Kontakty pro případ nouze v mobilu záchranáři nepoužijí

Údajná výzva záchranářů, která se šíří jako řetězový mail a nabádá, aby si lidé v mobilu speciálně označili své blízké, které lze kontaktovat v případě nouze, je nesmysl. Speciální seznam sice nic nestojí, ale život nezachrání. více ...

Inzerce
Odpovědi
vladimir
1x

Jsem rád, že redaktorka ordinace.cz si dala tu práci a poskytla nám ověřenou pravdu. Děkuji.

Opočenská Zdenka

Chci mov poděkovat za tuhle zprávu a tedakci,určitě to pomůže starým a nemocným lidem.Velký DÍK.

Marcela

Proč to tedy uveřejňovali v televizi, že je to dobrá věc. Mně to nepřišlo spamem, ale viděla jsem reportáž v TV. Teď nevím co si z toho vybrat, Jestli přidat ICE nebo raději ne.

Dagmar

Je dobře nechat bublinu nesmyslů prasknout, podobných "ověřených " a důvěryhodných návodů pomocí mailové pošty přibývá a lidé, v domění, že učinili to nejlepší co mohli, získávají neoprávněný pocit bezpečí! Děkui redaktorce Ordinace.cz za snahu pomoci ostatním!

Jarek

V každé životní situaci si podle konkrétní situace stanovujeme priority. I když to není oficiálně uznáno, nepovažuji to za tak nebezpečné a zcela zbytečné.Přiznejme si, kolik z nás má vždy u sebe nějaký identifikační průkaz.Jdeme si zaběhat,jdeme se projít,vyběhneme z domu, jsme přesvědčeni, že v té náprsní kapse máme vždy přece průkaz a najednou ouha,on tam není.A zdravotní pojišťovny nás přesvědčují,jak je důležité mít zrovna tu jejich kartu,aby si zdravotníci mohli rychle zjistit relevantní údaje o zdravotním stavu dotyčného.A ona mnohdy ta rychlá identifikace přece jen pomůže.Ať už na místě,nebo při příjmu v nemocnici.Mám za sebou dlouhá léta služby na záchrance . Mnohdy měl postižený u sebe jen mobil.Takže-většinou se bez toho lze obejít,ale někdy to může při hromadných nehodách, u osamělého apod.pomoci.Jiná situace je v Praze, jiná na vidieku.Považuji přínos za větší,než riziko zneužití.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 838 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus - přenos, příznaky a jak se chránit

Nový typ koronaviru, jehož epicentrem je čínský Wu-chan, si zatím vyžádal 170 obětí. Ve světě je zatím nakaženo přes 7 500 lidí. Rychlost, s jakou se nebezpečný virus šíří z Číny do dalších zemí, zneklidňuje celý svět, včetně České republiky.

Padají vám vlasy? Může to signalizovat vážnou nemoc

Padání vlasů je do určité míry normální, každý vlas má svou životnost, po jejímž uplynutí vypadne a je nahrazen vlasem novým. Pokud ale vlasy vypadávají předčasně a ve velkém množství, mluvíme o takzvané alopecii. Jak poznat, jestli alopecií netrpíte i vy? Odborníci se shodují, že pokud vám vypadne víc než 100 vlasů denně a na hlavě se začínají tvořit holá místa, je potřeba zpozornět a navštívit lékaře.

Přetržení vazu v koleni - častý zimní úraz nejen lyžařů

Mezi obvyklá zimní zranění nejen lyžařů patří přetržení vazu v koleni. O tom, zda člověka poznamená na zbytek života, anebo se rychle a bez trvalých následků uzdraví, rozhodují tři faktory: včasná pomoc fyzioterapeuta, aplikace moderních technologií podporujících hojení a aktivní spolupráce pacienta při rehabilitaci.

Migréna - nejtěžším pacientům pomáhá biologická léčba

Bolesti hlavy jsou častou obtíží a potkává se s ní velké množství lidí. Pokud jsou spojené s nějakou příčinou jako vysoký tlak nebo úraz, jsou označované jako sekundární. Kromě toho ale existuje skupina bolestí označovaná jako primární. Nejčastějším a typickým představitelem je migréna, kterou trpí asi deset procent populace.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.