Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

tralgit

Jsem závislý na tralgitu. Chci se toho zbavit. Má stím někdo zkušenost?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Verena.S

Jste někdo trosku aktivní?

Verena.S

Moc se omlouvam,ale měla jsem radost,ze jsem nasla bytosti se stejným problémem……. a twd nikdo nikde..😔

Verena.S

🤥😶

Verena.S

Asi jsem na to sama

Robert Lebocz

Ahoj

Verena.S

Ahoj,zdravím,jakpak se vede bolesti?

Verena.S

Ahojda,jakpak se daří?

Romulo

Zdravím všechny, mohu se prosím zeptat? Nevíte prosím o lékaři v Praze. Kdo se zabývá odvykáním ambulantně? Bral jsem trl. GTT. 20let. Podařilo se mi po tom co jsem přišel o bolesti hlavy snížit dávkování, ale prý je možné jen ZTP na 3 měsíce? Neřeší se to prosím nějak ambulantně? Nemohu si dovolit, jako podnikatel jít si lehnout na 3 měsíce :/ Velice děkuji všem! A přeji mnoho štěstí, těm co potřebují přestat. Děkuji za jakékoliv rady, nebo info o dobrém lékaři.

Robert Lebocz

Jsem závislý na Tramlu. Napsali mi to na bolest zad. Jak se mám toho zabavit a kolik to trvá? Moc díky

Verena.S

Ahojda,neni to sranda,ale pokud chceš pomoci😉

Richard

Ahoj jsem závislý na tramalu... Asi 3 roky ... Mam na sebe úplně zlost...bez něho nic nedávám,práci nic... Jsem hodně aktivní,ale prostě ho potřebuju. Dostal jsem ho od lékaře kvůli zádům... Už je to 3 roky... Co s tím?!

TB

Bral jsem Tramal 5 měsíců přibližně 1/3 denní dávky. Neměl jsem potřebu dávku zvyšovat, stále jsem se cítil fyzicky a psychicky bezvadně. Každopádně věděl jsem, že žiju život na dluh a jednoho dne to zaplatím i s úroky deryliem. Vysadil jsem to ze dne na den. Přišla bolest celého těla, intenzivní ale snesitelná. První den také výraznější problémy s usínáním, další dva dny těžší usínání a pak se spánkem už nebyl problém. Tramal mám doma, mohl jsem se k němu vrátit, ale rok a půl jsem na něj nesáhl. Doporučuji odvykat, když nejste pod osobním nebo pracovním tlakem, ať máte dostatek vůle a energie, já jsem zvolil období mezi Vánocemi a Silvestrem.

Gabka

Dobrý den, zhruba rok jsem brala léky s Tramadolem- Zaldiary a Dorety kvůli bolestem krční páteře,která ale díky rehabilitacím přešla. Můj problém byl ale v tom,že jsem ten prevít nedokázala přestat brát,protože mi dával chuť do práce(v zaměstnání při práci s lidmi) nebo mi vůbec nedělalo problém uklidit si na něm byt a uvařit a napéct:-D Anebo umýt okna,také jsem měla stále dobrou,vřelou náladu,výborně komunikovala,spala denně jako na mráčku a život byl méně únavný. Jenomže jsem si vypěstovala závislost a několikrát zkoušela přestat - vydržela jsem to max. 6 dní. Bojuji ale dál a před 2 dny jsem zahájila řádnou domácí abstinenci a psychiku upevňuji jak můžu,abych už to dokázala opracdu a trvale! Rozhodla jsem se navštívím nějakého odborníka na závislosti,který bude na pojišťovnu,ale mezitím budu sama bojovat jako lev a spoléhat hlavně sama na sebe,kdyby to s tím odborníkem třeba nevyšlo. Brala jsem poslední měsíc denně cca asi 25 tablet Zaldiaru,dávky se časem zvyšují,aby to na člověka působilo. Včera v 9 jsem spolkla posledních 6 Zaldiarů a navečer už mi začaly slzet oči. Třebaže neberu žádné prášky na spaní,ani diazepiny,někde jsem vyčetla,že na prvních pár dní na nespavost pomáhá Lexaurin nebo Oxazepam a jeden prášek na spaní,což plánuji max. na týden,zbytek vyhazuji,abych si nezvykla na jiné svinstvo(mám to hlavně vyzkoušené z předešlých absťáků). Noc ze včerejška na dnešek byla do poloviny dobrá po tom Oxazepamu,ale v jednu jsem se probudila a bolely mě klouby,teklo z nosu,oči slzely a nemohla jsem hodinu zabrat,tak jsem si vzala půlku Stilnoxu a usnula do pěti do rána. Byla jsem dneska celý den jako přejetá parním válcem,bolely mě klouby,těžké nohy,ale dá se to vydržet. Pro mě jsou nejhorší noci! Díky tomu,že jsem si vzala dovolenou,mám o jeden psychický tlak míň. Teď se mi hlásí splín,smutek a netěším se na další noc. Musím pořád něco dělat i když si připadám jako tygr v kleci. Byla jsem 3x na krátké procházce a začala si psát deník. Zítra se zase ozvu a napíši,jak má abstinence pokračuje a jak proběhla má druhá noc...Prosím držte se,je to peklo na zemi ta závislost...

Gabka

Dobrý den, už jsem opět zde,jak jsem včera slíbila. Dnešní noc byla ta nejhorší,co jsem kdy na absťáku zažila! Před spaním jsem si vzala půlku Lexaurinu a Oxazepam(za normálních okolností by mě to odrovnalo na celou noc a půl dne) a šla spát.Cítila jsem bolest kloubů a co bylo ještě horší-záškuby končetin! Vůbec jsem nemohla spát ani v jedné poloze,záškuby byly hrozné,do toho návaly horka a mlela jsem sebou po celé posteli v jednom kuse. Po hodině muk jsem si vzala půlku Stilnoxu a namazala si ruce a nohy krémem LIOTON 100 000,to se mi vždycky při absťáku osvědčilo. Nic - pořád jsem se převalovala,psychicky omámená z prášků,ale fyzicky celá bolavá. O půlnoci jsem si domazala LIOTONEM ramenní klouby,na které jsem zapomněla a kupodivu to celkem zabralo. Vzala jsem si druhou půlku Stilnoxu a do hodiny usnula. Spánek byl všelijaký,ale 5 hodin se mi podařilo naspat a vstala jsem docela odpočatá (oproti té noci). Přes den stále bolení kloubů,celé tělo těžké,bolesti žaludku,kupodivu jsem však jedla i když mnohem méně než obvykle. Dneska se hlásila víc psychika,než včera,bylo mi smutno,teskně,do breku,ale pořád jsem se snažila dělat co nejpříjemnější věci,abych se nedostala do depky. Teď je opět večer,cítím velikou únavu a za chvíli jdu mazat klouby,ruce a nohy LIOTONEM,vezmu si prášky a zkusím usnout...

Verena.S

Ahojda Gabi,úplně ti rozumím…..na jednu stranu je tralgit boží/dokud ho mas/(a dokud už ho není moc) Mám s užíváním par let zkušenosti,mohly bychom si pomoci?

Hana

Dobrý den, můžete tě mi též poradit, Taky jsem závislá, asi 3roky jsem brala 1tab.75mg Dorety, teď už půl roku jen půlku, několikrát jsem zkoušela nebrat ani tu půlku ale stavy jsou hrozný, nemáte do ničeho chuť, nic vás nebaví,hlavně jsem na všechno sama, nemůžete se nikomu svěřit. Myslím i na nejhorší, ale mám tu89 maminku, nemohu ji tady nechat, jest-li mi někdo prosím poradi Dekuji

Verena.S
1x

Ahoj,jestli teda muzu tykat?!pokud opravdu chceš přestat,tak písni,moc rada pomůžu!Ja v tom litala paaar let….

Lela

Můžeme si napsat?

Hana

Můžeš mi prosím napsat, byla bych ráda kdybys mě poradila.. Díky

Verena.S

Dobry den,tomu naprosto rozumím,přestanete brát tramal,pak z těla postupně vyprchá zbytek a v noci se nedá spát=zimnice,návaly,tzv.syndrom neklidných nohou a hlavně ráno je člověk úplně hotovy KO….ale bylinky pomáhají😉

Lela

Jaké bylinky prosím?

Verena.S

Ostropestrec,kotvicnik a detox čajíky udělají hodne

Gabka

Dobrý den, zítra to bude již 14 dní,co abstinuji od Zaldiaru a dobrá zpráva je,že úspěšně! Stále mám ale potíže se spánkem,spím přerušovaně,často se probouzím a cítím bolest a únavu kloubů,hlavně malých kloubků u dlaní a chodidel. Ta bolest se dá vydržet,není ostrá natolik,že bych třeba musela brát analgetikka,ale mám pocit těžkého těla,nechce se mi nic moc dělat,musím se nutit. Na spaní beru 3 den přírodní hormon Melatonin,který se chystám o víkendu vysadit a používat už jen Persen forte - přírodní bylinky. Nevím,jak to dopadne,jsem v odvykání na dlouhou trať nováček. Vpodstatě už mi je ale snesitelně a jsem za to moc vděčná! Nyní se snažím upevňovat svou psychiku,abych v budoucnu neudělala nějakou hloupost a začala jsem občas chodit na Anonymní narkomany v Praze. Držím vám všem palce k abstinenci a určitě se za měsíc ozvu,jak dále bojuji! Gabka.

Verena.S

Jak to s vámi vypadá Gabi?jak jste na tom?

Verena.S

Ahoj,psala jsem před par měsíci ohledně Tramalu a jaká je to sra*ka.na bolest pomáhá,ale na člověka jako takového má vliv,ze jste úplně jiní.já jsem 2mesice bez nej a je to parada.Musím přiznat,ze to nebyla sranda,jelikož jsem po polytraumatu,ale lepsi zkusit tu bolest zvladnout jinak.Kdyby chtěl někdo poradit nebo jen tak napsat budu rada

Mirek

Mám zajem

Verena.S

Klidně,jsem tu pro Vás😉

Verena.S

Tak to jsem jedině rada.jak na tom jste aktuálně?

Verena.S

Budu rada

Lela

Zdravím mám problém a potřebuji radu. Beru 1 - 0 - 0,5 tramalu denně posledních 5 let. Nevím jestli jsem doopravdy závislá, když se zpozdím mam křeče v nohou a bolí mě záda. Dnes mi nasadili antidepresiva elicea a tam to prý brát nemůžu spolu, prý hrozí setotoninový syndrom. A tak teď nevím… když vysadim tramal budu mít úzkost což je důvod proč beru AD

Verena.S

Ahoj,když tramal berete pravidelně,a nějakou chvili,tak už je to závislost,hlavně,když to na sobe cítíte,ze jste si ho nevzala a pak si ho vezmete dele než obvykle,ale hned je vám paradně…..

Verena.S

Ta úzkost se da zvládnout různými způsoby.odkud jste?

Verena.S

Takže teď berete AD?a je trochu lepe?a tramal je pryc?

Verena.S

Chci se zeptat,už tramal neberu nějakou chvili,ale poslední dobou nemůžu spat,mam tzv.nocni děsy….prý to muže nastat i po par měsících vysazeni!?ja to do teď neměla,tak me to zarazilo

Karel

Jsem závislý celý život heroin chlast a v posledních letech léky tramal 40 100mg a zolpidem20 tablet jedině co my pomohlo k abstinenci byl detox takové domáci abstinovani je na nic dají vám tam Subutex je opiát který vám snižují a absťák tak zlý

Pan Inkognito

Pridam vlastni zkusenost. Bral jsem tramal asi 15 let. Jen tablety. Nejvice asi 6x200mg za den. V posledni dobe jsem snizil davky na 300 mg za den a v tom jsem poprve za 15 let zacal abstinovat. Pred osmi dny jsem si vzal naposled a nyni jsem uplne v pohode. Co mi pomohlo? Prvni noc byla ocistec na zemi. Nespal jsem, delal jsem kotrmelce, byl to fakt masakr. Nakonec jsem si dal asi 2mg Neurolu, abych usnul. To bylo naposledy, letel do zachodu. Druhy den jsem kouril travku a ta me asi zachranila. Dve noci jsem si pokazde zahulil travu a spal. Pak obcas pres den, pomahalo to vyznamne na to pnuti v chodidlech. Ted je to 8 dni, 2 dny uz jsem nehulil, vyspim se uplne bez problemu. Tyden jsem bez jakychkoliv podpurnych leku. Uz tu sracku nikdy nechci videt. Cekal jsem opravdu agonii, ale nebylo to tak moc hrozne. Paty den, uz jsem byl relativne v pohode. Mel jsem to udelat uz davno, ale bal jsem se. Proto se nebojte, zvladnete to taky. Da se to prekonat.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce