Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zlomenina prstu

Zdravím po RTG mi lékař zjistil zlomeninu posledního článku 4.prstu na ruce.Prst mi zafixoval do dlahy.Chtěl bych se zeptat jak dlouho se tato zlomenina hojí a zda je možné s ní sportovat (fotbal), nebo to má moc velká rizika? Děkujji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
....
6x

Ahoj, včera jsem dostala míčem do prostředníčku a prsteníčku na ruce, a bolí to strašně, ohnout je mohu, ale bolí to, udělali se mi na nich modré fleky, a tak se bojím jestli s tím něco nemám :/ Hned poté co jsem tím míčem dostala mi prsty natekly :/ Nevíte jestli by to mohla být jen naraženina nebo zlomené? Ale to snad ne, ne? Když s nimi mohu hýbat.., alespoň trochu :/

naty
4x

ahoj chtěla bych se zeptat,. v pátek na těláku při přehazce jsem si nejspíš narazila prst nateklo mi to a nemohla jsem s tím hýbat , už je to 3 den co mě to bolí, máte z tím někdo zkušenosti? za jak dlouho to tak přestane bolet ?

Mey
2x

Dneska mi přicvakli malíček ke dveřím boli to jako čert je napuchly ale jemi blbé stím jít k lekaří abych nebyla za ciťu kdyby to bylo třeba jen naraženy...Nemužu to ohnout dolu a boli to jen když se na to podívam..:D Poraďte mi mamto skusit a zajít s tím do nemocnice?

anička
2x

neboj za cítu nebudeš.jen si radči zajdi k lékaři minulej tejden sem při pokusu dát spolužákovi pusu spadla na praví zápěstí myslela sem to co ty.druhej den se to nedalo vydržet zašla jsem k doktorovi ten mě dal sádru a oznámil me že to mam zlomeny.:D

anisek

Ahoj lidi,vcera sem si prisedla palec na ruce pri skakani na trampoline kruplo v nem mam modrinu pres pul ruky je oteklej a hrozne boli poradte mi mam jit k doktorovi?co mam delat?

Paja

Včera ksem zakopla u bratrance.A udělala sem si něco s palcem na pravé noze.Oteklé to nemám a modré taky ne.Bolí to jako prase.Mám s tim jít k doktoru nebo ne.

jakub
1x

ahoj lidi nes sem si rano zlomil poslední článk na levé ruce palec uraz byl tak že sm sa sekl zednickým kladívkem a celej nehet mám oddělanej ale chc a zeptat asi jak dlouho potrvá mít fix na ruce mám to 1 den a je to k nevydržení fakt sa to neda. pls někdo my napište popřípadě čím utišit bolest jakýma práškami pls pomozte a odepište na email ([email protected]) pls napište my cobych měl a co ne děkuji

Cudny
2x

Boli mne 3 palec na pravej ruke, nemozem honzohnut, zmodrel mi je podla vas zlomeny???

Livia
1x

Môže to byť buď zlomené alebo prasknuté.

poptávka
3x

Ahoj, poraďte mi prsím, byla jsem se psem a vyrval mi z ruky vodítko prst sem měla jako v ohni cuká mi v něm ale s velkou bolestí to ohnu co s tím dělají doktoři?

Jakub
3x

Ahoj, chci se zeptat, nejspíš mám naražený koneček čtvrtého prstu na levé ruce, hodně to bolí, nemůžu s tím vůbec hýbat, často mi v něm cuká a je to dost nepříjemné, neporadili by jste mi co mám momentálně dělat?

anísek
4x

ahoj,chtěla bych se zeptat dneska jsem měla hlídat bratrance a tak jsme vařili jenomže jsem mela opřenou ruku o linku a br.mě vší silou praštil do malíčku ten mě opuchl a zmodral nevím jestli ho mám zlomenej.a jestli mam zajít do nemocnice.nebo jestli me na nej daji dlahu a co s tim delaj poradte prosím [email protected] díky

míša
1x

včera na tělaku sme se z holkama honili po tělocvičně moje kamoška mi dupla na maíčěk na noze a malíček mi otekl a učitelka mi prohmatala a myslela si že ho zlomený a měla pravdu dali mi do sádry

Edems
2x

Zdravím chci se zeptat... 17 prosince mi sundali dlahu z prstu ( měl jsem naštíplý spodní kloub- přímo u dlaně). Zapestí mám po dlaze v pohodě rozhýbané a prst nebolí.... Chci se zeptat jestli je možná po zatejpování začít alespon lechce chytat fotbal .. Díky za odpověď.

TheNevimJmeno

Chci se zeptat .. Dostal sem na ruce na 3. prst dlahu.. už první den to bolelo jak čert .. za 3 dny jsem šel na kontrolu , doktor mi tu dlahu zpevnil ještě víc .. za týden mám jít na kontrolu zas .. chci se zeptat za jak dlouho mi ji zhruba sundá a je normální že to tak bolí ? protože to musím mít ztáhlé .. víc roztáhnout to totiž nemůžu .. díky za odpověď ;) Btw.. Jak mám předejít tomu aby to tak nesmrdělo ? dík ;D

nikola
1x

ahoj chci se zeptat mám už měsís zlomenej ukazováček ale zlomenej ročne a jeste ktomu je to na šikmo do špiček na obou stranach asi víte... a měla sem měsíc sádru tet sem jí sundala mám to furt oteklé a navíc se divym že mám kloub strašne nateklej a hlavně celej křivej prst .. bylo to zlomený smerem k palci , měla sem i vykloubenej kloub a tou bolestí sem ho nahodila sama neudělala sem chybu třeba ?? bude se to muset nějak rovnat nebo to už zustane křive ? předem děkuji za odpovět

Alex

Mam podobne zranenie ako ste mali Vy..chcem sa spytat aku mate teraz pohyblivost prsta? Dakujem

anisek
3x

Ahoj,potrebuju poradit vcera jsem si privrela prst ze zadu v ty skvirce u pantu dveri celkem to kruplo boli to jak krava ale bojim se to rict rodicum co mam delat?

Dr.Mate problem O_o
1x

neboj se a řekni jim to. není to sranda. pokud to máš zlomený, musí ti to zasádrovat, jinak ti to špatně sroste a už s tím nikdy nehneš! takže bacha. tady nemá strach místo. s pozdravem: Dr.Mate problem O_o

DJcool

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

DJcool

*pomohl

anicka
1x

ahoj lidi chtela bych se vas zeptat delam zavodne atletiku a na treninku cca pret tydnem jsem startovali z bloku a pak jsme jen tak ze srandy dali takove to lezeni po ctyrech a jeste potom raka ( zadama k zemi a chodite po ctyrech smyslem couvani) jeste ten den sem to necitila takze si jeste nejsem uplne jista jestli to je presne od tohu ale druhy den me zacal bolet palec blize k ruce (ne prvni ale az ten druhy kloub) a tak sem si to zavazala a sle s tim normalne do skoly a az do tet to boli jelikoz uz se mi to stavalo casto ne sice zrovna z palcem ale sem tam si neco narazim a boli to kolikrat voce nez zlomenina... proto si nejsem jista jestli to mam zlomeny nebo jen narazeny ... kdyby to bylo zlomeny mohla bych s tim ale spon tak nejak castecne behat?? a mam s tim tedy dojit k doktorovi moc se mi tam totiz nechce dekuju uz predem za rady nebo tipy

Pan kerian Johns. M D. C E O.

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Ellisa

Dobry den mohla bych se zeptat jak se pozna zlomeny malicek na ruce ?????? dekuji za odpoved

Jirka

Ahoj,chtěl bych se zeptat,myslím že mám zlomený malíček..natekl během půl hoďky,a nejde pořádně ohnout.je tam malý hrbolek.Jen jestli je nutno s tím k doktorovi nebo za jak dlouho se to spraví

Denisa

Ahoj, včera jsem omylem nechala nohu venku z tobogánu a skočila dovnitř.... prostředníček celkem v pohodě ale ukazováček mi trochu natekl a klouby jsou červenofialové... ohnout to celkem můžu, ale nejvíc mě to bolí když zkusím prst jakoby vytočit do strany.. myslíte, že je to jen naražené nebo i zlomené? předem díky...

