Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Rádce pacienta: prověřte si nemocnici, než do ní nastoupíte

I když vás lékař posílá do nejbližší nemocnice, využijte své právo vybrat si ji sami. Jděte se tam nejprve podívat a pozorujte, jak se chová personál, jak na vás působí prostředí. Pak se trochu poohlédněte po internetu na diskuse pacientů, nebo si vyslechněte zkušenosti těch, kteří v ní už byli. Nastupte pak do té nemocnice, která vyjde z vašeho soukromého průzkumu jako nejlepší. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana Richterová

Dobrý den,vážený pane doktore, velice Vás prosím o radu,jakým způsobem máme postupovat ,ohledně přeložení maminky z Vinohradské nemocnice do IKEMu.Maminka byla převezena do nemocnice rychlou záchrannou službou po pádu na ulici,když šla na nákup a na přechodu měla náhlou závrať. Pádem na vozovku si způsobila otřes mozku,který následně zapříčinil přechodný šokový stav.V nemocnici,zkonstatovali a přehodnotili zdravotní stav na psychózu,což,ale celá rodina zcela zásadně odmítá,jelikož se nikdy předtím poruchy psychického rázu u maminky neprojevily,Vždy měla naprosto zdravý úsudek a živý zájem o veškeré dění,včetně politického.Z tohoto důvodu,přisuzujeme toto přechodné zmatené chování,přímé souvislosti s úderem do hlavy.Po různých vyšetření které v nemocnici absolvovala,bylo shledáno,že má u srdce vlající útvar velikosti 15 mm,zřejmě tromb,který byl následně rozpouštěný injekční aplikací do dutiny břišní,kde po upravení zdravotního stavu,měl být u maminky provedený zákrok s vložením stentu.Těsně před tímto již naplánovaným výkonem ,bohužel došlo u maminky v nemocnici k pádu z lůžka s následným zhmožděním hlavy,kde byl na CT zjištěn hematom v mozku s následnou amnézií a krátkodobým bezvědomím.Nemocnice náhle přehodnotila stanovisko k zákroku a vyjádřila negativní postoj k plánovanému zavedení stentu,a to bez dalších alternativních postupů.Vyjádření a postoj nemocnice je jednoznačný a navrhuje pouze jediné schůdné řešení a tím je ukončení hospitalizace,přestože maminka není v dobré kondici,či spíše je ve velice špatném zdravotním stavu.Nemocnice nenavrhla vůbec žádné jiné alternativní řešení ,pouze konstatování,že maminka v domácí péči potřebuje nezbytný 24 hodinový dohled.Z celé této neštastné anabáze vychází jediné možné vysvětlení a tím je důvodné podezření na zanedbanou péči a nedostatečnou kontrolu pacientů,čímž je maminka přímým důkazem,jelikož v důsledku pádu se jí zásadně zhoršil zdravotní stav a přestože zdravotní personál nemocnice byl jednoznačně upozorněn,na nepříznvý stav maminky,která trpí závratí a je zesláblá z nedostatečného příjmu potravy z důvodu nechutenství a i přes toto upozornění,došlo k pádu z lůžka jehož důsledky jsou pro starého člověka fatální!!! Závěrem : před 14 dny,byla maminka naprosto reálně myslící a soběstačná žena a po dvoutýdenní "péči"ve Vinohradské nemocnici,nám maminku po hopitalizaci vrací domů v kritickém zdravotním stavu na dožití a s těžkou demencí??!Prvotní vyšetření mozku na CT, vyloučilo jakkékoliv změny a jednoznačně mozkovou příhodu vyloučilo.V současné době má maminka po pádu z nemocničního lůžka hematom na mozku a amnézii.. !!! Velice Vám děkuji za případnou radu S pozdravem Richterová

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 46 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdy je třeba pomyslet na CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění, jehož hlavním rysem je omezený průtok vzduchu v průduškách. Klíčové pro oslabení projevů CHOPN je její včasné odhalení. Podstoupit spirometrické vyšetření by proto měl každý, u koho se ve dvou po sobě jdoucích letech objeví kašel přetrvávající alespoň tři měsíce.

Na kožní preventivní prohlídky poskytují zdravotní pojišťovny svým klientů příspěvky

Kdy se objednat na preventivní vyšetření ke kožnímu lékaři? A potřebujete doporučení praktického lékaře či jiného specialisty? Odpovědi naleznete v následujícím článku.

Ječné zrno: Jak se mu vyvarovat a jak ho případně léčit

Patří k nejrozšířenějším onemocněním oka, a přestože jeho léčba není v naprosté většině případů nijak náročná či riziková, dokáže ječné zrno pěkně potrápit. Kde se tahle nepříjemnost, odborně zvaná hordeolum, vůbec bere a jak si s ní poradit?

Bolí vás rameno? Může jít o syndrom zmrzlého ramene

Syndrom zmrzlého ramene je onemocnění, které se projevuje především výraznou bolestivostí a omezením pohyblivosti ramene. Bolest bývá velmi intenzivní, jak v klidu, tak především při pohybu, často znemožňuje klidný spánek a limituje v běžných denních činnostech. Jak se s touto bolestí vypořádat?

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.