Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Nosní polypy

Nosní polypy postihnou asi 4% z Vás, vyskytují se stejně často u mužů i žen. Obvykle jimi trpí více lidé starší. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
suri

slíbené info ohledně mé operace polypů. operace byla 20.4. velmi náročná, protože jsem ji odkládala dlouhé roky. Tady už žádný laser nebyl nic platný, pouze v závěru zákroku. Operované jsem měla lícní i čelní dutiny kam až sahá mozek. Operace trvala 1,5 hod. Pobyt v nemocnici týden s každodenním ošetřením lékaře a nekonečným proplachováním Vincentkou. Po propuštění neschopenka minimálně na 14 dní. Antibiotika. Bohužel se mi i přes veškerou péči vytvořil menší zánět, tak ještě beru lék, ale ne antibiotikum a sprey. Je to už, ale u mne teprve 1,5 měsíce od operace a musím říct, že nejsem úplně O.K. ale nemusím používat nosní kapky, cítím a dýchám po letech nosem, nedusím se, nebojím se vyjít z domu bez nosních kapek. Doktor mě ujistil, že ještě měsíc a bude mi fajn, ale to už mi je i teď pokud se šetřím a nechovám se jako když jsem byla na jen na nějaké injekci či u dentisty. Věřte, že nic nezískáte tím, že se snažíte polypy statečně zvládat. Možná to platí u jiných nemocí, ale tady nemůžeme vyhrát jinak než operativním zásahem a pak podle názoru každého z nás třeba najít dobrého homeopata, aby se už dále polypy netvořily. I tady platí hlavně včas...pa pa hezký den a hodně zdravíčka všem

Vojta
4x

dobry den, chtěl bych se zeptat co to je polyp nevim, ale mam problem s p. nosni dirkou at se snazim vysmrkat jak se snazim furd je ucpana ne uplne ale to co profouknu je da se rict nic pbcas me ztoho pobolyva hlava tak bych vas chtel poprosit jestli byste my nekdo mohl trochu osvetlit co to je ten polyp a jak velka sance je ze to je ono, dekuji

suri
6x

Ahoj Vojto, polyp je jakási houba, která se vytvoří, nikdo neví proč, ale zřejmě tam má dobré prostředí k životu. V počátku je malilinký přirostlý ke tkáni a živí se krví. Je protkaný žilkami. Polyp vždycky roste a ještě dokáže zvetšovat svůj objem podle prostředí které zrovna nastane, vlhkost vzduchu, suchý vzduch apod. jevy. Tím se vysvštluje, že jednou je nos volný a jindy neprůchodný. Hlava samozřejmě bolí, znám to za ta dlouhá léta moc dobře. Dnes jsem po operaci dva měsíce a hlava se mi neozývá ani při hodně výrazných výkyvech počasí, kdy jsem měla třeba před operaci několikadenní bolesti hlavy. Pořád se doléčuji, ale nosní kapky už nemusím používat. Pouze proplachuji Vincentkou a používám sprey.Tak tuhle šanci, že je to polyp vám nepřeji, ale pokud ano jděte na zákrok hned, Odkladem nic nezískáte pouze ztrácíte. Hodně zdravíčka přeji

Danča

Dobrý den, nemohu dýchat nosem. neustále musím dýchat ústy..co dělat s Nosními polypy?

Jean

léčít chlamydie, bylinky dlouhodobě

monak
4x

Tak já mám také zkušenost, ale třeba takovou, že mně je zpočátku netrhaly v narkóze, ale pouze při místním znecitlivění. Když zjistili, že je mám hluboko v nose, nastoupila operace v celkové narkóze pod vedením docenta Vokurky. Už je to cca 7 let, nos mám příšerný, ale polypy zatím jen třetího stupně. Kortikoidy stříkám do nosu jen dle potřeby. Čím dříve je podchytíte, tím snadnější vše pro Vás bude....

Marek Verner
10x

Dobrý den. Zhruba před 3mi měsíci jsem měl ůraz na kole. Upadl sem na strom v lese do oblasti lícní kosti. Zhruba 14 dní mi kost při doteku křupala a zneciltivěli mi zuby. Poté bolest i křupání ustalo. Nyní mi z levé nosní dírky vytéká sytě žlutá a velice páchnoucí tekutina,a to je spojeno i s bolestí lícní kosti. Je možné že je to hnis a mám problém? Bjím se jít k lékaři,bojím se operace. prosím poradtě co semnou je.

Jaroslav
1x

Trpím US 25roku měl jsem 5 operaci další mi nedoporučuji mám recidivu nosních polypu.pouzivam vápník a bylnkove čaje .přestal sem užívat veškeré kortikoidy .neumí to léčit a nevědí proč tomu tak je.ted bidlím v Německu a dostal sem novou příležitost jak se toho zbavit nová metoda operace leizrem .

Jirka
9x

Ahojte lidičky.Čtu každy članek a trpim stejnym problemem!Měl jsem pocit že timhle HNUSEM v nose trpim sam.Neznam nikoho osobně kdo ma tyhle potiže...Moc rad bych se dověděl vic o laserove operaci,,Na klasicke operaci jsem byl asi před 5ti lety na ORL v OLOMOUCI.Nic pěknyho ze jo.Je přece hrozny chodit na operaci každy 3 roky...Musi byt i jina možnost lečby pokud tim trpi tolik lidiček...Prosim ozvěte se kdo ma řešeni jine než je (KUDLA)...ahojte diky Jirka

Maja
28x

Ahoj. Mne ich vyberali už dva krát. Mame to nedalo a našla liek ktorý mi zabral. trvá to cca mesiac. závisí od veľkosti polypu. Treba si kúpiť kapsule vitamínu E najlepšie 200 alebo 400. Večer keď pôjdeš spať, prepychni 2 kapsule a jednu si vytlač do jednej nosnej dierky, drúhu do druhej. Za pár dni by si mal vidieť výsledky - mali by sa začať zmenšovať. Sám doktor bol prekvapený po týždni keď videl výsledok. Výskušaj a uvidíš. Mne to zaberá. Ak nechceš aby sa ti vracali tak si to preventívne dávaj. Ja si to dávam každé 4 mesiace tak na 2 týždne. Držím palce. Ak ti to pomôže daj vedieť. Maja

Monika
4x

Vyzkoušel jste někdo ten vitamín E?

Lida

Vypadá, že ne.

aja
2x

vitamín e sem vyzkoušela super z jedné dirky zmizely v druhé jsou nepatrné operace nemusim na operaci.Díky zaradu

Mila
1x

Vitamín E jsem také vyzkoušela přesně podle rady a zafungoval perfektně. Obě nosí dírky mám od té doby naprosto pořádku. Děkuji moc za tuto radu takový postup by mě nenapadl.

Jin
1x

Ctu vas prispevek ze vam pomohl vitamin E. Muzu se zeptat jak jste aplikovala? Kazdy vecer? A jak dlouho? Opravdu se polypy nevratily? Byla jsem 2x na operaci ale zatim me to porad trap a vraci se.

ája

polipi mám minimální nemusim na operaci ted vynechávám vitamín e už dva měsíe a začnu znova zadva měsíce aplikovat do každé nosní jednutobolku tak dva měsíce mělasem polipi velikosti fazole a po dvou měsících jsou minimální v září jdu na kontrolu napíšu jak to dopadlo díky moc za toto forum zachránilo mě to před operací

Jin

Pouzivate vitamin E kazdy den? Po jak Dlouhou dobu nez se to zlepdilo. A jak silne ecko. 200?400?dekuji za detaily

ája
3x

e 400 dva měsíce z fazole se zmenšení na minimum stojí to zato v červenci začnu zas a v září uvidim jestli zmizí úplně nemám žádný potíže tak si my slim že budu vpořádku zkuste to já měla šílenej strach z operace a vitamín mnepřed ní zachránil a to sem zkoušela i masáže Řídila sem se radou Maji na tomto foru

Mila
3x

Tak já používám E 200 /v lékárně tenkrát zrovna 400 neměli/ a zafungoval velice brzo. Už po asi 10 dnech jsem měla nos skoro průchozí a mohla jsem jím dýchat, což před tím vůbec nešlo. Asi po měsíci byly obě nosní dírky naprosto v pořádku. Ještě jsem asi měsíc pro jistotu pokračovala. Teď tuto kůru opakuji tak po těch 4 měsících asi 14 dní. Žádné problémy už nenastaly, tak doufám, že to tak zůstane. Mohla jsem totiž dýchat jen pusou a bála jsem se, že jednou v noci snad umřu. Každý večer jsem propíchla 2 ty kapsle jehlou a vleže je do nosu vytlačila. Ten první týden jsem pro jistotu používala do každé dírky 2. Účinek se opravdu dostavil brzo a teď už mi ty mé dřívější problémy připadají naprosto vzdálené a neskutečné. Tak snad Vám tato metoda taky pomůže.

Sandra

Dobrý den,polypy mě taky trápí,ale zatím ještě nosem dýchat muzu...jen mám neskutečné bolesti hlavy...před třemi dny jsem si začala dávat ten vitamin E abych de jich taky zbavila...používám tu 400 a jak lezim tak mi to stýká do krku a je mi z toho na zvracení...druhy den je mi taky spatne...😥chtěla bych se zeptat jak jste to měla vy?

Silvie

Dobry den, ja si dle ohlasu na ucinnost tohoto vitaminu E, tuto metodu taky rozhodla zkusit. Ale udelala sem to jednou, protoze druhy den se mi zacpal jeste vic noc a bolelo me ucho..asi to nateklo, kam nemelo a to me odradilo..ale jelikoz me polypy trapi a tady vidim stale vic ohlasu, tak to asi vyzkousim znovu. Nikdo z vas tento problem nemel? Jelikoz ta tekutina je olejoviteho charakteru, tak sem premyslela zda to spis nezanasi...nebo muzete prosim napsat jaky presne typ/znacku toho vitaminu E jste si poridili? Moc dekuji.

ája

Vitámín d. Max stejný problém sem měla také bolest ucha a měla sem ucpaný nos ráno si ho musíte propláchnout postupně se to zlepšovalo až mi protek dál špatně mi nebylo začal se mi vracet čich nevim jak to víc napsat prostě na operaci nemusim vše sem dělala podle Maji avydržela ted v srpnu začínám aplikovat znova v září mě čeká kontrola potíže žádný nemám záleží na každym jestli to skusí neni to za týden vybrala sem celé balení ale s mám panickou hrůzu s operace tak si ho budu dávat preventivně v jedné nosní dirce byl jak fazole tak nevimna jak velký pomuže.

Ondra

Z operace strach mít nemusíte, vcera jsem ji prodělal FESS vcetne zvetseni průchodu do oblicejovych dutin a vse je v pořádku, nic mě nebolí a ta úleva je neskutečná, zadny tlak v obliceji, krásně průchozí nos, akorat teda furt tece takovej ten zlutej sajrajt z nosu ja se ty rány čistí ale to je asi tak jediný co mi tak vadi. Za me operace určitě pomůže me vitamin B vubec nezabral, zabraly az kortikoidni kapky, ktere polyp ktery temer lezl z nosni dirky smrskly tak, ze normalnim pohledem nebyl vubec videt v nosni dirce.

Marťas

Zdravím Vás.. A operovali Vás kde?? Smím-li se zeptat. Děkuji za odpověď.

Lexa

Hezký den, prosím není možné se předávkovat braním vitamínu E denně 2 tobolky no nosu? Všude píšou, že dlouhodobé užívání 400 - 800 vitámínu E denně se můžete předávkovat. A 2 tobolky je už 800.... Děkuji za Vaše zkušenosti, bohužel lékaři nepomáhají....

Jarka

Dobrý den muže mitake někdo poradit? Už si nevím já to jen trochu zlepšit. Moc dekuji

Roman
1x

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli to musí být přímo E 200 nebo aji E 100.A když mám ucpanou jen jednu nosní díru nebo musím do obou a kolik tobolek,když to dělám poprvé.Děkuji.

Bohůš
2x

ahoj tak jak jsi dopadla s polypyma je vše v pořádku lečba vitamínem E funguje??? Díky za info

Aja
1x

V září jsem byla na kontrole polypy mám minimální není třeba operace ,na jaře. jdu zas na kontrolu ,tak si od února aplikují v.E a uvidíme.V prosinci jsem měla pořádnou rýmu zhoršilo se mi po rýmě dýchání teď se mi to začíná zlepšovat tak se objednám na duben a uvidím.Polypy mám dál ale v.E je hodně zmenšil vrátil se mi čich a mohu v noci dýchat tak snad to tak zůstane ještě jednou díky moc Maje

Karel

Mám také problém asi také polypy.koupil jsem si vitamin E a vyskoušim.a za jak dlouho je vidět zlepšení?

Tomas
4x

Ze ziufalstvi jsem take vyzkousel vitamin E. Nemam cich, polypy v prave nosni dirce byly tak velke, ze skrze ni nebylo mozne vubec dychat ani ji proplachovat konvickou se slanou vodou a skoro lezly z nosu ven. Jiz druhy den jsem citil ulevu, ted po tydnu vitaminu E na noc, mam nos dokonale pruchodny! Cich stale nemam, ale mam pocit, ze se mi lehce vraci, uvidime za delsi cas.

Andy

Tak vrátil se vás čich, Tomáši nebo ne..mam stejný problém, ale zatím s Tim vitamínem e váhám. Odrazuje mne ten olej v kapslích .

Tomas
1x

Ne, cich se mi nakonec nevratil, jen sem tam chvilkove. Problemy s nosem zustaly.Vitamin E/D by asi i fungoval, kdyby se dostal, kam mel. Polypy jsem mel vsude a hluboko a dutiny uplne uzavrene, takze asi nemel sanci tam zatect.. Nakonec jsem skoncil na operaci FESS ve FKNV. Nyni jsem 3 tydny pote a mam opet plny cich zpet a dokonale pruchodny nos. Je to fakt velka uleva a operace byla celkem v pohode, cekal jsem to tedy mnohem horsi. Tak uvidime, jak se to bude vyvijet dal. Drzim palce vsem s podobnymi obtizemi, je to strasna pruda!

Ondra
3x

U mě hrozí že mi polyp vyleze ven, myslíte že v tomhle případě může ještě ten vitamin E zafungovat?? Už jsem si ho koupil ale jsem poněkud skeptický.. Na operaci se dostanu nejdřív koncem července.

Margareta
2x

Ahoj vsem..vitamin E do kazde dirky praktikuju uz tak tyden a je to vazne zazrak. Polyp ustupuje tak, ze uz ho ani nenahmatam malickem a videt je fakt o dost min. Pokud nekdo vaha, jestli to zkusit, tak za sebe jedine doporucuju a na tisickrat diky za takovou radu Maje!!

ilona Přibylová
8x

Ahoj lidi! Tak jsem objevila tohle skvělé forum. Před půl rokem mně také objevili nosní polypy, a hodně se mi zhoršili- pořád mi rostou. 28.2. jdu na operaci. Chci se zeptat bolí to po operaci? Jaké je omezení, jak se nesmí dlouho do práce? Ještě jsem se chtěla zeptat je tu někdo komu se nosní polypy vrátili? Doktor mi říkal že se mi klidně můžou vrátit po čtyřech letech- dřív či déle? Další můj dotaz směřuje, na operaci jdu do Děčína, bude mně operovat pan prímař Veselí? Je tady někdo kdo byl na operaci v Děčíně a koho operoval prímař Veselí? Jaké to tam bylo v nemocnici? Jaké měli jednání , jídlo apod? Děkuji za odpověd a držte mně palce!!! Ahoj Ilona.

Kačule
5x

Moje zkušenost s polypy je taková, že jsou to pěkné mršky. Trpím na ně už od dětství, prošla jsem kortikoidovou léčbou a stejně už jsem byla 4x na chirurgickém odstranění (vždycky v rozmezí 2 až 5 let). Jinak operace se vůbec neboj, nepříjemná je jenom tamponáda nosu, a bolení hlavy, ale jinak to nic není ;-). S operací v Děčíně zkušenosti nemám, ale co jsem za ty roky vyposlouchala od lékařů, je to naprosto banální operace, takže asi v lékařích ani nemocnicích rozdíl nebude. Držím palce. Kačule

Ilona
1x

Ahoj Káto! Moc děkuju za odpověd. Já se nebojim operace, popravdě už se moc těším že budu mít po ní a snad pak budu mít klid. Ty tamponky jak je po té operaci v nose budu mít dlouho? Je to hodně nepříjemný? Až budu mít odstraněný polypy tak mně ještě čeká ještě jedna operace s nosní přepážkou, ale to už mně budou dělat v Praze ve Vinohradské nemocnici na plastice. Měla jsem rozštěp rtu, dělali mně umělou nosní přepážku a ted se mi propadá. Tak mně řekli že až budu mít odstraněný ty polypy tak za tři měsíce pujdu na operaci s tou přepážkou. Doktor mi tu operaci s polypama vysvětloval, jak mi to bude dělat. Znám ho osobně, bydlí u nás v ulici, dva baráky nad námi, je to skvělí odborník a navíc prímař. Moc mu věřim. Jen mně překvapuje že se ty polypy vracejí. On mi to říkal taky jenže jsem si myslela že přehání, ale co tady čtu..... Beru nosní sprej Nosanex, a prý je to jediná prevence aby se znovu neobjevili, tak to tedy znamená že je budu muset brát pořád co? Měj se krásně a děkuji za odpověd. Pak ti dám vědět až budu po operaci. Ahoj Ilona.

Zuzka
1x

Ahoj Ilonko! Byla jsem dvakrát s polypama na operaci. Ted je to tři roky co mám po druhé operaci. Bydlim v Děčíně tak jsem byla v Děčíně na operaci. Operoval mně také pan prímař Veselí, je opravdu skvělí operatér, a strašně hodný. Vůbec se když tě bude operovat on tak se té operace neboj. V nemocnici to bylo dobré. Výborně vařili, persolál byl hodný. Po operaci jsem tam byla tři dny. Nejhorší na tom všem je tamponáda. Vloží ti jí tam po operaci a hned druhý den ráno ti jí vyndají. Pak to jde. Jen tě bude tak čtrnáct dní bolet hlava a trochu se ti točit. Tak se drž. Moc ti držím palce a až budeš po operaci tak dej vědět. Ahoj Zuzka.

Ilona
2x

Ahoj lidi! Hlásím že už jsem po operaci. Operovali mně v úterý a včera pustili domu. Zvládla jsem to dobře. Operaci mně neudělali celou protože jsem strašně krvácela. Vyjmuli mně jen tři veliké polypy dva malé mi tam nechali, dále mi zjistili že mám křivou nosní přepážku a nahoře mi i kus chybí. Takže pujdu tak za tři čtyři měsíce až se mi po téhle operaci to uplně zahojí znovu na operaci. Chci se zeptat co mně ted čeká na kontrolách. ČEtla jsem že mi tam dali nějaké cívky a ty že mi budou postupně vyndavat po dobu tří měsícu, měli jste je tam taky. Popište mi co mi budou ted na kontrolách dělat. Předem moc děkuju. Ahoj Ilona.

Pavel

Zdravím všechny postižené, včera mi oznámili nutnost operace nosních polypů a když tak čtu to Vaše trápení, tak z toho mám dost ,,vítr". Mimo to, že fakt nic necítím, nemám absolutně žádný jiný problém.Hlava mě nebolí, v noci v poho spím a dýchám nosem.Není ale asi jiná možnost a to mě děsí! O pravdě doktorů po zkušenostech přesvědčený nejsem.Většina si dost stěžujete a někdo už prodělal pět operací, což mě v dnešní době připadne nepřípustné!! Ty opakovačky stejného problému, copak NENÍ JINÁ MOŽNOST??? Budu velmi rád za každou dobrou radu Všem držím palce. Zdraví Vás Pavel

Milena
21x

Já už jsem byla na operaci asi 15 krát. Mám tu nejagresivnější formu polypů spojenou s aspirin senzivitním astmatem. Dokud se to neléčilo kortikoidy (za komoušů), chodila jsem na operaci jednou za rok až dva, a stejně to bylo houby platné, nos se po operaci zprůchodnil jen na krátkou dobu a pak to začalo nanovo. Totéž po prednisonové kůře - dočasné zlepšení a pak návrat do původního stavu (ucpaný nos, žádný čich). Sprej s kortikoidy si stříkám už léta, je to určitě lepší, než bez něj, ale polypy stejně rostou vesele dál, i když pomaleji. Ale nakonec jsem objevila sama metodu, jak se toho svinstva zbavit. Asi 1-1,5 deci vincentky ohřeju v mikrovlnce na příjemnou teplotu, kápnu do ní pár kapek modrého listerinu (to je ta antibakteriální ústní voda, k dostání v každé drogerii) a tím si ráno a večer proplachuju nos. Samotnou vincentkou si nos promývám už léta, takže techniku mám propracovanou. Nasávám nosem, pak nechám v nose chvíli "probublat" (tím, že dál nasávám vzduch), vcucnu to přes nosohltan do úst a vyplivnu ústy. Prokládám to důkladným prosmrkáváním každé nosní dírky. Dobrá je na to promývání nosu speciální skleněná nádobka, dá se pořídit v Luhačovicích v lékárně. Letos v lednu jsem zrovna trpěla akutním zánětem, samozřemě totálně ucpaný nos, hnisavý hlen jsem vymrkávala už asi dva měsíce a nepolevovalo to, tak jsem byla smířená s tím, že mně budu muset jít na další v řadě operací. Ale napadlo mne do vincentky, kterou si denodenně promývám nos už více než deset let, kápnout trochu listerinu. A ejhle, během několika týdnů jsem postupně přestala vysmrkávat hnisavý hlen, nos se postupně zprůchodnil, vrátil se mi čich. To trvá už několik měsíců. Schválně jsem zašla ke své ORL doktorce, ke které chodím dlouhá léta, a ta moje subjektivní pocity potvrdila nálezem: prohlásila, že takto čistý nos (tedy bez polypů) u mne ještě nikdy neviděla. Dokonce se rozhodla ten listerin doporučovat podobně postiženým pacientům. On sice obsahuje salicylát, který já jinak nesmím (např. aspirin), ale v tomto stopovém množství mi nejen nevadí, ale naopak prospívá.

Ľuboš

Ja mám upchatú kompletne jednu nosnú dierku a druhu mam volnú iba po použití olynthu, aké si používal riedenie listerinu. ďakujem

Jarpax
1x

Mám len jednu otázku. Ten listerin ešte stále funguje? Pozerám, že je to už pár rokov a tak ma zaujíma, ako sa váš zdravotný stav vyvíjal - nedávno mi diagnostikovali polypy v spojení s astmou a alergiou na acetysaliciláty.

janča

ahoj lidičky .v říjnu lonského roku jsem byla na chirurgickém odstranění polypů v celkové narkoze.operace byla v pohodě ale zároven mi čistili čelní a lícní dutiny .v nemocnici jsem ležela 5 dní a docela to šlo jen mě trochu bolela hlava .jenže když mi začli vyndavat šestý den v ambulanci dreny tak jsem myslela že se bolestí zblázním.ty čelní nešli vůbec ven doktorka mi řekla že se rychle hojím a tak mi tam začli zarůstat.na křesle jsem seděla snad hodinu a umrtvení zabralo jen na chrupavku nosu jinak jsem cítila i jak mi rejpaj pinzetou do kosti.mám smůlu a podle lékařů mám od přírody úzký nosní dírky takže i byčejný vyšetření musí po neůspěchu narvat mi do nosu normálni optiku nakonec umrtvit tampony a vyšetřit mě dětskou optikou.jinak se mi ted dejchá skvěle a rýmu prakticky nemám .jsem astmatička a měla jsem dost velký problémy.v září jdu zas na kontrolu a tak doufám že bude vše v pořádku.čtrnáct dní po operaci mi totiž oznámili že tam mám polyp .tak mi ho hlídaj aby nerostl.jinak stříkám každý den awamys.

michala
1x

Alergoložka mi poradila vyplachování nosu takovou konvičkou RHINO HORN. Zadejte do vyhledávače, je tam video, jak se to používá. Prodávají v lékárně asi za 250 korun. Super, bomba!!! Asi to polypy neodstraní, ale naprosto dokonale to vyčistí nos! Srkání vincentky je proti tomu prdlačka! Používám ráno a večer, když jsem nemocná, tak i vícekrát. Přidávám i kapičku(ale opravdu jen na malíček, jinak pálí) TEA TREE a od té doby nemám antibiotika na zánět dutin! Na operaci se chystám a bojím. Mám polyp jako prase(cituji paní doktorku z ORL) a poté, co se vyplachuju konvičkou a není obalený nudlema ho i cítím, jak se táhne z nosu do levé lícní dutiny.

Markéta

Absolvolala jsem asi 5x operaci nosních polypů, celkovou rhinoplastiku, po té jsem měla několik let pokoj, ale letos už je to tady zas, mám nos jak zabetonovaný a tak mě to čeká znovu, jsem už z toho zoufalá. Paní doktorka mě ale uklidňuje, poněvadž má v péči rekordmana, který byl na operaci nosních polypů již jednadvacetkrát !!!

Eliška
2x

Je mi 50 let. V 15 letech po acylpirinu jsem měla 1. astm.záchvat, záchvaty nemám díky altern. léčbě a jógín.cvikům dýchání a ásánám, prolévání nosu slabě slaným roztokem,Vincentkou - neti a psychosam. léčbě ( psych. příčiny nemoci) již 10 let, chron. rýma mi zůstala, operace polypů mám v souč. době cca po 5-7 letech ( dohromady 10 operací, 3 poslední v narkoze s revizí dutin).. v souč. době mám ucpanou pravou stranu, levou průchodnou, ačkoli dle vyšetření ORL polypy na obou stranách.. při fyz. aktivitě a pobytu na čerstvém vzduchu je dýchání nosem volnější a dá se vysmrkat ( menší otoky, uvolňuje se sekret).. největší potíže mám při neaktivitě.. ale trpím ne moc běžnou chladovou alergií, která rýmu spouští ( již pod 18 st.C) ,s kterou si nikdo z lékařů neví rady a říkají mi zvláštní pacient.. vpodstatě neveří mým popisovaným potížím.. nemám klas. známé kožní projevy.. udržování provozuschp. stavu je pomocí homeopatik,vitamínů, minerálů, stravy, fyz. aktivity.. i přes toto mám výše popsané opak. problémy.. chci zkusit laser. operaci chron. rýmy jako původce vzniku polypů.

petr
2x

Poradite mi? Mam po operaci nosnich dutin velike bolesti hlavy. Brali jtenejake leky? Pripadne teply nebo studeny obklad? Dekuj

Libor
1x

Ahoj všem "polypákům" . Jak to tady čtu, tak jsem víc a víc nervózní. Po vyšetření -asi před rokem se těmto operacím snažím vyhnout, ale je to i přes léky horší a horší. Polyp je v levé nosní dírce, který se mi občas daří rozkapat, že o něm ani nevím a mohu spát, ale jsou dny jako dnes, kdy mi tlačí na oko, bolí hlava, nosní přepážka- asi jak to na ni tlačí -. Prosím o zhodnocení vašeho názoru na odstranění polypu laserem nebo klasicky , včetně doby operačního zákroku a ceny. Pokud tedy někdo absolvoval odstranění v Olomouci, Brně, HK, budu rád za odpověď. FAKT TO UŽ MUSÍM ŘEŠIT. Nemohu dýchat, sebemenší zatížení velký problém a asi tak rok nespím, nic necítím.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce