Inzerce

Křehké žíly-co s tím?

Byla jsem darovat plazmu, ale na levé ruce mi žíla prdla hned a na pravé nateklo asi 150 ml a pak se odčerpávání zaseklo a nic. Sestra mě musela odpojit a já s modřinami na obou rukách zklamaně odešla. Byla bych ráda, kdyby to bylo nešikovností sestry, ale asi je chyba v mých žilách... každopádně mě na tom nejvíc mrzí, že bych darovat ( plazmu či krev) moc chtěla. Při obyčejném odběru jedné zkumavky krve- u lékaře- problémy nikdy nemám, tak jsem byla velmi překvapená, ale sestra mi řekla, že oni (při dárcovství) používají mnohem tlustší jehly- a mé žíly jsou příliš křehké a napnuté. Nevíte někdo, jestli by s tím šlo něco dělat? A jestli se třeba krev neodebírá tenší jehlou než plazma? Děkuji

Inzerce
Odpovědi
kiki

Ahoj, byla jsem dávat krev i destičky (podobný princip jako plazma). Na destičky i na plazmu jsou požadavkem dobré žíly, doktorka mi je prozkoumávala a prohmatávala předem, protože odběr trvá dýl- i přes hodinu- u plný krve tak 8 minut- a žíla musí vydržet. Odběr destiček naštěstí dopadl dobře, jehla byla celkem tlustá-omylem jsem ji zahlédla, ale při vpichování ani moc nebolela :) ale jestli je tlustší než pro odběr plné krve, to si nejsem jistá...

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. srpna 2008, 22:42:14

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Kde hledáte informace o novinkách v léčbě cukrovky?
Zatím hlasovalo 51 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Kateřina (antidepresivum Prozac) 18. listopadu 2017, 09:58:35

Vyřešilo se to napořád nebo se léky musí používat stále?  Diskutovat

• Tomáš (Po trhání osmiček) 20. listopadu 2017, 11:28:00

Spodní osmička taky ok - dá se to v klidu vydržet na noc ibalgin a druhý den už na pivko :) Diskutovat

• Monica (Jak dodat kostem dostatek vápníku) 18. listopadu 2017, 12:55:27

Dobrý den, co by vás zajímalo? Maxi kalz teď beru, mám po zlomenině... Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.