Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zánět slepého střeva

Někteří pacienti o něm mluví jako o časované bombě, která je překvapila za plného zdraví. U jiných byl příčinou spíše dlouhodobých proměnlivých bolestí tedy spíše doutnání než náhlé exploze. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jitka
3x

Dobrý den.Chtěla bych se jen zeptat. Občas mě bolí hodně v podbříšku.Někdy mi je i na zvracení a mivam i zvišenou. Zajimalo by mě jestly to neni slepak. předem děkuji za odpověď můj [email protected]

Verča
2x

Dobrý den Chtěla bych se zeptat jestli to nemůže být apendicitida. Skoro každý týden mě do slova píchá v pravém podbřišku. Používám na to už rok sklenice studené vody a ta mi zatím pomáhá. Je mi pořád vedro a mám pořád pocit hladu nemůže to být příznak? Když jsem byla u svého praktického lékaře tak ta mi řekla jenom, že mám vyšší množství bílkovin, ale to nic není jinak, že jsem v pořádku akorát mě pořád posílá na gynekologii a tam se mi nechce. Ani na žádný ležení v nemocnici nemám čas musím studovat a nesmím zameškat fůru hodin. Znám plno lidí kteří měli slepák a nemohli 6 týdnů sportovat a byli týden v nemocnici a to si fakt nemůžu dovolit. Předem děkuji za odpověd mail [email protected]

Ani
2x

Ahoj ja bych se chtela zeptat kdyz mam obcasnou bolest v podbrisku(kdyz se nejak vyznemeji namaham,nebo kdyz mam nejake nervy,atd)mela bych to nejakym zvlastnim zpusobem konzultovat se svim obvodnim lekarem ,nebo to nechat byt,protoze jak jsem tady cetla ze kdyz ma clovek bolesti nejdriv v podbrisku potom se to rozsiruje na zbytek bricha (okolo pupiku),zvisene teploty,je mu na zvraceni,malatnost,tak presne tohle se mi nekdy stava ze prijdu domu a tohle se i deje ale uz to trva pul roku, kdyz tak predem dekuji za odpovet ,prosim odepiste na [email protected]

Adéla Ševčíková
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Před třemi týdny mě chytla ostrá řezavá bolest v levém podbříšku, taková, že jsem nemohla ani zvednout nohu, dostala jsem zimnici, ta bolest se nedala vydržet, zavolali jsme záchranku, ta mě odvezla do FN v Olomouci, kde jsem čekala dlouho na vyšetření, vzali mi jen moč, udělali rentgen a pak SONO, určili mi neurčenou ledvinovou koliku, kterou jsem měla již v říjnu 2009, ale v pravé ledvině. Horečku jsem určitě měla, ale teplotu mi neměřili a v moči jsem krev neměla jen ty bolesti. Píchli mi Novalgin a zachvíli bolest odezněla, ale ne nadlouho. Napsali mi algifen, ale i ten mi nezabral. Na druhý den jsem šla na kontrolu ke svému urologovi, který na sonu viděl jen lehce oteklou ledvinu, napsal mi prášky, které opět nezabrali. Na druhý den už jsem měla zácpu, která trvala 3dny, bylo mi špatně, trpěla jsem nechutenstvím. Jela jsem opět k urologovi na sono a vzal mě na kapačky. Ležela jsem tam pět dní, bolesti po kapačce ustoupily ale jen nachvíli. Už mě bolel celý bok i ledvina, sono prokázalo kámen močovodu 5mm, Podstoupila jsem tedy zákrok byl mi zaveden JJ sten, který mám už třetí týden. Teď ve čtvrtek ho jdu vytahovat. Bolest ustoupila, ale měla jsem včera 19. dubna zase bolest jako před tím i nalevo i v pravo. Říká se že slepák můžu mít kdekoli. Také je možnost že mi ho kapačky rozehnali a může se vrátit. Krev mi za celou dobu nebrali a teplotu jsem měla vždy přes 37. Co si o tom myslíte? Děkuji

