Rádce pacienta: nenechávejte se uspat, dokud se nepředstavíte

Jako pacienti můžete být v nemocnici v nebezpečí. Hrozí například záměna léků, ale i diagnózy. Podle mezinárodního průzkumu dojde při hospitalizaci k poškození až deseti procent pacientů. Takže na sebe musíte dávat pozor – neustále se ujišťovat, že zdravotní personál ví kdo jste, jaké léky vám patří a na jaký zákrok se případně chystáte. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana Hájková

Hezký článek, ale připadá mi tragické, že se o identifikaci musí starat PŘEDEVŠÍM sám pacient (tak to alespoň z článku vyplynulo), který je navíc ve stresu. Neměl by se třeba také rovnou sám uspat i odoperovat? Záměna pacientů by pak byla vyloučená!

Olga

Zkušenosti s nemocnicemi mám dostateščné, nasmále jsem se včera při čtení MF dnes, kdy je nejlepší jít do aktŕeditované nemocnice, kde musí být vše nejnej. Já v akreditované nemocnici Na Homolce dostala po vyšetření kontrastní látkou do mích streptokoka a stafylokoka!!! Prý se to stává a není to nic neobvyklého. Kvůli tomu jsem musela na další operaci páteře, protože se mi udělala píště, nikdo neřekl ani "promiňte". Co tedy dodat, jak si má pacient hlídat hygienu, když je to prý ve vzduchu, v postelích atd...

Albert

Jít na nějaký větší zákrok v narkóze je vlastně "ruská ruleta" jestli si budou pamatovat co vlastně budou operovat pacoušovi,který nemluví??? :((

Milan

PROSÍM O RADU. Jsem soudem určen jako opatrovník mé ženy.Ta po kolapsu byla napojena na respirátor,podařilo se jí samostatně naučit postupně dýchat bez pomoci respirátoru,ale zůstal jí otvor do plic a protože se jí tvoří velké množství slin a možná i hlenu,ty se dostávají do plic a musejí se velmi často vysávat, což je pro pacientku bolestivé.Zvýšená tvorba slin je také způsobená u pacientky Parkinsonovým syndromem,kterým byla před kolapsem několik let léčená. Strava je pacientce podávána do žaludku hadičkou ukotvenou na špici nosu.Na popud lékařky jsme požádali o zavedení PEG.Po vyšetření pacientky nám bylo zděleno, že PEG zavést nelze k problémům žaludku a tak jsme jako náhradní způsob podávání stravy navrhli zavedení PEJ.To nám bylo přislíbeno,ale pod podmínkou provedení operativním způsobem včetně celkové anestezie (narkozy). Domnívám se,že je nutné vyřešit 2 problémy před vzetím pacientky do domácího ošetření(dimise). 1)Provedení PEJ,když nejde PEG,ale pokud možno klasickým způsobem z maximálně lokálním umrtvením. Domnívám se,že ve stavu,kdy pacientka má silně poškozený mozek,by pravděpodobně celkovou anestezii nepřežila.Zavedením PEG,PEJ bude odstaněná hadička podávání stravy,která se již používá od doby kolapsu od 18.3.2017 a domníváme se,že se podaří naučit pacientku alespoň částečně polykat. 2)Druhým problémem je velká tvorba slin a její přetékání do plic,což zabraňuje možnost odstranění otvoru do plic a velmi znesnadňuje pacientce život neustálým odsáváním a velmi ztíženým dýcháním,které odebírá značnou část kapacity mozku.Učinit něco,aby sliny nepřetékaly do plic a mohl být případně uzavřen otvor do plic(což by bylo výborné). Pacientka leží v Slezské nemocnici v Opavě na infekčním JIP oddělení a to z důvodů nedostatku místa na příslušném odborném oddělení. 31.5.2017 Milan Havlíček,tel.553 717006, 746 01 Opava,Zahradní 15a.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 944 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus - přenos, příznaky a jak se chránit

Nový typ koronaviru, jehož epicentrem je čínský Wu-chan, si zatím vyžádal 170 obětí. Ve světě je zatím nakaženo přes 7 500 lidí. Rychlost, s jakou se nebezpečný virus šíří z Číny do dalších zemí, zneklidňuje celý svět, včetně České republiky.

Přetržení vazu v koleni - častý zimní úraz nejen lyžařů

Mezi obvyklá zimní zranění nejen lyžařů patří přetržení vazu v koleni. O tom, zda člověka poznamená na zbytek života, anebo se rychle a bez trvalých následků uzdraví, rozhodují tři faktory: včasná pomoc fyzioterapeuta, aplikace moderních technologií podporujících hojení a aktivní spolupráce pacienta při rehabilitaci.

Nezhoubné zbytnění prostaty: unikátní šetrná léčba za pomoci teplé páry

Nezhoubné zbytnění prostaty neboli benigní hyperplazie prostaty (BHP) postihuje přibližně 40 % mužů po padesátce, po sedmdesátce se týká takřka každého. Nyní mohou pacienti využít nového způsobu léčby za pomoci sterilní teplé páry. Technologie REZŪM nabízí šetrné řešení bez bolesti a rizika ztráty erekce.

Migréna - nejtěžším pacientům pomáhá biologická léčba

Bolesti hlavy jsou častou obtíží a potkává se s ní velké množství lidí. Pokud jsou spojené s nějakou příčinou jako vysoký tlak nebo úraz, jsou označované jako sekundární. Kromě toho ale existuje skupina bolestí označovaná jako primární. Nejčastějším a typickým představitelem je migréna, kterou trpí asi deset procent populace.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.