Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Šedý zákal (katarakta)

Šedý zákal patří k velmi častým onemocněním starších lidí. Asi padesát procent lidí starších šedesáti let má určitý stupeň šedého zákalu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Miki
16x

Dobrý den,prosím Vás chci se zeptat, kcemu patri tyto příznaky,k jakymu druhu onemocnění oka: bolest oka tlak za očima pálení očí plovoucí zákalky před okem tmavá clona postupující z některé strany vnímání padajících sazí a blesků deformace čar a přeskakování písmenek při čtení Dekuji za odpoved

MiSt
5x

Skvelý článok!!!!! Ďakujem. Nedávno som bol na operácii šedého zákalu a najviac o šedom zákale a aj o operácii som sa dozvedel z tohoto článku. Navyše je aj skvelo napísaný. Nech by bolo viac takých lekárov, ktorí dokážu vysvetliť choroby a liečenia tak zrozumiteľne pre pacientov. Ešte raz vďaka, pani Valešová. MiSt

Soňa
1x

Dobrý den,článek je výborný a přehledný.Jen mě mrzí, že není více psáno o vrozené katarkatě.Mám syna,který prodělal operaci obou očiček v pětiměsících.Když jsem hledala články o vrozené kataraktě,byla jsem zklamaná.Je moc psáno o stařecké,ale o dětské se toho moc nepíše, nebo jen nějakou zmínkou.Myslím, že rodiče takto postižených dětí by ocenily informace o tomto onemocnění, jejich prognozách a novinkách v operacích.děkuji

Blažena
5x

Díky za článek,při poslední kontrole mi lékařka zjistila počínající šedý zákal.Jsem ráda,že jsem zde našla další informace a budu odevzdaně čekat až se to zhorší natolik,že oko bude třeba operovat.Ale díky tomuto článku vím,co mě čeká.Dík

kasana
19x

Dobrý den, včera mi ve 32 letech diagnostikovali šedý zákal. Na jedno oko vidím hůř. Paní doktorka mi oznámila, že mám šedý zákal na obou očích a mám přijít na kontrolu až v prosinci. Vyšetřila mě tak jako vždy, žádné rozkapávání. Zajímalo by mě jestli je to standardní postup. Děkuji

Kasana
15x

Nedalo mi to a šla jsem za jiným lékařem. Nemám šedý zákal, ale zánět očního nervu. Zajímalo by mě co by se stalo, kdybych šla na kontrolu až v prosinci.

Helena Janovská
33x

Děkuji za podrobné, cenné informace paní doktorce. Prosím o radu: jsem 14 dní po peraci katarakry, vidím hůře než před ní. Podle kontroly je vše OK. Může se tento stav upravit? Děkuji za laskavou odpověď.

Ivana
12x

Děkuji za přehledný článek,hned ho vytisknu pro tatínka. Ať se Vám daří.

Milan Myška
6x

Před rokem voperována multifokální čočka. Ze začátku perfektní vidění do dálky, ale to se časem zhoršilo a přetrvává i po laserové kapsulotomii. Do blízka text přečtu bez brýlí do 15 cm před okem, jinak brýle 0,5. Vidění je částečně zamlžené i po provedení laserové kapsulotomii. Žádná jiná závada či nemoc oka nezjištěna!!! Například barvy: operovaným okem nejsou barvy tak syté. Při pohledu na pouliční světlo, vidím operovaným okem okolo světla větší až jiskřící světélkující pole než okem neoperovaným (do blízka 3,5 a do dálky 1,5 dioptrie). Jen pátrám po příčině a nebo to bude tak stále?

Eimi
2x

Dobrý den. Jsem 8 dní po operaci šedého zákalu a stále přetrvává rozostření na dálku i na blízko. Lékařka mi řekla, že jsem to měla hodně zakalené a nedaly se změřit dobře dioptrie. Je to možné s dnešními špičkovými přístroji?? Navrhuje, po zhojení, po 2 měsících, přebroušení laserem. Není to nebezpečné, že by se něco zase mohlo pokazit a já pak neviděla ještě hůře a už by to bylo nevratné??? Operace byla laserem, mám žlutou čočku a hradila jsem 17 tis. a nakonec vidím hůř, než před operací. Děkuji za odpověď.

Zoubková.

Dobrý den, prosím o vysvětlení. Při operaci šedý zákal, nebyla odstraněna ani jedna dioptrie. Na dálku ani na blízko. Za kvalitnější! čočku se ještě priplacelo, Dekuji

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce