Osm tipů na zdravou svačinu

Kručení v břiše ruší od školního soustředění většinu školou povinných dětí. Polovina jich nesnídá a dalších až sedmnáct procent školáků je o hladu až do chvíle oběda. Lékaři přitom varují, že nepravidelná strava zakládá u dětí nejen na sklony k obezitě, ale výrazně ovlivňuje i jejich soustředění a tím pádem prospěch. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jaroslava

Mám dvě děti a obě dostávají svačiny pravidelně. Ovšem stejně pravidelně je nacházím nedojedené v tašce. Vyzkoušela jsem všechno - krabičky, barevné ubrousky, papírové ručně popsané a pomalované sáčky... Zeleninu všech barev... Nezáleží ale na tom, co připravím. Jen na tom, jak děti stíhají, jakou mají náladu a jestli zrovna o přestávce mají hlad. Vloni jsem se radovala, jak Madlenka hezky jí svačiny a nakonec jsem zjistila, že je dává spolužákovi, který svačiny nenosí. Takže svačiny jsou moje neustálé a zatím nezvládnuté téma.

Klára

Úplně jste popsala to, co řešíme i u nás. Nevím jak kluky donutit sníst svačinu - nakonec stejně skončím u toho, že jim zabalím sušenky, protože si říkám, že raději něco než aby byli o hladu celý den. Jestli někdo víte, jak je přemluvit k tmavému pečivu a zelenině, tak sem s tím, protože mě se to nepodařilo. Klukům je 14 a 10 let.

Tomáš

U nás dělám svačiny dětem já, protože manželka chodí na směny a tak jsme si to rozdělili takhle. Doufám, že mě matky neukamenujou, ale dávno jsem přišel na to, že mazat se s chlebem, který skončí v koši nebo rozmačkanej pod knížkama nemá smysl. Takže kupuju balené plněné sladké rohlíky, sušenky, takové ty balené buchtičky - prostě to, co je naprosto tutovka, že to snědí.

Tereza

Já Vás tedy určitě kamenovat nebudu,protože jsem toho názoru,že lepší nějaká svačina než žádná.Moje dcera celou první třídu svačila jablko a brumíka.Teď se snažíme zařadit i něco jiného,ale dost často se stane,že přinese polovinu svačiny domů,protože ji nestačí sníst.

Petra
1x

Nekamenuju, ale myslím si, že je to hodně o tom, jak se děti učí jíst od malička. Dneska plno maminek vezme dítě na hřiště ( a nejen tam, procházky, návštěvy, prostě kamkoliv), do tašky hodí právě něco v podobě Brumíka, műsli, kroasantu, nebo hotových buchet a to pak děcka svačí. Je to pohodlné, rychlé, bez práce a když se to nenačne, poslouží to jindy. Pokud tak i snídají, je jen logický důsledek toho, že normální zdravé jídlo nechtějí. Já jsem sebou kamkoliv dělala svačinu v podobě dvou pomazánkou slepených tmavých toustů, k tomu jablko, banán nebo mandarinku a musím říct, že nemám problém s jídlem ani u dcery (14) ani u syna (8). Samozřejmě se také stává, že kvůli nedostatku času o přestávce to občas nedojedí, ale snědí si to pak doma po návratu - není to o tom, že by to nechtěli.

Mája

Ano,souhlasím s Vámi.Je to o tom čase a pohodlnosti některých maminek i tatínků ;-) Náš syn(11) také nechtěl jíst celozrrné svačiny(celozrnný rohlík se šunkou a třeba s hlávkovým salátem-tipu obložená bageta) když viděl,že ostatní děti mají croisant plněný nugetou.I se stává,že svačinu nedojí,protože je přestávka "krátká" :-) Pak si to dojí na odpol.svačinu a přidá si nějakou zeleninu. Takže si myslím,že je to o tom,jak se to doma prezentuje.

Klára Jelínková

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Iva

Mě je 15, ale už zhruba od 12 s dělám svačiny sama, a zdravě :). Nemyslím si, že je dobré jíst všechny ty sladkosti, navíc je po nich rychle zase hlad

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 934 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus - přenos, příznaky a jak se chránit

Nový typ koronaviru, jehož epicentrem je čínský Wu-chan, si zatím vyžádal 170 obětí. Ve světě je zatím nakaženo přes 7 500 lidí. Rychlost, s jakou se nebezpečný virus šíří z Číny do dalších zemí, zneklidňuje celý svět, včetně České republiky.

Přetržení vazu v koleni - častý zimní úraz nejen lyžařů

Mezi obvyklá zimní zranění nejen lyžařů patří přetržení vazu v koleni. O tom, zda člověka poznamená na zbytek života, anebo se rychle a bez trvalých následků uzdraví, rozhodují tři faktory: včasná pomoc fyzioterapeuta, aplikace moderních technologií podporujících hojení a aktivní spolupráce pacienta při rehabilitaci.

Migréna - nejtěžším pacientům pomáhá biologická léčba

Bolesti hlavy jsou častou obtíží a potkává se s ní velké množství lidí. Pokud jsou spojené s nějakou příčinou jako vysoký tlak nebo úraz, jsou označované jako sekundární. Kromě toho ale existuje skupina bolestí označovaná jako primární. Nejčastějším a typickým představitelem je migréna, kterou trpí asi deset procent populace.

Co trápí muže po padesátce? Poruchy erekce, diabetes, rakovina prostaty a další...

Padesátka je důležitý mezník v lidském životě, který s sebou ale bohužel často přináší i řadu zdravotních potíží. Na jaká onemocnění by si muži měli dát pozor a co mohou udělat pro to, aby zůstali fit i poté, co na narozeninovém dortu sfouknou pověstných padesát svíček?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.