Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Akné v dospělosti: Nesahat, nemačkat, nepotírat alkoholem

Akné je naším společníkem v dospívání a leckdy nás neopouští ani v dospělosti. Miluje stres a období hormonálních změn. Obličej osypaný pupínky proto dobře znají i vyzrálé ženy mezi 25 a 40 lety. Toto chronické kožní onemocnění může navíc nemile překvapit nejen na obličeji, ale také na zádech, hrudníku, šíji či jiných částech těla. „I nesprávně provedené hloubkové čištění pleti může vyvolat akné,“ říká MUDr. Ivana Plecháčová. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jarek
32x

Problém akne znám velmi dobře, ta nemoc mi zničila pozdní dětství a mládí. Hnisavé pupínky, boláky, krvavé podlitiny. Napočítal jsem jich i 400 na zádech a 150 na obličeji Jediné plus bylo, že jsem na akne získal modrouknížku (pro mladší - nemusel jsem na vojnu. Mastičky a antibiotika problém neřeší, je to jen krátkodobé potlačení příznaků. Až na konci vysokoškolského studia jsem se prostřednictvím kolegy, který pracoval v jakémsi lékařském ústavu akademie věd dostal k řešení. tedy akne způsobuje jakási bakterie, ale ta je tak ubohá, že není schopna samostatné existence, proto žije v simbióze s jakousi kvasinkou. Tato dvojice už je odolná velmi, a pžežije i ta antibiotika, resp. antibiotika ji spíš posílí, protože pomohou k rozvoji těch kvasinek. Nejjednodušší řešení je zcela vyřadit cukr, pak kvasiky vyhynou a ty bakterie taky. Po 15 letech neúspěšnéhop léčení mastičkami antibiotiky, superdávkasmi vitamínů a pod. jsem se absolutním vyřazením cukrů zcela vyléčil za 3 týdny. A i mnozí další, kterým jsem to poradil. Problém je, že cukr je návyková látka, a každý se ho nedokáže vzdát - často podvádí i sebe. Ptal jsem se v tom ústavu, proč to nezveřejní, řekli mi, že soudruh vedoucí tomu nevěří, a tak to zakázal. To bylo před 40 lety. Dnes by snad bylo možné ty kvasinky vyhubit i jinak. Udivuje mne, že se problém stále řeší mastičtami a antibiotiky, asi je to kšeft - pro farmaceuty i pro lékaře.

Jakub
5x

Po mnoha způsobech léčby některě uspěšnější jiné méně bych se tomuto nebránil.Měl bych jen doplnijící otázku "cukry" je myšleno pouze glukoza,fruktoza potažmo sacharoza nebo sacharidy jako celek.Mohl by jste prosím vyřazení cukru specifikovat?

A
6x

Dekuji.

Jana

Chtěla bych moc poprosit Jarka, aby specifikoval cukr, jak se ptá Jakub, např. med bych mohla? Taky se chci zeptat, říkáš, že jsi byl vyléčen za 3 týdny. Tímto se kvasinky vyhubí. Znamená to, že cukr potom nemohu jíst už doživotně? Moc, moc děkuji za odpověď.

Hanys

Jarku velmi me zajima jake cukry vyradit. Muzes mi dat na sebe prosim kontakt ? Dekuji. Muj mail: jan.sterba01@seznam.cz Dekuji moc

Radka
1x

Mně na akné moc pomohl Enterosgel. Neměla jsem sice jako pan Jarek až takové množství pupínků, ale pro holku nic moc. Enterosgel sem si dávala na obličej jako masku a taky jedla rozmíchaný ve vodě. Zatím nejlepší ze všech pokusů.

Jana
1x

Je mi 29 a akné mám od 13 let, když jsem brala diane 35 tak pleť jak miminko, po vysazení stokrát horší než před tím, po léčbě roaccutane lepší ale stále se mi dělají boláky na krku bradě a čelisti. Gynekoložka mi řekla, že mám citlivost na androgeny a to způsobuje akné i když hormonální profil mám v pořádku. Řekla mi že v podstatě jediná možnost je antiandrogenní antikoncepce nebo roaccutane, který také blokuje androgeny v kůži, ale kosmetikou nebo mastičkami že tohle nevyléčím. Což je pravda, protože když nějakýho beďara zlikviduju, další měsíc před mensesem se stejně osypu, takže je to prostě pořád dokola. Západní medicína si s tímto prý neumí poradit, nedokáže léčit příčinu citlivosti na androgeny pouze je dokáže blokovat ale poté co prášky vysadíte tak problém je zpět protože ta porucha je prostě stále v těle. Jsem ráda, že alespoň tohle vím, protože ona je první doktor, který mi byl alespoň schopný udělat diagnózu, kožní mi jen cpe mastičky a vodičky a že prý se to určitě zlepší a že musím vydržet. Do kosmetiky, vitamínů a mastiček jsem nacpala peněz že bych za to mohla jet na havaj. Chci teď vyzkoušet čínskou medicínu, to je pro mě poslední možnost, protože antikoncepci brát nechci.

Karolína

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Kamila

Mě se nejvíc osvědčilo čistění s Aknea ošetřující vodou .. je to přírodní kosmetika, dokonce s certifikátem.

Akné

Zajímavý článek, i tak používáním koloidní stříbro :)

Kája

já mám dobré zkušenosti s cannadermem…..používám teda jak ošetřující vodu tak i krém Aknea a pleť se mi o hodně zlepšila :-)

Haluz

Já se po 15ti letém boji nejdřív o zdraví, pak o život. Úspěšně zbavil, spíše zbavuji děsivého problému který jsem měl od dětství.. Paraziti.. Nikdy bych tomu nevěřil kdybych to právě neprožíval..Tady je odkaz na celou mou léčbu https://youtu.be/5TAcCj_Jwus

Haluz

Ps: Zprvu jsem na to šel jako každý, vyřazování jídel, kombinování testování všeho možného. Až ke konzumaci chlorového vápna mě to donutilo. Ovšem vždy jsem pouze zkrotil a zmírnil mé zamoření tenkého střeva, kde mě parazit soustavně vypouštěl do řečišť vajíčka neuvěřitelné bestie, a následovalo akné, boláky pořád dokola 30 let.. a nejen to. Prakticky mi to od dětství žralo sílu.. život, chuť do života, a když už jsem byl tím zamořen od hlavy k patě, začalo mi to drtit psychiku, plíživým a nenápadným způsobem se dostavovaly fobie, úzkosti, deprese. Jakmile jsem zjistil co se děje.. začal jsem s cíleným pročišťováním česnekem a CDS2. A pokračuji až do léta.. pro jistotu..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 93 lidí

Mohlo by vás zajímat

Šilhání u dětí je třeba začít léčit co nejdřív

Šilhání neboli strabismus je oční vada, kdy oči nesledují pozorovaný předmět rovnoběžně, ale jedno nebo střídavě obě oči se stáčí jiným směrem. I když je šilhání kosmetickým problémem a je zpravidla na první pohled vidět, mnohem závažnější je, že následkem této vady může dojít k trvalé ztrátě zrakové ostrosti a dalším očním potížím. Šilhání je proto nutné co nejdříve odstranit.

Vrácení přeplatku na doplatcích za léky

Kupujete léky na předpis, na které musíte doplácet? Pokud utratíte více, než určuje zákonný limit, zdravotní pojišťovny vám peníze pošlou zpátky. Přeplatky za léky vrací zdravotní pojišťovny čtyřikrát do roka. Výplatu si klienti hlídat nemusí, pojišťovny to dělají automaticky. Přesto by si lidé měli zkontrolovat, jestli má pojišťovna k dispozici aktuální údaje, včetně adresy a bankovního účtu.

Lékový záznam: seznam všech léků, které vám lékaři předepisují

Přehledem všech vystavených eReceptů a vydaných léčivých přípravků konkrétnímu pacientovi je tzv. lékový záznam pacienta. Lékový záznam funguje na principu opt – out, tzn. automatického sdílení s lékaři a lékárníky, s cílem chránit zdraví pacienta před poškozením špatnou kombinací léků.

Užívání vitamínu B12

Jak dlouho lze nepřetržitě užívat vitamín B12? Mohu se jím případně předávkovat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce