Inzerce

Osm tipů na zdravou svačinu

Kručení v břiše ruší od školního soustředění většinu školou povinných dětí. Polovina jich nesnídá a dalších až sedmnáct procent školáků je o hladu až do chvíle oběda. Lékaři přitom varují, že nepravidelná strava zakládá u dětí nejen na sklony k obezitě, ale výrazně ovlivňuje i jejich soustředění a tím pádem prospěch. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Jaroslava

Mám dvě děti a obě dostávají svačiny pravidelně. Ovšem stejně pravidelně je nacházím nedojedené v tašce. Vyzkoušela jsem všechno - krabičky, barevné ubrousky, papírové ručně popsané a pomalované sáčky... Zeleninu všech barev... Nezáleží ale na tom, co připravím. Jen na tom, jak děti stíhají, jakou mají náladu a jestli zrovna o přestávce mají hlad. Vloni jsem se radovala, jak Madlenka hezky jí svačiny a nakonec jsem zjistila, že je dává spolužákovi, který svačiny nenosí. Takže svačiny jsou moje neustálé a zatím nezvládnuté téma.

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. září 2012, 08:10:23

Klára

Úplně jste popsala to, co řešíme i u nás. Nevím jak kluky donutit sníst svačinu - nakonec stejně skončím u toho, že jim zabalím sušenky, protože si říkám, že raději něco než aby byli o hladu celý den. Jestli někdo víte, jak je přemluvit k tmavému pečivu a zelenině, tak sem s tím, protože mě se to nepodařilo. Klukům je 14 a 10 let.

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. září 2012, 08:13:34

Tomáš

U nás dělám svačiny dětem já, protože manželka chodí na směny a tak jsme si to rozdělili takhle. Doufám, že mě matky neukamenujou, ale dávno jsem přišel na to, že mazat se s chlebem, který skončí v koši nebo rozmačkanej pod knížkama nemá smysl. Takže kupuju balené plněné sladké rohlíky, sušenky, takové ty balené buchtičky - prostě to, co je naprosto tutovka, že to snědí.

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. září 2012, 22:28:03

Tereza

Já Vás tedy určitě kamenovat nebudu,protože jsem toho názoru,že lepší nějaká svačina než žádná.Moje dcera celou první třídu svačila jablko a brumíka.Teď se snažíme zařadit i něco jiného,ale dost často se stane,že přinese polovinu svačiny domů,protože ji nestačí sníst.

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. září 2012, 21:25:38

Petra1 poděkování

Nekamenuju, ale myslím si, že je to hodně o tom, jak se děti učí jíst od malička. Dneska plno maminek vezme dítě na hřiště ( a nejen tam, procházky, návštěvy, prostě kamkoliv), do tašky hodí právě něco v podobě Brumíka, műsli, kroasantu, nebo hotových buchet a to pak děcka svačí. Je to pohodlné, rychlé, bez práce a když se to nenačne, poslouží to jindy. Pokud tak i snídají, je jen logický důsledek toho, že normální zdravé jídlo nechtějí. Já jsem sebou kamkoliv dělala svačinu v podobě dvou pomazánkou slepených tmavých toustů, k tomu jablko, banán nebo mandarinku a musím říct, že nemám problém s jídlem ani u dcery (14) ani u syna (8). Samozřejmě se také stává, že kvůli nedostatku času o přestávce to občas nedojedí, ale snědí si to pak doma po návratu - není to o tom, že by to nechtěli.

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. listopadu 2012, 03:39:28

Mája

Ano,souhlasím s Vámi.Je to o tom čase a pohodlnosti některých maminek i tatínků ;-) Náš syn(11) také nechtěl jíst celozrrné svačiny(celozrnný rohlík se šunkou a třeba s hlávkovým salátem-tipu obložená bageta) když viděl,že ostatní děti mají croisant plněný nugetou.I se stává,že svačinu nedojí,protože je přestávka "krátká" :-) Pak si to dojí na odpol.svačinu a přidá si nějakou zeleninu. Takže si myslím,že je to o tom,jak se to doma prezentuje.

Reagovatpoděkovatnahlásit

20. listopadu 2012, 10:32:38

Klára Jelínková

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Reagovatpoděkovatnahlásit

1. dubna 2013, 12:44:39

Iva

Mě je 15, ale už zhruba od 12 s dělám svačiny sama, a zdravě :). Nemyslím si, že je dobré jíst všechny ty sladkosti, navíc je po nich rychle zase hlad

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. července 2013, 21:10:11

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Co považujete za nejvhodnější způsob podpory posílení imunity dítěte?
Zatím hlasovalo 255 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • ABC (ElektroMyoGrafie neboli EMG) 16. září 2019, 18:40:31

    Byla jsem na emg opakovaně (elektrody i jehly), jednalo se o emg ruky (1 x) a krku (celkem asi 10… Diskutovat

  • Jana (Úzkost, deprese) 16. září 2019, 20:02:12

    Dito, je prosím Persen na lékařský předpis, nebo koupím jen tak v lékárně? A za jak dlouho… Diskutovat

  • Katarínka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 17. září 2019, 14:05:24

    Tak to je super, presne nemozme to zakriknut :-) Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.