Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Co je migréna

Migréna je samostatné chronické onemocnění charakterizované opakovanými záchvaty bolesti hlavy s typickými doprovodnými příznaky: nevolnost, zvracení, světloplaschost, větší citlivost na zvuky, zápachy... více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Asinick
1x

Dobrý den přeji je mi 17 let a poslední dobou mívam záchvaty, záchvaty se projevují zvýšením teploty a špatného dýchaní dokonce je to někdy až tak velké že myslim že umřu jelikož mě rozbuší hlava a velmi těžce se mi dýchá, dále je příznakem rychleho spocení nevím čím to muže být byl sem u lékaře ale ten mi toho moc nepověděl dal mi jen prášky které v případě záchvatu ho pomáhají zklidnit prášky se nazývají DIAZEPAM. Prosil bych pokud nevíte čím to nebo co to ovlivňuje a co mi vlastně je abyste se mi ozvali děkuji mate to tady hezké jen jsem mladý častým věcím ještě tady nerozumím. Děkuji Dalibor

Alena
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Zuzana

Lekari to nechteji priznavat, ale mnohdy migrenu zpusobuje hormonalni antikoncepce. Mam prakticke zkusenosti od sebe i dalsich mych znamych. Po vysazeni HA migreny okamzite ustaly.

Majka

Paní Zuzano, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit. Mně taky HA vyvolala migrénu. Jenomže, když jsem ji po několika letech užívání vysadila, migrénou trpím pořád.

Pastelka

Souhlasím se Zuzkou, má sestra vysadila hormonální antikoncepci a je po migrénách (pokud pominu, že se objeví párkrát do roka z vyčerpání a únavy ). Já bohužel tolik štěstí nemám, HA mi migrény také zhoršovala, přesto na ně trpím nadále. Léky nezabírají-nemyslím volně prodejné léky, ale silné léky psané neurologem. Zabíraly z části a to jen maximální dávky. Vzhledem k četnosti a síle záchvatů mi lékař předepsal krom léků v akutních případech i léky - tzv. profylaxi, takže jsem jedla minimálně jeden prášek denně. Mé tělo je nezvládalo, "zežloutla jsem" a ze dvou měsíců jsem prozvracela v bolestech 28 dní. Za 2 měsíce mi končí rodičovská dovolená a nevím, co bude dál. Přesto, že mi neurolog nepomohl, apeluju na ostatní aby se neléčili sami, ale neurologa navštívili. Migrény vám mohou zhoršovat i léky, které si sami kupujete v lékárně. A ještě něco- pozor na některé potraviny, mohou být zrovna za vašimi záchvaty ( arašídy, ořechy, zrající sýry atp. ).

Květa Bartošková Zázvorková

Všechno začíná v astrálním těle, tedy za vším stojí psychika. Špatná psychika matky v těhotenství, nebo v dětství, mládí atd, může ovlivnit zdraví potomka, to vysvětluje migrénu i u dětí. Disfunkce v játrech, žlučníku je také důvod pro migrénu. Jestliže se neustále rozčilujeme, jedujeme, nervujeme, podepíše se to na stavu našich jater a v první řadě-zablokovaná krční páteř, která neumožňuje proudit energii tam, kde je jí třeba, tak že se vrací zpět do hlavy. a tam pochopitelně řádí jak černá ruka! Alopatická medicína svými "prášky" řeší důsledek, nikoliv příčinu. Odblokovat reflexní terapií krční páteř, srovnat energii jater a žlučníku, odbourat neustálé stresy, doplnit zinek a vitamin A a jste z toho venku! Ještě doporučuji vytáhnout škodliviny tělovými svícemi.Prášky vám pomůžou jenom na chvíli! Stojí mnohem více peněz než-li alternativní přírodní léčba, která odstraní příčinu!!!!Důsledek odejde sám.Prosté a logické. Než-li začnete polykat ty prášky, zvané léky, přečtěte si opravdu bedlivě příbalový letáček a pořádně se nad tím zamyslete!

martin

dobry den je mi 28 let a potreboval bych poradit 3 tydny pocituju (jen kdyz jsem v klidu a nehybu se) takove vnitrni motani v hlave jako bych lital a tocil se dokola tvz.kosmonaut je to hrozne neprijemne hlavne kdyz lezim a chci usnout proto se mi spatne usina a kdyz uz usnu tak me to motani ve spanku probudi kdyz se otocim na stranu nekdy spim jen 2-3 hodiny proto jsem v praci hodne unaveny ale kdyz se pohybuju a neco delam tak to nepocituji tady ty stavy mam uz priblizne 8 let ale vzdy kdyz se mi tak zacalo takto motat v hlave kdyz jsem lezel tak se jen stacilo otocit se na druhy bok a hned to prestalo ted mi nepomuze ani to podle me se ten stav zhorsil a priblizne pred tydnem se mi objevilo 20 minutove rozmazane videni moc dekuji za odpoved

Olinka

Trpím na migrény už od šesti let. V době kdy jsem brala antikoncepci byly migrény silnější a častější.Po konzultaci s mým gynekologem mi předepsal antikoncepci ,která je přímo pro ty kteří migrénami trpí. Tato antikoncepce mě stála 1000 korun a výsledek byl možná o něco málo lepší,ale ne natolik abych za to byla ochotna dávat tolik peněz..

Alena

Zkoušela jsem úpravu jídelníčku, dokonce i makrobiotiku. Ale jediné co mi pomohlo, bylo probuzení vnitřní léčivé síly, kterou máme každý v sobě: http://www.nirmala.cz/archives/2676 Mě vozila z práce záchranka skoro každý měsíc a půl s těžkými migrénami. Od té doby (10měsíců), co jsem našla sahadža jógu (není to fyzické cvičení) vůbec nevím, co migréna je. Celou zimu moje rodina nebyla ani nastydlá.

syberia

jednou za čas se mi stane, že mě z ničeho nic začne bolet hlava, není to taková ta běžná bolest ale cítím to až v zátylku a většinou se mi mlží před očima, teď naposledy jsem i necítila prsty jako když si přeležím ruku, bolest většinou trvá i druhý den, ale už ne tak silně, může jít o migrénu?

Přidat nový komentář

Partner rubriky Bolesti hlavy
Partner rubriky Bolesti hlavy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce