Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Konečník

Vyšetření konečníku patří mezi základní vyšetřovací postupy. Lékaři umožňuje odhalit jednotlivá onemocnění konečné části tlustého střeva. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
martin
22x

dobrý den,mám drobný problém a rád bych radu .. nějaký čas se mi po velké potřebě vyskytuje na toaletním papíře krev. Někdy je ji víc a někdy málo.Někdy je i celý proces ( nevím jak jej slušně nazvat ) docela bolestivý v oblasti konečníku a i po vykonání potřeby pár minut cítím nepříjemný tlak v konečníku . Jinak nemám problémy se stolicí ani žádné jiné bolesti ale asi jako každý kdo má takovýto problém se stydím někam zajít a abych byl upřímný tak ani nevím kam přesně bych měl zajít . Mohl by mě někdo nasměrovat popřípadě poradit co s tím ? Díky

holka
2x

S konečníkem pomůže proktolog.

Jan
3x

Dobrý den, chodím pravidelně k urologovi s hypertenzií prostaty a občas mi provádí vyšetření prostaty prstem per rectum. Je prosím při tom i vyšetření konečníku nebo je nutné absolvovat zvláštní vyšetčení? Děkuji.

Tonda
3x

Vyšetřením prostaty, lékař zjišťuje strukturu prostaty. Pokud je hladká a pružná, mělo by být vše v pořádku. Vyšetření konečníku s tímto procesem nesouvisí. Myslím, že nejlepší vyšetření konečníku a střev je kolonoskopie. sám jsem toto absolvoval. I když jsem hypochondr, jako většina chlapů, obavy byly naprosto zbytečné. Bylo to bez bolesti, ale jistota, že je vše OK, stála za to.

Milena
1x

dobrý den,mám prozbu ZPš mi zaslala doporučení k vyšetření tlustého střeva a konečníku.Podstoupila bych to pokud by bylo možné v celkové anestésii,poradí mi někdo moc se bojím a stydím. Děkují moc

Kamel Walid Al Bannoud
1x

Dobry den, pres dva tydny mam potize v konecniku, na koho se mam obratit prosim k vysetreni ? S pozdravem . Dekuji .

holka

Proktologie

Marie

Pokud vám přišlo doporucení od pojišťovny. V první fázi se dělá většinou test na krev ve stolici. okultní krvácení. Obvodní lékař dá zkumavku kde se odebere kousíček stolice. Pak se to donese zpět k doktorovi a asi v laboratoři se to vyšetří. Pak pokud je test pozitivní se asi odesílá na kolonoskopii. Pokud to někdo huř snáší dá se to i přes ct , ale tam se taky nafukuji střeva. Někde se asi dá udělat kolono i v narkoze, ale většina pracovišť to spíš asi nedělá. Jen dají něco do žíly.1

holka

CT střeva Je opravdu příjemnější než kolonoskopie?

holka CT střeva

Je to príjemnější i když nafukují vzduchem a ne oxidem uhličitým? MÁM obavy z nafukování střev. Kolono pro mě něco strašnýho. Vyšetří to celý střevo i konečník? Děkuji.

holka

Tak jsem byla na ct střeva hodný pracovnice. Nejdřív něco píchli do žíly pak na boku nafukovali střevo do bolesti. Pak vyšetřovali na břichu Pak na zádech s kontrastní látkou a byl konec. Snášela jsem to dobře . Je cítit trochu křečovitá bolest ,ale taková hrůza jak kolonoskopie to není. Ono asi záleží jak moc vás nafouknou. Pak se čeká 20 minut v čekárně. Vytáhnou vám kanylu ze žíli a můžete jít. Vysledky pošlou dr co vás tam poslal.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce