Inzerce

mám zvýšené PSA 17,26 co to znamená?Děkuji

Prosím o vysvětlení

Inzerce
Odpovědi
též pacient21 poděkování

Před odběrem krve na PSA 4 dny nejezdit na kole, mopedu, absolutní sex.abstinenece, nebýt vyšetřen jiným lékařem prostaty přes konečník. Jinak jsou hodnoty zkresleně vyšší. Těsně po 50 roce věku se PSA pohybuje do 5 max. Rozhodující je také index fx. PSA říká něco o tom, že se mění buňky v prostatě a dochází k jejich zmnožení-adenom. V tomto případě doporučuji navštívit urologa bezodkladně.

Reagovatpoděkovatnahlásit

31. října 2007, 22:07:37

Šárka41 poděkování

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala jestli zýšené PSA musí vždy znamenat karcinom prostaty, tatínek 66 roků chodí již dva roky na vyšetření kde mu zjistí vyšší PSA , hodnota stále roste ,poslední byla 15 , lékař ho odešle na biopsii která byla již třikrát negativní . Jeho urolog mu řekl ,že nádor je asi tak malinký ,že ho při biopsii netrefili .Prosím o váš názor děkuji.

20. května 2009, 09:52:25

Šárka33 poděkování

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala jestli zýšené PSA musí vždy znamenat karcinom prostaty, tatínek 66 roků chodí již dva roky na vyšetření kde mu zjistí vyšší PSA , hodnota stále roste ,poslední byla 15 , lékař ho odešle na biopsii která byla již třikrát negativní . Jeho urolog mu řekl ,že nádor je asi tak malinký ,že ho při biopsii netrefili .Prosím o váš názor děkuji.

20. května 2009, 09:52:31

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Měl by stát a zdravotní pojišťovny podle vás více přispívat na léčbu celiakie?
Zatím hlasovalo 105 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • kalmir1937@seznam.cz (Příčiny a příznaky anginy pectoris) 24. května 2017, 18:11:05

Dobrý den pečlivě jsem si pročetl o angíně pektoris a jistě jí mám.Bolesti zatím nemám… Diskutovat

• Míša (Projímadle) 25. května 2017, 13:42:32

Projímadla obecně nejsou nebezpečná, naopak dokáží opravdu účinně a rychle pomoci :)… Diskutovat

• Alena (Arytmie) 22. května 2017, 12:32:10

Dobrý den, už několik týdnů se mi stává, že mi při jídle začne bušit srdce jakoby v… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.