Adéla Ševčíková
1x

Prosím odpověď mi pošlete na [email protected], moc děkuji

R

Ahoj, v červenci 2008 jsem byla operovaná na sl. střevo, jednoduše to začalo bolestí břicha a lehkou nauseou, možná i zvýšená teplota. To už nevím. Ještě ten den mě operovali a několik dní jsem měla i drén, pořád vytékal hnis. Den před propuštěním mi lékař sdělil, že z histologie jim přišly výsledky, že se nejednalo o zánět slepáku, ale Crohnovu chorobu (ani nevím, jak se to přesně píše...). Byla jsem z toho hodně špatná několik měsíců. Nikdy jsem příznaky této choroby neměla!!!!!! I následný odběr krve, sono břicha a kolonoskopie (asi měsíc po operaci) prokázaly, že je vše OK. Takže teď je co půl roku na gastro na kontroly, krev a sono. Má někdo podobnou zkušenost?? A je vůbec možné, aby se něco takového lékařům "povedlo"????? I když každý den děkuji Bohu, že se to nepotvrdilo!!!! :-) Prosím moc o odpověď na [email protected] Díky

michal

dobry deb chtel bych se zeptat jestli vyoperovani slepeho streva muze nako zmenit vylucovani stolice.prosim o odpovd na [email protected] predem dekuji

r
1x

a jak by to podle tebe mělo ovlvinit???? :-DDD na stolici nemá operace žádný vliv, prvních po operaci můžeš mít průjem, ale jakmile pomalu přecházíš na tužší stravu, vše se upraví!

r
1x

*prvních pár dnů

e
1x

Chtěla bych se zeptat jestli můžu na sluníčko s týden starou jizvou.Děkuji

lenka
2x

Dobrý den, už asi dva roky mě bolelo na pravě straně, když jsem se dotkla kůže a zmačkla ji tak to bolelo, před pěti dny mě laparoskopicky vyndali slepé střevo, ale mě tam bolí pořád stejně, mám hrozný strach že se to nezhojí a že mi tam bude bolet pořád stejně jako předtím, a já už vůbec nevím co mám dělat.děkuji

Pavla

Dobrý den, chci zeptat po jaké době se zase můžeme snažit o miminko, když jsem před týdnem prodělala laparoskopii (slepého střeva).Děkuji za odpověď.

pp
4x

Dobrý den, k této otázce se také připojuji. Vysadila jsem HA a místo snažení o miminko mě přepadl zánět slepého střeva. Bylo to akutnější a byl mi proveden klasický řez v pravém podbřišku. Je vhodné se pokoušet o otěhotnění hned po 6 týdnech po operaci nebo se musí čekat výrazně delší dobu kvůli operačnímu zásahu do břicha. Předem děkuji za odpověď.

anonymní
3x

Dobrý den, už druhym dnem mě bolí pod pupkem na levé i na pravé straně táta říkal že to neni slepák ale mě to pořád bolí nic mi nepomohlo a ještě říkal že když mi bude pořád mizerně tak se mnou pojede k lékaři ale já mam strach a divný pocit v břiše co mam dělat?Je to slepák nebo ne?Tyto otázky mě trápí děkuji

..
5x

Stejné potíže jsem měla i já. Zničehonic mě tak den pobolívalo břicho a ještě tutéž noc jsem začala zvracet, dostala jsem horečka kolem 37,5°C a druhý den dopoledne už mě odváželi do nemocnice. Bolesti se už nedaly vydržet, vzali mi krev, poslali na gynekologické vyšetření, sono břicha a poslali mě na pokoj, kde mi dali infuzi a asi za hodinu a půl už mě brali na sál. Dělali mi to laparoskopicky. Mám 3 malé jizvy. V nemocnici jsem ležela 6 dnů, ale to z toho důvodu, že jsem 2 dny po operaci zvracela a nedokázala v sobě udržet ani piškoty.První dny po operaci byli bolestivé jenom pro pár kroků dojít si na záchod, ale teď už druhý týden po operaci jsem zvládala všechno jako bych na žádné operaci nebyla :) A dneska jsem ráda, že to mám za sebou a vím, že se to nikdy nemůže opakovat. :)

Jakub Glos
6x

dobry den, od ctvrtka vecer mam horecku (nad 38° v noci prez den kolem 37°), v noci z patka na sobotu jsem nejprve ucitil silny a bolestivy tlak uprostred hrudniho kose v dolnich mistech, pote jsem zacal citit velky tlak v podbrisku a brichu. Mam silny prujem a tvrde bricho (po vyprazdneni je mekci). ted se mi zda ze nejvetsi tlak citim v prave casti podbrisku. Muzete mi poradit?

