Inzerce
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Osm tipů na zdravou svačinu

Kručení v břiše ruší od školního soustředění většinu školou povinných dětí. Polovina jich nesnídá a dalších až sedmnáct procent školáků je o hladu až do chvíle oběda. Lékaři přitom varují, že nepravidelná strava zakládá u dětí nejen na sklony k obezitě, ale výrazně ovlivňuje i jejich soustředění a tím pádem prospěch. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jaroslava

Mám dvě děti a obě dostávají svačiny pravidelně. Ovšem stejně pravidelně je nacházím nedojedené v tašce. Vyzkoušela jsem všechno - krabičky, barevné ubrousky, papírové ručně popsané a pomalované sáčky... Zeleninu všech barev... Nezáleží ale na tom, co připravím. Jen na tom, jak děti stíhají, jakou mají náladu a jestli zrovna o přestávce mají hlad. Vloni jsem se radovala, jak Madlenka hezky jí svačiny a nakonec jsem zjistila, že je dává spolužákovi, který svačiny nenosí. Takže svačiny jsou moje neustálé a zatím nezvládnuté téma.

Klára

Úplně jste popsala to, co řešíme i u nás. Nevím jak kluky donutit sníst svačinu - nakonec stejně skončím u toho, že jim zabalím sušenky, protože si říkám, že raději něco než aby byli o hladu celý den. Jestli někdo víte, jak je přemluvit k tmavému pečivu a zelenině, tak sem s tím, protože mě se to nepodařilo. Klukům je 14 a 10 let.

Tomáš

U nás dělám svačiny dětem já, protože manželka chodí na směny a tak jsme si to rozdělili takhle. Doufám, že mě matky neukamenujou, ale dávno jsem přišel na to, že mazat se s chlebem, který skončí v koši nebo rozmačkanej pod knížkama nemá smysl. Takže kupuju balené plněné sladké rohlíky, sušenky, takové ty balené buchtičky - prostě to, co je naprosto tutovka, že to snědí.

Tereza

Já Vás tedy určitě kamenovat nebudu,protože jsem toho názoru,že lepší nějaká svačina než žádná.Moje dcera celou první třídu svačila jablko a brumíka.Teď se snažíme zařadit i něco jiného,ale dost často se stane,že přinese polovinu svačiny domů,protože ji nestačí sníst.

Petra
1x

Nekamenuju, ale myslím si, že je to hodně o tom, jak se děti učí jíst od malička. Dneska plno maminek vezme dítě na hřiště ( a nejen tam, procházky, návštěvy, prostě kamkoliv), do tašky hodí právě něco v podobě Brumíka, műsli, kroasantu, nebo hotových buchet a to pak děcka svačí. Je to pohodlné, rychlé, bez práce a když se to nenačne, poslouží to jindy. Pokud tak i snídají, je jen logický důsledek toho, že normální zdravé jídlo nechtějí. Já jsem sebou kamkoliv dělala svačinu v podobě dvou pomazánkou slepených tmavých toustů, k tomu jablko, banán nebo mandarinku a musím říct, že nemám problém s jídlem ani u dcery (14) ani u syna (8). Samozřejmě se také stává, že kvůli nedostatku času o přestávce to občas nedojedí, ale snědí si to pak doma po návratu - není to o tom, že by to nechtěli.

Mája

Ano,souhlasím s Vámi.Je to o tom čase a pohodlnosti některých maminek i tatínků ;-) Náš syn(11) také nechtěl jíst celozrrné svačiny(celozrnný rohlík se šunkou a třeba s hlávkovým salátem-tipu obložená bageta) když viděl,že ostatní děti mají croisant plněný nugetou.I se stává,že svačinu nedojí,protože je přestávka "krátká" :-) Pak si to dojí na odpol.svačinu a přidá si nějakou zeleninu. Takže si myslím,že je to o tom,jak se to doma prezentuje.

Klára Jelínková

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Iva

Mě je 15, ale už zhruba od 12 s dělám svačiny sama, a zdravě :). Nemyslím si, že je dobré jíst všechny ty sladkosti, navíc je po nich rychle zase hlad

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Projevila se u vás někdy spánková paralýza?

54%
46%
Zatím hlasovalo 57 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příspěvky zdravotních pojišťoven na bezlepkovou dietu 2021

Máte v rodině celiaka nebo dodržujete sami kvůli této nemoci bezlepkovou dietu? Pak možná víte, že některé zdravotní pojišťovny přispívají na vaši dietu. U kterých pojišťoven a v jaké výši můžete v letošním roce žádat o příspěvky?

Jak si užít Velikonoce a nepřibrat

Během kalendářního roku se naskytne hned několik příležitostí, které nás přímo vybízejí ke zvýšené konzumaci jídla. A Velikonoce patří se svými beránky, mazanci a svátečními obědy mezi ně.

Zvětšená prsa dokážou muže potrápit

Gynekomastie je jedním z důvodů, pro které muži vyhledávají plastického chirurga. Zvětšená prsa nevypadají mužně a znamenají pro muže mnohdy ostych nebo dokonce snížené sebevědomí. Přestože se jedná z velké části o kosmetický problém, lékaři nabádají k obezřetnosti.

Má vaše dítě zdravé nohy? Případné odchylky odhalí podoskop

Většina dětí se narodí se zdravýma nožičkama, přesto často může dojít k jejich postupnému poškození a deformitám. Podoskop je přístroj, který dokáže celou řadu potíží s chodidly u dětí odhalit. Včasná diagnostika a léčba pomůže tyto obtíže napravit a předejít tak případným problémům s pohybovým aparátem v dospělosti.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.