Caro

Ahoj, mam otazocku - pred 3 dnami som spadla na palec na nohe, velmi bolel, opuchol a zmodral, tak som isla k chirurgovi ktory mi potvrdil zlomeninu vrchneho clanku. Nedal mi vsak na to vobec nic, iba oblepil fixacnou paskou(nieje to takmer vobec spevnene) a o 3 dni mi prikazal prist na kontrolu. Je to spravny postup, nemala som dostat na prst aspon nejaku dlahu? Velmi ma to cele boli a bojim sa, ze sa mi to takto neda do poriadku. :-(

Ivka

Dobrý deň chcela som sa spýtať včera som spadla a od včera ma bolí ukazovák na pravej ruke , nemôžem s ním nič robiť žiadnu činnosť lebo ma to začne bolieť. Hýbat sa mi s ním trošku dá. Mám ho opuchnutý ale nezmodral mi je možné že mám ten prst zlomený alebo nalomené niektoré kostičky v ňom ? Nechcem ísť na rongen tam šaškovať ak s tým prstom nič nemám a iba je narazený. Za odpoveď ďakujem

Tito

Dobrý večer, včera sme sa s kamošom vo fitku trochu blaznili a on mi vykrútil ruku za chrbtom a súbežne mi ešte vykrútil aj dlaň, počul som hlasnejšie prasknutie, vôbec to v ten moment nebolelo, iba keď som sa snažil pohnúť so zápästím. Myslel som si, že to prejde ale neprechádzalo a večer už ma to tak bolelo, že som nemohol držať ruku spustenú a začalo mi byť aj značne nevolno. Nakoniec som skončil na traumatológii s tým, že sa mi zlomila proximálna časť záprstnej kostičky na malíčku, na kturú sa upína šlacha. Dali mi to do dlahy a, že mám o týždeň ísť na kontrolu. Budú mi to dávať ešte aj do sadry alebo dajú dole len dlahu? Ako mi to odpuchlo, tak ta dlaha je volnejšia a poriadne to nefixuje a pri určitom pohybe ma to stále bolí. Ďakujem za odpoveď.

Klaudiee

Dobrý den, Vím že jsem udělala blbost, ale s kamarádkou jsem běžela proti sobě s velkýma míčema a jelikož je kamarádka asi o hlavu větší, tak mě úplně odstřelila na tvrdou zem. Kromě toho, že jsem si vyrazila dech a narazila páteř, jsem se hrozně praštila do ruky. Bolí hlavně u palce a loktu. Je to taková bolest, která občas jen tak vystřelí z nějakého místa na ruce. Taky je to trochu oteklé.Je to dost nepříjemné, taková bodavá bolest a občas to trochu brní, ale při dotyku to nebolí, jako třeba ta páteř. Nevíte co by to mohlo být? Zlomené to určitě nemám, ale vždycky když jsem si něco narazila, tak to dost bolelo při dotyku. Děkuju za rady

kajushka

cau lidi, vcera jsem si nakopla 3. prst na prave noze a mam ho do pulky fialovej:(( myslite ze mam jit k doktorovi? muze to byt zlomene? predem dekuju:)

jana

Když vsi po namočení do octu zlomím prst, bolí to hodně? A jaktože se ten prst potom zlomí, to má ten ocet nějaký oslabující látky na kosti nebo co?

míša
1x

prosím pomozte mi zítra jedu na tábor kam fakt nechci rychle prosím poradtě jak si něco zlomit rzchle a děkuji

míša

prosím pomozte mi zítra jedu na tábor kam fakt nechci rychle prosím poradtě jak si něco zlomit rzchle a děkuji

Nikola Králová

Dobrý den, včera jsem si priskřípla prostrednicek u ruky mezi dvere hned první kloub a dost to boli + nemuzu to tak zohnout jak jine prsty, tahne me to. A nevim zda je to zlomene nebo narazene, studuji maserku a prsty me zivy. Mohly by jste mi napsat co by to mohlo byt zda narazene nebo zlomnene ? Děkuji za odpoved

Martin

Zlomil som si clanok na malicku tym ze som udrel celou silou do stola. Neboli to, ale nevystrem ho. Mam zatial dlahu je to ok? Plus po novom aj opuch dlane..

Vali

Kláro , já už ten palec zlomený měla . Jestli je namodralý , opuchlý a bolí asi dostaneš sádru jako já .

Alex

Chcem sa spytat, ci uz mate prst v poriadku a prst plne ohybny?

Valča

Chtěla bych jsem se zeptat , když jsem si včera pořádně narazila malíčkem u nohy o komodu a teď je modrý , oteklí a strašně bolí může být zlomený ? Děkuji .

Terka

Ahoj,Chtěla bych se zeptat jak poznám jestli je prst naražený nebo vykloubený jeden kluk mi chytil prst a uplne mi ho točil. Bolí to občas samo ale hýbat s tim trochu můžu a nekdy když s tím hýbu tak to taky bolí. Děkuji za případné odpovědi

hana

asi sem si zlomila prst na ruce a nevím jestli zavolat richlou nebo ne

Adéla
1x

Ahoj potřebovala bych poradit ve čtvrtek jsem si skřípala prst do dveří od auta ze začátku to moc nenebolelo ale teď to mám otekle,mám tam modřinu a bolí mě každý dotyk

boze muj

potrebuji si nutne neco zlomit mame se stehova strasne daleko mam tu straste moc kamaradu a nejlepe si zlomit koleno pomoc z dobreho umyslu vite prosim pomoc...

Pavlina

Ahoj vcera vecer jsem si ukopla palec u nohy srrasne to boli co mi stim udelaji na chirurgii??

Mrška

Dobrý den. Spolužák mi při basketu skočil na nohu. Nehet na palci mi do 15ti minut zmodral nehet a strašně to boli při chůzi a na dotek. Bojim se ze mám ten prst zlomený a že mi sleze nehet. Dá se tomu nějak vyhnout? :-/

denča

Dobrý den.Ve škole jsem měla prst na okraji židle a spolužak kopl do jiné židle a přiskřípl.Nevím jestli je naražený,nebo nakřuplá kost ,nebo zlomený .Poraďte jestli mám jít na rentgen nebo nemusím.děkuji ps není nateklý Ale když ho zhonu na pravou stranu tak boli děkuji

jirka

Včera jsem si pohmoždíl palec ,zlomene ani štiple tam nic . Ale mam sádru na 5.týdnu až po loket nechapu . A navic to hrozě tlačí . A boli to vic něž bolelo , nevíte proč jsem nedostal (tu hlinikovou s destilkou )?????? díky za odpověď

nala

Dobrý deň narazil do mňa nejaký chlap a bolí ma kĺb na prostredniku hýbem s tým v pohode ani to nemám nejako opuchnuté len to dosť bolí nechcem ísť k doktorovi nezažil niekto niečo podobné neviete čo by to mohlo byť ?

Alena

Ja mam zlomeni malicek mam ho vo vlahe a teraz ked som bola s tim u doktorke a zas mi dal 2 obvezi na seba a idem s tim ku doktorovi v stredu a neviete bude to v sadre prosim pomozte mi dakujem

Martina
1x

Ahoj, zlomila jsem si poslední článek druhého prstu na levé ruce, doktor mi dal jen tu dlahu na prst, přijde mi to nesmyslné jelikož mam jakoby uštípnutý spodní rožek posledního článku, vždyť to přece nemůže srůst když v podstatě ta "dlaha" je po bocích volná, a každou chvíli se uvolňuje. Máte s tím někdo zkušenosti? mám to teda už 3 týdnu v pátek jdu na kontrolní rentgen ale přemýšlím že jestli tam nebudou žádné změny že si zažádám o sádru. Co myslíte?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce