Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Život bez cigarety rovná se život s tloušťkou?

Příčiny příbytku na váze následkem odvykání kouření jsou známé. Jsou ale i nevyhnutelné? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
irena

Tak za první dva měsíce nekouření jsem sundala 2 kila, řídila jsem se těmito radami. Nyní, koncem třetího měsíce nekouření mě "přepadají záchvaty žravosti" a dost mě to děsí. Taky se mi víc stýská po cigaretě než zkraje nekouření.

Olga

Zkoušela jsem přestat už 3x. Ve všech případech jsem si dávala pozor na to, co jím, protože jsem věděla, že začnu přibírat. Není pravda (alespoň u mne), že se přibírá prvních pár týdnů. Já jsem přibírala 6 měsíců a potom jsem raději znovu začala kouřit, protože už jsem neměla co obléci a rozhodně jsem nechtěla připustit, aby se ze mne stala tlustoprdka. Ve všech případech jsem přibrala 8 a více kg. Jednou dokonce 11! Když jsem zkoušela přesta potřetí, koupila jsem si náplasti na hudbnutí a Orbitrek, abych zvýšila výdej kalorií, které jsem navíc kontrolovala dietou. NIC nepomohlo, takže po 8. kg a šesti měsících jsem zase začala kouřit. Do dvou měsíců bylo 8 kg pryč, aniž bych se o to jinak přičinila. Jsem z toho nešťastná, přestat chci - v tom nevidím problém, ale těch x kg navíc se právem obávám. Tak nevím...

Zuzana

Naprosto Vás chápu. Před pěti měsíci jsem přestala kouřit a první týden přibrala , každý den, 1 kg. Pak se to zpomalilo,ale stejně jsem měla za první měsíc 10 kg nahoře. A to aniž bych změnila stravu- mám protikvasinková dietu a navíc jsem vegetariánka, takže opravdu nemám z čeho přibírat. Akorát jsem musela přestat běhat, protože mám artrozou páteře, zhuntované kotníky a teď jsem na ty nohy prostě těžká. Ale nahradila jsem to, pro zatím, rychlou chůzí. Pokud ta váha nezačne brzy opět klesat, nebo dokonce nadále poroste, radši začnu znova kouřit. Protože teď mám, kvůli tomu rychlému nárůstu váhy, tolik zdravotních problémů, co jsem nikdy, jako kuřák, neměla. 😢

irena

Olgo, nevím, čemu nevěříte-jestli článku, nebo mně. Skuteně jsem sundala 2 kg, celkově jsem zatím nepřibrala-jenže beru champix. A ta žravá je už pryč. :))

Luboš

Som zo Slovenska, ale rád chodím na Vašu stránku. Chcem povedať, že som presstal fajčiť pred 10 rokmi a hneď na to som za 3!!!! mesiace pribral 14 kg. Odvtedy nie a nie hoci sa ako snažím, neschudnem skoro nič.

Ila

Ani já nvěřím,že se za pár týdnú vše upraví a nebude se dál přibírat.Nekouřím 4roky a už přemýšlím,že budu muset opět začít kouřit(i když na to nemám vůbec chuť,ba naopak(,ale už se nemůžu pořádně hýbat a to se hlídám,ale pořád se potýkám s 15kg navíc.Ráda bych nějakou radu,nějak nikotinovej protijed.Díky a zdravím Ila

Maimay

Ahoj zatím začínám s odvykáním ale zkoušela jsem to mockrát a je pravda že jsem vždy přibrala.Ted jsem preventivně před odvykačkou začala držet dietu a denně cvičím.Za 3 týdny jsem shodila 6kg a cítím se skvělě takže myslím že případný narust ustojím.Odvykám s pomocí lékařskou na psychiatrii a paní doktorka si myslí že ten nárust nebude při tomto(dieta a cvičení) tak velky.Tak uvidíme a ráda se s vámi podělím o zkušennosti.Mimochodem napiš paní Evě-email [email protected]že ti upravit stravování

Veronika

tak nežer jak prase

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce