Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zánět středního ucha (Otitis media)

Zánět středního ucha může trvat jen pár dní, pak mluvíme o zánětu akutním. Nebo i podstatně delší dobu a pak se jedná o zánět chronický. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hombré
19x

Jen malá zkušenost. Když jsem byl malý kluk tak si vzpomínám na silné bolesti ucha. Pokaždé mi pomohlo když mi moje máma dala do ucha "šulek" vaty namočený ve slivovici. Ale pozor byl vymačkaný !!!! jen výpary... Pak mi dala na ucho obvaz a já v noci spal jako dudek :-) Aplikoval jsem to i svým dětem a ti už mají od bolestí uší několik let pokoj. Ale dával jsem jen mimořádně kvalitní slivovici.....

john
9x

máte pravdu jak jsem si vás četl tak jsem si vzpoměl že mě máma přilepovala česnek za ucho a taky to pomáhalo:)

Nada
2x

Ano cesnek take pouzivam cely zivot a funguje :-D ja si tedy davam oloupany strouzek rovnou do ucha.

Anna
1x

pane doktore měla sem před rokem silnou depresi kdy mi začalo Šustet uchu teď na něho nespím jenom na jedno ucho spisům

Vítek

Zdravím Včera jsem se byl projet na kole a foukal vítr a dnes ráno jsem přišel do školy a zalehlo mi levé ucho šel jsem do drmax a dali mi tam na to ušní sprej se jménem Aqua Clean stříkl jsem si to do ucha a mám pocit že mi to jen uškodilo pak mi ale pomohlo když jsem si na vrch ukazováčku dal vlažnou vodu a lehce v uchu zakroutil teď je 21:15 a já si do ucha dal domácí bylinkovou mast s vazelínou a opět na špičku ukazováčku domácí tinkturu z hřebíčku a vodky. Za měsíc a pár dní jedu do Chorvatska a nevím co mám dělat mohl by jste někdo poradit?

Deaster
7x

Lékařka mi při angíně objevila začínající zánět středního ucha, předepsala mi nějaká silná antibiotika - anginu to zlikvidovalo, moje ucho, respektive sluch, také. Naštěstí jen dočasně. Cca 14 dní jsem vůbec neslyšel na levé ucho. Nepřejte si to zažít - docela dezorientace, když nevíte, co se vedle vás děje. Ale teď už se tomu jen směju, zažil jsem díky tomu pár humorných situací, i když tehdy mi moc vtipné nepřišly.

Zonen
7x

Jo jo pravda já také jen ne 14 dní ae 2 dny :-D Strašné ta bolest je ukrutná ale vezme tesi prášek a dete k lékařovy a nevíte ani co vám je :-) A příští ráno vůbec nic vám není :-) (Já to měl z potahování nosu (lol) ) njn člověk se z bolestí snad nikdy nesmíří !.......

Ear
2x

Ahoj mam dotaz drobet mě bolí ucho jen tak pobolívá...takže bych měl dotaz jestly mi to budou píchat nebo ne jak tady tak slyším mco příjemné to není a tak se chci zpetat abych se nato připravil?????

Leroy
4x

Čeština pláče....

K
2x

Nevim...my kdyz jsme jeli na pohotovst s uchem tak mi ho vzdycky pichli, ale to uz bylo takovy ze me to bolelo vazne dost....jestli Vam zanet pouze zacina tak vam treba daji jen antibiotika...

Katka

My jsme jeli na pohotovost a dali mi antibiotika Nic vážného

El
3x

A jak slyšíte nyní. Mám po zánětu středního ucha a po antibiotikách a pořád špatně slyším... je mi 40 let

Fugy
4x

Já jsem šel k doktoroj pozdě, bubunek mi prasknul, nikdy jsem nezazil takovou bolest!

martina
2x

Prave jsem se vratila od lekare a hned hledam informce. V noci neskutecna bolest, doktorka propichla, zadna velka uleva nenastala, ale snad nastane, antibiotika nasazene....:(...nikomu to nepreju, neslysim, boli to a zalehnute ucho je jen dodatek......jako za trest:(

K
8x

to presne se mi taky stalo! vzdy jsme sli na pohotovst a oni my to bolestive pichli a tak jsem pro jednou nechtela, bubinek mi prasknul doma (to byla bolest!) a vytekl mi z toho hnis...

Aneta Drápelová

Včera v noci jsem jela na pohotovost aby sem pravdu řekla strašná bolest. Doktor mě prohlédl a nasadil mi kapky. Nikomu nepřeju aby to zažil.

siim
7x

Ja tuhle bolest zazivala v jednom kuse, kdyz jsem byla mala. Je to opravdu krute, zvlast pro male deti. Doktorka mi bubinek pokazde pichla a doslo to az do toho stadia, ze jsem zacinala byt hlucha. Nasli jsme vsak vynikajiciho doktora, ktery mi doporucil do ucha kapat stavu z netresku. Opravdu to fungovalo, moc to nebolelo a za nedlouho na porad prestalo :) Ted se to teda vratilo, netresk nemam, ale cesnek pomaha skvele. Dam pulku cesneku do face a strcim do ucha. Trochu to smrdi, ale jinak je to skvele :)

Stockk
5x

Je to vážně hrozný...jako malá jsem tím trpěla a vždy mě ucho (bolestivě) píchli. Teď mam znovu zánět středního ucha a tentokrat mi to bolestive prasklo doma :( je to vazne hruza nikomu to nepreju. Lezim doma ucho mam zalehle a spatne slysim...trosku se bojim o svuj sluch do budoucna.

jenda
3x

Zánět ucha jsem měl dvakrát , poprvé jsem i lehl na druhou stranu boku abych měl ucho nahoru a bolest asi po 5 hodinách ustoupila a poté jsem jel k doktorovi který mi řekl že to zplasklo a dostal jsem tedy jen kapky do nosu . Podruhé jsem musel už zůstat doma jelikož bylo asi 8 hodin takž bych musel leda tak na pohotovosst a dal jsem na to teplej obvaz ( nahřátej šátek a na to čepici ) a bolelo to jako čert i nadále . Nevím jak u jiných , ale s teplím obkladem nemam dobrou zkušenost .

Brambora
6x

Zánět ucha mě trápil jako malou potom asi deset let nic ale asi před měsícem jsem se probudila a bolely mě obě uši které mi také obě píchli a dostala jsem antibiotika. Myslela jsem že už to přešlo ale začalo mě bolet znovu levé ucho to jsem si vyléčila sama ale asi po pěti dnech mě začalo bolet pravé ucho tak jsem šla k doktorovi a ten se slitoval a dal mi kapky. Ještě je beru ale cítím že mě začíná znovu bolet levé ucho. Všechno v jednom měsíci. Nevim co s tim a už mě to vážně štve! Poraďte prosim někdo. Dík

Marek
6x

teplý obklad v žádnym případě nedávat.napomáhá k ještě rychlejšímu samovolnému protržení bubínku!i když je to nepříjemné,je lepší vyrazit na pohotovost.teď sem den po píchání,ucho zalehlé a beru antibiotika.nejhorší to bylo dyž mi to píchali.já jim tam málem rozkopal ordinaci.pak sem se omlouval a oni mi řekli(sestra) že jí to dělaly asi ve 30 a že taky ječela protože to opravdu bolí! =(

Pacinka
3x

Nevím, nemůžu říct, že by to nějak tragicky bolelo, píchnutí ucha naprosto nic nebylo, bylo to jen chvilkové ďobnutí a pak nastala neskutečná úleva. Před píchnutím jsem měla neskutečné bolesti a ucho mi začalo i krvácet - jak jsem se ho předtím (špatně) pokoušela urputně "odecpat" uchošťourama, tak jsem si spíš ještě ubližovala.

Petra
9x

Ahoj, trpím na záněty od mala, byla jsem na pichani již tolikrát že už mi to ani nepřijde, zkoušely jsme doma kde co...Jediné co mohu doporučit a 100% to pomáha je list muškátu (té kytky v truhlíku). Vezmu si lístek,popraskám ho v ruce a vložím do ucha. Takhle to tam mám přes noc třeba až do rána a je pokoj. Nic to nestojí a opravdu pomáhá.

marcela dunova
8x

dobri den us tyden mne boli ucho a nemohu spat neco mi znej tece savalaem si cesnek abi mi to utlumilo bolest co mam delat lekare sem nastivila dal mi antibijotika ale nak nezabiraj ziju v angliji a tadi ti lekari nic neumi nanase lekari nemaj nase vas prohlidnou tadi to nedelaj dekuji za spravu

silka
9x

Ahojte, prosim poradte mi mam zalahnute lave ucho a skoro vobec nan nepocujem, mam bolesti hlavy a tlak v ociach sprevadzane s unavou a mam aj nutkanie na vracanie, neviete co by to mohlo byt? ucho ma moc neboli,ale bolelo ma to tak pred 2-3 tyzdnami, ale to som este celkom dobre pocula. dakujem

lubica
6x

ahoj, mam ten isty problem, zatial beriem 3 dni antibiotika ale zatial nic nepomaha:(

Qercus Rubra
2x

Mám si kapat kapky do UŠǏ, když mám problém SE sluchem? Slyšel(a) jste správně, máte si kapat kapky do nosu.Váš lékař se nespletl ani nezbláznil.----- Jen malinký překlep

smisek
7x

já sem jako malé dítě k doktotovi chodil píchat uši skoro každý měsíc aspoň jednou a není to nic příjemného až do desíti let sem přitom brečel a řval dokonce jak sem tam musel na kontrolu a jenom mně bolely panty v uších brečel sem a to mi bylo 13 prostě ztoho mám hrůzu fakt by mně zajímalo proč u dětí neprovádí doktor znecitlivění bubínku proč musí děti trpět a dospělým to jenom uleví aby si zapamatovaly jak je to bolestivé nebo co!!!!!! a taky když mě ucho prostě bolelo a doktor řekl že je bubínek lehce vyklenutý stejně mi ho propíchnul :(

Marie
11x

pichali mi bubinek, ale bolest v uchu neustoupila. Akorat ten tlak zmizel. je neco spatne?

Věra
4x

Jako malá jsem prý chytla v nemocnici bacil tak mi do roka píchali obě uší a to levé 9x a pravé 8x.Dnes vím že to byla i zanedbaná léčba doktorů, teď je mi 30 a stále mám problémy od narození první dcery mám zánět 5x do roka a po návštěvě v zahraničí u domluveného doktora jsem zjistila že příčinou je hlavně ekzem ,který není lečený a trvá to už 3 roky proto se mi to opakuje. Tak má zkušenost z léčením zánětů je poměrně vysoká, nové poznatky jsem také získala v ordinaci na záněty je nejlepší vyčistit ucho jakož to vydezinfikovat takže jaký koli alkohol ale čistý né barvený nebo líh do ucha zavést buď vatu nebo nastříhaný obvaz a kapátkem buď kapat 3x-5x denně nebo namočit a měnit také přitom chladit aby nevznikal otok pokud první den zvládnete 5x denně máte po bolesti ,ale chce to určitě ještě tak 3 dny opakovat aby bylo ucho opravdu čisté.

martin
6x

kdo ví co nás ještě čeká..lidi musí tolik vytrpět a děti chudinky,to je nejhorší.na jedné straně jsme geniální,lítáme do kosmu,operujeme mozky,transplantujeme srdce...ale vymyslet něco,aby téměř všechny děti neprodělaly zánět ucha-to neumíme:(

Kateřina Miketová
5x

Často mě píchá v pravém uchu,ale hodně bolestivé to zase není,jen nepříjemné. Nikdy jsem nic s ušima neměla a slyším podle lékaře moc dobře,nevíte čím to může být?

Zdena Bakešová
23x

Dobrý večer, od 15.1. jsem nastydlá, mám velký kašel, který přechází k záchvatům( až se mi zvedá žaludek), 2O.1.mě v noci vzbudila bolest ucha, včera mi p.doktorka ucho propíchla, dala antibiotika,kapky (jsem prý zahleněná od hlavy až po krk). Dnes je teprve dva dny po zákroku, v uchu mám stále šum a bolí. Přestane to až po dobrání antibiotik? Je to hrozně nepříjemné. Kvůli kašli se nevyspím a k tomu ještě to ucho. Děkuji.

5
17x

no ja teď MÁM RÝMU ASI TAK 5 dní a včera mi zalehlo ucho, skoro neslyším. nebolí to ale je to nepříjemné. co mám dělat?

Václav Coufal
10x

Dobrý den. Je mi 40 let a diagnostikovali mi ZSU po velké besti ucha. Třikrát píchnuto během 26 hodin z důvodu rychlého zarůstání vpichu. Užívám antibiotika Amoksilav 1g a nosní kapky, výplachy nosu Vincentkou. Dotazy- jakou barvu má výtok z ucha? Měl jsem růžový, asi s trochou krve. Teď do žluta. Používám tampony z gázy, které měním co 15 minut. Je dobré si zacpat nos a malým tlakem dirku "Profouknout" aby nezarostla? Nebo tomu mám nechat volný průběh? Bude stále něco vytékat, nebo se nachází v eustachově trubici nějaká tekutina? Děkuji za odpověď Václav

Martin(14)
4x

dobrý den bohužel trpím odmala na zánet středního ucha .. a včera jsem uz cítil ze budu muset na ušní rodice mi dali prášek zabralo to ale ráno se probudím a mám zalehlé ucho a dočetl jsem se že to trvá 2-3 týdne nez to bude ok. mám rýmu a taky me skrábe v krku. Ale také se mi dnes stalo ze sem trochu richlej otočil hlavu a z toho ucha mivytekla taka prusvitna tekutina myslím že se ten hnus za bubínkem dostal prez nej snad neprotrhl bubínek ale to si nemyslím protože ta bolest nebyla včera taková jako kdysy davno spís si myslím že se udelala jen malá dírka kterou hnis protekl ale stejne nvm no poradte prosím jak dlouho podle vas bude trvat to zalehlé uho docela me to otravuje v živote

Jana
4x

Bohužel Vám se zalehlým uchem neporadím, ale měla jsem podobné trápení. Trpěla jsme záněty středního ucha již od malička, Antibiotika nikdy příliš nezabírala. Musela jsem velmi často chodit na propichování, což mi nebylo zrovna 2x příjemné. Jednou mi doktor doporučil vyzkoušet wobenzym, který podporuje léčbu antibiotiky a konečně jsem se zánětu zbavila i bez propichování. Od té doby beru wobenzym preventivně a zánět se /musím zaklepat/ zatím nevrátil.

argpbile
1x

gfwwQ8 , [url=http://zlqhepidqhhd.com/]zlqhepidqhhd[/url], [link=http://zfedjvgibjml.com/]zfedjvgibjml[/link], http://gbnpsyjjrlqx.com/

dogtscwgtnf

RB66eY hghpwxwfbpnw

Lenka
1x

Dobrý den,já mám dotaz,proč se znecitlivění bubínku dětem neprovádí.Je to poměrně bolestivý výkon,i když téměř okamžitě po výkonu přijde úleva.Má dcera tedy znecitlivění dostává a já předem tedy toto po lékaři požaduji,nikdy zatím neodmítl.Děkuji za odpověď.

Peťka
2x

Když jsem byla menší, nikdy mi bubínek doktor neznecitlivil a propíchnutí nebolelo, stačilo zatnout zuby a chvilku vydržet a pak bolest odešla. Vloni v létě mi bubínek znecitlivil, propíchl bublinu s hnisem a ucho mě bolelo ještě další 2 hodiny a se slzami jsem šla domů.

Mates
2x

dorby den v uchu me praska kdyz smrkam a boli me kdyz kousu, take boli kdyz se v nem prostouram. je to zanet stredniho ucha ? bolest neni az tak hrozna ale je to neprijemne... kdybych sel k lekari a on by mi propichoval bubinek mohl bych se potom koupat ? dekuji za odpoved

Jira

Mates, pokud ti ucho propichnou,tak se koupani nedoporucuje kvuli infekci.

Tereza

Maminko, mně bolí ouško? nebo Maminko, MĚ bolí ouško...

au, to bolí..:(

Peťka
1x

Na záněty středního ucha trpím pravidelně minimálně jednou ročně. Nejdřív jakoby ucho svědilo uvnitř, pak zalehne a v noci už je zle. Někdy zlobí pravé ucho, někdy levé, párkrát mi už píchali obě zároveň. Nic přijemného. Loni v létě mi ho propíchla paní doktorka jubilejně podvacáté.

X. (14 let)
2x

Před jarními prázdninami a dovolenou na horách jsem chytla rýmu. Postupně se mi úplně zacpal nos a bolelo mě v krku. Další dny jsem smrkala, užívala tantum na bolest v krku, která později ustoupila. Po čtyřech dnech od počátku rýmy mě večer začalo nesnesitelně bolet ucho. Dala jsem si ibalgin 200 a štětičku do ucha namočenou ve slivovici. V noci jsem usnula až po užití ibalginu 400, (který zabral až po hodině) a to jen na necelé čtyři hodiny. Z hor jsme odjížděli ráno místo později odpoledne a jeli jsme rovnou na ORL, kde mi doktor předepsal antibiotika a kapky do uší, které prý ulevují od bolesti. Jediné, co mi momentálně pomáhá je ibalgin, který se bohužel nesmí užívat dlouhodobě a malinko ulevuje i studený obklad za ucho. Poloha v polosedu je snad jediná přijatelná.

XxX
1x

Chtěl bych se zeptat mám zánět středního ucha a už mě to dvakrat píchali. poprvé mě z toho 2 dny něco teklo ale podruhé už nic jen v nemocnici něco malo vyteklo. a v pátek mam jít na kontrolu, mam odmítnout propíchnutí nebo jít ki jinýmu doktoroj přeci není dobrý si takhle furt nechávat propíchavat uši

zuza
3x

Jednoznačně doporučuji půlku stroužku česneku (českého) zabalit do fáčoviny a strčit do ucha. Na to studený obklad (ten cca po 10 minutách odebrat, česnek nechat). Hlavně v klidu odpočívat. Přibližně po hodině mi ucho odlehlo.

Mesicek

Vile o nejakem pripravku proti eksemu v usich?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce