Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Eliška: Rýma mě pronásleduje ve dne i v noci

Už dva roky se osmačtyřicetiletá Eliška potýká s chronickou rýmou. Není nijak silná, „jen“ má po ránu ucpaný nos, kýchá. Problém nastane, když se nachladí. Nepřetržitě jí teče z nosu, který má nateklý a podrážděný, přidají se bolesti hlavy a obyčejně i další komplikace. Se svým trápením se svěřila Ordinace.cz v rámci projektu "Hledáme pro vás řešení". více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
linda

a nejsou to chlamydie pneumonie-které způsobují problémy v horních i dolních cestách dýchacích, počínaje od nosní dírky..takže to zahrnuje i ucpaný nos a kýchání .. co vy na to? Šlo by to stanovit třeba přímou metodou PCR- nasopharyngeální výtěr -tj. z krku a nosu?

Veronika Domanská

Když rýma, tak kapky - ale nesmí se to přehánět a vážně dodržovat dobu užívání (většinou max. týden). A záleží na kapkách, ne že ne. Dnes už jsou na trhu ke sliznici velmi šetrné kapky - např. Nasic (ten neštípe, nepálí a přesto krásně protáhne).

trinity
1x

mám chlamydie pneumonie a tyhle problémy mám také..každé ráno ucpaný nos..a časté kýchání, žádné kapky do nosu nepomáhají..žádné jsem nebrala dlouhodobě, vím, že to není dobré..tím že se ucpává nos - zduří slizlnice..tak navíc nos je náchylnější i k infekcím..Problém je to, že chronické chlamydie pneumonie nejdou jen tak lehce odstranit a zbavit se jich..Myslím, že ten nos, co mám také podobné problémy že je způsoben chlamydiemi..K lékařům, na ORL a všude chodím už déle než rok, ještě mi nepomohli problém odstranit..jsem na kortikosteroidech lokálních a problém stále přetrvává..

Alča

Právě že se kapky nemůžou užívat déle, proto mi byl doporučen sprej do nosu rymastop, je z bylin, tím pádem se může užívat jak dlouho budeme chtít.

Věra
2x

jak se pozná,že mám chlamydie ? Jak se to vyšetřuje ?

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 39 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdy je třeba pomyslet na CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění, jehož hlavním rysem je omezený průtok vzduchu v průduškách. Klíčové pro oslabení projevů CHOPN je její včasné odhalení. Podstoupit spirometrické vyšetření by proto měl každý, u koho se ve dvou po sobě jdoucích letech objeví kašel přetrvávající alespoň tři měsíce.

Příběh Zdeňka: Dožil jsem se moderní léčby, ta mi po letech ulevila

Hrát s kartami, které mi život rozdá – to je životní krédo pana Zdeňka Březiny (70) z Brna. A karty to byly poměrně slabé, celý život se totiž potýká s hemofilií. Kvůli této vrozené nemoci se mu krev téměř nesráží, a dennodenně tak od dětství čelí riziku krvácení například do kloubů a jejich nevratnému poškození. Nyní má důvod k optimismu, nedávno se konečně dočkal léčby, která skutečně pomáhá, a jak sám říká – udělala z něj jiného člověka.

Popraskané koutky - příčinou může být banalita, ale i vážnější onemocnění

Popraskané koutky jsou známkou, že je naše tělo oslabené a něco nám chce sdělit. Řešit byste proto měli příčinu, nikoli pouze koutky samotné.

Mozková mrtvice postihuje i třicátníky

Mezi nejrozšířenější mylné domněnky patří, že cévní mozková příhoda se týká pouze osob starších 65 let. Kvůli nezdravému životnímu stylu a všudypřítomnému stresu dnes nejsou výjimkou lidé mezi 30 až 40 lety, které mrtvice postihne. Jaké jsou příznaky a jak se dá této zákeřné nemoci předejít?

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.