Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Jaký je vztah kojenců k ukolébavkám?

Předpokládá se, že jednoznačně kladný. Já o tom nejsem zcela přesvědčena. Snad v každé knize pro maminky (až na čestné výjimky, které nám zakazují vše, co by mohlo dítě rozmazlit) autor či autorka doporučuje, aby se dítěti před spaním zpívalo. Zpívám ráda, celkem čistě, můj hlas je příjemně sametový a navíc se mohu pochlubit takovým repertoárem uspávacích písní, jako málokterá matka v této republice i zemích EU. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
František Novák

Ukolébavky se nesmí zpívat. Dítě to ruší a vytrhuje ze spánku a nebo to přímo brání v upadnutí do spánku. S mým postupem se mi podařilo uspat zatím všechna miminka (kdysi vlastní, dnes miminka vnoučata). V místnosti, kde je šero, vezmu nakrmené a přebalené řvoucí miminko do náruče (nejlépe hlavičkou na stranu, co je srdce), začnu ho v náručí jemně kolébat za pomalé chůze místností. A potom začnu potichu broukat: "Houpy hou, krávy jdou, nesou mlíka půl žejdlíka, sotva jdou. Houpy, houpy, kočka snědla kroupy, koťata se hěvala, že jim taky nedala. Houdy,houdy,já do boudy, ona bouda prázdná. Houdy, houdy, já do druhý, ona panna krásná." A tak pořád dokola (asi 3-4x), dokud dítě neusne. Ahoj Pepík [email protected]

Antonín Slejška

Trochu jsem poupravil Vaši ukolébavku, aby se trochu lépe rýmovala :-). Houpy hou, krávy jdou, nesou mlíka půl žejdlíka, sotva jdou. Houpy, houpy, kočka kroupy snědla, koťata se hněvala, že jim taky nedala. Houdy, houdy, já do boudy, a ta bouda prázdná. Houdy, houdy, já do druhý, a tam panna krásná.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Péče o miminko
Partner rubriky Péče o miminko

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce