Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

ElektroEncefaloGrafie - EEG

EEG je vyšetřovací metoda, kterou lékař používá ke sledování činnosti mozku. Elektroencefalograf je přístroj skládající se ze snímacích elektrod a procesoru. Na rozdíl od CT vyšetření hlavy, při kterém se mozek zobrazí, tak jak skutečně vypadá, elektroencefalograf píše na papír křivku. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vaclav Gerla, Ph.D. student
2x

Kdyby mel nekdo nejaky dotaz ohledne pocitacoveho zpracovani EEG, klidne napiste.. Muj email: gerlav@fel.cvut.cz

Michaela
2x

Dobrý den! V 9.měsíci těhotenství jsem měla velmi zneklidňující zážitek. Asi 30 minut jsem prostorově neviděla na pravé oko. Zúžil se mi prostor vidění. Poté jsem viděla, ale nemohla jsem přemýšlet cca půl hodiny a vnímala jsem, ale bezmoc cokoli popsat a vyslechnout nějakou souvislost. Už je to dva roky, ale mám strach ,že by se mi to mohlo opakovat a co to vůbec bylo? Měla bych to řešit? Ginekolog mi řekl, že mi miminko tlačilo na nějaké nervy. A nebo kdyby se to opakovalo tak to může být Epilepsie, je to možné? Děkuji.

michaele pise lea

odpověd lékaře nebyla úplná, určitě je nutné vyšetření EEG a MRI prosim nezanedbejte to

Michal

Před lety jsem měl přesně to stejné..a diagóna? Migréna s vizuální aurou

Irena
6x

chtěla bych vědět co je že se mi nervi zrychli a pak zpomali nevi co to znamena

Irena
11x

chtěla bych vědět co je že se mi nervi zrychli a pak zpomali nevi co to znamena

Gabča
31x

Dobrý den,dcerce je 5 let,byly jsme na vyšetření eeg ,kde zjistily že má ohraničení epi fokusu,znamená to ,že to je epilepsie nebo ne? a máme sledovat jestli nemá basenci,co to prosím je?? a jak přesně by jsme zjistily .že to má,občas kouká do blba a když jí mávám před obličejem ,tak zareaguje až za pár vteřin ,díky za odpověd Gábina

Dominik
1x

A co takhle se na to zeptat primo doktora u ktereho jste byla? Nechapu to. To odejdete z ordinace po vysetreni s vedomim ze absolutne nerozumite vysledku a nevite co mate delat? A presto odejdete?! Proboha.

Gabči Lea

pravdopodobně se jedná o tzv.malé epileptické záchvaty, při nich dítě nepadá ani nemá křeče, pouze se zamyslí na několik vteřin a přestane vnímat okolí, to co popisujete je nejčastěji obraz malých záchvatů, ale vyžaduje to potvrzení videometrií nebo EEG. Opakujte EEG s hzperventilací.

Dominikovi Lea

je pravda, ze lékař by se měl ujistit zda vše pacient nebo rodič chápe, a rodič by si měl psát otázky pro lékaře, protože často zapomíná co všechno se chtěl zeptat

Lea

co se týká EEG, něco odlišné je EEG u dětí, častěji se dělá ve spánku, kdy děťátko je klidné a nic neruší průběh vyšetření. Není to jediné co pro neurologickou nebo psychiatrickou diagnostiku je možné učinit, existuje prodloužené EEG v domácích podmínkách tzy.holter EEG, videometrie kde se ještě sleduje kamerou i chování pacienta. Do dispozici je také mapa mozku, důležité vyšetření které doplňuje rutinní EEG. To může být i v normě, a přitom mapa mozku ukaže na odchylky, které je nutné léčit.

Laděna

Dobrý den, můj syn v 6 letech byl na vyšetření EEG jeho graf byl 10/10 , Poznala by se lehká mentalni retardace s tohoto přístroje, nebo jenom nezralost cns.Syn má vysocefunkční autismus bez mentální retardace. Chodí do specialní školy ,ale nezvládá čtení a počítání .

Lukáš
1x

Dobrý den, potřeboval bych vysvětlit následující lékařskou zprávu, některým (většině) výrazům nerozumím. Po eeg vyšetření: Abnormní záznam pro nestabilní vysokovoltážní základní aktivitu s četnější vloženou pomalou aktivitu a opakovanými episodami vysokých alfa a theta vln s častějším počátkem vlevo, kde frontálně ojedinělá ostrá vlna, zvýraznění paroxysmalních změn a pomalé aktivity během a po HV ústy.

Paja
1x

Dobrý den, jsem epileptička, beru léky na tlumení záchvatu a to Topimark 50mg.

Paja

Dobrý den, jsem epileptička a beru léky na stlumení záchvatu a to Topimark 50mg, chtěla bych otěhotnět, jaké by dítě mohlo mít následky při braní těchto léku.užívám půlku ráno jeden věčer. Děkuji za odpovět.

Eva

Dobrý den,12.7.2017,jsem byla vyšetřena na eeg,kvůli častým kolapsům,výsledky budu mít až za 3 dny.Jen se mi cestou zpět podlamovaly nohy a tělo se trochu kolíbalo,ty světla,co mi pouštěla doktorka do očí,byla pěkná ale pocit byl jak na diskotéce.Paní doktorka byla moc milá!

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce