Inzerce

černé tečky na mléčných zubech

Máme se synem takový problém. Zhruba od 20 měsíců se mu začaly na zubech tvořit tmavé tečky,ze kterých se začaly vytvářet tmavé fleky a rozšířilo se mu to skoro na všechny zoubky. Podle stomatologa je to prý pigmentace a to nic není jen to nepěkně vypadá a že to prý na druhých zubech už nebude. Moc nás to ale trápí,protože to vypadá jako zkažené zuby. Nemáte s tímto někdo zkušenost,co na to zabírá aby to zmizelo? Zubař nad tím mávl rukou a že prý na to nic není,že to je nějaká bakterie v ústech. děkuju za odpovědi

Inzerce
Odpovědi
Bártovi4 poděkování

Rád bych znal odpověď na otázku co zapříčinilo a jak se může naše dítě zbavit tmavých fleků na mléčných zubech. Dítěti je 15 měsíců.

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. září 2008, 15:06:56

E

O zuby našeho syna se staráme dobře a přesto náš syn (2,5 let) měl před časem také tmavé tečky na zubech (pouze 2 ) , také nám bylo řečeno že je to pigmentová skvrna , lékařka nám doporučila elmex gelée a opravdu to pomohlo tečky jsou pryč . Je pravda že tento gel je pro starší děti (od 6 let) po dohodě s lékařkou jsem dávala málo gelu (1x týdně ) . Možná bude v lékárně něco podobného i pro menší děti .

27. února 2009, 23:56:55

Marek1 poděkování

dobrý den objevila se mi na dolním zubu černá tečka je mi 13 nevíte co by to mohlo být?

13. března 2011, 11:50:00

Robinsonka1 poděkování

Před časem jsem se účastnila chatu na komunitě 111 a tam měla jedna diskutující podobný problém. Tam jí odborník poradil toto: Záleží na tom, jak konkrétně ty skvrny vypadají, může to být porucha mineralizace vzniklá během vývoje zubu, nebo zubní kaz, nebo i jen pigment. Neměla dcerka úraz dočasných zubů? Nebo zánět u kořenů dočasných zubů? Pokud by se jednalo o vývojově danou "jinou" mineralizaci, mohlo to být dané třeba i horečnatým onemocněním v době mineralizace těch incisních hran. Pokud jste během těhotenství užívala tetracyklin, mohou se podobné skvrny dcerce objevit i na dalších zoubcích Doufám že tato odpověď pomůže i vám.

13. září 2012, 07:09:06

Lucie

Dobrý den.Naše dcerka má jen 17 měsíců a na mléčných 4 dolních zubech (jedničky a dvojky)se jí udělali pigmentace .Možná začíná i zánět dásní.Jsem z toho úplně nešťastná .Nikdy jsem neslyšela ,že by to někdo u tak malého dítěte měl.Zoubky čistíme i se zubní dětskou pastou.Přemýšlím jestli to nemůže způsobovat kojení ,které vlastně probíhá kdykoliv jak přes den tak v noci.Je docela živá,myslím že by nevydržela absolvovat dentální hygienu.Budu ráda za každou radu a zkušenost.Děkuji.

5. září 2014, 20:33:54

Markéta

Myslím, že nejlepší by bylo navštívit zubního lékaře a nenechávat to jen tak na radách :), když nelze vidět, jak to vypadá

7. září 2014, 12:47:32

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce https://www.musimcasto.cz/?utm_source=banner&utm_content=ordinace.cz
Anketa
Poskytoval/-a jste někdy první pomoc u epileptického záchvatu?
Zatím hlasovalo 124 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.stopstigma.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Pavel (Každodenná bolesť hlavy) 21. února 2017, 16:05:02

Jaké filtry máte na mysli? Diskutovat

• Jiřina (Léčba akné a chemický peeling) 21. února 2017, 11:18:14

Doporučuji od Renovality na akné Tea Tree olej, kvalitní a přírodní.. Diskutovat

• LexikonVsechKouzel (Lexaurin) 19. února 2017, 23:25:20

Je to velice výborný prášek, vždycky se ožeru vínem a pak to zažeru tímto růžovým… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.