Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Dna, nemoc mladých mužů

Dna je revmatologické onemocnění metabolického typu spojené s vysokou hladinou kyseliny močové. Jedná se o poruchu látkové výměny, kdy hodnoty kyseliny močové v krvi jsou zvýšeny. Kyselina močová a krystaly jejích solí kyseliny se hromadí v kloubech a vyvolávají prudké bolesti, otoky a zarudnutí. Krystaly se mohou ukládat i v ledvinách a kůži.O nemoci vám poví víc revmatolog a 1. náměstek ministra zdravotnictví MUDr. Vladimír Pavelka. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mahovsky miroslav
6x

Je vhodne na dnu použivat lek Colchicum-Dispert 0,5mg,děkuji za odpověd.

Jan Suchel
2x

Nadměrné množství kyseliny močové může způsobit onemocnění dnou. To záleží na množství antioxydantu - křemíku v těle. Čím je kyselina močová vyšší, tím potřebujeme více křemíku,který tělu dodá kterýkoliv druh řepy. Křemík zabraňuje slučování kys. močové. Asi před měsícem mě postihla značná bolest obou dlaní. Bolestivé to bylo i v klidu. Nakrájel jsem svazek ředkviček, podusil, trochu osmažil, přidal 4 vajíčka. Tato večeře s krajíčkem chleba mě do dvou dnů zbavila bolesti.

kolibrik
8x

Máte někdo zkušenosti s tím, zda může bolet i kyčelní kloub? Před pěti lety odhalili dnu mému tatínkovi, ale ruce ho už nebolí - začala ho bolet jedna kyčel, ale hodně...

zdeněk

S tou řepou nevím červená se na dnu nesmí.

vladula
1x

Dobrý den všem,chci se zeptat zda je možná při DNĚ nějaká masáž nebo rehabilitace,pro zmírnění bolestivosti.Známému je 35let a nedávno ležel se záchvatem 2 měsíce v nemocnici a vůbec nechodil.Ted už chodí ale není to ono.Proto mě napadla nějaká forma masáže.Je tedy možná?a jaká?jsou někde na netu nějaké rady?Děkuji Vladka.

Andulka
2x

Můj manžel měl DNU. Měl bolesti kotníků , kolene a občas i zápěstí. Pomocí bylinek DNU přemohl po půlroce .Ted má klid a hodnoty má v normálu . Ráda Vám poradím , když budete chtít. [email protected]

Kolík

Ahoj, já teď právě chci vyzkoušet Enzycol, prý pomáhá. Měl by rozpouštět krystal kyseliny močové v kloubech, ale moc tomu nerozumím. Pomohl vám od bolesti?

Černej

Já ho nepoužívám, ale přítelkyni prý pomohl jako jediný, už spolu zase dovádíme jako zamlada ;))

Ivana

Pomohl někomu z vás enzycol? Slyšela jsem o tom, že by měl při této nemoci pomáhat. Chtěla bych to pořídit tatínkovi. Poraďte.

Pavel

Mě doporučila baba v lekarni Enzycol. Tak ho zkušam, ale nevím za jak dlouho začne učinkovat. Použiva ho kdo z vas lidi?

Ivan

Za sebe mohu doporučit enzycol. Bohužel jsem se s touto nemocí setkal v naší rodině i já. Nikdy jsem nevěděl, že něco takového vůbec existuje, ale je to opravdu nepříjemná záležitost a člověk hledá co by mu pomohlo. Mě enzycol doporučili v lékarně a fakt mi moc ulevil.

David

Dostal jsem teď od dětí Enzycol. Čtu na intranetu, že prý pomaha na tuhle nemoc mate s nim někdo zkušenosti? Jak dlouho sa bere, než učinkuje?

Mariana

Dobrý den, Enzycol rozhodně užívejte uleví vám od bolesti. Mě zabral tak po 3 týdnech, ale znám lidi, kteří říkali, že k nim se nějaká úleva dostavila i dřív jiní zas, že později nevím, jestli je to o tom, v jakém stádiu ta nemoc je rozjetá nebo tak, ale každopádně fakt pomáhá.

Martin

Nepoužívám ho přímo já, ale moje sestra na dnu a je s ním vcelku spokojená, jen jí přijde drahý. Každopádně ho užívá, protože jí pomohl - ulevil jí od bolesti, zbavil jí právě oné kyseliny močové. nevím, jak dlouho ho bere, asi půl roku, takže někdy v té době se jí to zlepšilo.

Martin

myslím tím ten Enzykol

Karel

Moc nevím co si o Enzycolu myslet četl jsem o něm všude ale dobrý ohlas tak uvažuju, že bych ho i já vyzkoušel ta bolest je fakt neskutečná!!!

alena

vařte si čaj z mladého listí břízy, na jaře nasbírám 1 igelitku a stačí na celý rok

Tomáš Malý

Dobrý den, na dnu používám Enzycol a pomohl mi ze všech připravku nejvíce.

Jana

Já na tohle taky trpím, takže vím.. klouby a celková bolest nic příjemného, člověk má pocit, že už mu ani nic nepomůže. Známá mě poradila Enzycol, tak jsem si jej na zkoušku koupila a jsem moc ráda. Teď je mi líp, dokážu konečně zase se psem víc ujít a neměním :).

Klára

Moc děkuji za rady. Brozdím po internetě a hledám něco pro manžela.. Kdysi hrál fotbal, ale k vůli kolene přestal a teď hledá něco, co mu aspoň trošku uleví, pomůže.. Enzycol určitě vyzkoušíme.

Frco
2x

Mám dnu asi 7roků a tak jsem už vyzkoušel mnoho léčeb a přečetl mnoho diskusí,až jsem na to přišel.Každý radí nejez to či ono,ber takové a takové léky,ale vše je zanedbané pití,samozřejmě ne alkoholu.Začal jsem pít více čisté vody a už rok a půl jsem atak dny neměl,maximálně když mě začal bolet kloub vypil jsem během pár hodin třeba klidně 6litrů vody a do 24 hodin bylo po všem.Doporučuji všem vyzkoušet a můžete mi napsat jak to pomáhá,snad přece nejsem vyjímka ?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Kovová pachuť v ústech má většinou jednoduché vysvětlení

Kovovou pachuť v ústech může způsobovat řada faktorů, od špatné ústní hygieny až po vedlejší účinky léků nebo těhotenství. Jestliže tento stav přetrvává delší dobu, může být příznakem vážnějšího onemocnění.

Antibiotika versus sluneční záření

Léčba antibiotiky s sebou nese několik omezení. Od dodržování klidového režimu, abstinenci až po ochranu před sluncem. Některé typy zvyšují citlivost kůže na slunce, proto je třeba před pobytem na slunci dbát zvýšené opatrnosti. Při užívání určitých typů léků dochází ke změnám na kůži, která se stává citlivější k působení UV paprsků.

Zasažení bleskem a jak se správně chovat za bouřky?

I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jen zřídka, končívají podobné případy mnohdy tragicky a proto je dobré chovat se za bouřky rozumně.

Vypadávání vlasů u žen v menopauze

Můžete doporučit vhodný šampón na vlasy, který je vhodný proti vypadávání vlasů u žen v menopauze?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce