Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Bez černý

Bez černý (Sambucus nigra L.) je keř nebo stromek se šedohnědou kůrou a houbovitou dření bělavé barvy, které se říká bezová duše. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mařenka
11x

Již 9O let , co moje mamka pamatuje, vyráběla babička ruzná lečiva z bezu, / lektvar, syrop, mast, víno, šampus,...../ Čajove směsi se popíjely po celý rok. A vždy říkala: Před heřmankem smeknout a před bezem kleknout." MOje maminka je ze 7 dětí, všechny žijí,jsou ve věku 87 let.Kdyby měl někdo zájem, jak to dělala a co vše vyléčila, ozvěte se. I já v této léčbě pokračuji a má vnoučata bez některých produktů neodjedou na dovolenou.

JANA
3x

Mařenko, prosím můžete mi napsat na mail jak na léčiva z černého bezu? Já dělám limonádu z květů, džem a likér z plodů. Jinak nic jiného nevím. Můj mail [email protected], moc děkuji za nové nápady, Jana

Sarka
2x

Pani Marenko, moc vas prosim o nejake rady a tipy jak nalozit s cernym bezem. Mam vedle domu veliky ker a je skoda ho nevyuzit. Zatim nevim presne jak na to, ale urcite neco musim podniknout. za pripadne rady predem dekuji, muj email je [email protected], hezky den

Iva

Pani Marenko, moc vas prosim o nejake rady jak nalozit s cernym bezem.Chtěla by jsem zkusit třeba nějaký sirup nebo šťávu z plodů.Prosím o zaslání na email:Hubač[email protected] Předem moc děkuji.

Jana

I já si dovoluji požádat o zaslání zkušeností Vaší rodiny s bezinkami. Na doporučení kamarádky jsem si obalila oteklý kloub na noze bezinkovým listím a opravdu to moc pomohlo. Děkuji a hezké dny. [email protected]

Hanka

dobrý den, mohla bych Vás také poprosit o rady a recepty na email [email protected]? A mohla byste mi poradit, jak zpracovat květenství, pokud z nich chci připravit limonádu, ale až v srpnu? Děkuji mockrát za pomoc a přeji krásný den

Dáša

Dobrý den, paní Mařenko. Chtěla bych vás požádat jestli byste se mohla podělit o nějaké recepty, nápady? Snažím se hledat kde se dá ale není nad ověřené postupy předávané z generace na generaci. Děkuji mockrát.

Dáša

Můj email je [email protected]

Olča

Dobrý večer, přišla jsem na tyto stránky, a moc vás prosím o nějaké ty recepty ohledně léčení, z bezu zatím dělám jen med ale ráda bych i něco jiného moc děkuji za odpověd Olga jestli mužete napište na email [email protected]

Zdenek

Paní Mařenko, prosím můžete mi napsat na mail ,Vaše recepty z černého bezu. Přeji pevné zdraví a můj e-mail je [email protected].

Michaela

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit o recepty z černého bezu, o kterých se na netu zmiňujete. Mail: [email protected] Velice Vám děkuji. Michaela

Kateřina

Chtěla bych se zeptat jestli máte recept i na olejíček z bezu. Mail - [email protected]

jitka chlupsova
1x

dobry den chtela jsem se zeptat na co ten olejicek pouzivate? a jak ho vyrabite? dekuji za odpoved [email protected]

Martina Borovska
1x

Dobrý den,ráda bych se zeptala,kde mohu keř černého bezu pořídit. Nikde v nešem okolí není k sehnání a ráda bych si ho zasadila na zahradu. Zda se dá koupit v zahradnictví nebo si někde kus odkopnout. Předem děkuji.

Žanet

Doporučuji zakoupit plody i květy na http://www.prodejbylin.cz/cerny_bez_plod/index.html , http://www.prodejbylin.cz/cerny_bez_kvet/index.html .

Marek
1x

S květy mám velmi dobré zkušenosti,už jen tím že nám to roste u chaty a babička nám to vždy nastříhá a pak si s toho děláme čaje na kašel a vždy to pomohlo.A tenhle keř se snad dá najít všude,alespoň já ho vídám velmi často....Tohohle doporučuji si udělat zásoby na zimu a kašel může být jen snadným nepřítelem ;-)

Jitka
1x

Teď jse vyrobila neuvěřitelné množství sirupu z bobulí, je skvělý, marmeláda s jablky také, ale nemám recent na víno, pošlete mi ho prosím. [email protected] díky

Marie

Prosim,muzete mi poslat recept na sirup z bobuli?Dekuji.Muzete zaslat na [email protected]

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce