aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Rádce pacienta: prověřte si nemocnici, než do ní nastoupíte

I když vás lékař posílá do nejbližší nemocnice, využijte své právo vybrat si ji sami. Jděte se tam nejprve podívat a pozorujte, jak se chová personál, jak na vás působí prostředí. Pak se trochu poohlédněte po internetu na diskuse pacientů, nebo si vyslechněte zkušenosti těch, kteří v ní už byli. Nastupte pak do té nemocnice, která vyjde z vašeho soukromého průzkumu jako nejlepší. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana Richterová

Dobrý den,vážený pane doktore, velice Vás prosím o radu,jakým způsobem máme postupovat ,ohledně přeložení maminky z Vinohradské nemocnice do IKEMu.Maminka byla převezena do nemocnice rychlou záchrannou službou po pádu na ulici,když šla na nákup a na přechodu měla náhlou závrať. Pádem na vozovku si způsobila otřes mozku,který následně zapříčinil přechodný šokový stav.V nemocnici,zkonstatovali a přehodnotili zdravotní stav na psychózu,což,ale celá rodina zcela zásadně odmítá,jelikož se nikdy předtím poruchy psychického rázu u maminky neprojevily,Vždy měla naprosto zdravý úsudek a živý zájem o veškeré dění,včetně politického.Z tohoto důvodu,přisuzujeme toto přechodné zmatené chování,přímé souvislosti s úderem do hlavy.Po různých vyšetření které v nemocnici absolvovala,bylo shledáno,že má u srdce vlající útvar velikosti 15 mm,zřejmě tromb,který byl následně rozpouštěný injekční aplikací do dutiny břišní,kde po upravení zdravotního stavu,měl být u maminky provedený zákrok s vložením stentu.Těsně před tímto již naplánovaným výkonem ,bohužel došlo u maminky v nemocnici k pádu z lůžka s následným zhmožděním hlavy,kde byl na CT zjištěn hematom v mozku s následnou amnézií a krátkodobým bezvědomím.Nemocnice náhle přehodnotila stanovisko k zákroku a vyjádřila negativní postoj k plánovanému zavedení stentu,a to bez dalších alternativních postupů.Vyjádření a postoj nemocnice je jednoznačný a navrhuje pouze jediné schůdné řešení a tím je ukončení hospitalizace,přestože maminka není v dobré kondici,či spíše je ve velice špatném zdravotním stavu.Nemocnice nenavrhla vůbec žádné jiné alternativní řešení ,pouze konstatování,že maminka v domácí péči potřebuje nezbytný 24 hodinový dohled.Z celé této neštastné anabáze vychází jediné možné vysvětlení a tím je důvodné podezření na zanedbanou péči a nedostatečnou kontrolu pacientů,čímž je maminka přímým důkazem,jelikož v důsledku pádu se jí zásadně zhoršil zdravotní stav a přestože zdravotní personál nemocnice byl jednoznačně upozorněn,na nepříznvý stav maminky,která trpí závratí a je zesláblá z nedostatečného příjmu potravy z důvodu nechutenství a i přes toto upozornění,došlo k pádu z lůžka jehož důsledky jsou pro starého člověka fatální!!! Závěrem : před 14 dny,byla maminka naprosto reálně myslící a soběstačná žena a po dvoutýdenní "péči"ve Vinohradské nemocnici,nám maminku po hopitalizaci vrací domů v kritickém zdravotním stavu na dožití a s těžkou demencí??!Prvotní vyšetření mozku na CT, vyloučilo jakkékoliv změny a jednoznačně mozkovou příhodu vyloučilo.V současné době má maminka po pádu z nemocničního lůžka hematom na mozku a amnézii.. !!! Velice Vám děkuji za případnou radu S pozdravem Richterová

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Mýty o rakovině prsu

Počet žen, které onemocní rakovinou prsu, každoročně narůstá. Známý fakt ženy děsí a dává vzniknout různým mýtům o této nemoci.

Poukazy na vyšetření mají omezenou platnost. Jak dlouho který poukaz platí?

Lékař vám vystavil poukaz na rehabilitaci, vyšetření nebo zdravotnickou pomůcku, a vy váháte, do kdy je nutné poukaz uplatnit? Záleží na tom, na jaký typ zdravotní péče nebo zdravotnickou pomůcku vám ošetřující lékař poukaz předepíše. Jaká je tedy doba platnosti nejčastějších typů poukazů?

Děti se vrací do lavic. Zásadní je podpořit imunitu a minimalizovat stres

Návrat do školních lavic znamená povinnosti, změnu režimu celé rodiny a může vést k řadě onemocnění. Nachlazení, stres, vši a spousta dalších nepříjemností, které v září na školáky číhají – jak jim předejít a jak je řešit?

5 aktivit, při kterých byste klíšťata nečekali

Houbaření nebo procházka v lese. To jsou činnosti, u kterých s klíšťaty každý „tak nějak počítá“. Existuje ale řada dalších aktivit, při kterých se můžete nakazit nemocemi, jež přenáší, jako je klíšťová encefalitida nebo lymská borelióza. Z dlouhodobých statistik vyplývá, že vás před nimi nezachrání nízký věk, dobrá imunita a ani repelent. Kdyby ano, nebyla by ČR zemí s nejvyšším počtem případů klíšťové encefalitidy v Evropě. Přispívá k tomu i nejnižší proočkovanost (33 %).

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce