Nebojte se makrobiotiky

Možná máte představu, že makrobiotika je druh vegetariánství, tudíž je pro vás naprosto nepřijatelná. To ale není pravda. Je to jen životní styl, který si zakládá na rovnováze, harmonii a zdravém selském rozumu. Budeme rádi, pokud s námi budete na toto téma diskutovat a ptát se. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ilona Hornová

Dobrý den, jsem ráda, že se tu budete zabývat makrobiotikou. Ráda bych to vyzkoušela, ale vlastně nevím kde začít a jak. Chtěla jsem si přečíst i něco na internetu, ale lidsky popsané jsem to zatím nikde nenašla. Vegetarián být nechci, ale zdravěji jíst by se mi zdálo dobré, tak se těším na nějaké konkrétní rady. Děkuji Hornová

Helena

Zkuste: http://www.jimejinak.cz/ ...tam najdete inspirace spoustu. A doporučuji též knihy MUDr. Vladimíry Strnadelové a Jana Zerzána a příp. kurzy Zuzany Terešové

Jarka Kučmášová
1x

Velmi děkuji za podporu a zájem. Je to pro mne velká zodpovědnost psát pro vás a všechny další,kdo též chtějí začít v životě jinak. Změna není jenom o stravě. Vždy jde o růst. Doufám, že rady budou užitečné a praktické. Nejdůležitější v životě je klást otázky. Leonardo da Vinci se ptal celý život, Dochovaly se jeho deníky. Každý den si pokládal a zapisoval otázky. Proto vymyslel stovky vynálezů, které se používají i dnes, maloval, sochy tvořil. Ptejte se, ptejte. Ráda budu odpovídat. Moc si vážím každého, kdo zkouší něco nového. Jarka Kučmášová

Anička Opatrná

Chtěla bych se zeptat, jestli se dá makrobiotikou snížit tzv. metabolický věk. Slyšela jsem, že to jde správnou životopsrávou ovlivnit, ale prý také hodně záleží, co jsme dostali od rodičů do vínku. S tím pomalým žvýkáním to zkusím, jsem zvědavá, jestli mě nebude bolet pusa.

Jitka Sadková

Jarko, se zájmem jsem si přečetla článek o makrobiotice jakožto celkovému vztahu k životu. Lidé, kteří v minulosti žili a pracovali jako zemědělci a živili se svými produkty, určitě žili zdravěji, dnes je ale většinou nemožné se k tomu vrátit. Lidé dnes musí i v zimě pracovat stejně dlouho jako v létě a často v uzavřených místnostech s umělým osvětlením. Tak to bohužel je. Chci se zeptat, zda je nějak špatně, když třeba i v zimě jíme banány, pomeranče, kiwi a jiné ovoce. Dříve tomu tak nebylo, protože toto ovoce prostě nebylo k dispozici. Máme dát přednost jen místnímu ovoci nebo třeba jen sušeným produktům?

Vim_To Vim_To

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?

Zatím hlasovalo 105 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Bolest zad - pohybové metody, které prospějí tělu i duši

S bolestí zad se během svého života potýká až 80 % lidí. A není divu. Celý den prosedíme u počítače, do práce a z práce jezdíme autem, v tašce nebo kabelce přes rameno taháme notebook i rodinné nákupy – a záda a páteř dostávají každým dnem zabrat čím dál víc. Účinnou úlevu může přinést pravidelné cvičení, které svaly podél páteře protáhne, zpevní, a zádům tak znatelně uleví.

Diabetická neuropatie - nejčastější komplikace diabetu

Diabetická neuropatie je postižení nervů, jejíž příčinou je cukrovka čili onemocnění nazývané diabetes mellitus. Vzniká při dlouhodobě nedostatečně léčeném diabetu. Pomoci může dobře zvolená včasná léčba, avšak až polovina pacientů s neuropatií zůstává bez symptomů. Ti jsou paradoxně nejvíce ohroženi syndromem diabetické nohy, která vede k amputacím a zvyšuje riziko smrti, protože postihuje i nervový systém, řídící funkci srdce.

Jak je to s nárokem diabetiků na glukometr a diagnostické proužky?

Člověk s diabetem by měl mít pod kontrolou svoji glykémii, hladinu cukru v krvi. Ke sledování glykémie v domácích podmínkách jsou důležitým pomocníkem glukometry. Má každý diabetik nárok na glukometr a diagnostické proužky?

Ganglion - vada na kráse, která může způsobovat bolest

Ganglion je hmatné zduření, které se vyskytuje na zápěstí, v dlani nebo na prstech ruky, může se vyskytovat i na dolních končetinách. Zpravidla nezpůsobuje žádné potíže, může však být bolestivý, hlavně při jeho prvním výskytu, při pohybu nebo při větší pracovní zátěži. Některým pacientům vadí kosmeticky.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.