hana kolářová
3x

pane doktore,poprosím vás o radu,manžel je 4 den po laparoskopické operaci apendixu,včera bylo jeho crp 140,dnes se mu zvýšilo na 170,jakým zpusiben se toto dá léčit,a co by mohlo být příčinnou zvyšování crp moc děkuji kolářová

josef dominik

Dobry den , moje pritelkyne prodelala operaci slepeho streva vcera,...a hned druhy den byla propustena domu...Mela zakrok tremi dirkami jednu ma primo v pupiku jednu pod nim a treti dokonce v levem !!!podbrisku,jen nas vazne zajima jestli to pride ceskym doktorum normalni,pac my se nachazime v Irsku a tady to je mozna jine ale zajima me vase reakce dekuji...

Paťa
1x

Dobrý den, já jsem taky po operaci slepého střeva. Jizvy má vaše přítelkyně na správném místě, to se nemusíte bát :) Mámje tam také a myslím, že je to tak u všech. Takže tohle je v pořádku. Ale to že ji pustili den po operaci domů? To vážně nechápu. Já jsem šla domů po týdnu. A to jsem celý ten týden uměla sotva dojít si 3 metry na záchod, protože jsem z těch jizev měla obrovské bolesti. Snad jsem aspoň trochu odpověděla na to, na co jste se ptal.

Věra
3x

Taky jsem se divila, že mám jizvu nalevo a ne vpravo, ale to tak prostě asi je :-) Mě pustili třetí den, vše bylo OK a bez komplikací. Teď jsem týden po operaci a co mě teda vyděsilo víc, že mi obvodní doktorka napsala ještě na 3 týdny neschopenku a to nekompromisně.

Vitezlav Kupka
1x

Dobrý den mam otaz začlo mě dnes bolet břicho neni to tak uplně bolest ale nej nekdy to píchné dole na pravé straně co to může bit?

Paťa
1x

Dorbý den, byla jsem loni v září na laparoskopické operaci slepého střeva. Dodnes mám ale pořád tytéž bolesti břicha, k tomu se většinou připojí horečka a nevolnost. Je to dost nepříjemné a bolestivé, tak bych se toho konečně ráda zbavila, jenže vůbec nevím co na to brát nebo tak něco, aby bolesti konečně zmizely! Nemůžou to být třeba srůsty, co to způsobují? A jestli ano, tak jak to poznám? A ještě něco..po operaci mi v nemocnici doktor řekl, že mám o dost zvětšený levý vaječník. A tak by mě zajímalo, jestli to v budoucnu může mít nějaký vliv, když se budeme s přítelem snažit o miminko? Děkuji předem za jakoukoliv odpověď.

Veronika

Dobrý den, před týdnem jsem absolvovala laparoskopickou operaci slepého střeva. Měla jsem 2 dny po operaci bolesti, ale byl to celkem klasický průběh. 5. den mě pustili domů. Kdž jsem si ale večer změřila teplot, měla jsem 38,2 a druhé den to samé. Teplota podle doby měření klasicky klesá (ráno 37,2) a kolem páté hodiny odpolední je nejvýšší (38,2). Pooperační bolesti nemám. Jen mě trochu "tlačí" uzliny v podbříšku. Je to normální pooperační průběh nebo se přidala ještě viróza a nebo to může mít něco společného s operací? Děkuji

Paťa

Myslím, že je to normální průběh. Po operaci jsem měla naprosto stejné a doktoři na fakultce říkali, že je to klasický průběh. Že někomu se to obejde bez komplikací. Já měla horečky a ještě jsem zvracela.

Jes
2x

Od včerejška mě pobolívá na místě kde je slepák.Bojím se jít k doktorce abych nemusela na operaci ale zase nechci riskovat.Chvilku to vůbec nebolí a pak to zase celkem nepříjemně pobolívá,nebo v tom píchne ale jak říkám,třeba 2h vůbec nic. Co mám sakra dělat?:X

Míšaa (13)
4x

Ahoj,tak 2 dny me obcas poboliva na LEVÉ straně podbřicha.je to jen občas takze treba nic a pak zase nehorázné bolení a taky píchání v břichu.jednou sem uplne citila jak mi to jde z leve stranu na pravou a prestalo to.Už měli doktoři 2x podezření na slepák ale zjistili jen Gilbertuv syndrom a Gilbertovu žlountenku.Doktoři mi chtěli aji strkat nejakou trubičku do krku a mrknout se mi do břicha,ale řekli že je to uz zbytečný(už sem nemela žádné problémy).Občas se mi nafoukne břicho a mám větry :D...Může to být slepé střevo nebo neco jiného ? ..

Lenka

Dobrý večer, měla bych dotaz často mě píchá u slepého střeva a pak to po nějaké době přestane bolet, ale zase se to po nějaký době objeví a docela často se mi to stává, že se mi to objevuje často a bolí to hodně děkuji za radu

Martin

Taky jsem po operaci všechno proběhlo celkem v pohodě.až na to vyšetření předtím to byl docela hnus. taky vám narvali prst do zadku???

Míša

Dobrý den, už týden pozoruji že se mi tvrdne břicho v okolí pupku, když si ho prohmatávám tak je tvrdé a nelze jej zatáhnout, nemám ale bolesti břicha ani zvýšené teploty, spíše jsem jen unavená. Může to být příznak slepáku?

klara

ahoj potrebuju poradit...uz 2. den se mi chce furt na velkou ,boli me hlava jsem unavena a strasne me boli v levem bodbrisku..bojim se co to je nerada bych aby to na me prislo pred pritelem...poradte nekdo prosim

Kača

Několikrát za měsíc mě vždy začne bolet břicho a poté to přechází až do píchání v pravém boku. Je to nesnesitelná bolest, podle toho co jsem četla zde a na jiných zdrojích mé příznaky odpovídají zanětu slepého střeva, tím ovšem nemyslím jen mé bolesti (píchání). Pořád rozmýšlím zda s tím zajít k lékaři nebo počkat jak se to ještě vyvine..

Petka Glogarová

Dobry dne chtěla bych se zeptat jestli to muže byt slepe střvo začla mě bolet v poku a truchi na prave strane břícho i nekdy na leve muže ot byt diky za odpovět :-)

kapička
1x

Je tu prosím někdo,kdo by věděl,jestli let letadlem má vliv na zhoršení stavu slepáku?Jsem objednaná za dva týdny na operaci,ale chci ještě předtím letět do Turecka jen na pět dní.Nemám to prej akutní...Díky moc za odp.

Mario

Dobrý den, chtěl bych se zeptat za jakou dobu je možné po operaci slepého střeva hrát fotbal? Jsem měsíc po operaci a šel jsem si stoupnout do branky byl jsem již 3x a vůbec nic mě nebolelo ani když sem míč nakopnul 50 metrů dopředu, při běhu taky všechno v pořádku, doktoři v nemocnici řekli 2 měsíc bez fyzické zátěže typu zvedání atd. ale při fotbale přece nic nezvedám. Za radu děkuju

Miloš

Dobrý den, před 3 týdny jsem byl na odebrání apendixu (nelaparoskopicky). Mohl bych se zeptat jestli bych mohl jíst meloun bez pecek? Jestli ne proč. Popřípadě v jaké podobě ano...

Pavla
1x

Ahoj miloši. Já mam taky 3 týdny po slepáku, tedy já mam laparo. Ale já meloun jím bez potíží. Když sem mluvila s dietoložkou tak mi řekla že ta dieta je hlavně kvůli stolici. Aby byla měkká a vycházela snadno abychom v oné místnosti nenamáhali svaly. Ale jinak... meloun je 74% z vody takže bez pecek je to myslím v pořádku. Já ho jedla už 2 dny po operaci. Jinak je to dieta 2 takže si to stačí najít na netu. Tam budeš mít rozpis...

milan

můžou trvat komplikace po odstranění apendixu i 3 roky?

Jaroslava

Dobrý den , syn je týden doma po opraci tlustého Střeva, měl bolesti v podbřišku az do trisla jde o to .... 4'den ma teploty 37,38.2 sundali mu stehy bere antibiotika pod jizvou ma kolem tvrdsi tak se o neho bojim muzete mi prosim poradit?

Jaroslava

Spletla jsem se po operaci slepého střeva .

Monika Vopálenská

Dobrý den, dceři bylo odoperováno prasklé slepé střevo. Ale ještě měsíc po operaci,má stále v břiše vodu a již dvakrát jí to museli rozříznout ,A teď naposledy při kontrole znovu a zavést dren. Chtěla bych se zeptat , kde se tam ta voda bere a jak dlouho to může ještě trvat, než bude v pořádku?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce