Inzerce

Kontakty pro případ nouze v mobilu záchranáři nepoužijí

Údajná výzva záchranářů, která se šíří jako řetězový mail a nabádá, aby si lidé v mobilu speciálně označili své blízké, které lze kontaktovat v případě nouze, je nesmysl. Speciální seznam sice nic nestojí, ale život nezachrání. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
vladimir
1x

Jsem rád, že redaktorka ordinace.cz si dala tu práci a poskytla nám ověřenou pravdu. Děkuji.

Opočenská Zdenka

Chci mov poděkovat za tuhle zprávu a tedakci,určitě to pomůže starým a nemocným lidem.Velký DÍK.

Marcela

Proč to tedy uveřejňovali v televizi, že je to dobrá věc. Mně to nepřišlo spamem, ale viděla jsem reportáž v TV. Teď nevím co si z toho vybrat, Jestli přidat ICE nebo raději ne.

Dagmar

Je dobře nechat bublinu nesmyslů prasknout, podobných "ověřených " a důvěryhodných návodů pomocí mailové pošty přibývá a lidé, v domění, že učinili to nejlepší co mohli, získávají neoprávněný pocit bezpečí! Děkui redaktorce Ordinace.cz za snahu pomoci ostatním!

Jarek

V každé životní situaci si podle konkrétní situace stanovujeme priority. I když to není oficiálně uznáno, nepovažuji to za tak nebezpečné a zcela zbytečné.Přiznejme si, kolik z nás má vždy u sebe nějaký identifikační průkaz.Jdeme si zaběhat,jdeme se projít,vyběhneme z domu, jsme přesvědčeni, že v té náprsní kapse máme vždy přece průkaz a najednou ouha,on tam není.A zdravotní pojišťovny nás přesvědčují,jak je důležité mít zrovna tu jejich kartu,aby si zdravotníci mohli rychle zjistit relevantní údaje o zdravotním stavu dotyčného.A ona mnohdy ta rychlá identifikace přece jen pomůže.Ať už na místě,nebo při příjmu v nemocnici.Mám za sebou dlouhá léta služby na záchrance . Mnohdy měl postižený u sebe jen mobil.Takže-většinou se bez toho lze obejít,ale někdy to může při hromadných nehodách, u osamělého apod.pomoci.Jiná situace je v Praze, jiná na vidieku.Považuji přínos za větší,než riziko zneužití.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 358 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kontaktní čočky: správným výběrem roztoku prodloužíte životnost a ušetříte peníze

Péče o kontaktní čočky (vyjma jednodenních) obnáší také čištění a uchovávání přes noc. K tomu potřebujeme roztoky. Mnoho lidí ale nesprávným výběrem nevědomky zkracuje životnost jak čoček, tak roztoků, a zbytečně tak zatěžuje peněženku a možná i riskuje infekci. Jak roztoky vybírat a používat správně, abyste prodloužili životnost čoček na maximum, radí kontaktolog e-shopu VašeČočky.cz Daniel Szarvas.

Rakovina děložního čípku. Jediná rakovina, proti které existuje očkování

Rakovina děložního čípku je jediné zhoubné onemocnění ženských orgánů, kterému lze téměř ve všech případech předejít. Proč je tedy v ČR každoročně zjištěno u 800 žen, z nichž zhruba 360 nemoci ročně podlehne? Podle předních odborníků je na vině hlavně nízká proočkovanost proti původci této nemoci, lidskému papilomaviru (HPV), malý zájem žen o preventivní gynekologické prohlídky klesající s rostoucím věkem, a nízká frekvence využívání vysoce citlivých testů na průkaz HPV.

Máte některý z příznaků koronaviru nebo jste se setkal s nakaženým? Co dělat?

Jak se správně chovat, pokud má člověk příznaky koronaviru anebo se setkal s někým nakaženým?

Jak je to s nárokem na bezplatné očkování proti chřipce a pneumokokům u seniorů?

Proměnlivé počasí podzimních a zimních měsíců přispívá ke zvýšenému výskytu onemocnění virového i bakteriálního původu – akutních respiračních onemocnění, chřipek a následně také pneumokokových infekcí, které mohou v závažných případech končit i smrtí. Riziko onemocnění lze přitom snížit očkováním, které patří k nejúčinnějším prostředkům prevence. Navíc obě vakcíny jsou pro lidi starší 65 let zcela hrazeny zdravotními pojišťovnami a očkování lze aplikovat současně při jedné návštěvě lékaře.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.