Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Infekční mononukleóza

Lidé s normálně fungujícím imunitním systémem zůstávají v čase reaktivace bez příznaků nemoci. Virus ale může najít zalíbení u líbajícího partnera a nemoc u něj vyvolat. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Terka

dobry den,mam takovy dotaz.Kdyz jsem po mononuk. asi tyden,mohu kourit?Jak velkou dobu bych nemela pozivat alkohol?Predem dekuji ze odpoved

Bella Swanová
1x

Ahojky chtěla jsem se zeptat jestli neznamená že mám mononukleozu,když se mi dnes pod jazykem udělal bílý pupínek který nejde vymáčknout? Jinak teplotu zatím nemám a nebolí mne v krku jen mám trochu nateklou levou uzlinu ale ta natéká skoro při každém zánětu ne? Prosím odpovězte mi co nejdříve mám docela strach!!!!Zatím Ahoj Bella ♥

vědma
1x

tak to okamžitě usekni celej jazyk ! ... Teda pokud se chceš toho pupínlu zbavit :_D

raqpvj

KgKfYD ejzvtooddtiw, [url=http://naxhsyavbglj.com/]naxhsyavbglj[/url], [link=http://biyyqqwbnuzp.com/]biyyqqwbnuzp[/link], http://xscksednfcnj.com/

Vladenka
6x

Dobrý den,přítel leží tři týdny s horečkou,a až teď se dozvěděl že může jít o mononukleozu.Líbali jsme se a teď mám strach,jestli jsem se mohla nakazit.Mám malé dítě,a přicházím do styku s malými dětmi i díky cvičení.Je možné,že bych to mohla přenést dál i bez nějakých příznaků.Děkuji.

Koumak
3x

Ahoj. Moje přítelkyně je v nemocnici s podezřením na mononukleozu, je mozne ze ji také mám, když jsme se spolu líbali?

Vladenka
5x

Dobrý den,přítel leží tři týdny s horečkou,a až teď se dozvěděl že může jít o mononukleozu.Líbali jsme se a teď mám strach,jestli jsem se mohla nakazit.Mám malé dítě,a přicházím do styku s malými dětmi i díky cvičení.Je možné,že bych to mohla přenést dál i bez nějakých příznaků.Děkuji.

jméno a příjmení

zpráva

Jirka
3x

Dobrý den, ublíží mi hodně když budu kouřit v průběhu mononukelozy? mam ji uz 2tydny a vsechyn ostatni priznaky ustoupili.

keltik :)
2x

Zdravím :) omluvte diakritiku , jsem na mobilu .. Dostal jsem tuto nemoc , aniz bych se s nekym libal .. Jak se to da jinak prenaset ? Dalsi vec , znamena to ze virus v sobe budu mit porad ? Pisete obcasne uvolnovani ze slin... To se s nikym nebudu uz nikdy (prevencne) libat ? Je mi 15 , docela by me to stvalo! Ahoj , a diky za radu , Milan

Jitka
5x

Dobrý den, jak se mám co nejvíce chránit řed návratem mononukléozy? Děkuji.

Martina
9x

Můj syn tuto nemoc prodělal v roce a půl. Byli jsme hospitalizováni v dětské nemocnici s podezřením na leukémii. Po krevních vyšetřeních se prokázala infekční mononukleoza, ale doktoři nám při propouštění říkali, že se tato nemoc může chytit i ze vzduchu a klidně se může opakovat. Tak je to možné, nebo ne??? Prosím o odpověď. Děkuji Martina.

Petra
3x

Dobrý den, můj patnáctiletý syn v současné době bojuje s mononukleozou a hlavně s bolestí v krku a zduřelými sliznicemi v nose. Osvědčené prostředky na tlumení bolesti v kruku (tabletky Tantum verde) nepomáhají. Můžete mi prosím poradit, je-li vhodný priznicův obklad nebo případně jiné přípravky nebo postupky, jak zmírit bolet v krku a případně jak se zbavit oteklých sliznic v nose. Děkuji, Petra

turkova
2x

Tantum verde je jenom lokální anestetikum s desinfekčním účinkem. Lepší je používat hned v počátku léky ovlivňující imunitu- Preventan Quattro, Ribomunil. Do nosu nasální kortikoidy jako je Nasofan, Avamys apod., ale ty je možno dostat jen na lékařský předpis.Léky volně prodejné typu Nasivin, Otrivin a Olynth se nesmí používat dlouhodobě.

Michal
6x

Dobrý den dá se počítat jako příznak nakažení Mononukleózou bolesti na hrudi? Dýchá se mi dobře ale smát se nemůžu nebo mě to ihned bolí. Nevěděl jsem co to mononukleóza je dokud jsem si to nepřečetl protože partnerka se na ní léčila a tuším že jsem se asi nakazil.

Tereza
14x

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je možný aby chytila mononukleozu od přítele který ji měl před dvěma měsíci tak jestli i po dvou měsících může být infekční.. předem Děkuji Tereza

Eva Koberová
11x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat po jak dlouhé době můžu znovu začít se sexem a líbáním?děkuji

Natka
5x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat po jak dlouhé době můžu znovu začít se sexem a líbáním?děkuji

SIMONA PALÁNOVÁ
14x

Dobrý den ,chci se zeptat jak souvisí opar s mononukleozou.Mojí dceři 16m se udělal hnisavý opar na bradě(podle lékaře impetigo) pak horečky 39,5 a bolest v ústech(nechtěla pít a pořád žmolala jazyk) protože se opar rozšířil dostala antibiotika a jaterní testy má zvíšené.Budou ji dělat testy na mononukleozu a dnes jsou vidět na jazyku vřídky. Já opary mám často i moje sestra ,máma i babička .Jen syn nemá ,i když má imunitu hraniční.Proč doktoři říkají.že kdo prodělá mononukleozu ji už nechytne,když moje neteř ji prodělala třikrát a naposled se zánětem jater a díky ní má teď problémy s imunitou.

Jarča Peterková
9x

Dobrý den, Mám 8-týdenní holčičku a dnes mi doktor řekl, že má u mne podezření na mononuklozu, na krev půjdu ve středu, dnes jsem nebyla na lačno a zítra má odpolední ordinaci. Mám zduřelé uzliny, bolest v krku jakoby uplné sucho, těžko se polyká, klenby jsou prý jen mírně zarudlé a večer mám horečky 39,5-40 stupňů a celkovou slabost. Mohu nějak miminko ohrozit touto nemocí? Plně kojím, mohu jí nějak nemoc předat v mléce? Ráda bych udělala předběžná opatření, abych udělal vše možné pro ochranu miminka. Předem děkuji za odpověď. Jarča

Zdeněk
18x

Dobrý den, rád bych se dotázal na vliv požívání alkoholu na jaterní činnost po prodělané infekční mononukleóze. Je mi 26 let a koncem března po třítýdenním febrilním stavu a užívání antibiotik jsem byl odeslán k hospitalizaci na inf. odd., kde mi byla potvrzena nákaza jak virem EBV, tak virem CMV. Jaterní testy byly zvýšené tak, že to prim. oddělení komentovala přibližně slovy "vy ta játra máta napadena více". Když jsem byl po desetidenní hospitalizaci propuštěn do domácího léčení spojeného s min. čtrnáctidenním klidovým režimem a dodržováním jaterní diety, vyzvedl jsem si léky (Esenciale Forte + Lagosa). Po několika týdnech jsem se dostavil na kontrolu do inf. ambulance, kde mi byla mimo jiné vyšetřní odebrána krev. Po týdnu, kdy jsem si telefonicky vyžádal výsledky odběrů, mi bylo sděleno, že jaterní testy se výrazně zlepšily, dále mám tedy pokračovat v užívání Lagosy a dodržování dietního režimu (Esenciale Forte v tuto dobu již využíváno). Pár dní nato jsem se zúčastnil víkendového soustředění, kdy jsem již neodolal a dal si pár pohárků červeného vína. Od té doby jsem alkohol nepil, doužíval Lagosu a doposud piji 2x denně šálek čaje z Ostropestřce mariánského, což jsem dělal takřka po celou dobu rekonvalescence. Ovšem zhruba po dalším měsíci od uplynulého soustředění jsem byl na exkurzi 2. největších vinných sklepů na světě, kde nás před jejím skončením čekala degustace vín. Tehdy (zhruba před třemi týdny) jsem znovu neodolal a postupně, když jsem si dal tři pohárky, vzrostla chuť a následně jsem vypil min. dalšího půl litru vína, z čehož jsem byl v dosti opojeném stavu. Jsem si vědom, že po onemocnění inf. mononukleózou a taktéž při jaterní dietě je pití alkoholu nevhodné a nebezpečné. Avšak přesto se ptám, do jaké míry mohou být takovým počínáním (jednorázovým požitím většího množství alkoholu - konkrétně vína) játra poškozena a zda nemůže dojít k nevratnému omezení jejich funkce, popř. ke vzniku zánětu nebo cirhózy. Vím, že účinky alkoholu na játra jsou individuální u každého jedince a závislé na rozsahu snížení jejich funkce. Avšak domnívám se, že jsem v textu výše popsal mojí konkrétní situaci dostatečně tak, abyste mi mohla jí mohla subjektivně posoudit a odpovědět k mé spokojenosti. Předem mnohokrát děkuji, čtenář Zdeněk.

honza vaněk
5x

jak dlouho pri mononukleoze je clovek nakazlivy slinami vuci okoli hraji hokej a tam se pije i z lahvi spoluhracu

Petr Cermak
3x

Mam 14 dni mononukleozu a zitra se uvidim s pritelkyni ktera ji pred pul rokem prodelala muze se ode mne nakazit slinami?

žofie nováková
8x

prosím vás mám 3 letou holčičku nemohu ji nakazit pokud se potvrdí mononukleoza,budu hospitalizovana nebo stačí léčba doma děkuji

Eva
3x

muj kamarad ma od malcka problemy s jatky a bere na ne leky.... muze mu mononukleoza nejak vyrazne ublizit.....

David
5x

Dobrý den v neděli 27.zári 2010 jsem pil z dvou flašek medoviny s 8kamarády a ti taky ztoho pili...budu mít tuhle nemoc nebo muzu ji chytit?:(moc se bojím...odpovídejte co nejdrív..

Veronika Placha
11x

Dobry den muze clovek po letech co mel mononukleozu byt v blizkosti s kockou domaci?Nebo by ji mohla ublizit?Dekuji

Terza ..
21x

Chtěla bych se zeptat .. jak velkej ten klid musí být ?, .. co třeba takoví sexuální styk .. ten by se mohl provádět při mononukleoze

Kateřina Hejdrychova
11x

Dobrý den,už přes 2 roky mi pravidělně i někdy nepravidělně natékaji uzliny po celém krku, Jak ty od uší až do poloviny krku tak i ty pod čelistí. Poslední 3 měsíce se intervaly mezi natýkáním a klidem změnšily ( nateklé uzliny mám tak každých 14 dní). Byla jsem jak u krčního tak i u zubaře,také na odběru krve,ale nikde mi nic nenašli. Jelikož dělám závodně atletiku, ráda bych tento problém už nějak vyřešila. Nemůžu si dovolit více vynechávat tréninky. Nevíte co by natékání uzlin mohlo ještě způsobovat? Děkuji za odpověď. K.H.

Petra
14x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká je šance, že jsem nakažena mononukleózou, když jsem se líbala s nakaženým, u kterého se projevila asi po dvouch dnech od toho dne. Děkuji za odpověď.

tereza
13x

Od 12.února 2011 mi zjistily, že mám mononukleozu. 14března mi řekli, že mám výsledky už v pořádku, ale že mám držet dietu.. Chci je jen zeptat když budou ty velikonoce, jestli si můžu dát malého panáka, nebo alespoň nealkoholické pivo..? Děkuju za odpověd..:))

Alice
5x

Dobrý den, zjistila jsem že mam monukleozu asi tak před tydnem tutíž 18.6.od doktora mohu jet na tyden od 2.6-9.6 do polska ke sve rodině na vesnici kde je klid a nemusím tam pracovat děkuji za odpověd

Pavel
2x

Dobrý den, jsem pravidelným dárcem krve a před více než 2 roky jsem prodělal momonukleozu. V současné době mám krevní obraz v pořádku, ale EBV hodnoty mám pořád zvýšené. Mohu i tak krev znova darovat?

Alena
1x

Dobrý den, v 17 jsem prodělala standartní mononukleouzu. Nyní mi je 21. Už týden mám horečky, které vylétavají i na 39,5 !!! Byla jsem u dr a podle krevních testu vše opět ukazuje na mononukleozu !!!!!! JE TO VŮBEC MOŽNÉ??? Uzliny nateklé nemám, nic mě nebolí. rýma a kašel taky nic. Hodně spím a jsem unavená- to je jasné. Poslali jsme krev na mono testy a toxikologii, ale výsledky budou až za týden. Můžete mi napsat, co si o tom prosím myslíte? Díky za info Alena

Petr
1x

Dobrý den, monunukleozu jsem prodělal od prosince 2010 do poloviny února 2011. Měl jsem dodržovat dietu a nemohl jsem provozovat žádný sport. Příznaky byly lehkého původu, střídavá bolest v krku a zvýšená teplota do 37,5. Vše se vyřešilo jenomže 10.listopadu 2011 mě opět začalo bolet v krku a mám zvýšenou teplotu. Po dobrání dvouch antibiotik (úplně zbytečně) jsem požádal lékaře aby mi udělal testy na EB viry. Protilátek mám v krvi více než je normální, ale bylo mi řečeno že ona na reaktivovanou mononukleozu nevěří a že mám počkat až to odezní, kdyby to trvalo déle mám se zastavit. V polovině prosince jsem zašel opět do posilovny, chodím pravidelně. A druhý den zjistím teplotu 38 už ráno, ted večer se blíží 39 a to jsem si vzal paralen. Prosím o radu zda může být tak náhlé zhoršení stavu způsobeno fyzickou zátěší a případně další rady. Děkuji

Karel
1x

Dobrý den, doufám, že jste ho ještě nelíbala, mohlo by mu to v dospělosti způsobit vážné komplikace!

janka K

Dobry. Syn mal pred tyzdnom podozrenie na mononukleozu,na vysledky zatial cakame. ma tri roky, citala som ze sa to nemusi u malych deti vobec v testoch ukazat, aj ak to skutocne prekonal. Ja som v 8 mesiaci tehotenstva a obavam sa poskodenia plodu,ak som tiez nakazena. Ake pre mna plynu rizika a dopad na plod? Kedy asi mam ist na testy, aby sa to mohlo u mna vysetrit, vzhladom na tu dlhu inkubacnu dobu?

Jana k.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak dlouho jsem nakažlivá,když mám mononukleozu..Mám antibiotika,ale teprve týden..Tak se chci zeptat jak dlouho budu ještě nakažlivá,abych nenakazila přítele.

Bianca
1x

Nakažliv budete v podstatě vžycky a bude lepší aby se nakazil rovnou než až třeba za pár let protože čím bude starší tím to pro něj potom bude horší ale taky se nakazit vůbec nemusí.. Ale největší riziko nakazit ho pomine po dobrání antibiotik to už nebudete tolik infekcní

Rickczsu

Jestli myslíte dotekem, tak po odeznění. Jestli myslíte polibkem, tak do konce života. Nakažte ho hned a lépe se s tím jeho tělo srovná (není vyloučené, že se vám to ani nepovede, protože už ji mohl prodělat, ani o tom neví atp)

Bianca

Dorý den mononukleózu jsem prodělala v děctví qle byla jen v začínajícím stádiu a as za měsíc jsem byla v pořádku ale ted mi připadá jako byse to všechno opakovalo jsem hrozně unavená a často jen přijdu ze školy fláknu sebou do postele a spím jak zabitá ale ráno jsem stejně unavená. Už nějakou dobu mě bilí v krku vždycky to na pár dní usane a potom znovu a teploty se taky už dostavili. Je možné že ych ji dostalo znova protože poprvé to ani nebyla opravdová nemoc všechno se "vyléčilo" až moc rychle. Dějuju za odpověď

Rickczsu

Ano. Může se vrátit, protože mononukleóza zůstává v těle. Jen není aktivní. A takovéto pocity sem tam mít budete. Něco lehkého, odpočinek a mělo by to být ok. Pokud ne, tak jaterní testy a monocity znovu. Hezký den

Caroline

Co přesně by se mi stalo kdybych se hodně fyzicky namáhala při mono.?děkuji za odpověď

Rickczsu

Můžete dostat brutální horečky a skončit ve špitále. Ten fyzický klid opravdu dodržujte. Je to základ. Nehledě na to, že by jste přetěžovala srdce, ledviny, trávící soustavu atp. A taky se nemusí stát nic. Riziko je na vás :-)

sisi

Dobry den chcela jsem se zeptat ma psoriatickou artritidu a beru leky algifen kapky,biofenac,d.h.c continus,leflugen,zulbex,salazopyrin a problem j v tom ze 7.8.jsem dostala mesicky a 20.8 opet znovu a mela jsem jich 7 dni a pak nic a od 29.8 opet krvacim sem tam srazenina ale moc nekrvacim jen jsem se chcela zeptat jestly to krvaceni nezpusobuji ty leky nejaky co jsem vam psala nikdy jsem takovy problemy nemela ale uz jsem objednana u doktora.dekuji za odpoved

katka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,kdzž už jsem mononukleozu prodělala a muj partner mononukleozu má,může mě nakazit?..děkuji

Alexandra

Ahoj po jaké době od chycení (prosinec) je možno se líbat a nenakazit?

Lůca
1x

Může se při mononukleóze na sluníčko po dobrání antibiotik?

A.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat byla jsem u doktora a delal mi testy jak na krev tak výter ... krev je už hotová a řikala že je tam velký zánet ... znamená to automaticky že mám mononukleozu, nebo to muže být ještě neco jiného. ... už to čekání na výsledky nevydržím

nikola
1x

dobrý den chtěla bych se zeptal muj přitel má mononukleozu a udelal mi cucfleka a pak jsem mu dala i pusu na pusu myslíte že bych to mohla chytit děkuju za odpověd

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce