ale to mi za to opravdu stojí. Takže všem, kdo chce taky nad Růžovkou zvítězit, máte možnost, vyzkoušet na sobě, zda vám to pomůže. Za to nic nedáte. Je pravda, že každý člověk je jiný, ale když na sobě budete makat systematicky, tak to určitě bude mít výsledky. Jo a tou bezlepkovou dietou jsem i trochu zhubla/ jsem normálně štíhlá, ale i tak už byly někde špíčky/ a jsou pryč. Takže 2 mouchy jednou ranou. Zkuste to, uvidíte. Jsem už na to tak navyklá, že vše dělám automaticky. Doma máme dost velké teplo, na dovolenou k moři taky jezdíme a pořád dobrý. Doufám, že všem, které Růžovka trápí tak, jako trápila mě, pomůže můj recept na hlaďoučký obličej bez známek jakékoliv nemoci. Držím vám všem palce a musíte vydržet. Bez práce nejsou koláče. Vyplatí se vám to. S pozdravem všem růžovkářům Nely

gábina
1x

Bezlepková dieta nemá na vznik Rosacei, nebo na jejím průběhu žádný vliv.

juli
2x

tak já to delala stejně..proste bezlepková dieta a když jsem si dala rohlik či chleba..šup a byly zase pupínky. Mám to ověřené jako Neli..takže myslím, že na me mouka vliv má. :)

Marie Široká
2x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

Karolína
1x

Dobrý den, jsem studentka a vytvořila jsem dotazník k onemocnění Rosacea mohly by jste si udělat pár minut a vyplnit ho? Moc vám děkuji http://www.survio.com/survey/d/A9O5W8Q1R1B8E9I9I

Jája

Mottlova Šírová mast, min. 10 denní kůra, pak místo pleťové vody zelený čaj s půlkou Acylpyrinu, poté Pyratine červená řada. U mě pomohlo.

Michal

Mám vynikající jitrocelový extrakt v olivovem oleji vlastní receptury, který je velmi účinný na veškerá kožní onemocnění včetně růžovky, protože zlikviduje každý zánět. Můj mail : [email protected], tel, 596744672, 608431916

Ludmila
3x

Napište prosím, co jste při léčbě růžovky dietou jedla, sbírám informace, u každého jedince funguje něco jiného. Děkuji.

Roman
1x

Používáte Noredol jako jeden z přípravků pro eliminaci projevů růžovky, či velmi citlivé pleti. Zdájí se Vám ceny, jenž jsou na našem trhu nastaveny, příliš vysoké! Nabízím pomoc třeba právě Vám, dovést Noredol o 30% levněji. Vše seriózně s doklady. Napište na [email protected]. Počet zájemců je samozřejmě limitován.

Mr. Booombastik
3x

seš debil

Mr. Booombastik
3x

seš debil

xaa

Rosaceu nelze trvale vyléčit

Marcipanka
5x

Pokousim se davat dohromady lidi, kteri trpi rosaceou, planujeme i nejaky spolecny srazik, cilem je vymenovani nazoru, rady, jak se chovat pri teto nemoci a v neposledni rade i psychicka podpora. Pokud mate zajem, piste SMS na 732 642 935.

Martin
6x

Mam ruzovku uz dva roky.Projel jsem snad vsechny dikuse a to i na anglickych strankach.Zkousel vse mozne a nasel zpusob jak ruzovku zastavit.Uz mam pulroku pokoj.Obcas se mi sice objevi nejaky ten flicek na obliceji ale to je tak minimalni ze me to vubec netrapi. Nevim jestli by to zabralo u kazdeho ale pokud chcete tak poradim.Muj mailik [email protected]

Pavel
8x

Ahoj, taky mám asi rosaceu - růžovku, aspoň tedy podle článků a fotek na netu. Problém vidím i na straně lékařů. Neví, jak ji poznat a vyléčit. Situace se postupně zlepšuje tím, že lékaři už nejsou odkázání na skripta, ale sami se mohou na fotky na netu, hlavně na zahraniční weby, podívat. Mám světlejší pleť, trpěl jsem akné a teď mám více zarudlou tvář. Pouze se natírám krémy proti červenání kůže z lékárny (např. Bioderma, La Roche, Vichy), Eucerin jsem ještě nevyzkoušel. Přestal jsem chodit do sauny, koupat se v teplé vodě, nadměrně se opalovat a dál už to neřeším. Kávy, sportu a alkoholu se nevzdám . Podle mě je narůžovělá pleť zejména u žen krásná. Dokud je červenání kůže způsobeno pouze více zřetelným prokrvením, tak v tom problém nevidím. Bohužel se stařím se může problém zhoršovat a to hrubnutím (zbytněním) kůže. Na otázky typu "Proč jsi červený ?", odpovídám: "Protože mám dobře prokrvenou pleť a u světlé pleti je to více vidět", což je vlastně pravda. Zdravím všechny, co na tento web zabloudí.

Martin
15x

Zdravím.Jelikož nestíhám odpovídat na vaše emaily tak to napíšu sem.K lékaři ani nechodte protoze to nemá smysl.Sami o této nemoci moc nevědí.Ale když si s tím neví rady naše medicína neznamená to ,že je to neléčitelné.Doktoři totiž lečí problém tam kde se objeví ale ne tam kde má příčinu.Růžovka má svůj původ kdesi v těle a u každého to je to individuální.Souvisí to také z psychikou.Jestli v sobě dusíte nějaký problém,něco co vás užírá a nesveříte se,nedostanete to se sebe ven tak se to musí někde projevit.A projeví se to práve na kůži. Takže k léčbe. Musíte začít s detoxikací organismu.Na internetu je spousta rad jak na detoxikaci.Kdyý to budete dodržovat tak rúžovka na 90% zmizí.Je to například pití detoxikačních čajů,zdravá strava atd.Já osobně jsem detoxikoval asi 3 měsíce a ted už to moc nedodržuju. A na růžovku taky existuje malý zázrak.Jmenuje se kittlova mast (koupíte na netu).Ta mi hodně pomohla. Pořád ji používam a mám klid.Satči se 3x denně mazat a v pohodě. Nevím jestli to zabírá u všech ale mě to pomohlo.Sportuju,chodím do sauny,opaluju se a prostě zase žiju. Je to už rok a růžovka se nevrátila (jen někdy malý flíček). Snad vám to pomůže. Je to boj ale dá se to zvládnout.Jen se nevzdávat. Hodně štestí,,,,,,,

hanina.hh

já souhlasím s Martinem. byla jsem u dvou doktorů a už se mi k žádnému nechce. protože mi každej předepsal jinou léčbu. a já nvm, co si z toho mam vybrat. také trpím růžovkou. jestli to tedy vůbec růžovka je a třeba si nepopletli diagnozu. nedokážu být moc v klidu, když se na sebe podívám do zrcadla. a vždy panikařím. měla jsem svojí oblíbenou kosmetiku Mary Kay, ale tu když použiju na obličej, tak ho mam v jednom ohni. a to je kosmetika bez alkoholu, syntetických barviv a bez parfemace. nechápu jako. mam pocit, že mi na to nic nepomáhá. zkoušela jsem cetaphil krém nezabral, metronidazol gel co mi předepsal doktor nezabral, teď mám biodermu sensibio micerální vodu přímo na rosaceu a mám pocit, že to také moc nezabírá. nvm kolik času tomu mám dát. nevydržím přípravky používat moc dlouho. max týden, 14 dní a když to nezabere, zkouším hned další. byla jsem dokonce na testech zda nejsem na něco alergická a testy byly negativní. byla jsem i na náběrech, zda se v mém těle něco neděje. ukázalo se, že mám málo trombocytů, ale s tím už se také léčím roky a mam málo vitamínu D. ten jsme dodali. určitě chci zkusit ještě detox organismu a jarischovu vodu. na diety já moc nejsem. nemyslím si, že by to bylo zrovna jídlem a špatnou stravou. můžete jíst cokoliv, ale také to chce dopřát si někdy očistu těla tedy ten detox. a očistu těla - detoxikaci já nedělam vůbec. ale určitě chci začít. :-)

Martin
5x

Jo a ješte jedna věc.obličej si neumývejte vodou z vodovodu.Používejte jarischuv roztok.Ja to dělám tak že jsem si ho nalil do rozprašovače a obličej místo mytí pokropím.Vdrží vám to dýl.Stojí to asi 50kč v každe lekarne.Je to antibakterialní voda.A ta kittlova mast stoji asi 200 kč a vydrží vám docela dlouho.

Petr
1x

Jak může někdo napsat, že Kittlova mast pomáhá ? Když Kittlova mast je mastná a mastnota nesmí na růžovou přijít, jelikož se stav zčervenání zhorší.

Petra
5x

Můžu potvrdit, že Kittlova mast opravdu zabírá na růžovku i ekzem v obličeji. U mě byly první dva tydny mazání hrozné, obličej jsem měla mastný, pak se začal hrozně loupat, stipalo to a svedilo. Po dvou týdnech se to začalo zlepšovat a po třech měsících nemám žádný příznak ruzovky, ekzem zmizel, pleť jsem neměla nikdy tak hebkou a barvu sjednocenou jako dnes. Taky mi z obličeje zmizely takové ty ztuhlé bílé tečky a nové se netvoří. Stojí za vyzkoušení a hlavně vydržet, výsledek se dostaví. Taky jsem ji mazala na bolavé koleno a to už mě dávno neboli..

Alena

Mohu se zeptat, jak často jste se mazala tou Kittlovou mastí? Děkuji

Ludmila
5x

Napište prosím, jakou zdravou stravu jste dodržoval, co se smí vlastně u růžovky jíst. Všude čtu jen samé zákazy, tak mě zajímá, z čeho má člověk po dobu léčby přežít.

Madla
2x

Ahoj všichni! Mám stejné problémy jako vy, "záchvaty" růžovky. Vše klasika pořád dokola. Jednou za čas se to zhorší. Používám ruboril, eucerin, rosalex, na mytí gel od biodermy, eucerin nebo ruboril UV 50+. Vodu z vodovodu. Obličej má vceku v klidu, není červený, jen při tzv. záchvatech tak 2x do roka. Onemocnění protivné a navíc nevyléčitelné. Prostě s tím umřeme. :-)). Jen jsem se chtěla zeptat, máte někdo, nebo měl někdo, problém s očima. Při "nájezdu" růžovky mě pálí oči, víčka, slzí, nemohu koukat venku bez brýlí, o sluníčku ani nemluvím. Oči i víčka mám úplně rudé. Nic nepomáhá, oční říká alergie.. Ale není to pravda, nemám alergii, byla jsem na testech a navíc je to jen tehdy, když se růžovka nějakými (mě neznámými) vlivy zhorší. Asi dietní chyba. Nevím, v životosprávě nemám špatné svědomí. Poraďte. děkuju. E-mail: [email protected]

Václav
6x

Neslyšel někdo z Vás o přípravku Rosadyn - odkaz na net : http://www.rosadyn.com/, docela zajímavá studie. Nemá s tímto již někdo zkušenost, nebo možnost přípravek objednat, dovézt...

Jana
2x

Četla jsem, že na růži, akné rosacea i problémy s červenáním pleti pomáhá Pyratine, který vynalezli čeští vědci. Nevíte, kde jej sehnat? Nemáte s ním někdo zkušenosti? Díky.

Dejnička
2x

Kamarádka sehnala Pyratine na www.abby-kosmetika.cz

Marketa
1x

Ahoj, Ja taky trpim touto nemoci.Pyratine krem pouzivam uz 3 mesice.Nevidim zadne zlepseni,plet mam porad stejne cervenou.Pouzivam i krem Ruboril. Nemam akne,ale na tvari se mi delaji sem tam bile kulicky-pupinky.Nevite nekdo co s tim?Jak se mam toho zbavit.Jsou tvrde a nejdou ani propichnout.Ma nekdo stejny problem?

janek

biele guličky - tvrdé na to,aby sa dali vytlačiť.Robia sa hlavne v okolí očí.Nebol som s tým u lekára,ale vyberám ich doma sám.Napriek tomu že mám vek na nejaké tie jazvy,po tomto zákroku mi zatial jazvy nevznikli.Chce to zachovať hygienu pri zákroku - injekčnou ihlou treba nie pichnúť,ale prepichnúť vrchnú časť kože kde je gulička.Ihla vnikne pod kožu jedným miestom a napríklad o milimeter ďalej víjde von.Potom ihlou pretrhnem ten milimeter kože .Niekedy stačí nechtom zoškrabnúť gulučku von.Dezinfikovať miesto poranenia a zahojí sa bez jazvy.Zvládol som tak guličky aj nad viečkami očí.Je to miesto značne citlivé,sem-tam kvapka krvi,ale dá sa to vydržať a je to zadarmo :-)

Ally

Všechny zdravím, s onemocněním růžovkou bojuji už 5 let a konečně snad můžu říct, že úspěšně. Vyzkoušela jsem mnoho krémů na doporučení několika dermatologů, ale žádný větší účinek se nikdy nedostavil. V říjnu jsem ale poprvé podstoupila léčbu laserem (IPL) a hned po první návštěvě se pleť velmi zlepšila (nelekejte se, když budete mít po zákroku tak 2 dny tváře začervenalé, podráždění odezní samo). Před týdnem jsem byla na IPL podruhé a výsledek je opravdu perfektní. Není to řešení napořád, časem se mohou komplikace objevit znovu, ale když si spočítám, kolik jsem utratila za různé mastičky, čaje a nic z toho opravdu nepomohlo, tenhle způsob léčby mi přijde vážně nejlepší. Držím palce!

Helena
4x

Díky za tip! Já bojuji s růžovkou 4 roky. Můžu se zeptat kam jste chodila na laser?

Ally
8x

Chodím do Pražského dermatologického centra, můžu doporučit Prof.Hercogovou, je báječná. (http://www.dermatology.cz/)

Ahoj
2x

mám růžovku a docela to brání v seznamování. Kdyby tu byla nějaká dívka tak napiš na [email protected] je mi 27.

julie
4x

Mne na ruzovku moc pomohl cisty hroznovy olej - misto kremu - rozetrit par kapek na jeste vlhky oblicej rano a vecer. nic mi tolik nepomohlo, ani drahe kremy z lekarny, Obsahuje nejake latky, ktere snizuji kapilarni lomivost a efekt je opravdu znat. Vyzkousejte ho, bylo by fajn, kdyby nekomu pomohl tak jako me..

Marie

Ahoj vsichni:) Drive jsem dost chodila do solaria a nasledne se mi zacali na obliceji delat zanicene pupinky. Lecila jsem to jako akne. Voda mi nedelala problem, pouzivala jsem ruzne antibakterialni gely atd. Dnes uz mam tak citlivou kuzi, ze nesnese skoro zadny krem, obycejnou vodu a skoro zadny kosmeticky pripravek. Ziju zdravym stylem, pravidelne sportuji atd., to vsak s onemocnenim nema skoro nic spolecneho. Nevystavujte se zbytecne slunecnimu zareni a nechodte do solaria, nedelejte zbytecne peelingy a kdyz uz, nechodte ven bez nasledne UV ochrany! Kuze na obliceji je dost namahana uz tak....Mohu doporucit omyvani v Jarishi rano a vecer, pres den pokud mate moznost potirat navlhcenym tamponkem opet v jarishi. Jak uz tady v jednom nazoru zaznelo, muzete roztok nalit do rozprasovace. U me se osvedcil Excipial U Lipolotio a od sincare krem s 50 UV(nedrazdi plet) - je mozno u nich zakoupit vzorek. Nez epizoda odezni nepouzivat makeup, proste nic. Hodne zdaru:)

Monika
5x

Dlouhé roky mám Rosaceu, kterou se nedařilo vyléčit ani ATB. Po užívání Enterosgelu je to úplně fantastické, obličej krásně čistý, pouze občas se nějaké zánětlivé ložisko objeví, ale to zlikviduji opět Enterosgelem a to je moje otázka , Enterosgel užívám pakticky bez přestávky od července tohoto roku, což je cca 5 měsíců, jen ze začátku jsem užívala 3 x denně , pak 2 x denně a pokud nemám žádné projevy Rosacey , tak jednou denně na noc, pokud se Rosacea opět vyskytne začnu užívat 2 x denně a k tomu mažu ložiska. Moc děkuji za tento přípravek, je to "bomba" , když si představím kolik antibiotik (tetracyklinů) jsem do sebe nacpala, užívala jsem třeba 2 měsíce v kuse, bylo to strašně vysilující. Bylo mi špatně od žaludku, měla jsem bolesti břicha a pod.Vždy mi bylo řečeno, že musím vydržet. Je mi 47 let a myslím, že jsem si s těmi ATB dost "zavařila" jelikož jsem trpěla na neutálé gynekologické mykozy, které nešly vyléčit. Nyní mám klid jak od mykoz, tak od Rosacey. Ještě jednou moc děkuji.

Kateřina

až do teď jsem o "růžovce" nevěděla. Ze dne na den jsem měla celý obličej rudý s krvavými a zanícenými skvrnami. Po 5 dnech jsem šla k lékaři, kde mi o ní řekli. Beru antibiotika Augmentin, mám mazání Jarisch , ale nejvíce mi pomáhá krém Cicalfate od kosmetiky Avene. Na obrovské otoky pod očima a rudá víčka používám ricinový olej, a také mi hodně pomáhají studené obklady. Doufám, že nebudu mít následky.

jana
1x

Dobrý den, je mi 47 let, rosáceu zvládám pomoci hormonální antikoncepce yaz,, občas se mi udělají boláčky na nose, to ale vyléčím většinou čajem ze šalvěje, kterým si nos umývám, ale trápí mně v poslední době oči, již po třetí za půl roků mám zánět spojivek, a doktorka mi píše pořád kapky s kortikoidy,, 2 měsíce mám klid pak opět, svědění, pálení a bělmo úplné rudé,, strašně mně to trápí, mám pocit že neví co se mnou,, co s tím,, jde to donekonečna kapat,?, jana.

jiřa

ahoj, nasadila jsem si podle ing Janči zinek a vitamin A ve větším množství, podle jeho rady. Pleť mažu kukuřičným olejem a dělám klystýr. Mohu říct, pupínky zmizely, červené je jen občas. Je to vlastně skoro normální. Trvalo to k normálu asi 3 měsíce. Zkuste to, jde to.

Romi

Kamarádka zkusila Kittlovu mast a vypadá, že pomáhá. Uvidíme, jak to bude vypadat po měsíci...

Anyt
1x

Přidám svoji zkušenost. Nemám rosaceu až tak rozjetou, ale trápí mě červený nos a tváře. Navíc stále pociťuji kožní nepohodu. Když se nenamažu, tak cítím pálení a pnutí pleti. Když se nakrémuji, je to to samé. Řešení to nemá. Teď jsem byla 14 dní u moře. Jedla jsem bílé pečivo, těstoviny z bílé mouky, dvakrát denně jsem pila kávu, večer víno. Čili provozovala jsem všechny nedovolené věci. Přesto byla moje pleť nádherná, zklidněná, žádné pálení. Byla nasáklá vzdušnou vlhkostí a to mi dělalo vysloveně dobře. Nyni jsem týden doma a jsem tam, kde jsem byla před dovolenou. Červená, zarudlá, pálení v obličeji. Takže u mě to nezpůsobuje potrava, kofein, alkohol, teplo či slunce,jak se mnohdy píše, ale suchý vzduch. Asi se budu muset natrvalo odstěhovat k moři ;-).

Mia
1x

Mám to stejně. U moře o Rosacea nevím. V Česku neřeším nic jiného.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce