Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Pálení žáhy

Pálení žáhy vzniká v důsledku tzv. gastroesofageálního refluxu neboli refluxní choroby jícnu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jan S.
12x

Článek nepopisuje vniknutí žaludečních šťáv do plic. Trpím tímto jevem při uvolnění jícnového svěrače - hernii. Vniknutí žaludečního obsahu je velmi bolestivé, odeznívá i několik hodin. Zajímá mne, jak je tato situace nebezpečná a jak při ní postupovat. Dochází k ní zpravidla ve spánku a nepomáhá ani zvýšená poloha hlavy. Děkuji.

Jaromír229
5x

Článek se nezmiňuje o negativních následcích operativní léčby refluxu. Já jsem se této operaci asi před třemi léty podrobil a před ní jsem byl upozorněn pouze na to, že budu mít doživotně zakázáno těžkou práci v předklonu. To mi nevadilo, protože nejsem těžce fyzicky pracující. Nedávno jsem však prodělal infekci, kterou běžně provází zvracení. Byl jsem překvapen, že obsah žaludku i přes veškeré spontánní úsilí mého organizmu přes takto vytvořený "ventil" neprošel. To bylo jednak velmi vysilující, jednak to může být i nebezpečné - například při otravě, protože se tělo nezbaví škodlivé látky touto jednoduchou a nejúčinnější cestou. Její nemožnost může vést až k fatálním následkům. Je moje domněnka, že toto řešení refluxu má za následek ztížení až znemožnění zvracení pravdivá? Před operací jsem se zvracením žádné problémy neměl.

Lomonosov

Po operativní léčbě jícnu, převážně v případě oprativního zúžení popř. plastice jícnu, je možné, že zvracení samo o sobě bude buď velice obtížné v krajním případě znemožněné.

Adéla
8x

Pálení žáhy mi vzniklo nepravidelným stravováním.Chtěla bych se zeptat,jestli je nějaký způsob ,nebo alespoň typ jak si od pálení žáhy pomoci.Lékaře prozatím navštěvovat nechci. [email protected]

Tomáš
12x

Dobrý den, chci se zeptat, jaké jsou příznaky tvorby zhoubného nádoru jícnu a po jak dlouhé době opakovaných potíží s pálením žáhy se může nádor vyskytnout. Děkuji za odpověď

Marika

Chci se zeptat, jestli má operace nějaké rizika a zda může pálení žáhy opakovat. Děkuji za odpověd.

bonny1313
1x

pálí mně žaha když sním rýži

eliska
2x

me take pali zaha ale uz docela dlouho ale je tady problem ze nemuzu zjistit pocem ani moje lekarka a tak mi predepsala tyto leky docela pomahaji tak si je kupte a budete spokojeny famosan ...... diky

vili
1x

Řešení je naprosto jednoduché, jste stravou, kterou denně konzumujete jako kyselou, silně překyseleni. Stačí pouze pít denně zásaditou - živou vodu. Pálení žáhy pro vás bude tím okamžikem věc naprosto neznámá. O vodě : htt p://www.mrtva-ziva-voda.er. cz Osobně roky neznám co to je.

vili

Řešení je naprosto jednoduché, jste stravou, kterou denně konzumujete jako kyselou, silně překyseleni. Stačí pouze pít denně zásaditou - živou vodu. Pálení žáhy pro vás bude tím okamžikem věc naprosto neznámá. Osobně roky neznám co to je. O vodě : htt p://www.mrtva-ziva-voda.er. cz

vili
1x

htt p://www.mrtva-ziva-voda.er. cz

Jura
2x

V posledním týdnu se mi objevily problémy vypadající jako pálení žáhy asi 2 sekundy po vypití doušku kávy nebo vinného střiku. Během 10 sekund přestanou. Prosím o radu. Jura

Juraj Galo

som po operacii dvanastnika a stale ma paly žaha každu noc nepomahaju mi žiadne lieky.Poradit chcem čo robit

Tereza
2x

ahoj, taky jsem trpěla pálením žáhy (jsem těhotná), ale pořídila jsem si čajovou houbu kombucha a funguje!!! je to zázrak, už se nemusím cpát tabletami. Prý obsahuje i vitamíny a další prospěšné látky. Doporučuju!

Pettr pan
2x

Lidi mě vůbec, ale vůbec nezajímá zu čeho vás pálí žáha...Ryži nejím a těhotná nejsem....Kdybyste tu radši napsali jak zamezit pálení vy chytráci...Vaše názory mě nezajímají...!!!!!

Ivki
2x

Nerozčiluj se. Mám s tím také problémy. Mám brániční kýlu a pálení žáhy pomalu na denním pořádku. Ještě pořád vychytávám, co mi nědělá dobře - jídlo, pití atd. Když mě to trápí hodně, tak používám Mallox. Ten mi zabírá, ale je to běh na dlouhou trať. Když to trápí hodně, tak nezbývá než jít k doktorovi. Ten nasadí prášky, ale užívají se dlouhodobě. Jenže nevím z čeho to máš ty. Jestli jen normální pálení nebo máš taky kýlu?

Bobina

Mě na pálení žáhy pomáhá Omeprazol. Funguje když si ho vezmu každé ráno a nebo i když zapomenu a vezmu až v době kdy pálení nastane. Po 10 až 15 min pálení odezní.

Mája
6x

mě to asi spouští sýry...:( ale nejlepší je jedlá soda B )

jméno a příjmení
3x

zpráva

křupka
3x

Dlouho jsem věřila jednoduchému řešení - v případě nouze jsem zblajzla tabletu rennie. Pak zabíral už jen Helicid, ale běda, kdybych si ho dva dny nevzala. Bylo jedno, co jím. A bylo pak už i jedno, čím se to snažím zahnat. Jsem třetí den od operace jícnu, jsem už doma a až na nepříjemné bolesti spojené s výkonem si pořád spíš děkuju, že jsem se odhodlala ke gastroskopii a následné operaci. Doufám tedy, že u mě už je po problému. Pokud máte taky výraznépotíže, nečekejte na nic a konzultujte u lékaře. Zdraví máte jen jedno. :-)

Pavel zavadil

Já zkusil na doporučení babičky Condurango. Je to víno na žaludek a mají ho v lékárnách. A celkemdobře chutná.Pavel

Štoural Jiří
4x

Já už s tím bojuju téměř 2 roky od té co jsem byl ve vězení a poté mě propustili.Myslím že mi to způsobilo jídlo které tam vařili protože všechno se vaří z prášků a mouky.nyní už jsem v takovem stadiu že mě to chytne opakovaně několikrát za den,a i když to zchladim MAALOXEM tak se to třeba za deset či patnáct minut ozve znova a já musím opět vypít alespon jestě jeden pytlíček.Takové to problemy mam třeba dva dny a pak dva až tři dny klid.Bojím se ale jít k doktorovi.

Sylva
14x

Maalox dlouhodobě nic neřeší. Přetrvávají-li u Vás obtíže už dva roky, tak neváhejte a navštivte gastroenterologa - nejspíš budete nejdřív potřebovat doporučení od obvodního lékaře. Gastroskopie se vůbec nebojte (mám ji za sebou už 4x) - není to sice extra příjemné, ale tak hrozné to zas není a trvá to jen chvilku. A je to velmi průkazné vyšetření - navíc pokud by Vám lékař zjistil vřed, může rovnou při gastroskopii ošetřit třeba krvácení. A hlavně Vám předepíše účinnější léky, které většinou celkem brzy uleví (omeprazol, lansoprazolum apod.), ale musejí se obvykle brát delší dobu, aby se to hned nevrátilo. Taky se přitom odebírá vzorek tkáně (ani to nepocítíte) na laboratorní zjištění Helicobakteru pylori, což je potvora, která se podílí na vzniku žaludečních vředů. To se dá spolu s vředy zlikvidovat cca za týden užíváním vysokých dávek speciální kombinace dvou různých antibiotik a omeprazolu (nebojte - dá se to taky bez problémů přežít) - to vše samozřejmě na předpis. Jinak samozřejmě nejvíc pomáhá - jako u všeho - zdravý životní styl. Vím, že se to snadno řekne, ale hůř udělá, ale když jde o zdraví, tak to stojí za to. - Takže snažte se dobře spát, při spánku si dávejte hodně pod hlavu, ať Vám to kyselé nejde ze žaludku zpátky do krku a nejezte těsně před spaním. Dobré je taky omezit práci v předklonu a při sedavém zaměstnání se snažit víc hýbat (při sezení máte skřípnutý žaludek). Snažte se nepít vůbec kávu (a když, tak nikdy ne horkou, ne nalačno a nejlépe s mlékem - pokud Vám něco takového chutná), nepijte ani černý čaj, žádný alkohol ani bublinkové nápoje, hlavně nic horkého ani ledového (ideálně velmi slabý a vlažný zelený čaj a nepříliš ledovou neperlivou vodu). Nevhodné je jídlo příliš sladké, tučné, kořeněné, smažené, kofein, čokoláda, sladkosti, cibule, česnek, pepř, čerstvé kynuté pečivo, tučné maso, uzeniny. To všechno vyvolává překyselení žaludku a návrat kyseliny do krku. Někomu vadí i jiné potraviny, ale to bývá individuální. Příjemné obvykle bývají jogurty, kefíry, vařená brokolice, dušená mrkev, bílé maso - nejlépe vařené atd. A při vředech je dobré jíst rozmixovanou stravu, aby žaludek neměl tolik práce a mohl se brzy uzdravit. K tomu jsou ale obvykle nutné i léky předepsané lékařem - stojí to zato, jinak se budete pořád trápit, myslet na nejhorší a nebudete moct normálně jíst, aniž by se Vám pokaždé neudělalo špatně. Takže - šup k doktorovi a nebojte se! Držím Vám palce.

mirka
3x

slyšela jsem, že pomáhá nějaký Emulips, ale nevím, našla jsem toto, docela by mě zajímal Váš názor, jestli máte někdo zkušenost: emulips.cz/imchlo díky

Iveta.
4x

Pálení žáhy mě trápilo více jak dva roky.\stále jsem doufala že se mi to podaří řešit úpravou jídelníčku a pod.. jen že pracuji ve třísměném provozu a tak vzniká otázka jak upravit stravování v takovém případě. Navíc je to na našich pracovištích vymyšleno tak že na jídlo dostanete to co zaměstnavatel nabízí (tedy kantýna ) nebo si donesete svoje ale v potravinovém průmyslu je to v podstatě zakázané tak že podmínky nic moc a navíc odejít od práce si něco zobnout ani nepřichází v úvahu a časový rozvrh na jídlo je taky po více než třech hodinách.Na mém pracovišti je to až 5hodin mezi jídlem. Můžeme se tak akorát napít.K lékaři mě v podstatě vyhnal až vyslechnutý rozhovor z rádia kde jsem se dozvěděla že sliznice jícnu není způsobilá na působení trávicích šťáv a její naleptání může vlastně způsobit i rakoviné bujení které podle pana doktora (jméno si nepamatuji) patří k těm nejrychlejším jaké sám zná. Prošla jsem si vyšetření žaludku gastroskopií dá se to vydržet kde mi bylo zdělěno co se mi to vlastně dějě. Pan doktor mi řekl že mi s tím pomůže a že to vyléčíme. Předepsal mi tobolky Lanzul poctivě a přesně je užívám a zatím to pomáhá.Jsem sice na začátku ale už teď věřím že to bude ok.Člověk musí mít sám sebe rád a chovat se k sobě a svému tělu tak aby se měl v životě dobře a aby mu tělo na oplátku fungovalo a přinášelo radost ze života.A ne jen trápení oni lékaři umí spoustu věcí ale starat se o naše tělo můžou jen ten okamžik u něj v ordinaci.Pak už je to všechno jenom na nás samotných.Myslím že informace jak o své tělo pečovat je dnes dostupná úplně každému jenom krapet chtít. Jen by mě ještě zajímalo jaké zušenosti kdo máte s právě mi předepsaným Lanzulem?? Děkuji za info

Andreas
1x

Ze zásady nekupuji výrobky farmaceutických společností a tak mám svoji medicínu. Na pálení žáhy mi momentálně celkem spolehlivě pomáhá oloupaná salátová okurka. Bohužel čím dál více potravin mi pálení žáhy spouští - rajčata, pečivo, různé salsy, pravděpodobně také má oblíbená snídaně - vejce s čočkou a slaninou a má oblíbená hořká piva.

zuzana Tothova
1x

mam problem zo synom su mu try roky od narodenia ma problemi z travenim zo stolicov moj pediater ma ubespecoval vzdy ze je vsetko v poriadku ale ja viem ze sa mili lebo ja som mala tieto priznaky v tehotenstve a teraz ich ma on odmieta niektore druhy jedla paachnu mu napina ho dostanem do neho mlieko ,jogurt daku sladkost ,ovocie ,zeleninu,polievku no strašne malo ale hmotnost ma v norme chory tieš nebiva casto .pomozte mi ja si mislim ze ma daco zo zaludkom na koho sa mam obratit.vdaka

Jana Bustova

Dobrý den, našemu synovi je nyní 2,5 roku a míval od narození ne úplně normální stolici. Bolívalo ho bříško, nechtěl se vykadit, vyváděl při tom, odmítal na nočník na záchod (i když si řekl, že se mu chce, tak mu trvalo třeba půl dne než se pokakal - většinou do plíny nebo do kalhot a s pláčem). Taky se mu v listopadu 2010 udělal ekzém na ručičce. Náš pediatr mu dal na ekzém kortikoidy a kadění řekl, že je v pohodě, že se to srovná. Nicméně jsme hledali pomoc jinde, a pomohla nám až paní doktorka, která dělá homeopatii. Hned při první návštěvě mu diagnostikovala alergii na mléčnou bílkovinu, zakázala mléko (s tím, že zakysané výrobky smí) a dala mu nějaká homeopatika. Po pár týdnech se mu ekzém na pár dní šíleně zhoršil a ted už se to jen lepší a lepší. Ručičku má téměř čistou, kadí už většinou tuhou stolici, občas si dojde i na nočník (nebo se pokadí v noci do plíny) - většinou už bez pláče. Sice musíme dodržovat přísnou dietu (mléko je téměř všude :-( ale víme už alespoň co řešit. A jak píšete, že vám syn odmítá některé druhy jídel, tak to nám náš syn dělal taky - i když je celkově velký jedlík.

JAN
15x

JSEM PO OPERACI ŽLUČNÍKU, A DOST ČASTO MĚ PÁLÍ ŽÁHA. PŘEDESÍLÁM , ŽE NEJSEM OBÉZNÍ MOJE VÁHA JE 71 KG PŘÍ VÝŠCE 175 ALE BOHUŽEL MOJE STRAVOVÁNÍ JE RESTAURAČNÍ. NEPIJI ALKOHOL, KÁVU JEDNOU TÝDNĚ A I JINAK SI DÁVÁM POZOR ,ABYCH TOMU NEZADÁVÁL PŘÍČINU. U LÉKAŘE JSEM JEŠTĚ NEBYL, SEM TAM SI KOUPIM ANACIT ? PROSÍM O VAŠE ZKUŠENNOSTI , NEBO PŘÍPADNOU RADU. DÍKY .

Fišer V.
2x

Já to mám taky a žáha mě začne pálit při konzumaci určitých potravin. Když jím rýži tak musím přikusovat rohlík. Nesnáším kynuté knedlíky. To musím mít připravenou jedlou sodu, trochu do sklenice, vodu, zavřít oči, nadechnout se a s odporem vypít. A je zase dobře !! Fišer

Veronika

Trápí mě stejný problém jako paní (slečnu) Adélu. Předem děkuji za info. [email protected]

Blabla

Jana
1x

Díky za vyčerpávající článek. Možná by stálo za to ještě doplnit další diagnostické metody, o kterých se píše třeba tady: http://palenizahy.net/gastroezofagealni-reflux/

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce