Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Chronická obstrukční plicní choroba

Hlavní příčinou chronické bronchitidy je kouření cigaret. Čím vyšší je spotřeba cigaret, tím hůře. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lukas
20x

Dobry den, chtel bych se zeptat..Je mi 20let a pred dvema mesici jsem prestal kourit.. a to sem kouril 7let.. posledni 3roky pravidelne.. Asi pred rokem sem zacal pocitovat obcasne boleni na plicich, vetsinou v rannich hodinach.. k veceru.. a v klidnem stavu tela.. tedka nekourim a jednou do tydne me zacnou jako tlacit, na plicich(horni cast hrudniku).. a citim jemne vybrovani v krku(opravdu nepatrne) chtel sem se zeptaj jestli bych si stim mel zajit k lekari..nebo se to vycisti,taky mi nedela dobre smog a jine latky.. Dekuji s pozdravem Nekurak NAVZDY!

ante
2x

Helet měl jsem to samé, nakonec zjistili plicní chlamydie, přenáší se kýcháním apod....bral jsem 21 dní antibiotika a ted už rok OK,

Simona Bartečková
17x

Je mi třicet let,jsem silná kuřačka a užívám pravidelně RIVOTRIL.Zhruba dvakrát do roka se setkávám s náhlým špatným dýcháním,zejména v noci,či časně k ránu. Někdy i se stavem,že se nemohu vůbec nadechnout a musím zavolat sanitku,kde mi píchnou injekci na uklidnění,což posléze pomáhá.Bývá mi v tomto stavu také velmi horko a někdy do zvracení.Někdy mám pocit.že už opravu umřu,snažím se nadechnout,ale jako by vzduch nemohl proniknout do plic.Prosimvás kdo víte, o co se jedná, poradte mi.

Ranka

Jo, tak to vypadá, když se kouří. Nechápu, co na tom vidíte.

Helena

Mám tytéž potíže jako vy. V noci mě probudí zástava dechu, nemohu se nadechnout a myslím si, že je konec, že se udusím. Trvá to pár vteřin, ale pocit je to hrozný. Řekla jsem to na kardiologii, kde mi bylo sděleno, že se jedná o spánkovou apnoe, tj. nemožnost se nadechnout. Říkali, že bych měla jít do spánkové laboratoře, kde udělají podrobné vyšetření, event. nasadí léčbu. Zatím jsem tam nebyla, poslední dobou mám klid. Poraďte se svým lékařem. Vyhledejte si na internetu heslo "spánková apnoe" a dovíte se víc. Zdravím

Věra Matoušková
12x

Dobrý den,je mi 49 let mám skoro 40 let diabetes.Také mi před 8 lety zjistili stenozu hlav.cévy kde mám stent a před 2 roky se mi na té samé udělala druhá ,takže mám druhý stent.Nyní jsem nastydla na průdušky měla již troje antibiotika a stále mám zv.teplotu,užívám mucosolvan retard a vdechuji Miflonid 400.V průběhu nemoci jsem se několikrát nemohla nadechnout,tak jsem dostala Ventolin jako první pomoc.Jsem celoživotní nekuřačka a manžel také nekouří.Mám stále vysokou glykemii a necítím se dobře,také jsem zhubla cca 3 kg.Bojím se CHOPN ,Také máme 6 koček a 2 psy,může to souviset?Děkuji za radu Věra

Marcela
10x

Vážení,zdravím Vás.Vyvedu Vás z omylu,Doktorka oznámila v mých 19-ti letech, že mám chronickou bronchitidu.Na dotaz,kolik vykouřím denně cigaret,jsem na ní s úžasem zírala,protože jsem nikdy cigaretu u pusy neměla,ani to nikdy nezkoušela.Bronchitidu mi našli jako nekuřákovi.Pak Astma.Dnes je mi 35 let a tento týden mi paní doktorka oznámila,že mám středně těžkou verzi CHOPN.Plíce mi pracujou na 68% .Tak by mě zajímalo kolik mám času odhadem.Mám 7-letou dceru a 5-letého syna,tak jestli uvidím alespoň jak vycházejí ZŠ.Dočetla jsem se,že je to v měsících.S pozdravem Marcela

František
9x

Vážená paní, mé manželce je 62 let, nidkdy v životě nekouřila a má též CHOPN, pavděpodně z pracov.prostř.Plíce jí též pracovali na 68%,otékaly jí kotníky i lýtka a lékaři nevěděli proč,sváděli to na srdce.Přšla z nemoc. po odvodnění a po třech měsících byl razantní zlom k horšímu - pomalu postupovala dušnost, nejdříve zadýchávání při námaze, pak už dušnost i v klidu. Nic jí nebavilo, jen pořád ležela a odpočívala.Dřív to byla žena plná energie,a pak přišel náhle razantní zlom k horšímu.Modré rty a konečky prstů.Toto prosím sledujte.S pozdravem František

Marek Verner
5x

Dobrý den, mám kamaráda, je mu 17 a je kuřák, Je to možné, že má CHOPN v tomto věku? Já kuřák nejsem, ale mám špatné dýchání. Někdy cítím na hrudi silný tlak a špatně se mi dýchá. Je možné, že bych jí mohl mít taky? Děkuju za odpověd.

Pavla
4x

Dobrý den je mi 21 let. ASTMA mi zjistili už ve 3 letech a ve 14 mě řekli že mam středně až těžké astma. Dostala jsem už spostů prásků i sprejů. Posledni 2 roky když mi začne obyčejná chřipka tak mě to jde až do zápalu plic. A to mam i 4 do roka. Špatně se mi dycha. Poraďte jestli se to dá lečit i jinak než jen práškama nebo sprejama.

Sona
2x

Dobrý den, také najsem kuřák. Měla jsem ale pneumotorax způsoben úrazem. Dle nálezu mám emfysema. Nevím, jak jsem k tomu jako nakuřák přišla. Tlak, a pocit kámene na hrudniku mám skoro pořád. Chtěla bych se zepatat jaké máte zkušenosti s léčbou, jaké léky užíváte, prevence....prostě jakékoliv rady jak s touto nemocí bojovat. Děkuji za reakce.

Jana

Dobry den, Jsem kurak, ale ne silný. 5 rokem kourim,za den 5 cigaret. Nyní opakovane vykaslavam hleny po dobu 3 tydnu, spíše nahnedle - období A. Potom zde nastupuje období B, kdy me žádné vykaslavani netrápí, trvá zhruba 4 měsíce. Takhle se střídá období A a B během roku. Ja uz to beru jakysi způsob "pročišťovaní" nicmene ted jsem nastoupila do prace, kde je silný průvan a ja jsem v jeho blízkosti. Pri sebemenším ochlazení jsem oslabena. Samozřejmě i pres omezení kouření na minimum se mi spustil zřejmě zánět průdušek - dostala jsem antibiotikum Xorimax 500, Acc, atd. Po vyléčení mam pocit, ze se obtíže mají tendenci vracet po tak krátké době po požívání antibiotik. Pociťují bolesti v horní časti zad, pri nádechu jako by mi neco bránilo k čistému nádechu. Konzistence kašle je proměnlivá. Teploty nemam. Mohu se zeptat tedy jestli to muze byt spojené i s nadměrnou citlivosti dýchacích cest nebo dědičnosti? Protoze někteří lidé kouři podstatně více jak ja a takové problemy nezaznamenali. Nebo se o tom moc nemluví. Jinak jim podstatně zdrave, stridme a odjakživa se věnuji sportu. Tak se chci zeptat Vas zdali mam vyčkat, nebo podstoupit vyšetření s tímto problémem spojené. Dekuji za odpověď

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce