Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Nepříjemné praskání v uchu

chtela bych poradit. ted jsem mela mirne prekrveny bubinek a dnes po kontrole me v uchu zacalo praskat pri polykani. nastydla jsem nebyla tak nevim co to je a mam strach abych nemusela na operaci. poradi nekdo co to je nebo aspon co udelat aby to zmizelo. moc dekuji.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
gugu
24x

Proboha vdit me praska u kazdeho polykani, to nic neni. Ja hledam problem jiny s praskanim v uchu, praska mi vecer klidu pri usinani a to jenom jedno ucho to na ktere min a min slisim :(, nebo jen tak v klidu mi zacne v uchu kapat nebo podobne jak by jsem tam mela vodu ale to samozrejme nemam, myslim ze tohle je vetci problem nez praskani v uchu pri polykani nejspis si si teho ped tym nikdy nevsimla.

Dara
4x

Ja mám taky tak a nemuzu pak ani spat...možná hodinku, dve...nnevite co s tím?

Orka

Taky mi při polknutí praská v uších a to už asi 20 let. Mám to z častých zánětů středního ucha z dětství.

Chilli
1x

Můžete létat s tito problémem či ne?

Nikdo

Mě se to děje celý život

sisa
5x

mne uz druhy den praska a to pri prehltani, ale aj rozpravani, uz je to neznesitelne :(

denisa
5x

A už jste se toho zbavila? :(

Eva
7x

Mne stále v noci keď sa prebudím, praská v uchu niekedy akokeby žblnkala voda. Aj mi hučí v hlave na tej strane. Neviem, čo to je, som nedoslýchavá, nosím strojček, ale to ucho ktorépraská je už úplne chluché. Strojček nosím v druhom uchu. Cez deň nepraská, iba v noci.

Lurik
6x

No mě už asi 4 dny, když si na ucho trochu šáhnu, když zívnu, nebo někdy i při mluvení mi tam začne jakoby praskat. Připadá mi to jako kdyby se mačkala pet lahev nebo něco takovýho. U lékaře sem s tím ještě nebyl, ale už je to nesnesitelný.

romo
10x

mal som to isté, bol som s tým u lekára a povedal mi že tam je zapal, dutiny trochu opuchli a to sposobuje praskanie pri prehltani a pod. dal mi na to BETASERC a je to OK

Miguela

Když polknu tak mi praská v uchu pomozte mi prosím jsem ještě dítě 😭😭😭😭

Anna

Zkuste polknout hodně slin a nebo zívat

mrit
3x

dobrý den, nevim zda je to normalni ale dokaži něčím pohnout v uchu a praská to a to i na druhém, nachlazenej nejsem muzu to udelat kdykoliv nevím si stim rady..

sNopy
5x

Hele mrite asi je to normalni nebo ja nevim ale ja to dokažu take... Ale mne tam praska i když polknu a zívnu si :( Us je to nesnesitelne!

ivulka
1x

mám to samí a lékaře sem nebyla akorátže to prskání je horší při rýmě

Lukáš
3x

Mě se to stalo dnešní noc..a musím říct že mě to i bolí :( Celou noc jsem neusnul a furt mám hlavu na té straně...četl jsem že je dobré si i dojít k lékaři a ten ucho vyčistí že by to pak mělo být v pořádku ale furt nevím co to je :(

Anežka
6x

Taky mi praská v uchu ! Mám jít k doktorovi ? Myslíte že to přejde samo ?

Lucie
3x

Už druhý den mi v kuse praská v uchu, přejde to jen když si na to ucho lehnu. Nevím jestli mám jí k lékaři :-(

BeaStark
3x

Zkuste si na to vzít bataserc dost mi to pomohlo už mi to nepraská :)) ani při zívnutí dříve jsem si toho nějak nevšimla ale než jsem přišla co to vlastně je tak jsem to praskání v uchu poslouchala 3 měsíce :D ale teď je to v pohodě :)

Katka

Ahoj reagujem na tvoj príspevok. Ja som začala užívať betaserc taktiež, kvôli praskaniu a pískaniu v ušiach. Zaujíma ma, kedy ti lieky zaúčinkovali? Beriem ich asi 4 dni a nepociťujem zlepšenie. Bojím sa, že to neprestane a nezbavím sa tej hrôzy...:( prosím ťa odpíš mi... ďakujem pekne

Jeden Boreček
1x

No mě asi 1 rok a dost pohunu v krku polknu a pum prask jak když trháš látku a tlak vnější který chce ven bouchá v uchu no čim dál je to horší a strída v pravém trhá druhén odpoví bum a nahlas čím dál víc zachvilu budu slišet jen bum a doktoři my k tomu nic neřekli.Fakt me to uš sere

andrea

také mo praská chvilemi v uchu jako kdyby byla mírná bouřka nebo zvuk pet lahve je to dost neprijemné mam strach ze by to mohlo být neco horšího.

strom-z
4x

hoj, kopíruju svůj post z jinýho fóra - mně se aktuálně po dlouhodobym hlasitym poslechu hudby nejspíš spustil tinnitus (v mym případě praskání v uchu, zalejhání, občas něco hodně mi aktuálně pomohly informace na tětchto stránkách: www.tinnitus.org, resp. www.hyperacusis.net. i tam zdůrazňujou, že tomu problému pořádně rozumí jen značná menšina lékařů (to je rozhodně případ i ČR - často člověku řeknou, že to zmizí, nebo ne, a tim to hasne, což je ale blbost, viz info na těch www) a je tam popsána léčba (resp.úplně vyléčit se to aktuálně nedaří, ale dá se to rozhodně zlepšovat), co se ČR týče zatím jsem zaznamenal, že oddělení přímo na tinnitus by měli mít v Král.nemocnici na Vinohradech v Praze ještě přidávám odkazy na některý diskuzní fóra, opět myslim rozhodně lepší se zaměřit na ty zahraniční: http://www.tinnitustalk.com/ http://www.chat-hyperacusis.net/ je nesmírně důležitý vědět, že s tim ve velký většině případů něco dělat JDE a hledat odborníky, kteří tomu rozumí a jsou schopni pomoct, což v tomhle případě evidentně neznamená každý ORL

strom-z
2x

samozřejmě tenhle post se týká případů, v nichž jde skutečně o tinnitus, resp.hyperacusis

Petr

Moc krát vám děkuji. Ještě chvíli a já bych si rozmlátil hlavu. Je to neúnosný už toho mám fakt dost, ničí mi to život mám z toho špatnou náladou a jsem pořád v křeči! Doufám že mi nějaký doktor pomůže to alespon o trochu zlepšit..

jan
1x

ne

Kuba Litrbacký

Mě tam praská už tak nějak necelých 8 let. Od mích 8mi, je to hrozně nepříjemné. Někdy kvůli tomu ani nespím a při každičkém polknutí mi tam tak popraskne takový nepříjemný zvuk a ještě je u toho taková hnusná vibrace. Někdy mám pocit, že mi z toho jednou do slova hrábne. Nejhorší na tom je, že jsem tu íkal už 4 různým doktorům, ale ani jeden mi nedokáže vysvětlit ani si představit co to může být. Nejvíc se m i to děje po té co se mi tam dostane tekutina ( voda apod. ), teď před týdnem jsem měl zánět v uších musel jsem si kapat kapky, ale ty kapky mi to všechno zase vrátili ( přeci je to jenom tekutina a já jsem se začal vodě vyhýbat, ale ty kapky to vrátili :'( ), neznám jiný způsob jak to potlačit než si strčit sluchátka do uší, ale ne jenom tak sluchátka, ale musí být pořádně hlasité, jedině tak to se to potlačí, ale negativum toho je '' Jsem nedoslychavy, po zánetu mozkových blan, mám několem 60-70%, což není zrovna málo, ale slyším. no a jsme u té hlasité hudby abych přebil to praskání. Ale už jsem kvůli tomu přišel zase o pár decibelů :( jjá už nevím jak dál s tím.

Lukáš

Tak jsem se aspoň dozvěděl že to budu mít z té hlasité hudby...Furt si pouštím nahlas sluchátka do uší a dneska mi prasklo u bubínku a v noci to začalo :(

Inge
1x

Mě v uších křupe a jakoby ,.lupe'' asi 1/2 roku u doktora jsem nebyla někdy je to lepší někdo horší někdy to dokonce i boli uvažovala jsem jestli v tom nejsou mandle ale nevím je to velmi nepříjemné :( nevíte co na to ?

Júlia

Mne to robí už 2 roky bola somn pri lekároch jeden lekár vravel že to je zaschnutý maz -vyčistil a nepomohlo . Potom druhý lekár že to je kvôli tým mandliam -vybrali a nepomohlo. Teraz hovorí že vraj som mala zápal a po čase to prejde . N o stále nič.Tak neviem či to tie mandle budú.. :)

silvia...
2x

Drive mi piskalo v obouch usich,ted mi seobjevilo praskani a zalehnuti v jednom uchu,vysetreni dle doktoru je v poradku,mozna neco v hlave nad uchu,mozna voda po miti hlavy,kdo vi,ale stve to.

miro

mne tiez zacalo praskat v uchu isiel som k lekarovi a ten mi odporucil ist na operaciu polyp v nose lekar v nemocnicnej ambulancii to tak nevidi naordinoval mi infuzie -10 krat za sebou a nic ziadne zlepsenie teraz som sa objednal na imunologicke oddelenie tak neviem lekar v nemocnicnej ambulancii ktory doporucil infuzie nevylucil ze to praskanie mozu sposobovat polypy v nose ale o operacii nepovedal nic

Kekel
2x

Mě zase když jakoby Otevřu silně a rychle pusu praskne v uchu . Ucho mi zalehne a když zase Prasknu odlehne.. Nemůžu s tim praská ním přestat už je to skoro jako tik.. Máte to někdo též? A nevíte co s tím?

Tomak
2x

Každý den mi praská v uších při polknuti a ještě k tomu pak různě zalehaji uši. Hrozně nahlas slyším svoje dýchání a trvá to někdy skoro celý den. Je to k zešílení.

Tomak
4x

Každý den mi praská v uších při polknuti a ještě k tomu pak různě zalehaji uši. Hrozně nahlas slyším svoje dýchání a trvá to někdy skoro celý den. Je to k zešílení. Nevíte co s tím ? Nebo měl jste někdo podobný zkušenosti ?

Ricochet
1x

Mám podobný potíže, praská mi hlavně v levým uchu hlavně po ránu, včera jsem dokonce večer slyšel jakési kapání v pravém uchu. Chci se objednat k ušnímu, ale problém je s různou kvalitou doktorů.

Sára

Mám jeden problém, pokaždé když zívnu tak mi jakoby pukne v uších a slyším nahlas. Neví někdo co s tím ? Už mě to trápí asi 3 roky možná více a bojím se jít k ušnímu lékaři.

Šimka

Dobrý den, mám potíže s uchem, hrozně mně v něm píchá a dlouho jsem užívala kapky do nosu. Nepomohla by nějaká přírodní mastika nebo krém?

Eontyna
1x

Taky se mi to stávalo a babča mi vždy říkávala "zacpi si nos, pusu a foukej" vždy jsem to udělala třeba třikrát potom počkala dvě minuty a znovu po max. deseti minutách to přestalo.

Matoušak

Mám furt praskání v uších nevíte někdo co s tím?? Dekuji

Matoušak

Mám furt praskání v uších nevíte někdo co s tím?? Dekuji

Ondřej

Dobrý den, mě víc jak 3 dny večer praská v levém uchu, děje se to potom co si sundám levé naslouchátko. Co s tím?

Miguela

Zkuste polknout hodně slin a nebo zívat

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce