Rýma a záněty vedlejších nosních dutin: začínáme seriál o zánětech dýchacích cest

Infekční rýma - nevyhýbá se dětem ani dospělým. Banalita, která je ale nepříjemná a přímo na ni lék neexistuje. Musí se prostě přežít. Pokud se při bakteriální rýmě infekce rozšíří do vedlejších nosních dutin, rázem jsme v situaci, se kterou ani antibiotika často nic nezmůžou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jaroslav Jelínek
6x

Mám za sebou asi 30 let trápení s touto nemocí. Mohu potvrdit, že antibiotika, ani tzv. širokospektrální, nic neřeší, spíše jen dál zhoršují imunitu, a tím podporují rozvoj nemoci. Dostával jsem od lékaře antibiotika i pětkrát ročně, výsledkem byly problémy se srdcem (aritmie), vysoký krevní tlak, cholesterol a problémy s klouby a páteří. Řešením je podle mého názoru jen aktivizace vlastní imunity. Já jsem to dokázal na radu jiného lékaře přechodem na vegetariánství. Již po dvou týdnech se zastavil výtok hnisu, který před tím trval souvisle víc než rok, do dvou měsíců se upravil i cholesterol, a časem i tlak, a zmizely aritmie Po dvou letech jsem se cítil zdráv, jako nikdy před tím. Stav trvá, lidé kolem mne mohou kýchat a smrkat, mne se takové infekce dotknou zcela vyjímečně. Vlastní imunitu lze jistě aktivovat i jinak, ale to bych nechal odborníkům. Obávám se však, že jiná cesta, než aktivace vlastní imunity z takových chronických zánětů nevede, a nejlepším lékem je dobrá rada.

Zdeňka Čížková
3x

Já začala pít šťávu z červené řepy, údajně je to všelék, tak uvidíme. Nicméně se s tímto trápím v podstatě také celý život, antibiotika jsou skutečně o ničem, nicméně existují na těle spouštěče, které, když ponoříte do horké vody, tak vám trošku pomohou. Léčitelé zase říkají, že rýma a následné záněty bývají reakcí na stres. Nu, ať tak nebo tak, každý s tím zápasí po svém - já jdu zkusit tu řepu:-))

eva
1x

I já čtyřicet let bojuji s rýmou - tedy pořádnými záněty dutin. V posledních letech mi velmi pomáhá ZINEK a cucání slunečnicového oleje.

Radka
1x

Mně pomáhá nosit v zimě ne čepici, ale teplou čelenku, v létě na letní sportovní aktivity "rouru" nebo pocenku, varovat se pokud možno přechodům z tepla do zimy, nepřetápět místnost, tedy předcházet nemoci. A když už , tak rychle napustit umývadlo horkou vodou (co člověk snese), na čtvrt h ponořit předloktí a pak zahřát do postele. Možno opakovat i několikrát denně. Základ je hlavu odkrvit, takže rozhodně při dutinách ne klasické nepříjemné napářky heřmánkem (vysušuje sliznice!!) pod dekou atd!!!! Zní to jako "babské" rady, ale je to rada kupodivu od několika nezávislých lékařů. TAKŽE PREVENCE a RYCHLY ZÁSAH PŘI PRVNÍCH POTÍŽÍCH!

znmredohz

e6W5HF cymjguhqplcs

vcpykxdg

mBq5NO , [url=http://vpefucwfzuqz.com/]vpefucwfzuqz[/url], [link=http://ovrdyeszllum.com/]ovrdyeszllum[/link], http://lyvyzkbfvuny.com/

oxghzw

SakBbN , [url=http://dbbgsamzjvzg.com/]dbbgsamzjvzg[/url], [link=http://zjzkhmmeevzc.com/]zjzkhmmeevzc[/link], http://cmkcvaljiaiy.com/

cxxiff

2sPkgp thysmjxelnxk

htstsyza

CRCvje ssqsrqoueifi

Marie

Rýma je u nás doma často....asi si to nějak předáváme :o( Já mám nejraději na rýmu Quixx,je to sprej s mořskou vodou,přírodní,takže si myslím,že to to nejmenší zlo...dokáže krásně uvolnit nos...sprej je fajn,narazila jsem na něj v těhotenství,když mi ho doporučili v lékárně a od té doby je v naší lékárniče :o) můžou ho i miminka od 6 měsíců...

Mirka

Já jsem na rýmu spokojená s herbalmed pastilkama, které jsou přírodní a mají jen bylinky. Doporučuji

Alča

Já mám dlouhodobé zkušenosti se sprejem do nosu, Rymastop se jmenuje. Nosím ho raději i v kabelce, jen jak si pšíknu, hned stříkám, protože zabere opravdu hned. Odkoukala jsem to přítele, ten na něj nedá dopustit, můžu jen doporučit 

Martin

Zdravím ve spolek. Jestli neznáte výplach nosu konvičkou, tak ho určitě vyzkoušejte. Je to skvělá, neškodná a prověřená metoda proti rýmě. Navíc je téměř zadarmo. Popsal jsem ji tady: http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0009.html

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 857 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus - přenos, příznaky a jak se chránit

Nový typ koronaviru, jehož epicentrem je čínský Wu-chan, si zatím vyžádal 170 obětí. Ve světě je zatím nakaženo přes 7 500 lidí. Rychlost, s jakou se nebezpečný virus šíří z Číny do dalších zemí, zneklidňuje celý svět, včetně České republiky.

Padají vám vlasy? Může to signalizovat vážnou nemoc

Padání vlasů je do určité míry normální, každý vlas má svou životnost, po jejímž uplynutí vypadne a je nahrazen vlasem novým. Pokud ale vlasy vypadávají předčasně a ve velkém množství, mluvíme o takzvané alopecii. Jak poznat, jestli alopecií netrpíte i vy? Odborníci se shodují, že pokud vám vypadne víc než 100 vlasů denně a na hlavě se začínají tvořit holá místa, je potřeba zpozornět a navštívit lékaře.

Přetržení vazu v koleni - častý zimní úraz nejen lyžařů

Mezi obvyklá zimní zranění nejen lyžařů patří přetržení vazu v koleni. O tom, zda člověka poznamená na zbytek života, anebo se rychle a bez trvalých následků uzdraví, rozhodují tři faktory: včasná pomoc fyzioterapeuta, aplikace moderních technologií podporujících hojení a aktivní spolupráce pacienta při rehabilitaci.

Migréna - nejtěžším pacientům pomáhá biologická léčba

Bolesti hlavy jsou častou obtíží a potkává se s ní velké množství lidí. Pokud jsou spojené s nějakou příčinou jako vysoký tlak nebo úraz, jsou označované jako sekundární. Kromě toho ale existuje skupina bolestí označovaná jako primární. Nejčastějším a typickým představitelem je migréna, kterou trpí asi deset procent populace.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.