Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rýma

S rýmou se setkal každý z Vás. Jistě znáte větu: Léčená rýma trvá sedm dní, neléčená týden.Odborně je definována jako zánět nosní sliznice. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sara kosytova
3x

co potrebujeme na leceni rymi

Karolinka
5x

Na rýmu je super sprej Quixx, bez chemie a vedlejších účinků a hlavně rychle zabere. Dávám ho i dětem, jelikož se může dávat i miminkům. Je velice šetrný, ale přesto účinný.

Michaela
3x

Mně ten Quixx teda vůbec nepomáhá.

Zuza

jojo ten je super, ale je az od pul roku. SKoda, ze ho nas mladsi syn jeste nemuze. Starsimu zabira perfektne.

Dáda

Pro nejmenší miminka je Quixx baby (jsou to kapičky). Teď jsme ho při rýmě dcerky vyzkoušeli a super :) Hleny se lépe rozpouští a lépe se nám odsává.

Zlatka

My používamé Quixx baby k čištění nosánku a je to výborná prevence. Už nám bude půl roku a jsme (ťukťuk) bez rýmy ;) Snad to tak půjde dál.

Lama

Já si mysím,že prevence je důležitá...taky používáme...u prvního jsem nic takového nepotkala,ale teďka s druhým jsem neváhala a kapu Quixx baby každý den...prevence je důležitá,každá rýma je nepříjemná,zvlášť u nejmenších a obvykle s sebou přináší problémy s kojením...alespoň z mé zkušenosti...

Kuliferda

Také pravidelně čistím nosík kapičkami Quixx Baby s mořskou vodou, jsou super a dají se dávat už od narození. U miminka narozeného v zimě je to nenahraditelný pomocník.

Jiřka

Nám na rýmu zabírá trojkombinace zvlhčovače vzduchu, odsávačky a nosního spreje s mořskou vodou quixx. U dětí nic jiného nepoužívám a funguje to proti rýmě spolehlivě:-)

Mixie

Já mám kapičky s mořskou vodou Quixx Baby, ty jsou určené pro nejmenší miminka. Mám čtyřměsíční holčičku a vytírám jí kapičkami nosík každý den a opravdu zatím žádná rýma. Já se odsávačky dost bojím, tak doufám že to tak vydrží přes celou zimu.

Koliha

Mám to také tak, na mořskou vodu spoléháme celá rodina a miminko má na rýmu svoje kapičky Quixx Baby, ty se dají dávat hned od narození. :)

Zuza

hele a do zitrka je tam soutez, ted jsem to videla na netu! Mozna vyhraju fotak!

martuska

Quixx taky dávám dětem, pro miminka jsou kapky Quixx Baby, starší syn už je předškolák, ten si stříká do nosíku sám a dávám mu je s sebou v případě potřeby i do té školky. je to přírodní produkt, takže ho může užívat podle potřeby a nemusíme řešit vedlejší účinky nebo závislost.

Ančí

Mně mořská voda pomohla rýmu zahnat...začala jsem kýchat, v noci ucpaná dirka - hned jsem zahájila průplachy Quixxem a bylo zažehnáno ;) Takže teď už stříkám preventivně, i dětem.. Pro miminka Quixx baby - jsou to kapičky a mohou se používat denně jako prevence.

Uarda

Mám na rýmu také nejlepší zkušenost s mořskou vodou, užíváme celá rodina. I miminko má kapičky s mořskou vodou Quixx Baby, vytírám nosík preventivně od příchodu z porodnice a zatím (3 měs.) žádná rýma, super!

Holcina

Mám taky nejlepší zkušenost s mořskou vodou, dávám doma všem vč. tříměsíčního mimča, to má svoje vlastní kapičky Quixx Baby, které se dají dávat miminkům hned od narození.

sanny
2x

když smrkam bolí mě spánek co to je?

Tereza

Nemáte někdo zkušenost s přípravkem physiomer?

Lada
1x

Ja uz som vyskusal aj tento pripravok ale je to stejne, ako ked si vstrieknes do nosa destilovanu vodu... ucinok nema ziadny, len ti vycisti nosnu dutinu. Ale nelieci, s pouzivanim si udrzujes cistu sliznicu nosa.

Martin

Nám pomohl teda razantně. Zkoušel jsem proplachovat, ale přes ucpaný nos to nešlo.. physiomer pomohl prostříknout a pak už se lěčilo lehčeji

Niki
5x

Na ucpaný nos u rýmy doproučuji prolívat nos slaným vývarem z šalvěje (vyluhujete šalvěj a mírně osolíte). Výborně vydensifikuje a zajistí průchodnost nosu. Dobrá je taky vlažná vincentka ale musí být zbavená bublinek. "Prolévátko", skleněná nádobka jde koupit v lékárně. Nebo taky to jde vyřešit domácím způsobem > obyčejnou plastovou slámkou nabrat šalvěj a vpustit do nosní dírky;) ..pak se rýma dá snést příjemněji....

Martin

Od pravidelné zimní rýmy mi pomohl Eukalyptus, vylučuje vonné silice a uvolňuje nos .Mám ho hned vedle postele a už rýmy nemívám. Koupil jsem si semínka. Za tři měsíce vyrostly o 30cm a eukalyptus začal fungovat. a Více také zde http://rostliny-semena.cz/ .Doporučuji

marie
1x

Prevencí lze rýmě trochu předejít. Skvělý je Preventan, je ke koupi na farmax.cz za mirnou cenu. Je to prevence, skvela i pro deti. V dnesni dobe plne viru se vyplati do deti a zdravi investovat.

Tereza
1x

to je moje rec, taky se snazim posilovat imunitu co se da a Preventna se mi zatim nejlepe osvedcil. Kdyz uz to ale prijde tak ze vsech kapek nejvice zabira nasivin. A pak vlhkost v byte (napr. mokry rucnik k posteli).

Dalibor
3x

Jestli to tady bude někoho zajímat, mám dobré zkušenost jak se zbavit rýmy s Taiga balzámem. Je to v ČR zatím né moc dostupný balzám pocházející ze západní Sibiře. Každopádně se ale dá obědnat přes internet, je na to v Česku jedna pobočka. Cituji zde ze stránek http://shop.kralovnafengsuej.cz/clanky/tipy-a-triky-s-taiga-balzamem.html : "Taiga balzám pomáhá osvobodit rýmou ucpaný nos. Postačí menší množství Taiga balzámu vmasírovat po stranách hřbetu nosu a do oblasti pod nosními dírkami. " Já osobně když jsem dostal rýmu, nemohl jsem se ji dlouho zbavit, ale známá mi poradila Taigu a zafungovalo mi to dobře. Ještě účinějsí je, když si před spaním Taiga balzámem namasíruji nohy. Je na nich hodne akupresůrních bodů a Taiga má silné prohřívací účinky. Stimuluje to dobře celý organismus a rýma se pak přes noc léčí rychleji. Doufám, že jsem touhle zprávou udělal někomu radost ;)

jana
1x

Muzu dopotucit MEDOVÝ SIRUP S JITROCELEM, TYMIÁNEM, MATEŘÍDOŠKOU A VITAMÍNEM C ,docela dobre zabira u deti a jako prevence super . http://prozdravi.sattnet.cz/Ryma

Petka
4x

Chtela bych se Zeptat dlouhodobe jsem uzivala kapky do nosu,ale jen pred spanim ted mam strach,ze se to muze objevit v nejakych zdravotnich komplikaci.Predem dekuji za odpoved.

Dominika
4x

docela mě překvapilo, že by se s rýmou jen v jedné dírce mělo jít k lékaři; druhá je normálně průchodná, mohu s ní bez problémů dýchat; pouze mám dojem, že nákaza zasáhla pouze určitou oblast; i přesto je nutné navštívit lékaře?

Olča

Na rýmu jsem trpěla strašně často a neustále jsem měla ucpaný nos. Bohužel nosní kapky nelze užívat dlouhodobě, navíc mě po nich už nos vždycky zevnitř strašně pálil. Teďka řeším rýmu hot drinkem na rýmu Herbalmed. Je ze směsi bylinek, takže neobsahuje škodlivou chemii jako jiné podobné drinky a přitom mi nos opravdu protáhne, takže se můžu v klidu vyspat a nedusím se ze spaní.

Míša

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Zděšený

Je to první článek, který jsem na tomto webu četl, nedočetl a jiný již nikdy nezkusím. Nejde o obsah článku, ten nemá chybu. Ale jeho organizace, rozdrobení na úseky, které se honosí názvem kapitola, a opakované načítání toho, co už jsem viděl a nechci - chci číst článek, je na hlavu. Hádám, že jde o opakované načítání reklam. Ty nemám rád, ale chápu, že z něčeho web žít musí a výhodou pro mne je, že za informace (ty užitečné) nic neplatím. Ale čeho je moc, toho je příliš. Jestli hádám správně a jde o reklamu, pak použitý způsob nepřitahuje, ale odpuzuje. Pokud nejde o reklamu, ale ukázku "umu" tvůrce, pak ať se raději živí jinak. Moje zkušenost, můj dojem a názor a žádná snaha o rozpoutání polemiky mimo téma článku.

Dominik

léčená rýma trvá sedm dní a neléčená týden? chtělo by to zapřemýšlet co vlastně píšete :D samí bláboly

Zuzana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

VeronikaDomanská

Mně zabírá kombinace zázvorový čaj (s citronem, ale bez medu - ten zahleňuje), hodně tekutin (nejlépe voda, ale dobré jsou i minerálky) a kapky do nosu Nasic. Sice chemii tolik nefandím, ale tyhle kapky jsou šetrné ke sliznici a nejsou návykové. Přesto protáhnou.

Zuzana

Mě taky ne. Vyzkoušej pastilky Herbalmed přímo na rýmu auvidíš, že budeš taky spokojená.

Hana

Děti v kolektivu ve škole sem tam nějakou rýmu chytili, to je hned... letos od září dbáme hodně na prevenci - hodně pít (dělám jim i čaj do termohrnku), mít si často ruce a nos vyplachujeme mořskou vodou - Quixxem soft... více ovoce, zeleniny... No, zatím musíme zaťukat, že jsme bez nemoci... ;)

dana

sem tam Hani? co začali děti chodit do školy a školky, tak jsou unudlaný skoro furt..ale souhlas s quixxem..používám jako prevenci i na zvlhčení..a dobrý :-) i tak se sem tam rýmě prostě nevyhneme..bohužel

Šumperák

S rýmou bojuju od malička, jak se ochladí, už si matlám nos a pšíkám. Protože nechci brát nic, na čem vzniká závislost a vyhýbám se chemii, jak to jen jde, tak si kupuju sprej Quixx s mořskou vodou. Po něm se mi uvolní nos, vysmrkám se a líp se mi dýchá. Dobrý je, že tenhle postup můžu aplikovat kolikrát denně chci.

Sigismund

Mně se Quixx dobře osvědčil u dětí, dávám ho už od miminka (dá se od půl roku) a od té doby, co umí samy smrkat ho mají celou zimu v pokojíčku, aby si mohly stříknout podle potřeby a pak se vysmrkat. Na noc je tedy kontroluji, protože když si nestříknou a neuvolní si nos, tak pak špatně spí.

Lenka

Pro děti je lepší Quixx Baby kapičky,jsou vhodné už od narození a krásně usnadňují volné dýchání...při rýmě je to náš velký nepostradatelný pomocník,hlavně tím,že se dají užívat podle potřeby...

Gugenheim

Mně na rýmu vždycky pomáhala mořská voda. Nemám moc v oblibě léky, snažím se dávat přednost přírodním přípravkům. Takže mám mořskou vodu i pro děti včetně mimča, tomu jsem koupila kapky s mořskou vodou Quixx Baby.

Anička

Já jsem mořskou vodu Quixx objevila v těhotenství, kdy se chemické kapky nesmějí a od té doby ji používám i preventivně. I pro miminka je bezpečná...a tak kapeme téměř denně (zvlášť teď na podzim) kapky Quixx baby a rýma se nám zatím vyhýbá.

Tomáš Vachuda

Rád bych se podělil o jeden tip na rýmu, se kterým rýma nebude trvat ani týden, ani sedm dní, ale pár vteřin. Možná bude vypadat nesmyslně, ale rýmu jsem tak vyléčil už několikrát a troufám si říct, že už ji nikdy mít nebudu. Bohužel ta metoda nefunguje všem, ale asi jen polovině lidí. Tady to je: Zadržte dech, dejte si tak 10 kliků a vysmrkejte to, co nos uvolnil. Je to babská rada Kanaďana, jehož rodina tak prý rýmu léčí už od nepaměti. Mozek v tom momentě prahne po kyslíku, uvolní dutiny a sníží tvorbu hlenu doufajíc, že se nadechnete nosem. :) Když jsem na to narazil, nevěřil jsem tomu. V ten den jsem byl v nejhorším stádiu rýmy a zkoušel jsem vše možné a nic. Pak jsem zkusil tohle, dutiny se okamžitě pročistily a já nevěřil svému nosu. :) Zbylé příznaky (pálení očí, nachlazení) chvíli přetrvaly, ale díky volnému nosu odezněly velmi rychle. Takže až budete mít rýmu, doporučuji to zkusit. Přeji vám, abyste byli v té polovině lidí, kterým to zafunguje, protože pak už nikdy nebudete potřebovat žádné kapky ani spreje a ušetříte i na kapesnících. :)

Adam

Já na rýmu vždy používám physiomer. :)

Renata

Kupovala jsem kapky Piniol-nasal pro naseho skolkácka a nakonec je pouzívám i ja. Pekne mi uvolnil nos a zjistila jsem, ze jsou prirodní, coz oproti vsem z lekarny, co jsou návykové, je dobre.

Majda

Koukám na ne a to byl drive Pinosol,ze? ty jsem kdysi pouzivala na zenet nosohltanu. Dcera má pořád ucpaný nos a je nachlazená, tak je taky pro ni vyzkousím. Jak píšeš, ty ostatní kapky nesmíš pouzívat delší dobu.

Renata

Zkus i inhalovat, je to pro me mozná prijemnejsi nez kapání do nosu :-)

Jana

Já vždy jedině mořskou vodu Humer, už se mi osvědčila jak na rýmu z nachlazení tak i na alergickou. Používám přímo sprej Ucpaný nos, může se užívat i v těhotenství, což pro mě ještě před pár měsíci bylo hodně zásadní a taky dlouhodobě...a hlavně opravdu zabírá

Viktorka

Jano, prodávají běžně bez receptu v lékárně? Zkusila bych to.

Eva

Mohla bych se tu prosím informovat, jaké kapky nebo sprej do nosu můžu i v těhotenství ?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce