Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Krevní tlak a jeho hodnoty

Tlakoměrem naměříme dvě hodnoty krevního tlaku. Pro pacienta s hypertenzí jsou důležitá obě dvě čísla. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
AJKA
9x

Tonometr mám už několik let a nevím kde jej dát na opravu, jeho údaje jsou zcela špatné

Jaromír
5x

Je mi 73 let.přede 4 lety mi byl proveden kompletní koronární bypas.O doby návratu z nemocnice měřím krevní tlak 2x denně,protože kardioložka,k níž chodím dvakrát ročně na kontroly,mé záznamy sleduje a podle svých zjištění při kontrolách případně upravuje medikaci.Už jsem si na to zvykl.Držím přísnou dietu,takže nadváhu nemám.Jsem rád,že mám možnost každodenní sebekontroly.Díky pokroku mediciny a zručnosti kardiochirurgů z Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, jsem přežil.Zatímco můj tchán před 25 lety zemřel na infarkt myokardu v letech věku.Výhodu vlastního tonometru OMRON M4 vysoce oceňuji a doporučuji každému kardiakovi.Usnadňuje mi život a mé lékařce práci.

Jaromír
4x

Doplňuji předposlední větu - tchán zemřel v 64 letech věku.

Honza

co je na tom divného? stačí pořádně číst.

IVANA JALOVIČIAROVA
14x

Mám taky tlakoměr Omrom M4, a n evím zda měří dobře,jsou to někdy moc divné hodnoty ,například dnes mě to i vylekalo naměřila jsem 160-148 a v když jsem to zopakovala tak už to bylo na 130-90.Je to možné,aby tak rychle tlak šel dolů,poradte prosím vás.

IVANA JALOVIČIAROVA
23x

Mám taky tlakoměr Omrom M4, a n evím zda měří dobře,jsou to někdy moc divné hodnoty ,například dnes mě to i vylekalo naměřila jsem 160-148 a v když jsem to zopakovala tak už to bylo na 130-90.Je to možné,aby tak rychle tlak šel dolů,poradte prosím vás.

PTÁČEK JAROSLAV
11x

při vyšší fyzické zátěži např. cvičení ,posilování a běh mám frekvenci tepů normální vzhledem k zátěži ,ale tlak nižší než v klidu např. 115/70 a v klidu 120/80 hodně sportuji doktoři zjistili na EEG že mám v klidu nízkou frekvenci tepů 48 za min.až 52,tak nevím jestli je to v pořádku.

Michal
7x

ahoj...je mi 22 a hraju aktivne fotbal, v poslední době jsem si v měření zjistit tlak okolo hodnot 140/90, je to problém?? díky

Ivana
10x

Já mám tlak vždy kolem 120/65 a počet tepů vždy 90-110 a to sedím a učím se :D Je mi 19 let a nesportuji :D

Eva
1x

Je pravda,že s s věkem nad 50let je normální výška TK o tolik vyšší,kolik je let nad 50?? Děkuji

Michal

Mám tlak 86/63 a tep 60, je mi 21 let a jsem muž. Co s tím dělat? Mám na to brát ohledy?

Honza
1x

Je normální u kluka v 16-ti letech mít krevní tlak 101/74? Díky za odpověď.

Ajka
1x

preji hezky den, mam po nekolikate nameren tlak 114-119/98-105 pritom jsem leta trpela spise na nizsi tlak kolem 110-90/50-65 - jak nebezpecna je takova zmena?... mam stale problemy s migrenami a necitim se dobre. Je mi 60.Dekuji za odpoved, pokud nekdo vi . Ajka

Ivana

Dobrý den, je mi 57 let a celý život jsem měla nízký tlak (90/60) ted se mi ale častěji stává , že se mi motá hlava a po ránu si naměřím tlak 147/103 ˇjako třeba dnes. Je nutné jít k lékaři nebo je to normální. Děkuji

Michaela

Zdravím chtěla bych se zeptat někde mi snížit krevní tlak mam172 a je mi 26let není mi už pár dní dobře ..mám strach z doktorů jdu jen když je to vážne ..tak doktor mi vždy říkal že mám vyšší tlak ale radu mi nedal nebo leky jen ať nepiju kávu logicky ..zdravotnictví silenx

JANA
1x

Je mi 56, před týdnem jsem si zjistila tlak 186/ 111. při večerním měření. v sobotu byl 178/120. Dneska 172/146. U lékaře mi řekli, že mám přijít za měsíc a abych si jednou týdně tem tlak změřila. U lékaře byl tlak dopoledne 150/90.Mám čekat do ledna?

Zdena
1x

Uzivam leky na vysoky krevni tlak po lecich mam tlak127/78nevim jestli je to v poradku dekuji

Marie
1x

Dobry den můžete mi prosím vysvětlit jestli 121/86 tj je normál? Podotýkám že se mi často motá hlava mžitky před očima hučení v hlavě a když jsem hodně unavená a chystám se jít spát ,mám pocit hlubokého spánku a bušení srdce a potom také jakýsi třes celého těla. Tlak se mi stále mění někdy víš někdy niž. Děkuji za odpověď

Věra Č ervenkova

Mám velký rozdíl mezi systol. A diastol.tlakem.Co to znamená?

KVĚTA

Věk 56 chtěla bych se zeptat, zda jsou ještě v pořádku hodnoty krevního tlaku 135/96. Celý život tlak nižší, nyní opakovaně v přibližně těchto hodnotách.

Irena Budíková/ [email protected]

Dobrý den. Chci se zeptat. Manžel dostal lék na vysoký tlak. Několikrát se mu stává, že má ledové ruce a nohy. Je úplně bílý. Změříme tlak a je tak na 120-135/66-76

milan sehnal

Dobrý den,je mi 76 let, otec mi zemřel v 80 letech, v poslední době mám tlak 120/60, tep mi při jakékoliv námaze stoupá velmi rychle až na 180/min.Posím o Váš názor,co mi může pomoci.Děkuji

Marian
1x

Prosím o radu,muj tlak je 166 98 86,čo mám delta?dekuji

Michael

Mám na hodinkách naměřena tkáň 162/48, je to normální? Tepovou frekvenci mám74

Michaela

Dobrý večer hodinky mi naměřili tlak 162/48 a tepovou frekvenci mám 77 Je mi 43let a léčim se s fibrilaci síní a srdeční arytmii a beru 3krát denně propranolol 40mg,dekuji za odpoved

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce