Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

XXL centra budou léčit extrémně obézní pacienty

Operační stoly, které unesou víc jak 200 kilo, širší postele, větší výtah i sedadla v čekárně, ale hlavně specializovaná péče. To by měly být hlavní výhody XXL center, které navrhuje zřídit pro extrémně obézní pacienty Česká obezitologická společnost. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Iveta Juráková

To je zajímavá myšlenka - XXL centra jsou opravdu potřebné, protože co když takový pacient s obezitou potřebuje urgentní zásah lékaře? Ohledně hubnutí dětí i dospělých jsme diskutovali v několika fórech KOmunity 111.

tom

Zažil jsemto na vlastní kůži je to asi tři roky, měl jsem jít na operaci s kolenem, ale doktor mi řekl, že jsem tlustej a musím zhubnout třicet kilo, jinak mě operovat nebude. Jak hubnout, když se skoro nemůžete postavit na nohu mi neporadil připadalo mi, že to mám jako ttrest protože jssem se podle něho vyžral sám, tak musím i sám zhubnout. Nakonec se to povedlo, ale trvalo to skoro rok a půl a nepřál bych to nikomu co jsem u toho hubnutí musel vydržet.

Jóžin

Celý život jsem více či méně více obézní.I když jsem sportoval,měl jsem 4-5 kg navíc.Na vojně při každodením drilu 4kg.Dnes ve věku 68 let mám 124 kg.Dovedl jsem přestat pít,kouřit ale toto prostě nezvládnu.Pohybu nemám moc i pro bolesti kyčlí,kloubů,zad.Není to jen váhou,za mlada jsem dělal velmi namáhavou a těžkou práci a váha byla kolem 87 kg.Když bych nyní dodržoval přísnou dietu,zaručeně bych trpěl stresem z hladu.Jinak jsem velice spokojený člověk z mnoha nemocemi - avšak jsem a to je pro mne důležité.Je jasné,že kdybych měl o 30-35 kg méně,bylo by velmi dobře.

Jaroslava S.
1x

To je přesně případ mého tatínka - také mu řekli, že dokud nezhubne, nedostane nový kloub. To je jasné, pokud k tomu mají důvody medicínské - ale jde o to jak mu to řekli. Prostě zhubněte a tečka. Žádná pomoc, žádné návrhy na řešení - tatínek má ještě vysoký krevní tlak a vrozenou srdeční vadu, nemohou čekat, že sedne na rotoped a bude makat, dokud nebude jako laňka. Takže nejde jen o to, že jsou doktoři hned hotoví, když přijde obézní pacient, ale i o to, jak to dávají najevo, jak to berou skoro jako pomstu za obezitu. Jistě to taky znáte - kdo je tlustý, ten si může za všechny choroby sám a když přijde za doktorem, tak vlastně obtěžuje. Samozřejmě jsou i výjimky - většinou doktoři, kteří jsou sami obézní. Něco by se mělo změnit, to je jasné!

Jaja

Taky bojuju s obezezitou 15let, dr jen brblaji at zhubnu ze jinak nic nebude,dost drsne zachazeni...

MARIE
1x

Vynikající nápad, trpím obezitou od dětství. Po hepatitidě v 6 letech a po delším léčeni Prednisonem jsem nabrala mnoho kilogramů. V pubertě jsem se jich pomocí diety zbavila a držela jsem se v rozmezí lehké nadváhy BMI 25 až do prvního těhotenství potom mi váha stoupala a klesala v rozmezí BMI 25 - 30 střídavě jsem přísnými dietami hubla , abych v následujících měsících a letech zase připrala a to vždy ještě o nějaké to kilo navíc v 50 ti letech jsem se vypracovala na 94Kg / BMI 36. Utratila jsem spoustu peněz za zázračné hubnoucí prostředky různá cvičení pro obézní dělala jsem vše možné až jsem se dopracovala k těžké depresi :-( dnes je moje BMI 48 jsem "těžce obézní" mám velké potíže s chůzí ujdu max. 5km a jsem neskutečně unavená, špatně se mi dýchá, nic mne nebaví a doma se ujídám nejspíš k smrti. Nedaří se mi to zastavit, jídlo je pro mne droga! Dvakrát jsem se obrátila na pomoc odborníka lékaře obezitologa, po třetí už nemám sílu do jeho ordinace zajít. Stydím se za své selhání.

Majka

Také jsem nikdy nebyla štíhlá jako proutek, od školních let vážím 80 kilo, pak se váha postupně zvýšila na 125 kg. Pak jsem jednou šla do obchodu a začalo mě ukrutně bolet na prsou.Mazala jsem k lékaři. Angina pectoris. Vyfasovala jsem léky a nadávky. To ostatní jsem neslyšela a bouchla jsem dveřmi.Asi za 10 let mě vezla RZP se srdeční arytmií. Při propuštění z nemocnice jsem zjistila, že nemám žádnou anginu pectoris, pouze neškodnou supravertikulární, život neohrožující arytmii. Ale můj cholesterol a trigliceridy byly varující a hodně vysoké. Beru statiny léta, a obojí bylo stále vysoké. Před léty jsem začala pít zelený čaj,ale na lačno jsem si nedávno přidala vlažnou vodu a citronem, snídám jogurt s ovesnými vločkami, drceným lněným semínkem a ovocem. Obědvám málo, a večeřím pomazánky, žervé, ryby, někdy jakostní šunku, občas párek. Na čem ujíždím je sladké. Nicméně, vše začalo pomalu klesat. Včera jsem konečně dostala pochvalu, cholesterol i trigliceridy jsou mírně pod normou. Váha klesla na 108, a ubývá.Pomalu, ale jistě. A doufám, že mi to vydrží. A pokud se někomu nelíbím, nechť se na mě nedívá, a lékaři? Od toho tam přece jsou, i obézní mají právo na zdraví. A že si je dokáži usadit, to umím skvěl, jen se jich nebát, bez nás, nemocných by neměli co do huby.Tak asi tak....

Kateřina

Operace těžkých pacientů je možné dohodnout na veterinárních klinikách, kde běžně operují i 500 Kilové pacienty. Jsou na takovou tíhu zařízeni. Operují humální lékaři, kteří si přivezou vše potřebné s sebou na veterinu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=pece-o-zuby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 568 lidí

Mohlo by vás zajímat

Co kromě vitamínů a minerálů pomůže zvýšit imunitu?

Dobrý den. Co kromě vitamínů a minerálů pomůže zvýšit imunitu?

Bradavice kazí nejen estetický dojem, ale jsou nakažlivé a mohou i bolet

Bradavice, nepříjemný zdravotní i kosmetický problém, mohou potkat každého z nás. Jejich příčinou je virová infekce, kterou se můžeme nakazit například ve veřejných prostorách bazénů, koupališť nebo v dětských kolektivech.

Kdy je nutné snižovat horečku?

Dobrý den. Je nutné si při teplotě 37 – 37,5° C brát léky proti horečce?

Zdravotní pojištění v zahraničí

Začali jarní prázdniny a mnoho z nás se vydává lyžovat do zahraničí? S jakým rozsahem zdravotní péče hrazené na základě předložení průkazu pojištěnce zde můžeme počítat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce