Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Problém s antikoncepcí Minerva

Dobrý den, zapomněla jsem si vzít prášek (uběhlo zhruba 13 hodin než jsem si ho vzala od standartního termínu) a pokračuji s tím dál. Teď ale nevím jestli po konci plata mám brát stále dál bez pauzy jak je napsáno v návodu a nebo udělat pauzu. A další otázka je jak moc to ovlivnilo antikocepční účinky. Děkuji za brzkou odpověď.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Axiena
1x

Ach jo, když to tu tak pročítám tak se sama sebe ptám proč nečtete příbalové informace a neporadíte se o všem s gynekologem? Pokud se antikoncepce začíná užívat (poprvé nebo po třeba roce neužívání) začíná se brát v první den menstruace a účinná je po 7 dnech užívání, po dobrání plata následuje pauza během které je to též chráněné, po 7 dnech se začne užívat další plato a je to chráněné pořád, pokud se neudělá pauza mezi platy k oddálení menstruace je to pořád chráněné. Důležité je užívat pilulky včas, pravidelně a podle návodu. Před prvním užitím je dobré promluvit si o všech nejasnostech s gynekologem

Bára
6x

Myslím že spíš by sis měla návod přečíst ty, protože pokud se veme první den menstruace účinkuje okamžitě, neuvěřitelně si mě vystrašila, takže pro příště než sem něco napíšeš, tak si to taky ověř! Promiň, ale vystrašila si mě úplně neuvěřitelně.

Ajda

Panebože, taky sem se děsně vylekala, když sem to tu četla.. Tak snad když tu radím ostatním, tak si nejdřív ověřím své informace!

Sofi
1x

Beru Minervu rok a půl a jsem s ní maximálně spokojená.Užívám jí vždy 3 měsíce nepřetržitě a pak udělám pauzu.Doporučila mi to sama gynekoložka.Při užívání hormon.ant.stejně nedochází k menstruaci v pravém slova smyslu,tudíž je pro organismus zbytečná. A abych nezapomněla - krásně se mi po Minervě vyčistila pleť.

Janinka

Dobrý den, minervu deru už přez rok a půl a vše bylo v pořádku, po dobrání 21tablet mám 5 dní něž začnu menstruovat. Poslední 2 měsíce jsem začala už špinit po 2 dnech dobrání 21tabletek. Tento měsíc mě nepatrně pobolívalo v podbříšku a po pohlavním stiku jsem začala trochu špinit, přitom do dobrání 21 tablet mi zbívá ještě 5 tabletek.

Mili
1x

Čauko, mám blbý problém, zapomněla jsem si napsat předpis na prášky a doktor tu bude až ve čtvrtek, aby mi je mohl napsat, ale už bych si měla vzít první prášek, co mám dělat? Je možné, že by mi to napsala dětská doktorka?

Kissinka69
2x

Dobry den chtela sem se zeptat,zacala jsem brat antikoncepci minerva az 4 den menstruace. Za jak dlouho můžu mít pohlavní styk bez bariérové ochrany? Děkuji za odpověď.

kikis
7x

ahoj, chtěla bych se zeptat na kolik je minerva spolehlivá...beru ji pravidelně a vše jde jak má ale na jednom foru jsem se dočetla že pokud se muž udělá do ženy i kdy bere minervu tak že může být těhotná! na co teda potom ta antikoncepce je?! prosím odpovězte někdo díky

zdenka
2x

chci se zeptat co mam delat kdyz ztratim pilulku?

lenka

Brala jsem Minervu, a je to nejhorší ant. jelikož se me po ni zhoršila plet, a bylo mi na zvraceni.

Karolína

Me take nesedla a to jsem ji brala 3 dny... Prvni den mi bylo na zvraceni a to nemluvim o priserne zimnici..Nebrala sem to v potaz jelikoz sem zimoriva a navaly sem si vysvelovala sushi jidlem ktere mi nejspise nesedlo..Dalsi 2 dny sem byla neustale unavena a mela sem prisernou migrenu...V zaveru se dostavil prujem...V pondeli mazu zpatky na gyndu a pilulky vracim do lekarny s nadeji ze mi vrati alespon cast penez...

Suomi

Ahoj holky, přecházím na jinou antikoncepci, ale zbyly mi 2 platíčka Minervy, jestli máte někdo zájem prodám za 200Kč([email protected]) A máte prosím Vás někdo zkušenosti s Nuvaringem?Hodně tu píšete, že se Vám po vysazení minervy zhoršila plet, zlepšilo se to po jiné antikoncepci?Díky

Eva

Ahoj, ještě prodáš minervu? Díky za odpověď. Eva

Eva

Dobrý den, máte ještě ha Minervu. Na kolik vyjde i s poštovným. Díky EVA

david
1x

kdyz divka bere antikoncepci minervu asi rok a potom ji vysadi,jak dlouho je v jejim tele este ucinnost po vysazeni neotehotnet-myslim zbytky hormonu z antikoncepce v tele divky..dekuji

Ponyasu
1x

chtěla bych se zeptat, brala jsem antikoncepci Minerva od prvního dne menstruace, myslela jsem,že její učinek je hned, když se bere první den, ale tady někdo píše,že až 7 pilulka...Já jsem se s přítele vyspala 5 den a pak jsem to dvakrát po sobě normálně dostala,tak jak to teda je...nevíte někdo:) Děkuji a přeji KRÁSNÝ DEN:)

Danulex
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli užívání antikoncepce, která přes půl roku byl bez problémová může teď způsobovat problémy. Před 4 - mi měsíci jsme měli umrtí v rodině, takže jsem na tom byla nervově dost špatně. Od té doby se mi motá hlava, mám bolesti hlavy, nevolnost a do toho dostávám křeče do lýtka, kterého se už nemůžu pomalu ani dotknout. Nemyslím si, že by to bylo jen ze stresu. A tak mě napadlo, že je to z HA. Děkuji předem za odpověď

Terezka
3x

Dobrý den, chci se jen zeptat, zda může být nežádoucím účinkem této antikoncepce vypadávání vlasů.Díky:)

adulka
1x

Mužu s ejenom zeptat..je možný že jsem antikoncepci minerva dostala bez prohlidky?

vito

Ano je to možné.Poprvé jsem taky dostala minervu bez prohlídky.

Andrea

Dobrý den, dnes jsrm byla na ginekologii a dostala jsem novou antikoncepci Minervu. Předtím jsem brala Mirale.Je mi to trapné, ale moc nechápu dávkování. Chtěla bych poprosit o jednodušší vysvětlení máa strach abych to nespletla přecházím zjedné antikoncepce na druhou. Měsíčky mám mít 3.10 kdy mám nasadit mirale dekuji moc Andrea

lusia

beru lunafem vadi, kdyz jsem si mela vzit pilulku na ctvrtek a ja si vzala jinou treba stredecni nechte??

zetonek

ahojky, koupím HA MInervu, pište na [email protected]

zetonek

Dobrý den, koupím Minevu. Pište na [email protected]

PAVLA

DOBRÝ DEN BERU MINERVU A VE PROSTŘED BRANI PRÁŠKU SEM DOSTALA MEN DŘIVE NEŠ SEM MĚLA CO MÁM DĚLAT DĚKUJI

Dana

Dobry den,mam otazku a potrebovala bych nejak poradit..prave uzivam prvni plato Minervy kterou jsem si nechala predepsat kvuli anke...a mam menstruaci jiz 14 dni..je mozne ze je to z toho ze beru novou antikoncepci kdyz predtim jsem brala Logest?

jain

dobry den chtela bych se zeptat jestli jsem chranena ihned,ikdyz jsem presla z jedne antikoncepce na druhou...dekuji

sabinka

Dobry den, prodám antikoncepci MIERVA - 1 plato,,,,za 100,-- Neměl byněkdo zájem? pokud ano pište prosím na: [email protected]

RaC

Ahoj holky..chtěla jsem se jen zeptat,zda-li ňáké z vás po Minervě narostla prsa. Beru teprve druhé platíčko a prsa bolí a rostou,což ale nechci,mám už je takhle dost velké. Dejte prosím vědět,abych věděla jestli je mám vysadit. Děkuju

káča

Ahoj, minervu beru asi rok a půl, prsa mi taky narostla, bolí a posledních 5 měsíců z nich mám i sekreci, proto jsem objdednaná na gyndu a rozhodně je budu chtít změnit. BTW nejedná se jen o prsa,ale i doprovodné šílené bolesti vaječníků i dělohy, plynatost, pocit přejedení, i když nejím. Takže doporučuji taky změnit.

ywanka

Dobrý den neprodává někdo antikoncepci [email protected]

Lubina

Dobrý den,beru Minervu již šestým rokem a slyšela jsem,že antikoncepca by se měla změnit tak po pěti letech.Vím že to není moc dobré brát jí tak dlouho ale mám strach že by se po jejím vysazení mohly dostavit nějaké negativní příznaky.Děkuju moc za každou odpověď.

Baruška

Dobrý den chci se zeptat, začala jsem brát Minervu před dvěma týdny od druhého dne menstruace a menstruaci mám stále! už druhý týden. Je to normální?

Baruška

Dobrý den chci se zeptat začala jsem užívat Minervu od druhého dne menstruace , beru ji druhý týden a stále mám krvácení...je to normální? co s tím?díky za radu

anuuu

DObrý den.Potřebuju poradit.Zapomněla sem si v sobotu vzít jednu pilulku antikoncepce Minerva a večer jsem měla nechráněný styk.Byla to pilulka z 3.týdne.Druhý den sem si jí vzala společně s pilulkou na ten den.Mohu být těhotná?Mám hned po dokončení tohoto platíčka začít nové vez pauzy?Díky moc to spěchá

Eva
1x

Ahojte!Chtěla bych se zeptat, holky nepřibraly ste po Minervě... právě jí začínám brát a mám z toho strach.. díky za odpověd!!!

Kytka
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

Bobisek

Kytka: Měla bych zájem o Loette, pokud je ještě volná. E-mail: [email protected]

lu.ri

měla bych zájem o Lunafem, je ještě volný? e-mail: [email protected]

Marketa

Ahoj holky. tak koukam ze nas je vic co mame stejný problem. minervu beru 4 mesic. a menstruace se mi dostavi 2 dny nekdy i den!!! pred uzivanim dalsiho platicka. a aby toho nebylo malo, tak menstruace mi trva tyden a pote jeste i tyden spinim!!:o( stve me to, protoze jinak jsem s minervou moc spokojena, nepribrala jsem po nnia zlepsila se mi plet. ale todle krvaceni me vazne nebavi....:o( a hlavne vim ze moje gyndarka mi zas az moc nepomuze.. mi prijde zemi nekdy i nerozumi kdyz po ni neco chci!! :oP

Eva

Ahoj,Market, tak to je zajímavý, já jsem začala brát svoje první platíčko a ted bych měla mít menstruaci pátej den a už menstruaci nemam a to když jsem prášky nebrala, tak jsem to měla tak sedm dní...nu tak jsem fakt zvědavá, jak to bude pokračovat dál, jinak jsem ráda, že Ti to na to akné pomohlo, taky bych to potřebovala ,jo a snad po ní nepřiberu...ty píšeš, žes nepřibrala, tak snad to budu mít taky v poho... jinak co se týče "gyndařky" tak u nás se zase po půl roce střídaj, takže mam pokaždý někoho jinýho, takže taky super...

Radek

Dobrý den. Má přítelkyně bere pravidelně antikoncepci Minerva. V pátek večer si vzala prášek, v sobotu jej zapomněla vzít a v neděli odpoledne jsme měli styk. Bohužel až po něm, si uvědomila, že si ji zapomněla vzít. Vzala ji hned poté a večer (neděle) bude brát další prášek. Jedná se o tabletku z 3. týdne.Ještě ji chybí 3 tabletky + ta nedělní. Může být snížena účinnost HA ?? Jsem z toho docela nervózní, ale četl jsem, že činnost vajíček se obnoví až tak po týdnu vysazení HA. Děkuji za odpověď

Ivík

nechce některá z vás platíčko Minerva za 100kč.V lékárně stojí kolem 151kč.

Lenka

Dobrý den, pokud byste to plato neměla prodané, měla bych o něj zájem....děkuji a hezký den :o)

Ivík

Jejky to nevím kolik,poštovný zaplatím jinak ještě mám to platíčko.Můžem si vyměnit mailovky a domluvit se.

Dobrý den, jeste bych se chtela jednou ujistit chtela bych se zeptat kdyz jsem vynechala omylem poslední prasek z 21 denniho Jeanine (uzila jsem ho az druhy den) a vzhledem k tomu, že to byla tableta posledni pro jistotu jsem v ten den začala uživat dalši baleni (uzila jsem ho s nekolikahodinovym opozdenim oproti beznemu casu uziti.) jaka je sance na tehotenstvi pokud nechraneny pohlavni styk probehl v den zapomenuteho prasku i v den, kdyz jsem ho po vynechani druhy den uzila??Snizila jsem sanci tim, ze jsem rovnou pokracovala dalsim balenim??Jsem ted chranena? dekuji moc

mona

Moc prosim o rychlou odpoved!!! jedu do Thajska, kde je casovy posun plus sest hodin, jak to mam udelat s antikoncepci minervou??? Ted si ji beru pravidelne v devet vecer. Rozhodne se mi tam nechce vstavat ve ctyri ran cely mesic**5** Je lepsi si ji tam s casovym posunem brat vecer, treba uz v deset, tudiz zkratim interval nebo az treba v osm rano, takze bych ho prodlouzila??? Predem dekuji za odpoved. Mona

mona

Moc prosim o rychlou odpoved!!! jedu do Thajska, kde je casovy posun plus sest hodin, jak to mam udelat s antikoncepci minervou??? Ted si ji beru pravidelne v devet vecer. Rozhodne se mi tam nechce vstavat ve ctyri ran cely mesic**5** Je lepsi si ji tam s casovym posunem brat vecer, treba uz v deset, tudiz zkratim interval nebo az treba v osm rano, takze bych ho prodlouzila??? Predem dekuji za odpoved. Mona

Hanka

Ahoj chtela jsem se zeptat jestli Minerva pusobi i v te 7denni pauze.. Dekuji za odpoved

Lenka

Ahoj Mám pocit, že od té doby co beru antikoncepci Minerva mám menší chuť na sex a i prožitky při něm jsou slabší. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Myslíte, že to může být antikoncepcí?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce