Nebojte se makrobiotiky

Možná máte představu, že makrobiotika je druh vegetariánství, tudíž je pro vás naprosto nepřijatelná. To ale není pravda. Je to jen životní styl, který si zakládá na rovnováze, harmonii a zdravém selském rozumu. Budeme rádi, pokud s námi budete na toto téma diskutovat a ptát se. více ...

Inzerce
Odpovědi
Ilona Hornová

Dobrý den, jsem ráda, že se tu budete zabývat makrobiotikou. Ráda bych to vyzkoušela, ale vlastně nevím kde začít a jak. Chtěla jsem si přečíst i něco na internetu, ale lidsky popsané jsem to zatím nikde nenašla. Vegetarián být nechci, ale zdravěji jíst by se mi zdálo dobré, tak se těším na nějaké konkrétní rady. Děkuji Hornová

Helena

Zkuste: http://www.jimejinak.cz/ ...tam najdete inspirace spoustu. A doporučuji též knihy MUDr. Vladimíry Strnadelové a Jana Zerzána a příp. kurzy Zuzany Terešové

Jarka Kučmášová
1x

Velmi děkuji za podporu a zájem. Je to pro mne velká zodpovědnost psát pro vás a všechny další,kdo též chtějí začít v životě jinak. Změna není jenom o stravě. Vždy jde o růst. Doufám, že rady budou užitečné a praktické. Nejdůležitější v životě je klást otázky. Leonardo da Vinci se ptal celý život, Dochovaly se jeho deníky. Každý den si pokládal a zapisoval otázky. Proto vymyslel stovky vynálezů, které se používají i dnes, maloval, sochy tvořil. Ptejte se, ptejte. Ráda budu odpovídat. Moc si vážím každého, kdo zkouší něco nového. Jarka Kučmášová

Anička Opatrná

Chtěla bych se zeptat, jestli se dá makrobiotikou snížit tzv. metabolický věk. Slyšela jsem, že to jde správnou životopsrávou ovlivnit, ale prý také hodně záleží, co jsme dostali od rodičů do vínku. S tím pomalým žvýkáním to zkusím, jsem zvědavá, jestli mě nebude bolet pusa.

Jitka Sadková

Jarko, se zájmem jsem si přečetla článek o makrobiotice jakožto celkovému vztahu k životu. Lidé, kteří v minulosti žili a pracovali jako zemědělci a živili se svými produkty, určitě žili zdravěji, dnes je ale většinou nemožné se k tomu vrátit. Lidé dnes musí i v zimě pracovat stejně dlouho jako v létě a často v uzavřených místnostech s umělým osvětlením. Tak to bohužel je. Chci se zeptat, zda je nějak špatně, když třeba i v zimě jíme banány, pomeranče, kiwi a jiné ovoce. Dříve tomu tak nebylo, protože toto ovoce prostě nebylo k dispozici. Máme dát přednost jen místnímu ovoci nebo třeba jen sušeným produktům?

Vim_To Vim_To

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

43%
49%
Zatím hlasovalo 540 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Opar na rtu vyrazí většinou při oslabení nervového systému a imunity

Opary jsou projevem infekce vyvolané virem herpes simplex (HSV-1), jehož nositelem je až 80 % populace, u 20 % se projev nákazy dokonce pravidelně opakuje. Viru, který opary způsobuje, se totiž nikdy nezbavíme. Přečkává v našem těle a čeká na vhodnou příležitost, kdy se opět projevit. Vyvolat jej může stres, únava nebo snížená imunita.

Snímače tělesné teploty zvýší úspěšnost léčby pacientů nejen v pandemiích

My máme chuť udělat dobrý skutek, nápad jak pomoci českým pacientům i základ (Thermeeno), a vy nám s ním můžete pomoci!

Diabetická noha, bolest kloubů, zvýšená lomivost kostí aneb jak může cukrovka ovlivnit vaše končetiny?

Takřka 900 tisíc Čechů trpí diabetem, mnozí z nich však nenavštěvují lékaře. Neléčená nebo špatně léčená cukrovka přitom může způsobovat celou řadu komplikací, včetně problémů s pohybovým aparátem nebo takzvané diabetické nohy. Jaké problémy s končetinami může trvale vysoká hladina cukru v krvi způsobovat?

Dovádění ve vodě může škodit očím... 5 rad, jak se vyhnete nepříjemnostem!

K teplým měsícům patří osvěžení v podobě vodních radovánek. Jistě už se těšíte, až obléknete plavky a vrhnete se do náruče bazénů, rybníků, řek – a možná i moře. Příjemné chvilky strávené v objetí vln však může narušit následné pálení očí, zánět spojivek a další potíže. Poradíme vám, na co si dát při koupání pozor a jak eliminovat rizika poškození zraku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.