Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Jak je na tom vaše srdce?

Češi vědí, jak se bránit potížím, ale neřídí se tím. O tom, že nemoci srdce a cév jsou současným zabijákem číslo jedna, se ví. Dokážete si ale objektivně odpovědět na otázku, jak je na tom právě vaše srdce, jak mu škodíte, či naopak prospíváte? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jirka

Tak to moje podle všeho OK. Já myslel že blbě…. Posledních deset let, ale ta moje hlídací mašinka tvrdí, že to šlape dobře. Tož tomu věřim. Je dneska hezky, že? Mějte taky pěknej den. Jirka

Jenik

Kdes k tomu přišel?

Jirka

V Brně ve fakultní nemocnici. Primář je hodně pokrokovej člověk a snaží se mít svý ovečky pod kontrolou. Tak má prostě furt přehled co kdo z nás dělá :) . Né, to přeháním, jenom čísílka a rytmu srdce.

Josef Miko

to máte něco na měření tlaku a tepu? Co? A kolikrát za den se přeměřujete? Já si občas měřívám tlak (měl jsem náběh na infarkt), mám vysoký tlak, musím na sebe být opatrný a nerozčilovat se. Manželka to vůbec nechápe, prý jsem hypochodr. Dokonce si občas dělá legraci!!! A to je mi už 63 let, vůbec nechápe, že starší člověk na sebe musí dbát.

Bušič

Miko - ty potřebuješ spíš terapii!!! Docela se divim manželce, že jí ještě neopustil humor!!!

Jirka

Ne. Nic takvýho. Jenom mám deset let kardiostimulátor, teď mi coby novinka přibyl domácí monitoring (to právě hlídá ten kardiostimulátor a dokonce i mně) a posílá to zprávy doktorovi, že jsme (já i můj kard.) OK. On se na to mrkne a ví, že mně už nemusí vůbec vidět.

Dita

Kde se dozvím nějaký podrobnosti?

Pomy

Se mi nelíbí že se musí kvůli každý kokotině lítat do Prahy.

Hanuš

Pane Pomy, to se mýlíte. Specializovaným pracovištěm, kde se dá monitoring získat je zamozřejmě IKEM a Bulovka v Praze, ale například v Brně má monitoring taky už pěkná řádka kardiaků (s ohledem na váš názor na Prahu usuzuju, že jste z Brna ....:)))

Pomy

Tak jo. Máš pravdu. Tady to taky člověk může dostat. Dá se tak i jezdit po světě nebo by sem musel dřepět doma u vysílačky?

Jirka

To docela určitě nemusel :)) s monitoringem se dá dokonce cestovat letadlem a navštívit celou řadu zemí po světě.

Pomy

A co třeba tk dyby sem chtěl do Brazílie?

Božena

kam si teda zkusil jet a co jak všechno probíhalo? Neni třeba problem na celnici do letadla? Myslim i jako budíka jestli třeba nepískla na kontrole a jestli jim nebyl divnej ten přísroj na posílání. Moc lidí to počítam u nás ještě nepoužívá tak to ani nemuseli znát.

Jirka

Boženo, cestování u mne probíhalo v pořádku, jel jsem autem, takže s lítáním nemám žádnou zkušenost. Jenom jsem se domluvil s doktorem, že se cítím dobře, on se mrknul na mý čísílka ani jsem nemusel do špitálu, zdálo se mu to dobrý, tak jsem se dohodli že zkusíme vysílání i z Rakouska, ono to fungovalo stejně jako u nás. Takže pro mě žádná změna. Jestli v tom měl třeba Biotronik nějakou technickou komplikaci to netuším, ale já nic nezaznamenal.

xenie

Jirko, ahoj. Mně by zajímalo jestli jsi domácí monitoring chtěl sám od sebe nebo jak jsi se k tomu vlastně dostal. Pro moji babičku by určitě bylo výborný kdyby měla možnost mít něco takovýho, ale nevím jak postupovat, aby jsme jí pomohli přístroj získat. Ona bydlí sama, má defibrilátor a přeci jenom jí je někdy špatně, k nám se nastěhovat nechce, tak by jsme s mámou byly rády, kdyby alespo%n takhle vzdáleně byla pod dozorem.

Jirka

Já jsem o monitorování nikdy předtím ani neslyšel, akorát mi nějak haproval budík a do toho mi bylo celkově zle a nesedly prášky, tak jsem sončil v Brně ve špitále. Monitoring mi vlastně nařídil doktor. Nejsem si moc jistej, do jaký míry má přání pacienta v tomhle rozhodování nějaký vliv. Ale zkusit to můžete.

xenie

Nepomohlo by třeba kdyby jsem přímo napsala na stránky Biotroniku?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce