Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Jeden hrnek mléka denně a zhubnete

Mléko sice obsahuje látky, které mají tendenci zvyšovat hladinu cholesterolu v krvi, ale zároveň je plné látek, které natolik podporují zdravý růst, imunitu, léčí záněty a dokonce startují hubnutí. Právě proto je doporučení odborníků jasné: mléko a máslo nezavrhujte, ale najděte jim pevné místo ve vašem jídelníčku. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karel

To by se mi líbilo, hubnout po jednom hrnku mléka. Já však stále přibírám, zřejmě také proto, že mléka denně vypiji 1,5 litru. Tuto "úchylku" mám od malička a neopouští mně ani v důchodu. Kdybych si měl vybrat k obědu mezi husičkou se zelím a knedlíkem nebo vařené brambory a kysané podmáslí, určitě to vyhraje podmáslí.

Petr
1x

Celý článek je jen dobře udělaná reklama, která mě dost uráží a je to tak odborně napsaný, že bych to mu i věřil. Ty výsledky klinických studií, že mléko má kladný vliv na zdraví člověka, bych chtěl vidět a hlavně kdo je zaplatil. Z vlastní zkušenosti vím, že to jsou kraviny, a když podle PhDr. Hlavaté mléko pomáhá při hubnutí, tak by si raději měla zopakovat školu. To potvrzuje i předchozí příspěvek. Dřív jsem míval zdravotní problémy ve formě zlomenin, i když jsem hodně pil mléko a jedl mléčné výrobky. Pak jsem slyšel, že mléko není úplně tak zdravé, jak se říká. Zkusil jsem teda vyřadit z jídelníčku mléčné produkty a to mi pomohlo. Od 26 let jsem neměl žádné mléčné výrobek a žádná zlomenina, žádný příznaky nedostatku živin. Takže z vlastní zkušenosti vím, že mléko spíš napomáhá Osteoporóze. Už delší dobu se zajímám o zdravou výživu a vím, že ztráty vápníku zvyšuje např. strava s vysokým obsahem bílkovin, kvůli nim se vyplavuje více vápníku močí. Strava obsahující mléčné výrobky překračuje doporučené hodnoty pro příjem bílkovin. Mléčné výrobky jsou třeba bohaté na vápník, ale výsledná bilance je záporná, způsobují totiž i vysoké ztráty vápníku. FAO (Světová zdravotnická organizace) oznámila, že poslední výzkumy ukázaly, že zvyšováním příjmu vápníku nedochází ke snížení rizika zlomenin kostí. Proto doporučuje pro zlepšení zdraví kostí konzumovat více ovoce a zeleniny než spoléhat na mléčné produkty. Například v listové zelenině je hodně vápníku. Někdo by se tomu divil, ale to, že zelenina není bíla, neznamená, že v ní není vápník. Co dělají lidi, který mají alergii na Kasein a mléčné produkty také nemůžou, umírají předčasně? Zajímavé, že se nezmínila o Kaseinu (alergen), kterého je v mléce více než 70% A dále třeba cholesterol, neuvěřitelný, že ho vůbec doporučuje.

Tigi

To, že mlieko zahlieňuje je na 100% pravda, môj otec mal obštrukčnú chorobu pľúc a stále bol poriadne zahlienený. Keď som ho konečne presvedčila aby prestal piť kravské mlieko, ktoré tak miloval a vypil ho minimálne 1/2 l denne tak sa mu uľavilo a produkcia hlienu rapídne poklesla. To isté som zistila aj na mojich deťoch a známych.

Můžu doporučit

doporučji Slimax

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 146 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příznaky Alzheimerovy choroby přehlížíme. Nemoc se přitom nevyhýbá se ani mladším ročníkům

Začíná to obyčejným zapomínáním či náhlou dezorientací. Prvním symptomům Alzheimerovy choroby zpočátku nevěnujeme pozornost. Včasná diagnostika je přitom pro zmírnění choroby klíčová.

Jizvy vznikají i v plicích a mohou zabíjet

Alespoň jednu jizvu na těle má snad každý člověk, obvykle jej nijak netrápí, snad jen špatnými vzpomínkami na to, jak vznikla. Jsou však jizvy, které na první ani na druhý pohled vidět nejsou, přesto mohou zabít. Jsou to jizvy na plicích. Typickou nemocí, při níž vznikají jizvy na plicích, ubírají plochu k dýchání a plíce postupně „tuhnou“, je idiopatická plicní fibróza (IPF).

Mužský přechod? Pánové, nenechte se zaskočit andropauzou!

S příchodem padesátky dochází k hormonálním změnám nejen u žen, ale také u mužů. Zatímco ženská menopauza je dána ztrátou menstruačního cyklu a s tím spojeným poklesem pohlavních hormonů, andropauza takto přesně danou hranici nemá. Jak ale upozorňuje MUDr. Monika Purmová z pražské urologické kliniky UroKlinikum, princip menopauzy u žen a andropauzy u mužů je v zásadě stejný.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.