Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronická rýma/ráno+ucpávání 1 dírky+suchá nos.sliznice

Mám alergickou rýmu pouze ráno (a nebo vyjímečně), než si vezmu Xyzal, který jsem měla určen jen k akutním případům, ale zhoršuje se to. Jinak mám víceméně suchou sliznici, při smrkání mi praskají cévky v nose a smrkám trošku krev (ale nekrvácívám z nosu), často se mi ucpává jedna dírka a nemohu rýmu "dostat ven", mám jí zaseklou. Bez kapesníku bych nemohla vůbec existovat. Občas používám kapky Pinosol,nosní mast Pinosol nebo (a to už musí být) nosní gel Vibrocil. Užívání těchto přípravků mi není příjemné (jen nosní mast mi nevadí,kterou užívám při přeschlé sliznici). Je to takto v pořádku, nebo existuje lepší způsob?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Debora

Beru si vždycky ten sensitive

Radka

Děkuji za doporučení na nasivin... já sem ho dřív nekupovala, ale teď přes zimu jak se furt střídaly teploty, tak sme byli celá rodina pořád na hromadě a v lékárně mi paní doporučila právě ten nasivin sensitive... že je bez konzervačních látek..tak sem koupila sprej, a byla sem nadšená. Krásně uvolnil nos a během pár dnů nám rýmu vyléčil

Terka

Radko já mám velmi dobrou zkušenost i s tím jejich sirupem nasivin sinus

Radka

Ten vůbec nevím že dělají.... to je nějaký doplněk stravy?

Terka

Dobrý den, ano to je doplněk stravy ve formě sirupu. Je i na uvolnění dutin

Romčuška

Holky takže vám ten nasivin opravdu tu rýmu vždycky i vyléčí?

Radka

Romčuško u nás vyléčil ten sprej rýmu celé rodině takže za mě můžu jenom doporučit

Romčuška

Tak to ho musím vyzkoušet.... já se s rýmou vždyck morduju jak dlouho tak když mi tohle pomůže, budu fakt šťastná

Toto pomůže

To je divný již jednou jsem sem psal co mě pomohlo a už to tu není někdo to smazal, tak jěště jednou, Kouupil jsem si 1kg kyseliny askorbové (300kč) a to jsem si dával každou třetí-čtvrtou hodinu dvě lžičky do půl litra rozmiksovaného ovoce (rajčata, jablko, borůvky atd.) a to pil po do dobu 3 měsíců a pomohlo mě to. Mluvím o rýmě kterou jsem měl 2 roku neustále denně. Nepišu o rýmě co trvá týden. Je pravda, že jsem pil ty tři měsíce dvě lžičky MSM rozděléné na celý den.

aaa

a přidat sodu bikarbone na překyselený organismus

Kejty

Moc sem si oblíbila sirup Nasivin Sinus když mají děcka rýmu. Jednak jim chutná protože má krásně nasládlou medovou příchuť, a druhak jim i pomáhá od rýmy

Veronika

Kejty to je nějaký doplněk ten sirup nebo co to je? Zatím sem teda nezkoušela

Lenka

Nemáte prosím u dětí vyzkoušený stérimar ? Uvolˇní jim ten nos pořádně ?

Staníková

Za mě na rýmu používám jedině přípravky nasivin. Sirup sem zatím nezkoušela, ale sprej mi vždycky pomohl

Diana

Nemáte zkušenost s pinio nasalem ? Protáhne pořádně nos nebo to chce něco s větším poměrem roztoku ?

doporučuji

bezsacharidovou dietu a vitamin c (velmi vysoké dávky např. rozmixovaný se zeleninou)

Dana

Používáte u dětí spíš spreje nebo kapky na rýmu?

Ilona

Ahoj já teda sprej. U nás kapky nikdy neprošly u děcek :D Nenechají si do toho nosu kápnout..to byly vždycky takový operace když sem koupila kapky že sem to snima vzdala.Takže u nás zásadně spreje. Momentálně mám dobrou zkušenost s nasivinem sensitive takže beru na rýmu ten.

Dana

Ilono a dělá se i pro děti do 1 roku?

Ilona

Jojo nasivin sensitive se dělá i pro miminka od narození do 1 roku

Dana

Tak to je bezvadné. A nevíte kolik dní nejdéle se může stříkat/kapat?

Bea

S rýmou jsem si také užila své. Až jsem koupila pinio nasal, tak mám vždy lepší léčení.

Lenka

Dívala jsem se, že mají i mastičku kolem nosu, tak ji vyzkouším, protože u nás se rýma bez odřeného nosu prostě neobejde :/

Ilona

No nevím jak u toho pro miminka, ale v lékárně mi vždycky paní říká jak dlouho nejvíce užívat

janka

Poradíte mi prosím nějaký dobrý nosní sprej, kapky? Mám rýmu už třetím dnem a zatím nic moc :( navíc bude zima, tak se kapky budou hodit..

Alice

Na rýmu se prodává tolik přípravků, tak nevím co děláte, je ale pravda že né všechny fungují dobře a rychle.

Ola

nejhorší je když někdo je závislý na kapkách nebo tak, jakože když se to bere tak jak má tak v pořádku

Jan

s rýmou mám problémy celý rok, na jaře a v létě alergie a přes podzim a zimu nemocná rýma, takže to si člověk nevybere

bára

Být vámi se mrknu na altaherba na kapky pinio nasal za mě dost super :) takže pokud váháte nebo nevíte tak pojďte do toho

Nora

Neznám, nevím, možná vyzkouším jen vůbec nevím kde se to dá sehnat, chtělo by to asi lépe nasměřovat

Daniel

mám nemocnou rýmu ne chronickou, co vám zabírá? chtělo by to něco šetrného...

Robert

Těžko se hledají kapky do nosu které jsou šetrné, nebo já teda alespoň o žádných nevím a žádné neznám :(

veruna

Máte prosím z vás někdo zkušenosti s kapkami pinio nasal od altaherba? docela se mi to líbí, ale nevím nevím

Anika

chtělo by to radu i v rámci nějakého mazání na nos? a k tomu i pořádné kapky?

zdeněk

Vyplachnout usta ustní vodou a do nosu vstříknout s vincentkou 1:1

Jaroslava

Dobrý den,màm už dlouhodobě rýmu s slzí mi oči.Na imunologie mi nic nenašli ,prý jsem zdravá.Na ORL mi nemohla doktorka prohlédnout endoskopem ,tak mi dala kortikoidy,ale ty mi nepomohli.Proplachuji nos konvičkou a trochu se mi uleví,ale oči mám pořád stejné.Byla jsem i na operaci víček prý to taky má vliv ,ale příznaky jsou stále stejné ,tak nevím co s tím.

B.

Přidám svou zkušenost. Příznaky: Rýma, kterou jsem chytla od dětí. Nejprve se o mě 14 dní pokoušela, ale nerozjela se. Dalších 14 dní rozjetá rýma (částečně zadní rýma, stékající do krku) a z toho 3 dny silně žlutá. Dva dny klid a pak jsme to doma všichni opět chytli. A opět mi nyní po 2. týdnu končí. Vyzkoušela jsem snad všechno přírodní. Letos jsme bez ATB. 1) V nejhorší fázi, kdy postihla rýma uši a lícní kosti mi pomohlo se vypotit s Paralenem. Na krk Priessnitzův obklad. 2) Ze sirupů mi přišel nejúčinnější Thymomel (nevyléčil, ale značně ulevil a usnadnil vysmrkávání). Na "pohlazení" krku Millerův jitrocelový sirup. 3) Po celou dobu slaná voda / Vincentka (normální i silnější Nasalis) ve spreji do nosu. I konvičkou Rhino horn. Při bolesti v krku nejúčinnější čaj a pastilky ze šalvěje, kloktat slanou vodu i pít teplou Vincentku, silný heřmánkový čaj. Cibulový sirup mi nyní moc nezabral. Sinupret (prášky z bylinek) také ne. Jako malé mi na kašel pomohlo ACC, nyní více ty sirupy. Někdy jsem kombinovala Thymomel (tymián a jitrocel) s Prospanem (z břečťanu) a taky dobrý. 4) Na vysušenou sliznici jelení lůj nebo jinak promastit. 5) Na stěru krku mi našli normální flóru. K Dr. jsem nešla, šla jsem jako samoplátce do laborky. Minulý rok u doktorky dostaly děti na rýmu antibiotika a léky tlumící reakci nosohltanu. Bez vyšetření ze stěru, tak jsem si toto chtěla ušetřit. 5) Když horší část rýmy přešla, cítila jsem úlevu při vyvětrání v místnostech, převlečení povlečení a vytření podlahy, pobytu venku a odjezdu mimo město na pár dní. Také nos nedráždit přemírou smrkání nebo i dotykem. Celkově ho nechat v klidu. Jakoby zaschlé strupy dávat pryč jedině po rozmočení, ať se sliznice nepoškodí. Jako při každé nemoci, hooodně pít (nápoje o tělesné teplotě nebo trochu vyšší, nemoc vyplavit pryč) a dbát na kvalitu stravy (čerstvé, málo zpracované potraviny). 6) Také jsem zkusila kolostrum, hlívu, aloe vera. U kolostra mi přišlo skoro neznatelné zlepšení. Aloe Vera v akutní fázi zlepšilo zánět nosohltanu, současně jsem během užívání aloe skoro nejedla, takže jsem ho pila víceméně na lačno (stejnou situaci jsem zažila se zuby s aloe vera). Celkově se obrnit trpělivostí a na rýmu nemyslet. Třeba děti jsou v tom přeborníci a po zvládnutí akutní fáze si vše užívají:)

B.

A ještě přidávám další názory, co jsem našla na diskuzích na netu, ať to také nemusíte pracně hledat:D Inhalátor se solí, s párou která není horká a nepřekrvuje tím sliznici sprej do nosu se stříbrem coldisept nanosilver prý ok prisznitz obklad, trochu silnější a na krk drsnější jsou dubovky od dědek kořenář na kašel mazat jezevčí mast lichořeřišnice - prý slabé přírodní jakoby ATB solná jeskyně vysoko polštář na spaní seškrábnout případné povlaky v puse kontrolovat mandle tymián rozprašovačem esenciální oleje do vzduchu konvička s himlájskou solí, pozor usilovné smrkání ihned po užití konvičky nahrává přechodu nemoci do ucha, méně je více přeslička nálev heřmánek dýchat páry Horká vana odsávačka na lux i pro děti co umí smrkat - nepřehánět (podporuje tvorbu dalšího hlenu) nesmí ofouknout uši ani celkově čelo apod. spíš ne, bioprox volně prodejné atb prý alergická rýma - i přesadit kytky ze zaplísněné půdy, roztoči, chlupy zvířat, pyl...až žlutá může bý rýma na dutiny - horký suchý ručník na čelo, např. v troubě jídlo vývar, grepy, česnek, zázvor Nos je však ovlivňován hlavně dvěma drahami, a to dráhou tlustého střeva a dráhou řídící. Potíže v těchto drahách způsobují symptomy jako kýchání při alergické rýmě nebo výtok z nosu při zánětu vedlejších nosních dutin. Správnou stimulací bodů na těchto drahách, můžete okamžitě pomoci od alergického kýchacího záchvatu nebo uvolnit dutiny. Žlutá rýma, kdy musíme pomocí bylin čistit a změnit jídelníček (omezit hlavně mléčné výrobky, těžká jídla, cukry a alkohol). éterické masážní oleje, naneste do oblasti kořene nosu nebo spánků a masírujte tyto oblasti po několik minut tipy od ORL z netu - anitihistaminika mohou ještě více zahustit hlen - lokální ATB se nedostanou do vedlejších utin nosních a moc nefungují - horká pára překrvuje sliznici, lepší ne horká pára - na orl jít, když jsou otoky kolem očí Následné dýchání pusou nahrává přechodu do zápalu plic děti učení smrkání - foukání a pak zavřou pusu, funí jako ježek chrlí nosem jako draci oheň Správně se má sprej stříkat ve směru od nosní přepážky, kde jsou sliznice nejvíce oteklé.Účinnou látku necht chvíli působit před vysmrkáním/sůl nechat rozpouštět další přípravky aloe vera (např. Quixx Soft), dexpanthenol (např. PantheNose), hyaluronát sodný (hyluronový nosní sprej), nebo přípravky s mědí, které mají antibakteriální účinky (např. Stérimar s mědí) Existuje rýma virová (podporovat vykašlávání apod.) i bakteriální (přihodit antibakteriální látky - šalvěj apod.). Někdy se k virové přidá bakteriální vlivem narušení sliznice. Průhledná rýma na začátku je nejvíce přenosná. Později je barevnější kvůli vyloučeným imunitním buňkám, nemusí být nutně bakteriální.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce