Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu, informuje o alergenové imunoterapii, varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Výplach střev? Nedoporučeno!

Zácpa je jednou z příčin onemocnění konečníku. Právě kvůli její prevenci lidé vyhledávají hydrocolonterapii, tedy výplach střev, který slibuje vyčištění střev od všeho škodlivého. Názor odborníků je ale jiný než reklamní slogany: takové čištění střev nedoporučujeme. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jiřina
6x

Dobrý den, hydrocolon terapii jsem podstoupila loni v červnu kvůli neustálým potížím s trávením - nenašla se snad už jediná kombinace potravin, která by mě nenafukovala k prasknutí. Trpěla jsem šílenými bolestmi v oblasti střev prakticky po každém jídle (vyjma živé stravy). Nemohla jsem se pak ani hýbat, téměř ani dýchat, často celé hodiny. Byla jsem zoufalá a hydrocolon terapie mi přišla jako vhodné řešení. Během 6 výplachů ve 14 dnech jsem se zcela zbavila svých stupňujících se dlouhotrvajících potíží s trávením, od té doby mě nikdy nebolelo břicho, neměla jsem problémy s vyprazdňováním, ztratily se alergie na veškeré jídlo, které jsem do té doby měla (i od dětství). Během terapie jsem dodržovala předepsanou dietu a brala tablety na obnovu střevní mikoflóry - laktobacily - podpořené kolostrem. Myslím si, že pokud lidé opravdu trpí špatným trávením, alergiemi na jídlo apod. a dodržují přitom jak dietu, tak dlouhodobě doplňují laktobacily, hydrocolon terapie může jen prospět. Já bych do toho šla kdykoliv znovu.

vit
3x

Jen do toho! Ja si vyplachuji rektum + sigmoideum skoro denne sam, je to vzdy silena uleva. Prestoze jsem vegetarian, nemuze ani vlaknina zabranit mestnani natraveniny, zvlaste pri sedavem povolani. Vrele vsem doporucuji, prevence rakoviny.

Zdena
10x

Kdyby všichni lidé pečovali o své tlusté střevo, čistili ho a následně jedli ŽIVOU POTRAVU a ne MRTVOU=VAŘENOU, nebylo by téměř žádných nemocí. Ale to doktoři a farmaceutické firmy přece nepotřebují. CO BY JE POTOM ŽIVILO!!! Výplachy střev 2x za rok a klystýry vlastní urinou doma dle potřeby jsou ta neúžasnější a nejzdravější věc, co pro sebe lidi múžou udělat. Ale málokdo tohle ví, škoda.

Magda

Nezlobte se, ale tvrzení s “živou=nevařenou” je nesmysl produkující zbytečně velké množství zažívacích obtíží. Doporučuji nastudovat, jak jednostranná a v tomto případě “studená = čerstvá” strava organismus ochlazuje, jak je zejména v zimě, v rekonvalescenci či po porodu nejméně vhodná a obyčejně způsobuje nadýmání, chronické zahlenění a další poruchy. Jakákoliv nevyváženost je diagnóza!

Lenka
1x

Hydrocolon je samozřejmě vhodný dle individuálních předpokladů. Někdo ho něpotřebuje vůbec, někomu pomáhá jednorázově a někdo podstupuje jedou za rok celou serii výplachů. Stále je to ale něco, co by mělo být pod dohledem odborníka, ideálně lékaře, protože domácí hydrocolon může být i nebezpečný. Člověk nikdy neví, jestli ve střevě nemá zrovna nějaký problém a mohl by si sám uškodit. Lepší je se nechat předtím vyšetřit a být pod dohledem odborníka.

Martin
1x

Samozřejmě že není výplach střev samospasitelný a jako každá jiná procedura má svá úskalí. Výplachem se vyplaví i zdravé bakterie. Jenže stějně tak se vyplaví i různé druhy plísní, které nejsou pro tělo dobré a občas i různé breberky (viz obrázek tady třeba: http://www.altheaprague.cz/wp-content/uploads/2013/03/IMAGE_055.jpg ). Po hydrocolonu je samozřejmě nutné doplnit lactobacily stejně tak jako po antibiotikách. To už ale nikdo nikde neřekne!

petr
1x

Očekával bych u takového článku více informací o tom, proč je to špatné, protože to, co je zde, je spíše obecné konstatování, ale bez podrobnějšího odůvodnění. Já samozřejmě taky nevím, jestli je to dobré, nebo ne, ale velice mně to zajíma, protože výplach provozuji někdy denně, právě z důvodů problémů s vyprazdňováním. Již delší dobu ale mám určité zdravotní problémy, které nikdo neumí vysvětlit a tak přemýšlím, že časté vyplachování může být příčinou.

Iva

Petr - Třeba střevo určitým způsobem zleniví a čeká na výplach (na to jsem kdesi narazila). Mohl by to být ten problém?

Danny_70
1x

Hloupý článek a zajímavá diskuse :-) Většinou tomu bývá naopak. To co se nám autor snaží sdělit je "nepoužívejte svojí hlavu a slepě věřte tzv. odborníkům (čti doktorům)" Asi nikdy nezkusil to o čem píše. Děkuji, o takovéto články nemám zájem.

Věra

Někdy ani ta strava a zdravý životní styl nepomůže.. Já to nakonec stejně řešit musela ana hemoroidy jsem si koupila v lékárně Hemostop. První tobolky a potom vyzkoušela i krém. Oboje mě pomohlo a jsem za to nesmírně vděčná.

Tom
1x

Ano můžu jen potvrdit výše uvedené. Když doktoři tak dlouho studujou verzi klasické medicíny, tak nejenom, že tomu všemu věří, ale přece nemůžou jen tak připustit, že funguje i něco jiného a kolikrát i o dost líp a bez strašidelnej vedleších účinků z chemikálií... :)

Chicky

Já bych tuto proceduru nedoporučila. Podstoupila jsem ji nedávno, 3 návštěvy za celkem 2100 Kč. I přes dodržování zásad stravování po dobu terapie a nasazení kvalitních probiotik se ekzém nezlepšil, rozhodilo se mi trávení tak, že jsem měla 2 týdny úpornou zácpu a když už byla stolice, jednalo se spíš jen o krvavý hlen...

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 43 lidí

Mohlo by vás zajímat

Má vaše dítě zdravé nohy? Případné odchylky odhalí podoskop

Většina dětí se narodí se zdravýma nožičkama, přesto často může dojít k jejich postupnému poškození a deformitám. Podoskop je přístroj, který dokáže celou řadu potíží s chodidly u dětí odhalit. Včasná diagnostika a léčba pomůže tyto obtíže napravit a předejít tak případným problémům s pohybovým aparátem v dospělosti.

Poruchy hlasu významně snižují kvalitu života

Význam hlasu obvykle vnímáme až ve chvíli, kdy je jeho kvalita zhoršena nebo když nemůžeme komunikovat vůbec.

Hemofilici jsou při pandemii pod tlakem. Stres jim může zesilovat pocit ohrožení

Stres a psychické vyčerpání zažívá při pandemii kdekdo. Když však navíc trpí nevyléčitelnou nemocí, jako je hemofilie, může stres násobit pocity ohrožení života.

Zvětšená prsa dokážou muže potrápit

Gynekomastie je jedním z důvodů, pro které muži vyhledávají plastického chirurga. Zvětšená prsa nevypadají mužně a znamenají pro muže mnohdy ostych nebo dokonce snížené sebevědomí. Přestože se jedná z velké části o kosmetický problém, lékaři nabádají k obezřetnosti.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.