Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Cévní mozková příhoda

Mozková mrtvice je onemocnění, na které ročně umírá mnoho lidí. Po nemocech srdce a zhoubných nádorech se řadí na třetí místo jako nejčastější příčina úmrtí. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
NEZNAMA
19x

Dobrý den prodělala jsem cevní mozkovou příhodu v 19 letech muze se to stat znovu??cemu bych se mela vyvarovat?

XXX
2x

prosím chtěla bych se zeptat mému dědovi je kousek přes 80. a pár dní ho hrozně bolí hlava a pádá dopředu nevím co to je a do nemocnice nechce prosím poraďte mi.....?

Beneška
1x

Asi píši už pozdě,ale jak jste dopadli?Rada je asi jediná,prostě se ho neptat a do té nemocnice ho odvézt.

Hanka
11x

Můj bratranec prodělal těžkou CMP-má zasažené centrum řeči a centrum polykání,nemluví.KOmunikuje očima,píše.Má zavedenou sondu do žaludku.Pokud jste se s tím někdo setkal,jak vše asi dopadne?

Ondra

Pěkný článek, měl bych jen jednu výhradu. CMP je cévní mozková příhoda a ne centrální jak máte několikrát uvedeno v článku.

VĚRA VLČKOVÁ
1x

JSEM PŮVODNĚ ZDRAV.SESTRA T.Č. V ID PO CMP JIŽ PÁTÝ ROK A STÁLE MÁM ŠPATNOU PRAVOU RUKU.VŠE DĚLÁM LEVOU.JE NĚJAKÁ ÚČINNÁ REHABILITACE,FÍGL???

jméno a příjmení

postiženou horní končetinou se zabývá obor ergoterapie, je součástí rehabilitace, dá se navštěvovat jak ambulantně tak lůžkově...

David
6x

Dobrý den, během roku se mi to stalo cca 5-8x, nevybavuji se přesně, z toho poslední týden 3x. Popadl mě divný stav, možná panika (moc to nedovedu popsat, ale vždy stejné) a poté následovala neschopnost asi 5-10 vteřin polykat. Celé to proběhne velice rychle a stejně rychle jak to přijde to odezní. Nedalo mi a po pár hodinách jsem se dostal na tyto stránky. Může to být příznak mozkové příhody anebo přicházející mozkové příhody? Kam s tím zajít? Děkuji za odpověď zde, případně na mail konopa@seznam.cz

David
5x

Dobrý den, během roku se mi to stalo cca 5-8x, nevybavuji se přesně, z toho poslední týden 3x. Popadl mě divný stav, možná panika (moc to nedovedu popsat, ale vždy stejné) a poté následovala neschopnost asi 5-10 vteřin polykat. Celé to proběhne velice rychle a stejně rychle jak to přijde to odezní. Nedalo mi a po pár hodinách jsem se dostal na tyto stránky. Může to být příznak mozkové příhody anebo přicházející mozkové příhody? Kam s tím zajít? Děkuji za odpověď zde, případně na mail konopa@seznam.cz

Dáša
1x

Od loňského léta, kdy mi umřela maminka trpím neurogenní tetánií a myslím, že tento problém spíš spadá do této kategorie. Taky se mi občas stává, že nemůžu polknout, nebo se nadechnout. Jsou to nepříjemné stavy. Momentálně mám problémy s tlaky v hlavě, špatnou orientací, mnohdy si taky myslím, že se jedná právě o mrtvici, na kterou maminka zemřela, slábnou mi na levé straně končetiny apod. Je to opravdu hnus.

denisa

dobrý den, můžu se zeptat jak jste problém řešil? Stává se mi to stejné co Vám...

David
5x

Dobrý den, během roku se mi to stalo cca 5-8x, nevybavuji se přesně, z toho poslední týden 3x. Popadl mě divný stav, možná panika (moc to nedovedu popsat, ale vždy stejné) a poté následovala neschopnost asi 5-10 vteřin polykat. Celé to proběhne velice rychle a stejně rychle jak to přijde to odezní. Nedalo mi a po pár hodinách jsem se dostal na tyto stránky. Může to být příznak mozkové příhody anebo přicházející mozkové příhody? Kam s tím zajít? Děkuji za odpověď zde, případně na mail konopa@seznam.cz

David

Omlouvám se za 3 x vložený dotaz. Zasekl se mi PC. Děkuji

Ivona Gutová
1x

V minulém týdnu jsem ve sdělovacích prostředcích slyšela zprávu, že budou zveřejněna centra rychlé pomoci při CMP a to do 8 hodin od začátku příznaků. Prosím, kde tato centra jsou nebo budou v Praze a okolí. V rodině tento případ nastal v r. 2002. Děkuji za zprávu na tento email.

Jana
8x

Chtěla bych se zeptat,zda je možné po cévní mozkové příhodě zůstat i zcela bez následků.Samozdřejmě po léčbě.Maminka má rozsáhlé krvácení,ale neměla zástavu,končetiny naprosto v pořádku.Mluví,ale z 80% nesmysly a nemůže si vzpomenout na názvy,slova,jména atd."nejhorší" asi je,že spolu bydlíme 32 let a ona dnes ani neví,že jsem její dcera.

Leciánová
2x

tatínek má rakovinu ledvin,plic a kostí a nově má nádory i na mozku. minulý týden byl hospitalizován v nemocnici a tam nám sdělili,že mu vlastně nic není. vrátil se ochrnutý na polovinu těla. Dnes se nás v Brně ptali,jestli neprodělal mozkovou mrtvici,Již také špatně mluví.Zanedbali něco lekaři?Nejednali s námi zrovna přívětivě od začátku, Nechci nikoho obvinit,ale myslite,že neurolog by mel mrtvici rozpoznat, zvláště když přestal hýbat levou rukou a nohou?

Pavla
2x

Poděkování: 1 poděkuj :-) reaguj nahlásit poděkuj :-) reaguj tatínek má rakovinu ledvin,plic a kostí a nově má nádory i na mozku. minulý týden byl hospitalizován v nemocnici a tam nám sdělili,že mu vlastně nic není. vrátil se ochrnutý na polovinu těla. Dnes se nás v Brně ptali,jestli neprodělal mozkovou mrtvici,Již také špatně mluví.Zanedbali něco lekaři?Nejednali s námi zrovna přívětivě od začátku, Nechci nikoho obvinit,ale myslite,že neurolog by mel mrtvici rozpoznat, zvláště když přestal hýbat levou rukou a nohou?

Jan Suchel
3x

Konzumace fazolových lusků rozpouští vápenaté usazeniny v tepnách a může oddálit, nebo zastavit cevní příhody.

Lenka
3x

FAZOLOVÉ LUSKY NALOŽENÉ, NEBO SYROVÉ?

Gabriela Průšová
28x

Dobrý den. Moje babička (93 let) je podle slov lékaře, po těžké CMP. Od příhody (6 dní) se ještě neprobudila. Lékařka mi řekla, že došlo k rozsáhlému poškození mozku, porucha vědomí, celá levá strana "odumřela". Chtěla bych se zeptat, jak dlouho může tento stav trvat. Jsme všichni moc utrápení a babička ..........prostě nereaguje. Lékařka mi ještě řekla, že pokud se nááááhodou probere, nebude nás nikoho vnímat. :-( Prosím, napište mi, kdo máte s tímto nějaké zkušenosti. Je hrozné ji vidět, jak jen leží a spí a nic okolo nevnímá! :-( DĚKUJI.

Nikola

Dobrý den chci se zeptat jak to u vas dopadlo ta mozková příhoda já teď mám taky babičku v nemocnici po mozkové s taky jen leží a spí jsem taky moc uzrapena dekuji za odpoved.Gillarova Nikoka

Anda
9x

Co se muze stat,Kdyz je nekdo po mozkove mrtvici a pije ruzny alkohol.Dekuji.

Yveta stroganov
6x

DBRY DEN MANZELA MAM V NEMOCHICI A TVRDI ZE MA KREVNI SRAZENINU V HLAVE BYL NA CT ALE JESTE NEJSOU VISLEDKY UZ JE TO 5DNI A ZACAL ZVRCET MA BOLEST HLVY A JE MALATNY DOKTORI TVRDI ZE T CHCE CAS MAM STRACH ZE JE TO VAZNEJSI NEZ RIKAJI DEKUJI

Sandra

Dobrý den, tchyně prodělala 14.11. mozkovou příhodu, zasáhlo ji to pravou hemisféru centrum zraku, takže špatně vidí na levé oko. Má rozostřené vidění, tudíž se i špatně orientuje při chůzi. Je možná nějaká přímá rehabilitace? Předem děkuji za odpověď.

Katka

Prosím nevíte jestli se dá nějak aktivně předcházet cévní mozkové příhodě?

Pavla

Můj táta měl už dvakrát cévní mozkovou příhodu, a tak jsem mu na to pořídil červený zdravotnický laser , který působí velice dobře na krevní oběh , a tak se snažíme předejít další možné cévní mozkové příhodě.

Katka

Kolik to tak stojí? a kde se to kupuje nebo objednává?

Petra

Zdravím, mohla bych se prosím pozeptat, zda tu máte někdo zkušenosti v rodině s cévní mozkovou příhodou? Manžel ji prodělal letos v létě, a teď ho mám doma, špatně se pohybuje, chtěl bych mu opravdu pomoci, ale moc nevím, jak s ním cvičit….

Adriana

Nás to potkalo také, manžel byl pořád v práci, často 15 hodin denně, říkala jsem mu, aby zvolnil, a pak to přišlo, také měl mrtvičku. Hodně mu tehdy pomohlo, když jsem ho vozila v Praze na specializovanu kliniku, kde s ním cvičil terapeut opravdu intenzivně.

Petra

Kam jste s ním jezdila? Kde je ta klinika? Vyzkoušela bych to…

lada

zvonění v hlavě

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce