Inzerce

mám zvýšené PSA 17,26 co to znamená?Děkuji

Prosím o vysvětlení

Inzerce
Odpovědi
též pacient21 poděkování

Před odběrem krve na PSA 4 dny nejezdit na kole, mopedu, absolutní sex.abstinenece, nebýt vyšetřen jiným lékařem prostaty přes konečník. Jinak jsou hodnoty zkresleně vyšší. Těsně po 50 roce věku se PSA pohybuje do 5 max. Rozhodující je také index fx. PSA říká něco o tom, že se mění buňky v prostatě a dochází k jejich zmnožení-adenom. V tomto případě doporučuji navštívit urologa bezodkladně.

Reagovatpoděkovatnahlásit

31. října 2007, 22:07:37

Šárka48 poděkování

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala jestli zýšené PSA musí vždy znamenat karcinom prostaty, tatínek 66 roků chodí již dva roky na vyšetření kde mu zjistí vyšší PSA , hodnota stále roste ,poslední byla 15 , lékař ho odešle na biopsii která byla již třikrát negativní . Jeho urolog mu řekl ,že nádor je asi tak malinký ,že ho při biopsii netrefili .Prosím o váš názor děkuji.

20. května 2009, 09:52:25

Šárka34 poděkování

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala jestli zýšené PSA musí vždy znamenat karcinom prostaty, tatínek 66 roků chodí již dva roky na vyšetření kde mu zjistí vyšší PSA , hodnota stále roste ,poslední byla 15 , lékař ho odešle na biopsii která byla již třikrát negativní . Jeho urolog mu řekl ,že nádor je asi tak malinký ,že ho při biopsii netrefili .Prosím o váš názor děkuji.

20. května 2009, 09:52:31

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce https://boiron.cz/cs/210-magnesium-300?utm_source=ordinace&utm_medium=banner&utm_campaign=c3_2018
Anketa
Má časté používání počítače vliv na váš zrak?
Zatím hlasovalo 222 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Romana (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 21. září 2018, 13:59:46

Jinak chci ještě říct, že můj nevlastní táta sice neměl GB ale anaplastycký astrocytom,… Diskutovat

• BB (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 20. září 2018, 15:43:55

Dobrý den Lenko, zažila jsem to teď s maminkou, u nás to pak šlo hrozně rychle, maminka… Diskutovat

• Čůza (TRITTICO AC) 24. září 2018, 10:37:36

Začala jsem brát trittico v dávce 50 mg kvůli nespavosti, vysazovala jsem zároveň hypnotika a… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.