Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Nosní polypy

Nosní polypy postihnou asi 4% z Vás, vyskytují se stejně často u mužů i žen. Obvykle jimi trpí více lidé starší. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tomáš
22x

Jsem po operaci nosních polypů,také po několikráte odstranění polypů lokálně. bohužel,ani po letech se nic nezměnilo. Stále mám ucpaný nos nic necítím a nemám chuť. Stratil jsem jakoukoli naději na zlepšení. Přece nebudu chodit,každý rok na operaci a mít maximálně měsíc klid. S pozdravem Tomáš

Hanka
4x

jsem po 4 operacích nosních polypů-naposledy v r.2009,nyní mám opět problémy a obavu,že budu muset znova na operaci,jsem alergik a astmatik,takže kombinace přímo ukázková,nejhorší je vždy 6týdenní neschopenka

Jirka
6x

Bohužel, jsem caa. 2,5 roku po operaci polypů v obou nosních dírkách a v součestné době se chystám na opakovanou opperaci na klinice v HK. prakticky mohu říci že splnuji všechny podmínky ve shora napsaném článku v četně astmatu ač jsem 3O letý nekuřák. V součastnosti mám totálně zacpanou LN dírku a u druhé špatnou průchodnost. Při těší fyz .práci navíc v prašném prostředí a naftových splodinách je to skutečný zážitek.

Matkéta
9x

Můj syn je na tom podobně jako Vy. Přestože je mu teprve 11, před 2 lety mu byl na ORL v HK odstraněn nosní polyp, a letos máme tento problém znovu. Jsem z toho docela zoufalá, když si představím, co si zase vytrpí a jak je vidět, zbytečně. Je mi z toho zle. Docela uvažuju, že zkusím nějakou alternativní medicímu, i když ošetřující lékařka o tom nechce ani slyšet. Nemáte s tím zkušenosti?

liza
6x

Tak si to tak čtu a jsem zděšená z toho, co ještě zažiju. Jsem přesně týden po operaci nosních polypů a vím, že ještě nemohu čekat kdovíjaké zlepšení, ale mám docela silné bolesti pravého oka (polypy byly masivně vpravo, mírně vlevo) a hlavně hlavy. Bolesti jsou ve dne i v noci. I po analgetiku na noc se vzbudím kolem 2-3h ranní bolestí hlavy, pokud usnu, ráno se probouzím opět s bolestmi oka i hlavy. Víte někdo, za jak dlouhou dobu tyto bolesti odezní?? Nechci zůstat trvale na lécích proti bolesti. Děkuji L.

magda
5x

Prodělala jsem operaci nosních polypů,zkoušela jsem 2 roky různé věci a věřila,že to nějak jít musí přes bylinky-mořskou vodu atd atd.vzhledem k tomu,že jsme plánovali dítě už jsem se dál nepokoušela experimentovat a radši poslechla lékaře jít na operaci no není to žádná procházka růžovým sadem ,ale musí být člověk statečný a říkat si,žeto jen bude lepší!po operaci to teda bolelo,ale znovu cítit a nemít ucpaný nos a vůbec špatně se mi i dýchalo to všechno bylo pryč !momentálně chodím na kontroly po půl roce a ppřesně po roce mi vytrhli ted malý polyp-opět to roste a musí se to hlídat! I přesto stále věřím,že když to šlo ven tak taky to musí zpátky ,že v budoucnu se na něco přijde,že se nebudeme muset podstupovat chirurgické zákroky!

Eliška
5x

Po operaci polypů v narkoze s revizí dutin bolesti ani krvácení nemám nikdy, 1. den tampony v nose, od 2. dne prolévání nosu fyz. roztokem a mazání Borozanem, užívám Prednison.. 3. den mohu jít domů, pak kontrola za týden, celkem 14 dní nechodím do práce. Ale hlídám se, nesmím nastydnout, nechodím do praš., znečištěného prostředí, silné parfémy, vonné tyčinky nesnáším vůbec, používám zvlhčovač. A pak dodržuju léčbu chron. rýmy nos. spreji.

klára
3x

Ahoj, tak fakt nevím, už se asi rok chyhstám k lékaři,protože ucpaný nos se mi stává čím dál víc otravnějším. Pomáhá mi Olynth, ale prý se nemá často stříkat do nosu. Mám dny, kdy je nos zcela průchodný a mám dny kdy je až slyšet jak huhňám, teď zrovna, ach jo.. také jste měli dny bez problémů ?je to normální ?obvodní mi řekla, že by to mohly být polypy, ale to bych přece měla ucpaný nos pořád ??

ajvonka
6x

No ja mela totež..pak i zelenou rymu atd. a jasne ze to byl polyp..víme o nem už cca 4 mesíce a za mesíc mam jit na operaci.. Já mam ted nos taky v pohode ale trebas minulej tyden jsem vubec nemohla dychat nosem a huhnala jsem taky priserne a takhle se to v podstate stridalo cely leto..nekdy jsem si myslela ze snad i zmizel, jak se mi krasne dychalo, ale pak se staci nastydnout a nos je zas bloklej až hrůza. Operace se bojim, ale asi to jinak nepujde...

Suri
6x

ahoj, dnes jsem byla v nemocnici na ambulanci si nechat ucvaknout asi 5 polypu. Na nejake objednavani s terminem tri mesice nebyl cas. Nastydla jsem a tlakem pri smrkani jsem si je vytlacila az tak, ze ten nejvetsi mi koukal z nosni dirky, des!!! Ostatni se tlacily za nim, sycaci. Kam doktor nuzkama dosahl, ty ustrihnul. Jsou to normalni paraziti, jak ja jim rikam vetrelci. Ten nejvetsi odeslali na biopsii, to je praxe. Vse jsem podstoupila pod mistnim umrtveni. Jinak stejna operace probiha pod plnou narkozou s tydeni hospitalizaci. Jsem proste statecna holka!!! Ted se musim rozhodnout pro operaci dalsich, tusim asi milionu mini vetrelcu. To uz by bylo laserem. Doktor mi rekl, ze bych tak na pet let mohla mit klid.Zdravim vsechny trpici, za tech 15 let ziti s polypy moc dobre vim co to je huhnani, duseni, ukrutna bolest hlavy trvajici do tri hodin do rana, ztrata cichu atd.Nosni kapky mam ve vsech kabelkach, kapsach kabatu, dokonce pri tandemovem skoku jsem si je tajne ,,ulila,, do kombinezy. Bez nich propadam panice z uduseni. Vzkazuji Vsem, nevzdavejte se a bojujte, my jsme prece silnejsi a nenechame si jimi otravovat zivot!!!!!!!!!!!!!!!

Martin

Chci se zeptat kde nosní polypy dělají laserem?? V Praze?

misan
3x

potřebovala bych pomoct jesli by jste mi nemohly napsat o operaci nosních polipů předem děkuji

suri
3x

Ahojky, 19.4.nastupuji do nemocnice na operaci nos.polypu. Uz je to neunosne a je to jen o dlouhych letech nedychani, huhnani, neciteni vuni, vecne kapani do nosu pred jidlem, po jidle a mezi tim. Kapky skodi srdci a sliznicim. Kazda ryma je pro mne ,, smrtelna,, nemoc. Naposledy ryma trvala tri mesice a byla hnisava, bez antibiotik uz to neslo zvladnou. Spolecensky je clovek v podstate vyrazen. Pri pokecu s kamoskama nebo pracovni diskusi ci kdekoliv jinde nevite kdy to pride. Jine si chodi prepudrovat nos, ja nakapat do nosu, abych mohla jist, pit a nebo jen mit chvili pruchodne dutiny. Tak mi drzte pesticky a brzy poreferuji jaky byl prubeh a vysledek. Zravicko Vsem preje Suri.

misan
2x

potřebovala bych pomoct jesli by jste mi nemohly napsat o operaci nosních polipů předem děkuji

don_carlos_78
3x

taky bych měl jít na operaci, na kterou se mi nechce. hledal jsem nějaké jiné řešení a na internetu našel články popisující odstranění polypů laserem. má s tím někdo zkušenosti?

kartan
1x

No, napiš mě, prosím, kdybys o tom odstraňování polypů něco zjistil.Pojedu tam, neboť klasické odstraňování"trháním", je hrozné a ten kdo napsal ,že je nebolestivé, nemá všech pět pohromadě!

honza
2x

Asi vas moc nepotěším.Já Jsem již po pěti operacích polipů,a mám již zaděláno na další.Při té první to bylo jen tak tak! Oko jsem již měl skoro venku,a dutiny plné toho sajrajtu tak že mi praskala hlava ve švech.Možná vás uklidním tím,že další operace nejsou tak strašné.Prevence?Nenechávejte vše na poslední chvilku.Jinak si uženete:alergie,snížení imunity,a evntuelně i jiné vážné onemocnění.Nic,ale není tak hrozné jak to vipadá.Já mám k tomu dvě oprace páteře a lékovou a alergii, i na umělá barviva,uzeniny.V Americe jsem si uhnal boreliozu,a mám chycený celý nervový sistém.No tak nezoufejte, a koukejte otravovat na ORL pravidelně a za nic se nestyďte.Lékařům se tak bude lépe pracovat.H.

kartan
1x

"Trhali" mě polypy několikrát a, že by mě to nebolelo,nemohu v žádném případě říci.Je to nejen bolestivé,ale i velmi nepříjemné.Tak nevím, kde autor přišel k názoru, že to nebolí!

itullka
5x

Ahoj všichni. Taky mě čeká operace, už za 14 dní. Je to poprvé a mám z toho docela hrůzu. A teď ještě co jsem se dočetla tady....V levé dírce mám dva - velkej a menší a v pravé hodně : doktor napsal do zprávy četné, tak nevím. Nevíte někdo, jak je to s tím laserem a kde všude to dělají??? Děkuju za odpověď. Jitka

itullka
1x

Ahoj všichni, mám to konečně za sebou a musím vám říct, že sem byla mile překvapena - opravdu to (aspoň pro mě ) nebyla taková hrůza, jak tady všichni píšou. Operovali mě 24.4. - nechala sem se úplně uspat a dnes 26.4. už mě pustili domů.Asi tak 2-3 hodiny po operaci jsem měla pocit, jako bych dostala do obličeje ránu velkým balonem....pak to tak nějak odeznělo a já jsem v pořádku a šťastná, že už je to za mnou. Proto vám radím nebojte se a hlavně to neodkládejte, opravdu se to dá vydržet. Operovali mě ve Svitavách, je tam vyhlášené ORL, jezdí tam lidi až např. z Chrudimi, Boskovic...S pozdravem Jitka

bery
2x

Jsem po operaci polypů čtyři měsíce.Operace proběhla v nemocnici Motole.S vyšetřením a péčí doktorů jsem byl velice spokojen.Po operaci jsem se cítil dost mizerně a za to další den už to bylo lepší.Pobyt v nemocnici 4 dny.Byl jsem na kontrole před 14 dny a vše je v pořádku.Tak se loučím a hodně štěští.Mimochodem jsem měl nos ucpaný ze všech stran.Operace byla velmi akutní.Dýchá se mi skvěle.

petra
3x

Zdravím všechny.Já byla na opera polypů přesně před měsícem a cítím se skvěle.Pruchodnost nosu se zlepšila o 100%.Operace není tak strašná,spíš vyndání drenů to byla katastrofa.Píšete, že se vám to po několika letech vrátilo,tak doufám že už tím nebudu muset projít.

taenia
1x

Ahoj, toto forum je az stvrte na ktore som sa dostala ked som zhanala informacie o nosnych polypoch. Osobne si mysilm, ze asi nieco take budem mat, pretoze bez vreckovky nemozem ani na krok, pri jedle, namahe, po akomkolvek zachveve vetra sa musim vysmrkat a v jednom kuse mam zapchaty nos. Navyse mam pocit, ze mi to steka zadom do krku, pretoze v jednom kuse ma nuti cosi vykasliavat, ale nie som si ista, ze ci to je tiez doprovodny prejav chronickej nadchy... Hlavne ale reagujem preto, lebo vsetci sa tu boja operacie polypov a ja som citala, ze sa to teraz uz robi bezbolestne ambulantne pomocou laserov. Tak len dufam, ze je to pravda :) Vela stastia!

kelil
1x

ja jdu na operaci s polipam ai cistama a rovnou mi vytrhnou nosní mandle mam polipi a cisty do pulky dutin obou strane to je to ze na to jebu

suri
2x

dodatek k memu prispevku z 20.10.08Vsem oznamuji, ze po mem zakroku s polypy, jsem nemusela do dnesniho dne pouzit nosni kapky. Neco neskutecneho!!!!Zazrak!!!!Ucim se dychat nosem, protoze to uz jsem odvykla.Uz prvni noc jsem dychala nosem se zavrenou pusou az mne to probudilo :-)Zadny ucpany nos.

miky
3x

Dobrý den, trvale trpím chronickým zánětem dutin. Polypy mám již pořádné a chirurg. zákrok mě patrně nemine. Můžu zeptat, je to bolestivé? Bylo mi doporučeno i rozšíření nosních vstupů atd.ach jo...

re

Když jsou polypy menší, tak se dají odstranit laserem a radiofrekvenčním přístrojem - to je nepříjemné, ale v podstatě to nebolí. Když jsou velké, tak se odstraňují v místním znecitlivění trháním. Chytne je speciálními kleštěmi a vytrhne je - je to dost nepříjemné, ale nebolí to skoro vůbec. Vypadá to dost drasticky, ale zdaleka to není tak nepříjemné, když to dělá odborník, který to umí (třeba v Olomouci). Tam, kde odstraní nosní polypy se také rozšíří nosní vstupy. Kdyby bylo zapotřebí (ale spíš asi nebude), tak se to dá celkem jednoduše řešit ht tp://www.marianne.cz/clanek/ 1243/vyzkousela_marianne_zatoc te_s_chronickou_rymou.html Pro blém je, pokud někdo má křivou nosní přepážku, tak to musí jít pod nůž a řezat.

Petr

zdravím,mohu se optat v Olomouci kde to bylo,nějaký kontakt? díky za odpověd.

Petr
1x

Jsem 6. den po operaci polypů a upravy přepážky je to nepříjemné, ale nechá se to vydržet a to jsem chlap :-). Horší je úprava přepážky mám tam přichycenou destičku a to je zážitek :-/ co se týká operace laserem zatím jsem nic nenašel.

Jeny
2x

Dobrý den,od malička jsem trpěla na nosní polypy.Takže jsem si stím něco užila,jezdila jsem na orl do Mostu,kde mi tento výkon prováděly za živa,nikomu nemusím vyprávět co to pro osmileté dítě bylo za bolest,jezdila jsem na ně skoro každý půl rok,už nikdy více.Dnes jezdím do Motola a mám klid.V roce 97 mi p.doktor Kabelka na dětském orl v Motole udělal operaci nosu a od té doby jsem měla klid až letos jsem byla na polypech.

Pacient už bez polypů
6x

Nedávno mi odstranili nosní polypy, doufám že už od nich budu mít pokoj (nebo aspoň na delší čas). Nechtěl jsem jít na klasickou operaci, kde bych byl cca 5dní v nemocnici a další 3 týdny doma, ale chtěl jsem to mít rychle za sebou. Trvalo mi dost dlouho než jsem zjistil, kde a jak se dá tento problém řešit ambulantně. Takže je to www.llc.cz (v Ostravě), www.rv medcentrum.cz (v Olomouci) - v těch dvou centrech to dělají v lokálním umrtvení (stříknou vám do nosu nějaký sprej), zákrok trvá asi půl hodiny, skoro to nebolí ale je to dost nepříjemné. Dělají to laserem, radiofrekvenčním přístrojem a velké polypy speciálními nástroji. Asi tak 3-4 hodiny vám pak není zrovna nejlíp, ale nemáte v nose žádné tampóny a krvácí to jenom prvních několik minut. Můžete v pohodě dýchat nosem prakticky okamžitě. Zákrok stojí cca 4000,-Kč. Další dvě kliniky dělají v podstatě to samé, ale v celkové narkóze www.lente.cz< /a> (Plzeň) a www.askle pion.cz (Praha) za cca 6000,-Kč. Zákrok u nich není ambulantní, ale jednodenní - ráno přijdete a večer odcházíte domů. V podstatě druhý den můžete jít do práce, ale je lepší si vzít den nebo dva na zotavení. Všude se napřed musíte objednat ke konzultaci, pak si domluvíte termín zákroku a budou po vás chtít rozbor krve (ten vám zařídí praktický lékař). Tento způsob se ale dá použít jenom pokud máte nosní polypy, případně chronickou rýmu. Jestli máte křivou nosní přepážku, nebo nějaký jiný problém, tak máte smůlu a musíte jít na klasickou operaci, která je sice zadarmo, ale budete po ní úplně vyřízení několik dní a budete marodit zhruba měsíc. Doufám, že vám tyto informace pomohly.

MilkaRadostná
2x

Tohle jsou informace! Něco takového již léta hledám! Už jsem kontaktovala Centrum v Olomouci, když tak ještě dám vědět, jak pochodím. Polypy mne trápí již mnoho let a po pár přečtených diskusí na netu a výpravném líčení své kamarádky, která klasický chirurgický zákrok podstoupila, fakt nemám odvahu a ani chuť absolvovat totéž. Takže díky za info a jak říkám, ještě se ozvu, jak to se mnou a parazity v mém dýchacím ústrojí dopadne.

re

Jsem rád, že ty moje informace pomohou i ostatním.

misan
1x

na e mail miska12345678910111212@seznam. cz

MilkaRadostná
3x

Tak jak jsem už výše psala, byla jsem v Olomouci. Chtěla jsem se zbavit polypů laserem. Ovšem moje byly tak hluboko v nosí dutině, že by se tam dr.laserem nedostal a protože už mě fakt štvalo každý týden chodit do lékárny a kupovat další a další kapky jen proto, abych mohla dýchat, jsem se po 10ti letech rozhodla jít na klasickou operaci. Zákrok proběhl v Brně v nemocnici u Sv.Anny. Dnes jsem se vrátila domů. Narkóza v poho, po operaci v poho, bez bolestí, zacpaný nos tampónama, po dvou dnech vytažený- teda, nebylo to příjemný,ale bolest trvala asi 5 minut- to se dá, třeba porod je o něco horší. Teda- ne, že bych to musela někdy absolvovat znovu, ale nebylo to až tak trašný, jak jsem čekala. Je fakt, že každý máme jinde práh bolesti, tak se to strašně těžko posuzuje a předává dál. Zatím dýchám v poho, proplachuju vincentkou, kapu kapky, co mi dali v nemocnici. Prý mám čekat tak 14dní, než se to vevnitř zahojí jakoby úplně. Pak určitě budu chodit pravidelně k lékaři, abych co nejvíc minimalizovala možné opakování. Toť moje zážitky. Jsem šťastná, že to mám za sebou, jsem nesmírně šťastná, že opět dýchám a cítím- i když, někdy bylo příjemné nic necítit- občas se to hodí :) Snad to někomu pomůže- mějte se hezoučky :)

Janka
4x

Ahoj, taky jsem si s polypama užila své. Nechávala jsem to díky svému strachu z doktorů rok ladem. Špatně se mi dýchalo, v jedné nosní dírce jsem měla polyp takový, že skrz něj nešlo nic a nejhorší bylo, když jsem dostala rýmu. Nevysmrkala jsem nic, nicméně k doktorovi nešla. Až jednou, asi po roce trápení, jsem se ve tři hodiny ráno probudila v hrozných horečkách, měla jsem průjem a zároveň zvracela. BYLO TO HROZNÉ!!! Odvezli mě do nemocnice, druhý den operace a za dva dny jsem šla domů a mám klid. :-) Jaká úleva!!!

Zuzi
3x

Zdravim :) ta já už mám polypy venku potřetí (každé tři roky) a podle slov doktorů se mám zapsat na čekací listinu na další operaci tak za tři roky. Jsou to krásné vyhlídky ve 24 letech! Musím říct, že ta poslední oprace byla asi nejlepší. Urgovala jsem doktory aby mi do nosu necpali tolik té tamponády a opravdu jsem tam toho měla minimálně! Dokonce mi to hned druhý den vyndali, což v minulosti nikdy nebylo! Normlálně jsem tam se zatamponovaným noselm ležela tak tři dny! Jediný co mi teď vadí jsou proplachy Vincentkou! Dokud jsem měla nemocniční roztok, bylo to v pohodě, ale když jsem včera zkusila Vincentku, měla jsem pocit jako by mi někdo do nosu vylil burčák! To se fakt nedá! A Nasonex, Flixonasu a Avamis si budu asi stříkat až do konce života :( Je to nepříjemná zbytečnost, která člověku zasahuje do života. Všem nám "4%" přeju rychlé doživotní uzdravení! :)

milka
2x

Tu Vincentku je potřeba nechat vybublinkovat, a taky by měla mít pokojovou teplotu. Pak je to úplně v poho..ty bublinky jsou fakt příšerný. A pokud nezvládáte nabrat do dlaně a vdechnout, je dobré sehnat si injekční stříkačku, nabrat do ní tak 2ml, vstříknout do nosní dírky, chvilku v nose"podržet" a pak vyfrknout. Je to super pocit!! Dělám to pravidelně každé ráno a večer. Nos se pročistí a provlhčí.

Milena
5x

Skleněnou nádobku určenou speciálně na promývání nosu prodávají v Luhačovicích v lékárně u kolonády. Je to malá nádobka se sosáčkem a je to lepší než nasávat z dlaně, protože pak nepřijde ani kapka nazmar. Vincentku je taky dobré předem ohřát v mikrovlnce na příjemnou teplotu (tím se zároveň vypudí i část bublinek, takže to pak tolik neštípe). Při akutní infekci je nejlepší teplota vincentky co nejvyšší (co nosní sliznice snese, aby se nespálila). Když jsem na cestách a nemám mikrovlnku, tak si nádobku s vincentkou strčím na chvíli do horké vody (ta teče z kohoutku v každém slušném hotelu). Kromě ranního a večerního promývání (a v rámci toho pořádného vysmrkání prudkými výdechy jednou a pak druhou nosní dírkou) je dobré si taky koupit v lékárně sprej s vincentkou a kdykoliv si vzpometete, tak si i přes den stříknout do nosu. Taky je dobré si stříknout vincentku nejdřív ze spreje před každým promýváním a nechat chvíli působit, pak se to podaří lépe promýt a vysmrknout i to, co by jinak zůstalo přischlé. Vincentka do sprejové lahvičky se pak dá normálně doplňovat z lahve a jednou za čas, když začne sprej špatně stříkat, je potřeba plastový nástavec s tryskou strčit na chvíli do octa, aby se odstranil z trysky vodní kámen.

Radka
9x

ahojte lidi, i já jsem trpěla urputnými polypy cca ve věku 20-25let, léčba mastičkami s kortikoidy vždy pouze s dočasnými výsledky pomála utišit pouze akutní stav. Ale hle, už jimi dávno netrpím! Změna nastala se změnou životních postojů nebo názorů, chcete-li, v podstatě jsem si toho ani nevšimla....odešlo to samo... Každá nemoc má "jakousi" svoji příčinu zasutou někde hodně hluboko v nás....... A zrovna tato choroba (nebo problémy s nosem obecně) vyzývá člověka, aby se naučil věřit tomu CO CÍTÍ ! Tedy svoji intuici a pocitům!.....neboť nejen rozumové a materiální chápání světa je to pravé! Neodmítejte něco, co je součástí právě Vás, kteří tímto onemocněním trpíte. Zřejmě jste právě Vy "od přírody" obdařeni notnou dávlou intuice a citu, ale jiná část Vaší osobnosti se to vše , co není jednoduše uchopitelné nebo "správné", snaží racionalizovat....Já už svoji intuici zařadila do svého života a žije se mi s ní mnohem líp! Rozhodně bez otravných polypů! Toto je můj první příspěvek do internetové diskuze. Protože jsem si vědoma, že můj názor pravděpodobně bude napadán ryzími materialisty, předem říkám, že na odpovědi tohoto typu reagovat nebudu! Toto je informace pouze pro ty, kteří jsou ochotni si připustit, že by na tom snad mohlo něco být...... a jak s touto informací, kdo naložíte, je věcí každého z Vás..... mějte se fajn!

Eva - 70 let

Milá Radko, nerozumím tomu: poslouchat svoji intuici prosím o vysvwtlení. Děkuji Eva

Jean

nesmysl, příčina jsou mikroparaziti, polypy odstranit a léčit celé tělo.

Lada

Jen bych se chtěl zeptat, zda i po letech to funguje..Také věřím, že se musí léčit příčina prblému...

Václav
2x

Je mi 67 let. První operace jako kuřák jsem měl ambulantně, a bylo jich v nose tolik,že jsem musel po 14 dnech ve svých 35 letech opět na zákrok. Co jsem vydržel bez uspání nemusím konstatovat. Také jsem přestal kouřit. .Zřejmě důsledem rým z motorky a používání - prolévání nosních dírek nosními kapkami. Od této doby jsem vždy 2x ročně prodělal ambulantní zákrok, který pomohl na půl roku. Po odchodu z Prahy je stav zlepšil. Jako následný projev bylo vysychání nosní sliznice. Od nosního lékaře jsem dostal mast / malé balení / Vzhledem k tomu, že dnes tato mastička stojí cca 60,- Kč a dlouho by mi nevydržela , kupuji si a míchám tuto s vaselinou ORL, které je normálně k dostání a pomáhá to také. Jinak Vincentka pomáhá . Děkuji za rady všem.

Pavla Petříková
1x

Dobrý den, už od podzimu mám neustále ucpanou levou nosní dírku. Opakovaně jsem byla na ORL, kde mi dutiny prosvítili a bylo mi řečeno, že polypy v nose rozhodně nemám. Dostala jsem několikrát rp.na bendovy kapky, užívám dlouhodobě Xyzal, chvilku jsem dostala předepsaný místo Xyzalu Clarinase, které mi opravdu pomáhalo, dále mi lékařka předepsala Nasonex spr, ten mi ale nepomohl, přešla jsem tedy na Rhinocort aqua spr, nos nemám ucpaný jako před časem,ale zhoršené dýchání levou nosní dírkou mám neustále, navíc jsem měla dlouho pocit, jako kdybych v nose " něco měla ", smrkám velmi opatrně a přesto onou postiženou nosní dírkou vysmrkám občas něco jako stroupek s hlenem a troškou krve a pak mi chvilku teče slabě krev z nosu. Alergii na nic nenám, před 3 lety jsem byla na alergologii, Xyzal mám vlastně jen kvůli tomu ucpanému nosu. Může se jednat o polypy v nose nebo co by to mohlo být?

suri
3x

Ahojky, 19.4.nastupuji do nemocnice na operaci nos.polypu. Uz je to neunosne a je to jen o dlouhych letech nedychani, huhnani, neciteni vuni, vecne kapani do nosu pred jidlem, po jidle a mezi tim. Kapky skodi srdci a sliznicim. Kazda ryma je pro mne ,, smrtelna,, nemoc. Naposledy ryma trvala tri mesice a byla hnisava, bez antibiotik uz to neslo zvladnou. Spolecensky je clovek v podstate vyrazen. Pri pokecu s kamoskama nebo pracovni diskusi ci kdekoliv jinde nevite kdy to pride. Jine si chodi prepudrovat nos, ja nakapat do nosu, abych mohla jist, pit a nebo jen mit chvili pruchodne dutiny. Tak mi drzte pesticky a brzy poreferuji jaky byl prubeh a vysledek. Zravicko Vsem preje Suri.

suri
1x

operaci mam za sebou, dolecuji se a tak podrobnosti pozdeji. Zatim jen pro info. Vincentku dostanete v lekarne jako nosni sprey a nadobka jde dolevat, takze uz v nemocnici vam ji na sesterne doplni podle potreby z velke lahve a domu si ji koupite v lekarne. Takze zadne nabirani do dlane, srkani apod. jak tady nekdo popisuje. pa

suri

Ano muze se jednat o nosni polyp, ktery muze branit pruchodnosti a muze i pri silnejsim smrkani krvacet.To vsechno jsem si zazila. Chce to zrejmne navstivit jeste jine ORL. Maji specialni kamerky, kterymi si vse promitnou na obrazovku, vysetreni je absolutne bezbolestne.

olga 4.06.2010

Dobry den .Asi tri roky ma zacal trapit bolest nosa.Zozaciatku to bolo akoby steklenie ,svrbenie koze na nose,potom mierne bolesti medzi ocami ako ked clovek si dava chren a ked je toho viacej tlaci v nosnych dutinach.To sprevadzali aj bolesti cela. uz asi dva mesiace bolesti su cim dalej tym vacsiecitim pulzovanie vkuse v nose aj v podnebi hlava ma boli skratka mi tam nieco pracuje,tlaci ,boli,mavam stekanie do hrdla to vsetko sa deje vnutri lebo ked zvonku chytam nos ci celo tak to neboli .

suri
1x

ahoj Olgo, objednej se hned na ORL, nejlépe přímo na ambulanci některé nemocnice. Já mám svého ambulantního lékaře v nemocnici v které mě i operoval a příjde mi to lepší navštěvovat jedno místo než běhat od obvoďáka s různýma doporučeníma do nemocnice. Nic neodkládej, vyšetření jsou bezbolestná. Hodně zdravíčka všem

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se&hellip;

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči&hellip;

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho&hellip;

Naši partneři

Inzerce