Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

ADHD je třeba začít brát vážně, upozorňuje Asociace dospělých pro hyperaktivní děti

Možná ve vás už roste obava, že vaše dítě bude mít ve škole problémy, protože neposedí, neumí se soustředit a potřebuje dělat víc aktivit najednou. Jestli patří do skupiny asi dvaceti tisíc hyperaktivních dětí, pak je zapotřebí obrátit se včas na dětského psychiatra, aby vám poradil, jak to zvládnout. Hyperaktivita je totiž porucha mozku, na kterou sami nestačíte. A neléčená je vstupenkou do daleko větších problémů - z dětí mohou vyrůst alkoholici, drogově závislí nebo asociálové více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jan Suchel

Onemocnění hyperaktivních dětí je nervového původu, kdy postiženému dítěti chybí v organismu v dostatečném množství manganu. Léčit lze ostružinami, mimo jiných potravin.

Dana

Dobrý den,mám prosbu...mému synovi je 11 let,má diagnostikovanou hyperkinetickou poruchu chování s ADHD,užívá druhým rokem Abilify,(předtím během dvou let vystřídal concertu,ritalin,risperdal,aripripazol-u všech nežádoucí účinky).Nejsem zastáncem takových léků pro děti ale přes veškeré problémy a nepochopení,jsem byla nucena léčbu zahájit.Nyní zkouším léky vysadit(již po čtvrté) a jsou opět problémy..nechci se k této medikaci vracet,raději bych nějáké bylinky...poprosila bych také o názor na Mozkové nutrienty...děkuji

lucka

Dobrý den mám 11 letého syna už ve školce byl hodně divoký ve škole to začalo být horší.Má také ADHD paní učitelka to ví bohužel denně máme 3 poznámky stejného textu:vyrušuje,zlobí,porušuje školní řád,vykřikuje atd.Byla jsem ve škole i za výchovnou poradkyní poprosit o radu odpověď no přece musí vědět,jak se má chovat.

Lenka

Komu není z hůry dáno v apatice nekoupí. V tomto případě pomůže jedině změna školy.

Lenka

Změna školy nepomůže. Učitelka by sice měla být v obraze a umět si s dítětem v rámci možností poradit, ale ve finále stejně nemůže zbytku třídy (a většinou i osttním rodičům) pořád dokola vysvětlovat, že zrovna tohle dítě trestat nebude, protože..... Je to pochopitelné, jeden s ADHD jí nemůže rozložit celou třídu o 25 dětech. Mimochodem - taky mám syna s ADHD.

Zdenka

Také mám syna s ADHD, velmi doporučuji Vám přečíst si knihy od dětského neuropsychiatra Daniel G. Amen.Tyto knihy mi pomohli pochopit syna, proč se tak chová a je takový jaký je.Knihy jsem si půjčila v knihovně.Je napsaná velmi srozumitelně a poutavě.

Helena

Myslím že název ADHD není dost vystihující, mnohem lepší byl název LMD, nebot plně postihioval všechny symptomy mozkové dysfunkce.Nevím proč neustále přebíráme názvy z ciziny, když máme své vlastní a dobré.Z názvu ADHD vyplývá a často se to pak lékaři domnívají, že jde jen o poruchu pozornosti s hyperaktivitou.Často však jde i hypoaktivitu,emoční poruchy,agresivitu, chaotičnost a stavy zmatenosti a další.Velká většina postižených dětí s tím přechází do dospělosti a bohužel největší problém je u LMD ve stáří,kdy předčasně u řady osob nastupuje demence.Stále mnoho lékařů není schopno diagnozu u dítěte či dospělého stanovit,nemyslí na tuto poruchu.U syna v 15ti letech mi neurolog po vyšetření jen tak bokem utrousil.Je to vývojová porucha.A nic víc.Nevysvětlil co to je, co s tím dělat, prostě nic. A tak se s tím nic nedělalo až se to výrazně zhoršilo v dospělosti .

jitka

muj 11 lety vnuk se velice dobre uci ale ma velke problemy s chovanim, mame velke štěsti na učitele. Prvni tříde si ho sama vzala ucitelka ke ktere chodil na karate, ktere ho nebavilo, nebavi ho sport vubec, neumi se podřidit. ta nas na ADHD upozornila. byla vynikajici. ma štesti i na dalsi ucitelku. Sama řika že vnuk neposednosti a nepozornosti ke svemu telu nebezpečný sobě i okolí. bojim se ho nechavat samotneho, když ho hlidam. Dcera s nim byla v poradne kde řekli že je velice inteligetni a že to zvladne. v poradne se chova dobře.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Kovová pachuť v ústech má většinou jednoduché vysvětlení

Kovovou pachuť v ústech může způsobovat řada faktorů, od špatné ústní hygieny až po vedlejší účinky léků nebo těhotenství. Jestliže tento stav přetrvává delší dobu, může být příznakem vážnějšího onemocnění.

Antibiotika versus sluneční záření

Léčba antibiotiky s sebou nese několik omezení. Od dodržování klidového režimu, abstinenci až po ochranu před sluncem. Některé typy zvyšují citlivost kůže na slunce, proto je třeba před pobytem na slunci dbát zvýšené opatrnosti. Při užívání určitých typů léků dochází ke změnám na kůži, která se stává citlivější k působení UV paprsků.

Zasažení bleskem a jak se správně chovat za bouřky?

I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jen zřídka, končívají podobné případy mnohdy tragicky a proto je dobré chovat se za bouřky rozumně.

Vypadávání vlasů u žen v menopauze

Můžete doporučit vhodný šampón na vlasy, který je vhodný proti vypadávání vlasů u žen v menopauze?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce