Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zánět zevního zvukovodu

Bolí Vás ucho, špatně na něj slyšíte, nemůžete bolestí spát? To bude zánět! Zánět středního ucha? Nebo zevního zvukovodu? Jak to mám poznat a co se se mnou bude dít? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marek

Od neděle me trápí obrovská bolest v uchu, jel jsem na bulovku kde mi ucho pichli a následně na bioregene v hloubetine zjistili ze to byl špatný zákrok a mám kapky GENTADEX, jim jeden prášek za druhým a bolest ustupuje jen velmi, velmi mírně, myslíte, že mám šanci se do nedělního večera vyléčit?? Díky za pomoc :)

Petr
1x

Čerstvá zkušenost - začala bolest ucha v průběhu noci (dost silná) - vzal jsem ibuprofen, ten to uklidnil... Následující den jsem na to nějak zapomněl, víceméně jsem neměl žádné obtíže následujících několik dní. O cca týden později jsem se spotil a ofouklo mě - rozjelo se to znovu během večera, tentokrát silněji... Po dvou dnech velmi nepříjemné bolesti (spojené s konzumací Ibuprofenu) následovala návštěva lékaře - zánět zvukovodu. Předepsal antibiotické kapky a ibuprofen. Musím říci, že kapky zabraly téměř okamžitě. Nyní je již dokapávám a prakticky již nemám obtíže. Ipubrofen jsem vzal cca 2 (od začátku kapání). Takže moje zkušenost - rozhodně navštivte ORL, počítejte s cca týdnem pro uzdravení, šetřete se, kapejte, nechoďte na vítr.... A ono to přejde. V porování se zánětem středního ucha je to prd a zvládnete to, věřte mi .-)))).

Bláža

Zase zánět ucha? To jsme si říkali několikrát do roka. Díky radě dětské lékařky jsme se ale zánětu zbavili. Malá začala cucat preventivně Bactoral a bylo po angíně.

Pavel

Taky už mám zánět zvukovodu sem pracovně v Praze tak sem navštívil ORL v Motole tam mi akorát vysali ucho a napsali kapky MAXITROL. Je to šílená bolest už vím jak to bolí,přeju všem brzké uzdravení.

Zuzana

Ahoj. Já trpím už dva dny bolestí...Budím se v noci a pláču.... používám kapky Infalin duo a bolest se nezměnila....Doktorka říkala, že to bude ještě bolet...Ale ty píšeš 4 dny....To si dělá š srandu to nedám....To je šílený utrpení.....Nikomu bych to onemocnění nepřála 😢☹️

Sabina

Přidávám se s komentářem, a návodem na přežití. Chtylo me.to na dovolene...pisek, voda, naštěstí v cr. Bolest tak silena, kterou kdo nezažil, nepochopí...jako kdyz máte v uchu vražený nůž a někdo jim otači a tlačí jo hloubs. Ucho, tvar, krk a za uchem vše nateklé, a to hodně. Ucho necitlivé, jako odumřelé, kdyz si prelezite ruku. Děsný. První den jsem byla na pohotovosti a dostala alkoholem napuštěný pásek gázi. Pálilo to jak des, ale ok a doktor skvely. Kapky infalin duo a kapat. Kdyz se to zhorší, přijít hned ráno znovu...Druhý den jsme jeli domů, velké zhoršení, otoky, nevolnost, bodání, tep v uchu a bolest že bych lezla po zdi a rvala. Opět pohotovost ale jinde a dostala jsem ATB celkove a naštěstí injekci proti bolesti. Musíte říct že Ibalgin nezabírá a tu bolest popsat..a nechat si napsat něco silnějšího než ibalgac. Injekce super, a Celý den mi pak bylo hej. Až v noci...to jsem si slupla paralen+ novalgin. Druhý den k doktorce pro neschopenku, a opět jsem ji ukecala...dala mi dollminu do boku a bolest velmi zmírněna. 3 den už ATB zabrali a trochu to ustupuje. Jen mám chycené i druhé ucho...tak uvidíme. Prostě ty největší bolesti přetrpět s injekci proti bolesti a ATB celkove dle letaku brát v polovičních intervalech. Já mám amoxiklav a dá se po 6 h i když doktorka řekla po 12. Mám sousedku skvělou zdravotnici-zachranarku. Stačí přečíst příbalovou informaci a protože jde o silný zánět tak brát první den častěji. Držte se!!!

David Malda
3x

Kdyz to ctu tak zjistuji ze jste klikari. Jsem v Turrecku kde dr moc AJ nevladne. Mam oboustrany zanet zvukovodu ke kteremu se pridal i oboustranny zanet stredniho ucha. Parada ... Pichnute obe usi a narizle zvukovody. Antibiotiks a kapky zabiraji. Rada .. V zadnem pripade na nic necekejte a nic neodkladejte. Okamzite k lekari. Nic nedavejte do usi a nic doma necistete. Zadne babske rady. Duverujte lekari at je to i na pohotovosti. Pak si muzete dojit ke svemu. Dulezite je prvotni vysetreni a osetreni. Co nejrychleji zastavit zanet. Preji vsem rychle zotaveni a PAMATUJTE .. Toto postizeni Vas bude provazet celej zivot. Takze na bazen.k mori do prasneho prostredi vzdy vatu do usi a hlavne cistit usi opatrne a be moc hlubokor

Vladimíra

Je to peklo. 5. den zánět středního ucha a zvukovodu. Pořád mi jen tepe v hlavě. Nespím. Žádám vyměnit hlavuuuu. Cítím se jako, když jsem si zlomila ruku (před ošetřením), ale teď taková bolest 5 dní v kuse :-(

Martin

Měl jsem zánět zvukovodu levého ucha po 6 dnech přestalo bolet , ovšem bolest se dnes přesunula do druhého ucha... před hodinou jsem si vzal ibalgin ten však nezabral... Teď se opět celou noc budu kroutit v posteli jak plast v kamnech... Všem přeji hodně štěstí a brzké uzdravení od tohohle zabijáka...

Lenka

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Bolí mě ucho na dotek už několik let. Byla jsem s tím u doktora (asi před dvěma lety) napsal mi na to oční mast. Což nepomohlo. Teď mám asi tak přes dva měsíce rýmu a k tomu mě začalo bolet ucho, píchání, někdy i zalehlé. Byla jsem u doktora, napsal mi Pamycon a Mommox. Už je to týden, sice už v něm nepíchá, ale pořád bolí na dotek. Bolest se zintenzivněla. Děkuji za radu.

Mumik

Oční kapky do ucha? Vždyť vám může poškodit ušní nerv. To je hrůza

Renča

Dobrý den, teď to tady všechno čtu a je mi z toho ouvej. Já se trápím již čtvrtý den. Už jsem byla dvakrát v nemocnici. Poprvé mi dali antibiotické kapky a podruhé mi dali už antibiotika. Bolest veliká, vůbec neslyším. Ucho mám napuchlé a bolí mě na dotek. Kolem uší mám zvětšené uzliny, které bolí. Nemůžu ani jíst a otevřít pusu. Dneska třetí den a začlo mě bolet i druhé ucho... Můžete mi poradit ? Je normální, že to ucho je tak napuchlé vevnitř, ale absolutně? Vše napuchlé, neslyším a napuchlé uzliny všude kolem... díky za odpověd...

Pavel
1x

Ano i já mám již 4dennzanet zvukovodu,mám kapky a ATB ,bolí to jako prase ;( ...nepřejí nikomu :(

Richard

Zdravím ve spolek již druhý den mám zalehlé obě uši a skoro nic neslyším mám s tím jít k doktorovi bolesti minimální teplota ne děkuji

Pavla

Dobrý večer, léčím se už třetí týden na zánět středního ucha, hnisavý zánět dutin. Řekla bych ze to nejhorší mám snad už za sebou... Zimnice horečky přes 39st.bolest pulky obličeje když jsem byla schopná spolknout akorát jogurt, šílená bolest od ucha směrem k nosu ve všech kostech v obličeji...o uchu ani nemluvím to jsem myslela ze mě nekdo bodá jehlou která mi projíždí až do mozku. Už to bylo tak nesnesitelné ale... V nemocnici me nešetří i když moje lékařka byla nemocna a nebyla v ambulanci. V horečce jsem to protrpěla a doslova prospala 18hodin a vlastně 4 dny jsem takto prospala, bolestí unavená. Ale dala jsem to, pak me jiná lekarka jakoby ošetřila, ano udelala mi rengen dutin, neprohledla, neptala se nic ji nezajimalo, napsala leky. Doslova jsem citila hnis v nose, v puse, smrkat nešlo vsechno v obličeji bolelo, o hlave a uchu ani nemluvím, ale trpělivě jsem dalsi tyden uzivala léky a antibiotika na 3 dny. Pak po tydnu me ošetřila moje pani lekarka a podotykam je super, ošetří, vyslechne je opravdu pečlivá!! Napsala nove leky dalsi antibiotika, dalsi kapky do vsech otvoru ale zase.... Uz se to tahne treti tyden a opravdu mi neni dobře, vysmrkat to nemuzu boli mě hlava, píchá v uchu a pokazde to projede az do hlavy, čelo, nos, už jsem unavená na a hodne apim jsem porad ospala... Kdy uz to prejde!!?

Dominik

Proč mi doktor stále tvrdí ze nemám používat studené obklady ale teplé a ze na internetu to není pravda.

Solfernus

Studeny jsou na zanet vnitrniho ucha, teple na vnejsi ale stejne je to k nicemu:)

Pavlina

Prosím pěkně na zánět zvukovodu teplý nebo studený obklad. Moc děkuji za odpověď

Radek

Studený obklad. Mraženou zeleninu obalit do utěrky a přiložit ke kosti za uchem. Pomáhá to zastavovat zánět. A na bolest Aulin jako prášek, mě nic jiného nezabralo.

Radek

Odpověď na otázku, co proti bolesti je jednoznačně Aulin. Je to silný lék, ale nic jiného mě nefungovalo, zkoušel jsem snad úplně všechno. Aulin je na předpis, řekněte, že se ta bolest nedá zvládnout a nic jiného Vám nezabírá a zeptejte se přímo na tenhle lék. Já měl Aulin naštěstí doma, stačí jedna tableta a můžete zase normálně spát, jíst a žít. Maximálně berte dva denně, ideálně jeden ráno/v poledne a druhý hodinku před spaním a garantuji, že ten rozdíl je jak den a noc! Není důvod se takhle trýznit, ta bolest je fakt otřesná. Ještě jsem v procesu léčení, kapu a trvá to dlouho, ale s Aulinem je to vážně snesitelné. Všem držím palce!

Ivana

Poprvé mám zánět zvukovodu,nic horšího jsem nezažila. V pondělí jsem byla na ORL a dostala jsem ATB a kapky , za dva dny velká bolest , tak mě manžel zavedl na pohotovost, kde mi pan doktor vyměnil kapky jak do nosu tak napsal infalin, ale 7 dní bolest a tlak v uchu hrozné , teď jsem byla na kontrole a další ATB, tak snad se mi už uleví, ale od bolesti mi zabral Aulin.Řekl mi že musím být trpělivá, trvá to 7 až 10 dní a pak 3 týdny byt hodne opatrná na ucho, držím všem palce, kdo trpí, ať se brzy uzdraví. Fakt síla nikdy jsem to nezažila, tolik bolesti a neprospěch noci

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce