Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lubica

Jano, toto je fórum o champixe a odvykaní, nie o hodnotení ako kto komu čo napísal. Ak ja na niekoho zareagujem /v súvislosti s odvykaním/, nepotrebujem hodnotiť, či som to napísala dobre alebo zle. Lebo som to napísala s dobrým úmyslom, je to môj názor. To len aby sme nemiešali hrušky s jablkami.

Mona

Ta slovenština je tak hezká,ale lépe se poslouchá,než čte. I když jsem taky četla kdysi od Merleho-Smrt je mojím remeslom. Tak dobrou noc Lubica

lubica

To bolo dobré.....Budem si to pamatať.

Lenka

No nevím jak kdo, ale já přestala kouřit před 5 měsísi s Champixem a zatím nekouřím a ani nechci, sice moje drahá polovička hulí jak sedmihlaví drak ale na balkoně.Jsem moc ráda že se mi to povedlo. Ale co mě trápí začínám dost nabírat na váze mám jít k lékařce? co myslíte.Děkuju za rady.

Eliška D

Lidičky ,když tady čtu ty příspěvky ,jsem trochu nesvá. Ale potom si řeknu, vždyt tu píše tolik různých lidí ,to je spousta různých názorů a proto dochází k nějakým třenicím . Ale budme za to rádi ,nechceme být přece stádečko ,které se žene jedním směrem.Pišme tedy o odvykání kouření, následných depkách a přibírání na váze. Nikoho neomezujme v názorech nebo návštěvách fora.No ,já raději mluvím nežli píšu ,ale ještě něco .Ve včerejších novinách ,nevím přesně ve kterých ,psali ,že nejlepší pracovní kolektivy jsou kolektivy smíšené¨/ muži a ženy/ , přimlouvám se tedy o trochu větší podíl mužů při odvykání kouření a následné debatě.Jenom ženské kolektivy ,jsme holky nedopadly nejlépe. Pa,pa.

Pavča

Souhlasím s Lubicou,připadá mi ,že jste se jen a jen chválili(doma tomu říkáme opičí láska) a teď když jsem vyhubovala Friduče , že po 5.měsících začala kouřit,tak se na mně všichni sesypali,co jsem si to dovolila.Lidi máte rozum? Přeci se chválí,když je za co a hubuje se ,když se udělá průšvih.A jestli jste se chválili ,že jste nevydrželi,plácali po ramenou jako že nevadí,to se může stát každému,tak to podle mně není férové....Když udělám průser tak za něj dostanu vyhubováno a čím více měsíců abstinence mezi tím je ,tím víc vyhubováno!! Buďme rádi,že si vynadáme,pochválíme,poradujeme z nekouření......tak to má být,ale chválit a povzbuzovat i za to ,že jsme nevydrželi se mi nelíbí...

Pavča

trochu legrace tady být musí

Marja

Jano, myslím, že se nás nasbírá více na nový začátek. Já už si něco připravuji, ale nevím, jestli o tom tady budu psát. Vy jste byli fajň partie a já věřím, že nás budou také sledovat se zájmem, že Sigrid, Leno a další, ať nepopletu jména. Když jsem tady začala, tak právě tahle diskuze mě nastartovala. Byli jste bezvadni. Pak několik špatných příspěvku a bylo do breku. Hubování si užijeme dost od svých známých. Dnes už si beru energii jen z těch příspěvků, které mě inspiruji a je jich hodně. A ještě jsem si vzpomněla na Leeeeenu, která to tehdy také se mnou nedokázala. Věřím, že nás čte, tak se nám také ozvi a pak se k nám přidej.Fridučo, jak je? Ozvi se. Zdenko, ty jsi dobrá, držím palce, ale ty už vydržíš.

Jana

Ahoj všichni! Děkuju všem, kteří mi tady drží palečky. Dnes 1. tabletečka, takže od 24.7. bez cigarety. V minulém příspěvku jsem se nesvěřila, jak na tom vlastně jsem. V poslední době vykouřím až 30 denně! Mám pocit, že moje dávky se postupem času stále zvyšují a proto jsem se rozhodla to ukončit. Abych byla úplně upřímná, před pár lety jsem měla podobný problém s alkoholem. V okamžiku, kdy jsem si uvědomila, co to vlastně se svým životem provádím, byla jsem už dost hluboko. Ale dokázala jsem nad touhle drogou zvítězit!!! Tak snad se to povede i tentokrát. Ještě jednou všem moc děkuju. Zatím papa

Leňa ("nejstarší")

Jani,tak přeju hodně sil,trošku štěstí a hlavně nepolevuj v odhodlání!!!

Dana

Ahoj Jani !! Držím Ti moc palce, abys tu závislost pokořila a zvládla to stejně jako ten alkohol. Je to boj, ale když to vyjde, tak je to super !! A dávej vědět, jak se cítíš, hodně to pomáhá jednak Tobě samé a taky ostatním potencionálním nováčkům.

Pavča

Janí , zvládneš to jen nic neuspěchej,já tady kňučela,že budu jediná na koho to nezabere a 9 den to přišlo a od té doby nekouřím...musíš tomu ,ale trochu pomoct,champix hodně pomůže,ale tu ruku ti nezastaví,když bude sahat na cígo....to už musíš ty.držím pěsti

IFKA

Ahojky Janí :-) Jsem ráda že ses rozhodla přestat kouřit. Akorát nevím proč píšeš že 24.7. budeš bez cigára. To není dobrý si dávat pevný datum jako den D. Sama víš z minula že den D přijde sám až bude jeho čas. Nic neuspěchej. A napiš taky na Diskuzáku, už dlooooho si tam napsala! Ať víme jak se daří. Držím móóc palečky a napísamou.

zdenka

Ahoj martino, pospíchám ale alespon pár řádek pro tebe,máš dnes svátek tak ti přeji samé pozitiva a gratuluji k výročí nekouření, drž se a užívej si to! ahoj

Martina

Zdeni moc děkuji, napsala jsem ti na druhém fóru. Martina

Bow

zdravím všechny nekuřáky dnes je den kdy jsem si vzala svou první tabletku mám totiž kudlu na krku od svého přítele:-( je to amstinent a nekuřák a já bych taky měla ze zdravotních důvodů! Ale můj asi nejhlavnější problém je že jsem malá a tlustá ne uplně ale prostě pořádné stehna bříško atd :-( Mám k tomu náchylnost a vůle na to začít něco dělat je minimální :-( Proto můj strach je hlavně z toho že přiberu:-( A druhý je že to nedám když jsem četla pár starších příspěvků tak tam bylo jak dlouho někdo přípravek bere a kouří dál,ale to já si asi nebudu moct dovolit:-(a smozřejmě kouřím dál sice se to snažím omezit ale já to tak miluju když příjdu s práce dám si kafe a cigáro a to nemluvím o ránu krásně mě to probere co teď stím moje sebevědomí závratnou rychlostí klesááá je mi jedno kolik peněz za to utratím jak mi to užírá zdraví(kord po plícní embolii) a atd .nevím jak z toho ven tam někde uvnitř vím, že mi bez toho bude milionkrát lépe ale kolem mě je asi ze 100 lidí jeden co nekouří což znamená že se budu muset vzdát i přátel a všeho a to nevím jestli zvládnu..zítra jdu na druhou uvidím jestli mi to alespoň trochu pomůže.. Jinak jste tu skvělí :-) Brief

Xandra

Bow, přátel se vzdát určitě nemusíš, moje nejlepší dvě kamarádky hulej jak fabriky. Jen teď trochu míň přede mnou, protože jak samy říkají - je jim to se mnou blbý. Nevím možná se mi to jen zdá, ale mám pocit, že ty sama vlastně nechceš přestat kouřit a to není zrovna nejlepší začátek. Zadarmo to vážně není i s CHPXem . On jenom pomáhá tomu, kdo už vážně nikdy nechce kouřit. A pokud přestaneš, je to napořád, ani jednoho práska, jinak v tom lítáš znova. Jana je toho důkazem. Nebudeš nekuřák, budeš abstinující kuřák. Pokud máš tohle všechno srovnaný v hlavě a máš to jako prioritu pak vítej mezi námi a určitě se ti to povede.

Bow

problém je v tom, že já bych toho i chtěla nechat ze spousty důvodů, ale chutná mi to a mám to ráda..Taky je tu ten strach z přibrání ten je opravdu alarmující a taky strach ze samoty, že ztratím přítele.. Máma kouří a to doma takže to pro mě bude hodně velká zkouška :-(A nevím jestli jsem na ni připravená:-( a ještě se chci zeptat v návodu bylo že to špatně reaguje s warfarinem(na ředění krve) to sem brala po plícní embolii, ale nesedl mi ..Ovšem mám strach že jí mám z5 a nevím co to může způsobit a vlastně mi nikdo neřekl co mám dělat jen ať si přečtu návod toť vše..Prostě nevím co si počnout.. Jinak abych přešla k začátku je mi 21 a kouřím 9 let a nikdy na to nezapomenu jak když sme jako 12-ti leté děcka začínáli většinou oni byli staší a já tam chtěla patřit a kdybych nezačala asi by mě nikdy nevzali mezi sebe teď mi to příjde směšné protože se stěmi lidmi už nestýkám, ale hold jsem začala:-( Jak jsem říkala na začátku chtěla bych přestat ale nevím jestli jsem na to připravená a taky jestli toho člověka miluju natolik abych zanechala své vášně a občas i útěchy...

IFKA

Bow, vítej na této diskuzi. Je dobře že ses rozhodla s cigárama zkoncovat a váhu neřeš. Ono to za těch pár kilo stojí. A přátele neztratíš, neboj. Tady si choď pro psychickou podporu, vždy je tu někdo kdo tě podpoří a nabije energií.Tak vzhůru do boje, a jestli už to máš v hlavě srovnaný že nechceš kouřit, tak se ti to podaří. Držím palce. :-)

Mona

Ale zvládneš to,bude to ze začátku trochu bolet,ale zvládně to. Teď jsem zrovna měla s manželem /nekuřák/ takovou diskuzi. On si pořád vyčítá pití-přitom nijak moc nepije,občas si dá sklenku,či pivo a on říká,že je to o chuti a že nechápe,co jsem z toho kouření mohla mít já. Já mu říkám,že mě to taky moc chutnalo,ale že bych se mnohem radši vzdala pití,než kouření- a to je ta věčná diskuze...Každý má něco,na čem ujíždí. Asi to chce si trochu poručit. Čau,mějte se.

lubica

No ono sa to asi nedá porovnávať. Ak si tvoj manžel dá občas sklenku, pravdepodobne nie je závislý /od alkoholu/. My, ktorí chceme prestať fajčiť pomocou champixu a píšeme sem, lebo chceme poradiť ako na to, sme závislí. Takže tvoj manžel nemôže chápať, čo si z toho kouření mohla mít. A preto by si sa radšej vzdala pití ako kouření. Nie je to o ujíždění. Každopádne máš môj obdiv, že sa ti tak dlho darí , gratulujem. Dúfam, že nemáš problém s čítaním mojej slovenčiny, počúvanie je niekedy oveľa horšie.

Míla

Tak už nekouřím ani nevím jak dlouho, připadá mi, že odjakživa. Už ani chuť není. Myslela jsem, že už sem ani nikdy nezabrousím, jsem už někde jinde, ale dnes jsem náhodou zakopla o tyhle stránky. Ale, že to tu vypadá. Jak po výprasku. Jeden se nestačí divit, kolik zloby a jedu se tu předvádí. A vypadá to, že dokud to Lubici s Pavčou nepřestane bavit, lepší to nebude. Tak se držte, vy co vás znám a možná se zase sejdeme někde v hospůdce, Zdeni?

Robin

Dnes je to přesně 12 týdnů bez cigarety a 4 týdny bez Chympixu. Cítím se stále líp, pomalu mne opouští i chuť na cigaretu, jsou dokonce dny, kdy si na ni ani nevzpomenu. Co se týče váhy, přibral jsem celkem 7 kg, ale víc přibíral jsem až po vysazení Champixu. S váhopu se nějak poperu, hlavně že nekouřím. Tak se všichni držte a NEKOUŘÍME.

Leny

píšu vám po delší pauze, protože chci podpořit všechny začínající, teprve se rozhodující a také už dávno nekouřící parťáky. Nekouřím už skoro osm měsíců, champix jsem vysadila poměrně brzo bez větších problémů. Váha se celkem ustálila, spíše jde pomalu dolů. Je to poprvé, co jsem vydržela takhle dlouho, takže velkou část mého úspěchu připisuji champixu. Předtím jsem to zkoušela několikrát s náplastmi nebo se žvýkačkami, ale byla jsem bez cigára nejvýše tři měsíce. A přitom jsem pořád žvýkala a žvýkala, takže přísun nikotinu byl pořád. V tom je champix jiný a určitě lepší. Všem, kteří jste to napoprvé nezvládli držím moc palce, hlavně to nevzdávejte a zkuste to znova. Začátek bude o něco hořší, protože už víte, co vás čeká (hlavně ty první dny nejsou nic moc), ale myslím, že pak si hodně rozmyslíte, jestli si dáte čouda nebo ne. Já vím, že bych v tom lítala znovu, takže na to ani nepomýšlím. Snad to vyjde. Mějte se moc fajn, pořád vás budu číst, podporovat a držet palce. Jo a přátel mám pořád stejně, možná dokonce více, protože na ně mám víc času. Akorát jsem přišla o jednu falešnou bílou smrdutou kamarádku, která se jako přítel jenom tvářila.

zdenka

Tak tě zdravím ,jsem moc ráda když se ozýváte vy co jsme tady vlastně to rozjížděli, já na to ráda vzpomínám už proto že ještě žil muž a bylo to vše pro mne jiné, ale i tak s těmi co jsem začínala to jsi ty,Martin, Martina, Míla, Evka pak i Sigrid, Růža a další a tito lidé nekouří a už jsem to tady psala bylo to takové víc řeknu rodinné, vím i dnes si tady pomáháme, vítáme každého nového, ale nevím, opravdu to bylo trochu jiné.Začal do této debaty zasahovat správce/Apolenka/ a už to bylo jiné, tohle dřív prostě nebylo, a vůbec APOLENKO proč jsi to vzdala??Ozvi se!!!Mílo nekouřím,i když včera to se mnou docela mávalo,bylo 9 měsíc co jsem sama, ale jsem dál nekuřačka a začínám se těšit na tu Floridu, tak všem zezký den a pokud se stane že se nám něco nepovede tak to vyjde jindy, prostě tak to je a bylo, když něco chceme moc, tak ono to přijde.ahoj

Apolenka

Moc zdravím jak nově příchozí,tak mazáky a vůbec všechny. Zdeni nevzdala jsem nic, jen sem zkrátka zavítám sporadicky. Dosti často si na tebe vzpomenu byla jsi mezi prvními co mě velice hezky přivítali a nasměrovali i na jiné diskuze. Jinak pro všechny stále nekouřím 7.7. 08 to byl měsíc jsem obrovsky moc šťastná. Opravdu můžu říci,že mi Cham.hodně moc napomohl v počátcích a myslím,že pomáhá i nadále.S váhou to prozatím jde a když nepůjde tak se holt později pustím do boje s kilíčky...:-) Držím všem palce v boji proti cígu,fakt to stojí za to NEKOUŘIT hodně ŠTĚSTÍ::!!!!

Míla

mám moc velkou radost, že jsi to zvládla. Ty už vydržíš, protože si vzpomeneš, co jsi slíbila. A představ si, že poletíš až na Floridu a to cigáro ti nebude chybět!

Bow

tak dnes to byl druhý den a stále kouřím je to spíše o zvyku a nudě :-( ale je fakt, že jsem se nažila ráno mysto svýt obvyklých 6 jsem měla jen 4 a to je pokrok něco jako když jsem začala omezovat kafe z 5 na 3 :-) až večer se to pokazilo když jsem přišla s práce kafíčko atd pak vínečko na oslavu a už sem zase odpolavola jednu od druhé a výčitky zatlačovala dozedu snad to zítra bude lepší je fakt že tak obrovskou chut už na to nemám a doufám, že to u přítele zvládnu tam jsou nekuřáci a to byl důvod proč sem tam nejezdila už do předu jsem měla absťák..jen doufám, že mě podrží a nerupnou mu nervy přece jnom to dělám kvůli němu:-( ale moc si nevěřím :-( tak zatím zase se ozvu.

IFKA

Prosím tě násilím neomezuj počet vykouřených cigaret. Nechej tomu volný průběh, zapal si jak budeš mít chuť. Po pár dnech zjistíš že jsi vykouřila méně cigaret než je u tebe zvykem. Prostě nic nedělej násilím a uvidíš že najednou nebudeš mít na cigáro vůbec chuť.

Xandra

Tak ať koukám , kam koukám,mikde živá duše - snad nekouříte potají někde za bukem ??

Steve

tak už som 23 dní bez cigára, občas mám ale poriadnu chuť na "šluka". Samozrejme si ho nedám, ale dúfal som, že tá chuť bude o niečo menšia. Chcem sa spýtať, či má niekto z vás skúsenosti s tým, že po 4-tom týždni znížil dávku na 1 denne (tie desné sny mi uz idu na nervy)....zatiaľ beriem dve denne, ale chcem to znížiť.....

lubica

Steve, gratulujem. Chuť bude aj neskôr ale bude sa objavovať stále menej. Myslím, že by si ešte nemal znižovať dávky, len neviem, či berieš 2x denne 0,5 alebo 1 mg. A hlavne keď je velká chuť, treba sem okamžite napísať, pomáha to. Drž sa!

Steve

diky Lubica, beriem 2 x 1 mg. Budem 2 týždne v Tatrách, asi to bude bez internetu (možno je to šťastie), tak sa potom ozvem. To bude super skúška : idem s dvoma fajčiarmi, ktorí denne stiahnu tak 30 cigariet a vlani som to s nimi ťahal aj ja. Verím, že keď to vydržím, budem za vodou...

lubica

No budeš to mať ťažké. Teraz champix rozhodne neznižuj, radšej desné sny ako cigareta. Uži si tatranský vzduch, ahoj!

Xandra

Je pravda, že sny jsou zajímavé, docela se mi po nich stýská.

lubica

Aj mne. Boli fakt dobré :-))

Janette

Ani nevies, aku mam z toho radost, verim, ze to vydrzis (nie len v Tatrach), velmi Ti drzim palce ml*

Steve

Jeanette, veľmi pekne ďakujeeeeem

lubica

kde ste kto? Všetci zmizli, Bow nikto nepomôže, dobrá parta nereaguje....,nie je čo kritizovať...... Moja parta- som v kaviarni, postavila som vodu na kávu.

Pavča

Už běžím na kávu,Bow,asi se budeš dlouho trápit,zkus si to nejdříve srovnat v hlavě,jestli OPRAVDU chceš přestat....Champix hodně pomůže,ale přes ruku tě neplácne až budeš sahat po cigaretě........

Pavča

Někdy zase v kavárně,dnes jsem musela už odejít..................

lubica

O.k, teším sa, si super nekuřačka a hlavne úprimná.

Pavča

Upřímností a pravdou jsem už ztratila víc lidí a "kamarádů" .Většina lidí pravdu nemá rada a milují přetvářku ,ale já si raději vyslechnu pravdu,i když někdy bolí.......

Xandra

Tak se nám nějak všichni vypařili - asi jsou všichni na dovče. Pá a nekuřte a ozvěte se .

Eliška D

Krásný večer přeji všem nekuřákům , a zatím kuřákům .Určitě tvrdě pracují , na tom ,aby co nejdříve nemuseli navštěvovat trafiku. Držím palce ,at se jim to podaří. Pište.Pa,pa.

Dana

Ahojky všichni. Dnes je to měsíc, co jsem přestala kouřit !! Pro mně neuvěřitelný výkon. Sice chuťě jsou, to bych kecala, ale dokážu je ovládnout. A to nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli okolí, protože bych se shodila že to nezvládám. V sobotu jsem byla na svatbě a tam spousta příbuzných, kuřáků, čučela že já, silná kuřačka nekouřím :-). To byl prima pocit a byla jsem jejich protějšky dávána za vzor. Tak hlavně, abych vydržela dál, že jo. Champix beru 1 tabletku ráno a myslím si, že to naprosto stačí. Míním ho brát nejméně 3 měsíce, ne-li déle. Nechci nic uspěchat. Třeba ještě snížím dávku, ale pro sichr.....

Pavča

Danuš,blahopřeju.......já mám 102 dnů bez...14 dnů bez champixu,chutě nejsou,měla jsem to srovnaný v hlavě,že chci opravdu přestat,ale jsem trochu naladová,malinko protivná,ale budu to muset já i okolí vydržet a snad časem se srovná i tohle......Přece nezačnu zase brát champix...

Dana

I já jsem občas protivná a náladová a to ještě Champix beru. Ale já si myslím, že časem se spraví i to a budeme zase v pohodě a navíc voňavé. Za těch pár dnů nebo týdnů, kdy nebudeme holt úplně OK to stojí za to. Stejně ale pořád nechápu, že ten Champix tak účinkuje. Samozřejmě, že je potřeba taky hodně chtít, ale přesto klobouk dolů, před jeho účinky. Nedám na něj dopustit.

nováček

Ahoj Dano, blahopřeji, já si svůj měsíc užiju zítra, jak jsi psala, byla jsem v sobotu na oslavě 60, a ten pocit, kdy ti každý říká, jak jsi dobrá a cos všechno vydržela je nanahraditelný, takže doufám, že za měsíc sem budeme moct napsat to samé. Drž se, jsi opravdu dobrá, protože vím co to obnáší

Dana

Pavčo, těch Tvých 102 dnů je parádních, to já mám ještě co dohánět. Myslím si, že nejhorší mám za sebou. Nejvíc mi daly zabrat první dny bez cigarety, kdy jsem si nemohla zvyknout na to, že nekouřím. Ale jde to. Sice to občas dře, ale jde to. Nejhorší pro mně jsou posezení a pobyt venku. Tam jsem děsně ráda kouřila, chutnalo mi to a stále mi to chybí. Co naplat, holt zvyk je železná košile a tak to asi bude chvíli trvat, než si zvyknu, že nekouřím. Ale jsem spokojená. Nováčku, tak Ty jsi taky prošla takovým testem výdrže a je to fajn viď ?? Jsi taky dobrá, že jsi na konci prvního měsíce a budeš načínat druhý. Blahopřeji a přeji nám všem krásné voňavé dny !!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce